ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 22:31

VIDEO/ Harry Kane shkruan historinë, Anglia mposht 4-0 Kosovën

VIDEO/ Harry Kane shkruan historinë, Anglia mposht 4-0 Kosovën
Anglia ka mposhtur 4-0 Kosovën në Fadil Vokrri të Prishtinës. Britanikët janë pritur si heronj në kryeqytetin kosovar, teksa mijëra flamuj anglezë janë ngritur në ajër nga tifozët vendas për të treguar solidaritet dhe ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 20:21
Anglia ka mposhtur 4-0 Kosovën në Fadil Vokrri të Prishtinës. Britanikët janë pritur si heronj në kryeqytetin kosovar, teksa mijëra flamuj anglezë janë ngritur në ajër nga tifozët vendas për të treguar solidaritet dhe ...

Atmosfera në sheshin e Prishtinës gjatë ndeshjes Kosovë-Angli
Kosova sot pret Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,e cila fillon nga ora 18:00.
Top Channel | 17-Nov-2019 18:17
Kosova sot pret Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,e cila fillon nga ora 18:00.

Gazetarët anglezë të befasuar me ngritjen e flamujve të Anglisë në “Fadil Vokrri”
Kosova ka vazhduar të tërheqë vëmendje mediatike për organizimin e jashtëzakonshëm të mikpritjes që ia ka bërë Anglisë për ndeshjen e fundit kualifikuese për ‘Euro 2020’. Komentatori i BBC Radio 5 Live, Ian Dennis, ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 20:52
Kosova ka vazhduar të tërheqë vëmendje mediatike për organizimin e jashtëzakonshëm të mikpritjes që ia ka bërë Anglisë për ndeshjen e fundit kualifikuese për ‘Euro 2020’. Komentatori i BBC Radio 5 Live, Ian Dennis, ...

Southgate: Kosova na e bëri të vështirë deri në minutën e 70-të, atmosfera e jashtëzakonshme – fat ndaj Maqedonisë
Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Kosova ia bëri të vështirë punën deri në minutën e 70-të. Ai tha se u ndie shumë mirë në atmosferën e jashtëzakonshme që u krijua në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 20:31
Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Kosova ia bëri të vështirë punën deri në minutën e 70-të. Ai tha se u ndie shumë mirë në atmosferën e jashtëzakonshme që u krijua në ...

Anglia kalon në avantazh me Winks, mbrojtja e Kosovës në “gjumë”
Anglia ka arritur që të zhbllokojë duelin ndaj Kosovës që po zhvillohet në Prishtinë. Në minutën e 32-të, Harry Winks merr një top në hyrje të zonës, duke lënë krejtësisht i lirë nga mbrojtësit dhe më pas e ka të ...
Telegraf | 17-Nov-2019 18:45
Anglia ka arritur që të zhbllokojë duelin ndaj Kosovës që po zhvillohet në Prishtinë. Në minutën e 32-të, Harry Winks merr një top në hyrje të zonës, duke lënë krejtësisht i lirë nga mbrojtësit dhe më pas e ka të ...

Mbyllen me humbje të thellë ndaj Anglisë këto eliminatore, tani vëmendja te ndeshja e marsit
Kosova ka humbur edhe Anglia me rezultat 4-0, duke e mbyllur fazën e grupeve në vendin e tretë me 11 pikë. Ndeshja nisi më mirë për ne që provuan me Atdhe Nuhiu, por goditja e tij me kokë shkoi në duart e portierit Nick ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 19:54
Kosova ka humbur edhe Anglia me rezultat 4-0, duke e mbyllur fazën e grupeve në vendin e tretë me 11 pikë. Ndeshja nisi më mirë për ne që provuan me Atdhe Nuhiu, por goditja e tij me kokë shkoi në duart e portierit Nick ...

Super Harry Kane, goli në Prishtinë i dhuron rekordin fantastik
Anglia fitoi 0-4 në Prishtinë përballë Kosovës dhe Harry Kane ishte autori i një prej golave. Kapiteni shënoi golin e dytë të ndeshjes dhe ka vendosur një rekord fantastik. Sulmuesi i Tottenham numëron 12 gola të ...
ABCNews | 17-Nov-2019 23:20
Anglia fitoi 0-4 në Prishtinë përballë Kosovës dhe Harry Kane ishte autori i një prej golave. Kapiteni shënoi golin e dytë të ndeshjes dhe ka vendosur një rekord fantastik. Sulmuesi i Tottenham numëron 12 gola të ...

Southgate: I rezistuam presionit të Kosovës, kemi ende probleme
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve. “Ne ...
ABCNews | 17-Nov-2019 21:05
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve. “Ne ...

Thaçi: Dy dekada më parë hapëm zemrat për ushtarët britanikë, sot luajmë bashkë në kualifikimet për evropian
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është duke përcjellë ndeshjen e fundit kualifikuese në grupin A për Euro 2020 ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Përmes një shkrimi në Facebook, Thaçi ka thënë se dy dekada më parë vendi ynë ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 19:17
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është duke përcjellë ndeshjen e fundit kualifikuese në grupin A për Euro 2020 ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Përmes një shkrimi në Facebook, Thaçi ka thënë se dy dekada më parë vendi ynë ...

VIDEO | Kosova pëson katër, sa shumë klas ka Anglia!
Është mbyllur takimi mes Kosovës dhe Anglisë, me rezultatin 0-4 në favor të “Tre Luanëve” britanikë. Ishte Winks ai që shënoi në minutën e 32-të, për të hapur serinë e golave. Në pjesën e dytë, Anglia do të shënonte dhe ...
ABCNews | 17-Nov-2019 19:54
Është mbyllur takimi mes Kosovës dhe Anglisë, me rezultatin 0-4 në favor të “Tre Luanëve” britanikë. Ishte Winks ai që shënoi në minutën e 32-të, për të hapur serinë e golave. Në pjesën e dytë, Anglia do të shënonte dhe ...

Mbyllet pjesa e parë, Kosovë 0-1 Angli: Edhe përkundër disa rasteve nuk arrijmë të shënojmë
Anglia e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë pas një goli të Harry Winks. Ndeshja nisi më mirë për ne që provuan me Atdhe Nuhiu, por goditja e tij me kokë shkoi në duart e portierit Pope. Raheem Sterling dhe Callum ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 18:56
Anglia e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë pas një goli të Harry Winks. Ndeshja nisi më mirë për ne që provuan me Atdhe Nuhiu, por goditja e tij me kokë shkoi në duart e portierit Pope. Raheem Sterling dhe Callum ...

Respektimi i himnit anglez, gazetari i njohur i mahnitur nga Dardanët
Vështirë që Anglia të ketë shijuar një mikpritje të tillë në ndonjë stadium tjetër ashtu si në “Fadil Vokrri”. Gjithçka ka shkuar për mrekulli përpara ndeshjes dhe ashtu po shkon edhe gjatë saj. Britanikët janë ...
ABCNews | 17-Nov-2019 19:42
Vështirë që Anglia të ketë shijuar një mikpritje të tillë në ndonjë stadium tjetër ashtu si në “Fadil Vokrri”. Gjithçka ka shkuar për mrekulli përpara ndeshjes dhe ashtu po shkon edhe gjatë saj. Britanikët janë ...

Kane theu rekord historik me golin kundër Kosovës
Tjetër ndeshje, tjetër gol – Kane është në formë jetësore. Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, e ka gjetur një tjetër gol në eliminatoret për ‘Euro 2020’. Ai shënoi kundër Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në fitoren 4-0 ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 23:58
Tjetër ndeshje, tjetër gol – Kane është në formë jetësore. Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, e ka gjetur një tjetër gol në eliminatoret për ‘Euro 2020’. Ai shënoi kundër Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në fitoren 4-0 ...

Kosova i bën nder Harry Kane, “Fadil Vokrri” i jep rekordin atij
Sulmuesi i Anglisë dhe Tottenham Hotspur, mposhti Arjanet Muriqin për tu bërë lojtari i parë në histori të “Tre-luanëve” që ka shënuar në çdo takim të kualifikimeve. Ylli i Anglisë ka shënuar 12 gola në këtë kampanjë ...
Indeks Online | 17-Nov-2019 23:43
Sulmuesi i Anglisë dhe Tottenham Hotspur, mposhti Arjanet Muriqin për tu bërë lojtari i parë në histori të “Tre-luanëve” që ka shënuar në çdo takim të kualifikimeve. Ylli i Anglisë ka shënuar 12 gola në këtë kampanjë ...

Madhështore! Lojtarët e Kosovës, fotografohen me personat më të veçantë në stadium
Kombëtarja jonë, ndonëse humbi sonte në “Fadil Vokrrin”, zhgënjimin e la në Plzen të Çekisë. Ndeshja me Anglinë mbi të gjitha ishte ndeshje “vëllazërore”, andaj fituesi ishte çështja e fundit që do diskutohej. Djemtë e ...
InFokusi | 17-Nov-2019 23:27
Kombëtarja jonë, ndonëse humbi sonte në “Fadil Vokrrin”, zhgënjimin e la në Plzen të Çekisë. Ndeshja me Anglinë mbi të gjitha ishte ndeshje “vëllazërore”, andaj fituesi ishte çështja e fundit që do diskutohej. Djemtë e ...

Kosova mposhtet nga Anglia në “Fadil Vokrri”
Kosova ka pësuar humbje 0-4 nga Anglia, kështu për t’i mbyllur kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020. ‘Dardanët’ u paraqitën mjaft mirë këtë takim, por momente të caktuara vendosën fatin e ndeshjes e që ishte ...
Alsat-M | 17-Nov-2019 23:08
Kosova ka pësuar humbje 0-4 nga Anglia, kështu për t’i mbyllur kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020. ‘Dardanët’ u paraqitën mjaft mirë këtë takim, por momente të caktuara vendosën fatin e ndeshjes e që ishte ...

Kështu u vlerësuan lojtarët në ndeshjen Kosovë – Angli
Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen me Anglinë me rezultat 0:4. Futbollistët anglezë që realizuan gola kundër “Dardanëve” ishin Harry Winks, Harry Kane, Marcus Rashford dhe Mason Mount, njofton ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 22:53
Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen me Anglinë me rezultat 0:4. Futbollistët anglezë që realizuan gola kundër “Dardanëve” ishin Harry Winks, Harry Kane, Marcus Rashford dhe Mason Mount, njofton ...

Aliti: Kam besim të plotë që do të kualifikohemi në Evropian
Kosova ka pësuar humbjen e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” nga Anglia.
Kosova Press | 17-Nov-2019 22:15
Kosova ka pësuar humbjen e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” nga Anglia.

Thaçi futbollistëve të Kosovës: Faleminderit për gjithçka që keni bërë
Presidenti Hashim Thaçi është deklaruar pas humbjes së përfaqësueses së Kosovës në futboll nga Anglia 0:4 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.
Kosova Press | 17-Nov-2019 22:05
Presidenti Hashim Thaçi është deklaruar pas humbjes së përfaqësueses së Kosovës në futboll nga Anglia 0:4 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Rrahmani: Kemi kohë për t’i eliminuar gabimet
Kosova është mposhtur nga Anglia në ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.
Kosova Press | 17-Nov-2019 22:05
Kosova është mposhtur nga Anglia në ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved