ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 03:07

LSDM paralajmëron veting të përgjithshëm në gjyqësor

LSDM paralajmëron veting të përgjithshëm në gjyqësor
Kryeministri Zoran Zaev në një tribunë me qytetarë “Në rrugën të drejt” të mbajtur në Veles të shtunën e kaluar, tha se është i nevojshëm veting i plotë në gjyqësor. “Ne kemi krijuar mjedis të duhur, kemi miratuar ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:53
Kryeministri Zoran Zaev në një tribunë me qytetarë “Në rrugën të drejt” të mbajtur në Veles të shtunën e kaluar, tha se është i nevojshëm veting i plotë në gjyqësor. “Ne kemi krijuar mjedis të duhur, kemi miratuar ...

Avramopoulos: Vazhdoni me zbatimin e reformave
Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, pati një takim dypalësh me Komisionerin Evropian për Punë të Brendshme dhe Migracion, Dimitris Avramopoulos, i cili nesër do të marrë pjesë edhe në Forumin Ministror, BE-Ballkan ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:14
Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, pati një takim dypalësh me Komisionerin Evropian për Punë të Brendshme dhe Migracion, Dimitris Avramopoulos, i cili nesër do të marrë pjesë edhe në Forumin Ministror, BE-Ballkan ...

Jourova: Sundimi i së drejtës është në zemrën e procesit të inkuadrimit në BE
Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e vërteta dhe të qëndrueshme, veçmas ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 21:47
Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e vërteta dhe të qëndrueshme, veçmas ...

Ministri Dimitrov u takua me komisarin evropian për Migrim, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Avramopulos
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot u takua me eurokomisarin për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos, i cili qëndron në Maqedoninë e Veriut me rastin e pjesëmarrjes së tij në ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 21:12
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot u takua me eurokomisarin për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos, i cili qëndron në Maqedoninë e Veriut me rastin e pjesëmarrjes së tij në ...

Jourova: Sundimi i së drejtës është në zemrën e procesit të inkuadrimit në BE
Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e vërteta dhe të qëndrueshme, veçmas ...
Aktuale.MK | 18-Nov-2019 21:03
Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e vërteta dhe të qëndrueshme, veçmas ...

Vetingu, BE-ja kërkon profesionalizmin e gjyqësorit
Vetingu si metodë tashmë është i pranueshëm nga institucionet e Bashkimit Evropian për të siguruar gjyqësor dhe prokurori me njerëz profesionistë. Sipas eurokomisioneres për drejtësi, Vera Jurova, pjesëmarrëse në ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 20:48
Vetingu si metodë tashmë është i pranueshëm nga institucionet e Bashkimit Evropian për të siguruar gjyqësor dhe prokurori me njerëz profesionistë. Sipas eurokomisioneres për drejtësi, Vera Jurova, pjesëmarrëse në ...

Ministri Dimitrov u takua me komisarin evropian për Migrim, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Avramopulos
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot u takua me eurokomisarin për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos, i cili qëndron në Maqedoninë e Veriut me ...
Medial | 18-Nov-2019 20:30
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot u takua me eurokomisarin për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos, i cili qëndron në Maqedoninë e Veriut me ...

Jourova: Sundimi i së drejtës është në zemrën e procesit të inkuadrimit në BE
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e ...
Medial | 18-Nov-2019 20:25
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e ...

Jourova: Sundimi i së drejtës është në zemrën e procesit të inkuadrimit në BE
Shkup, 18 nëntor – Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e vërteta dhe të ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 20:19
Shkup, 18 nëntor – Në aspekt të Komisionit Evropian, nuk ka dilemë rreth perspektivave evropiane të Ballkanit Perëndimor. Rajoni është dhe do të mbetet prioritet dhe e gjithë kjo varet nga rezultatet e vërteta dhe të ...

Tahiri: Kosova ka shënuar progres substancial në sundimin e ligjit
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, deklaroi sot se Kosova gjatë dy vjetëve të fundit ka krijuar një legjislacion të ri që synon ta bëjë drejtësinë më të qasshme për qytetarët e saj. Ai këto komente i bëri ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 18:06
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, deklaroi sot se Kosova gjatë dy vjetëve të fundit ka krijuar një legjislacion të ri që synon ta bëjë drejtësinë më të qasshme për qytetarët e saj. Ai këto komente i bëri ...

Ballkani Perëndimor raporton për të arriturat në drejtësi dhe në organet e sigurisë
Vendet e Ballkanit Perëndimorë do t’i kujtojnë edhe njëherë përfaqësuesve të lartë të BE-së reformat e realizuara në drejtësi dhe organet e sigurisë. Në forumin e ministrave nga vendet e Ballkanit që po mbahet në ...
Flaka | 18-Nov-2019 19:53
Vendet e Ballkanit Perëndimorë do t’i kujtojnë edhe njëherë përfaqësuesve të lartë të BE-së reformat e realizuara në drejtësi dhe organet e sigurisë. Në forumin e ministrave nga vendet e Ballkanit që po mbahet në ...

Takim i ministrit Spasovski me eurokomisarin për punë të brendshme Avramopullos
Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot pati takim bilateral me eurokomisarin për punë të brendshme dhe migracion të Komisionit evropian, Dimitris Avramopullos, i cili nesër do të marrë në pjesën e punës të ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:31
Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot pati takim bilateral me eurokomisarin për punë të brendshme dhe migracion të Komisionit evropian, Dimitris Avramopullos, i cili nesër do të marrë në pjesën e punës të ...

Deskoska: Më mirë të kemi më pak gjykatës, por të jenë cilësor dhe profesional
Nuk më brengos fakti që procesi i plotësimit të gjykatësve është më i ngadaltë. Konsideroj se më mirë është të kemi më pak, por gjykatës cilësor dhe profesional, deklaroi sot ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska. Duke ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:29
Nuk më brengos fakti që procesi i plotësimit të gjykatësve është më i ngadaltë. Konsideroj se më mirë është të kemi më pak, por gjykatës cilësor dhe profesional, deklaroi sot ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska. Duke ...

Spasovski u takua me homologen finlandeze Ohisallo
Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot u takua me kolegen e tij nga Finlanda, Maria Ohisallo, në të cilën ai shprehi kënaqësi se është nikoqir i shtetit të Forumit ministror BE-Ballkani Perëndimor për ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:19
Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot u takua me kolegen e tij nga Finlanda, Maria Ohisallo, në të cilën ai shprehi kënaqësi se është nikoqir i shtetit të Forumit ministror BE-Ballkani Perëndimor për ...

Dimitrov – Jourova: Atë që e përmbushi vendi juaj është për tu respektuar dhe duhet të valorizohet në mënyrë adekuate nga BE-ja
Atë që e përmbushi vendi juaj është për tu respektuar dhe kjo duhet të valorizohet në mënyrë adekuate nga ana e BE-së sa më shpejtë që është e mundur, theksoi euroambasadorja për Drejtësi, Konsumatorë dhe Barazi ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:15
Atë që e përmbushi vendi juaj është për tu respektuar dhe kjo duhet të valorizohet në mënyrë adekuate nga ana e BE-së sa më shpejtë që është e mundur, theksoi euroambasadorja për Drejtësi, Konsumatorë dhe Barazi ...

Deskoska: Mosmarrja e datës për negociata, nuk e ndaloi procesin e reformave
Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska sot pati takim me eurodeputeten për drejtësi, konsumatorë dhe barazi gjinore Vera Jurova, në të cilin është biseduar për proceset e reformave që po zhvillohen në vend. Siç bëri të ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:07
Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska sot pati takim me eurodeputeten për drejtësi, konsumatorë dhe barazi gjinore Vera Jurova, në të cilin është biseduar për proceset e reformave që po zhvillohen në vend. Siç bëri të ...

Maqedoni, në veting do të hetohet edhe ndikimi i grupeve të gjyqtarëve
Ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, pas takimit me Komisioneren Evropiane për Drejtësi, Konsumator dhe Barazi Gjinore, Vera Jurova, kishte ngritur çështjen e vetingut në gjyqësor dhe se argumentet ishin paraqitur ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 17:22
Ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, pas takimit me Komisioneren Evropiane për Drejtësi, Konsumator dhe Barazi Gjinore, Vera Jurova, kishte ngritur çështjen e vetingut në gjyqësor dhe se argumentet ishin paraqitur ...

Takim i ministrit Spasovski me eurokomisarin për punë të brendshme Avramopullos
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot pati takim bilateral me eurokomisarin për punë të brendshme dhe migracion të Komisionit evropian, Dimitris Avramopullos, i cili ...
Medial | 18-Nov-2019 18:44
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot pati takim bilateral me eurokomisarin për punë të brendshme dhe migracion të Komisionit evropian, Dimitris Avramopullos, i cili ...

Ministri Spasovski takon eurokomisarin për punë të brendshme Avramopullos
Shkup, 18 nëntor – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot pati takim bilateral me eurokomisarin për punë të brendshme dhe migracion të Komisionit evropian, Dimitris Avramopullos, i cili nesër do të marrë ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 18:44
Shkup, 18 nëntor – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot pati takim bilateral me eurokomisarin për punë të brendshme dhe migracion të Komisionit evropian, Dimitris Avramopullos, i cili nesër do të marrë ...

(VIDEO) Për vetingun e gjykatësve do të merret përvoja e vendeve tjera
Këshilli i Gjykatësve ka në dispozicion legjislacionin e nevojshëm dhe atyre ju mbetet vetëm të zbatojnë ligjet. Kështu është shprehur ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, lidhur me gjendjen e gjyqësorit në vend, ...
Shenja | 18-Nov-2019 18:34
Këshilli i Gjykatësve ka në dispozicion legjislacionin e nevojshëm dhe atyre ju mbetet vetëm të zbatojnë ligjet. Kështu është shprehur ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, lidhur me gjendjen e gjyqësorit në vend, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved