ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2019 00:08

Trajneri Anglisë, Southgate: Nesër do jetë festë për Kosovën, mëkat që nuk u kualifikua

Trajneri Anglisë, Southgate: Nesër do jetë festë për Kosovën, mëkat që nuk u kualifikua
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate në konferencë për media ka thënë se është i lumtur që gjendet në Kosovë dhe për pritjen e ngrohtë që ka pasur ekipi i tij. “Jam shumë i lumtur që jemi këtu. Jemi pritur në mënyrë të ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 20:33
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate në konferencë për media ka thënë se është i lumtur që gjendet në Kosovë dhe për pritjen e ngrohtë që ka pasur ekipi i tij. “Jam shumë i lumtur që jemi këtu. Jemi pritur në mënyrë të ...

Kosova, Challandes: E pabesueshme sfida me Anglinë, vlen shumë për Maqedoninë
Nuk ka vlerë sa i përket objektivit për t’u kualifikuar në Euro 2020, pasi tashmë Kosova e ka të pamundur ta parakalojë Çekinë, por mbetet shumë e rëndësishme për të patur moralin lart për ndeshjen e muajit mars, me ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 18:30
Nuk ka vlerë sa i përket objektivit për t’u kualifikuar në Euro 2020, pasi tashmë Kosova e ka të pamundur ta parakalojë Çekinë, por mbetet shumë e rëndësishme për të patur moralin lart për ndeshjen e muajit mars, me ...

Challandes dhe Rrahmani shprehen optimist para ndeshjes me Anglinë
Kombëtarja e Kosovës në futboll ka mbajtur konferencën e fundit për media para ndeshjes së nesërme ndaj Anglisë. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri i Kosovës, Bernard Challandes si dhe kapiteni i skuadrës, ...
Top Channel | 16-Nov-2019 17:37
Kombëtarja e Kosovës në futboll ka mbajtur konferencën e fundit për media para ndeshjes së nesërme ndaj Anglisë. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri i Kosovës, Bernard Challandes si dhe kapiteni i skuadrës, ...

Challandes tha se Sterling ndalet vetëm nëse i thyejmë këmbët, Southgate përgjigjet me diplomaci
Gareth Southgate është përgjigjur edhe rreth pyetjeve të bërë për sulmuesin e tij, Raheem Sterling. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 në kuadër të Grupit A. Sot (e shtunë) më ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 21:55
Gareth Southgate është përgjigjur edhe rreth pyetjeve të bërë për sulmuesin e tij, Raheem Sterling. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 në kuadër të Grupit A. Sot (e shtunë) më ...

Southgate rreth racizmit: Kemi parë mbështetje të madhe në rrjetet sociale dhe parulla të shumta nga Kosova – presim atmosferë të madhe
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën, të vlefshme për eliminatoret Euro 2020, në kuadër të Grupit A. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 20:52
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën, të vlefshme për eliminatoret Euro 2020, në kuadër të Grupit A. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit ...

T’i thyejmë këmbën Sterling? Kundërpërgjigjet Southgate!
Trajneri i Kosovës, Benard Challandes, tha me shaka në konferencën e tij për shtyp se e vetmja mënyrë me të cilën mund të ndalet ylli i Anglisë, Raheem Sterling, është t’i thyejnë këmbën. Për këtë batutë të strategut të ...
ABCNews | 16-Nov-2019 22:02
Trajneri i Kosovës, Benard Challandes, tha me shaka në konferencën e tij për shtyp se e vetmja mënyrë me të cilën mund të ndalet ylli i Anglisë, Raheem Sterling, është t’i thyejnë këmbën. Për këtë batutë të strategut të ...

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka disa fjalë të mëdha para duelit të nesërm ndaj Anglisë
Kosova nesër do të takohet ndaj Anglisë në kuadër të ndeshjes së fundit kualifikuese për “Euro 2020”.
Top Channel | 16-Nov-2019 16:16
Kosova nesër do të takohet ndaj Anglisë në kuadër të ndeshjes së fundit kualifikuese për “Euro 2020”.

Southgate: Na kanë pritur shumë mirë në Kosovë, duam të bëjmë një ndeshje të mirë
Gareth Southgate ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën, të vlefshme për eliminatoret Euro 2020, në kuadër të Grupit A. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 20:28
Gareth Southgate ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën, të vlefshme për eliminatoret Euro 2020, në kuadër të Grupit A. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 ...

Southgate: Çfarë mikpritje, do doja që Kosova të luante nesër për kualifikim
Ecuria dhe forca e treguar nga Kosova nuk e kanë surprizuar Gareth Southgate, ndërsa mikpritja e tifozëve dardanë, po. Trajneri i Anglisë është paraqitur i gëzuar në konferencën për shtyp, aty ku flet për ndeshjen e ...
ABCNews | 16-Nov-2019 21:09
Ecuria dhe forca e treguar nga Kosova nuk e kanë surprizuar Gareth Southgate, ndërsa mikpritja e tifozëve dardanë, po. Trajneri i Anglisë është paraqitur i gëzuar në konferencën për shtyp, aty ku flet për ndeshjen e ...

Ambasada e Britanisë së Madhe publikon videon e tifozit: Kam qenë mbi 30 vende, por askund nuk jam pritur më mirë se në Kosovë
Faqja zyrtare e ambasadës së Britanisë së Madhe në Prishtinë ka publikuar një video ku flet për mirëpritjen që po i bëhet anglezëve në Kosovë. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 18:59
Faqja zyrtare e ambasadës së Britanisë së Madhe në Prishtinë ka publikuar një video ku flet për mirëpritjen që po i bëhet anglezëve në Kosovë. Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro ...

Pse Southgate nuk po del në konferencë për shtyp? Zbulohet shkaku
Konferenca për shtyp e trajnerit të Anglisë është shtyrë. Organizatorët kishin programuar që gjithçka të niste në orën 19:30 sipas raportimeve të lajmi.net, por llogaritë ishin bërë gabim. Kombëtarja e “Tre Luanëve” ka ...
ABCNews | 16-Nov-2019 20:17
Konferenca për shtyp e trajnerit të Anglisë është shtyrë. Organizatorët kishin programuar që gjithçka të niste në orën 19:30 sipas raportimeve të lajmi.net, por llogaritë ishin bërë gabim. Kombëtarja e “Tre Luanëve” ka ...

?Program i veçantë për tifozët anglezë në Prishtinë
Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-në, sot organizojnë mikpritje për tifozët anglezë. Aktivitetet zhvillohen në amfiteatrin e qytetit të Prishtinës, ku do të ketë aktivitete muzikore, ...
Arbresh | 17-Nov-2019 07:30
Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-në, sot organizojnë mikpritje për tifozët anglezë. Aktivitetet zhvillohen në amfiteatrin e qytetit të Prishtinës, ku do të ketë aktivitete muzikore, ...

?Program i veçantë për tifozët anglezë në Prishtinë
Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-në, sot organizojnë mikpritje për tifozët anglezë. Aktivitetet zhvillohen në amfiteatrin e qytetit të Prishtinës, ku do të ketë aktivitete muzikore, ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 07:25
Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-në, sot organizojnë mikpritje për tifozët anglezë. Aktivitetet zhvillohen në amfiteatrin e qytetit të Prishtinës, ku do të ketë aktivitete muzikore, ...

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë
Artistët punojnë murale në urën mbi lumin Ibër. (Nga ora 10:00) Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-së, organizohet mikpritje për tifozët anglezë. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, nga ora 12:00) ...
Arbresh | 17-Nov-2019 07:25
Artistët punojnë murale në urën mbi lumin Ibër. (Nga ora 10:00) Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-së, organizohet mikpritje për tifozët anglezë. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, nga ora 12:00) ...

Kosova sot zhvillon ndeshjen historike Kosova sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon...
Kosova sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë. Ndeshja është e vlefshme për ...
Kosova Sot | 17-Nov-2019 07:25
Kosova sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë. Ndeshja është e vlefshme për ...

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë
Artistët punojnë murale në urën mbi lumin Ibër. (Nga ora 10:00) Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-së, organizohet mikpritje për tifozët anglezë. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, nga ora 12:00) ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 07:23
Artistët punojnë murale në urën mbi lumin Ibër. (Nga ora 10:00) Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me tifo-grupin Dardanët dhe FFK-së, organizohet mikpritje për tifozët anglezë. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, nga ora 12:00) ...

Mesazhi i Vojvodës për ‘Dardanët”: T’ju tregojmë anglezëve çka është atmosfera në Fadil Vokrri!
Më pak se 24 orë kanë mbetur deri te super ndeshja në stadiumin “Fadil Vokrri”, mes Dardanëve dhe Tre Luanëve Anglia është skuadra e parë e kalibrit botëror që viziton Prishtinën dhe përballet me Kosovën në stadiumin ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 07:21
Më pak se 24 orë kanë mbetur deri te super ndeshja në stadiumin “Fadil Vokrri”, mes Dardanëve dhe Tre Luanëve Anglia është skuadra e parë e kalibrit botëror që viziton Prishtinën dhe përballet me Kosovën në stadiumin ...

Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike
Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë. Ndeshja është e vlefshme ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 07:21
Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë. Ndeshja është e vlefshme ...

Vojvoda: T’iu tregojmë anglezëve çka është atmosfera në “Fadil Vokrri”
Mbrojtësi kosovar, Mërgim Vojvoda, ka kërkuar nga tifozët kosovarë që si kurrë më parë të krijojnë atmosferë gjatë ndeshjes Kosovë-Angli. Kanë mbetur më pak se 24 orë para se të zhvillohet përballja midis “Dardanëve” ...
Medial | 17-Nov-2019 00:45
Mbrojtësi kosovar, Mërgim Vojvoda, ka kërkuar nga tifozët kosovarë që si kurrë më parë të krijojnë atmosferë gjatë ndeshjes Kosovë-Angli. Kanë mbetur më pak se 24 orë para se të zhvillohet përballja midis “Dardanëve” ...

Challandes: Askush si Anglia në Evropë. Sterling? E ndalojmë vetëm po i thyerm këmbën!
Bernard Challandes nuk i ka kursyer elozhet për Anglinë. “Tre Luanët” do të jenë kundërshtari i fundit për këtë fazë eliminatoresh të Euro 2020. Dardanët presin në Prishtinë ekipin e Southgate nesër (20:45). Trajneri ...
ABCNews | 16-Nov-2019 19:36
Bernard Challandes nuk i ka kursyer elozhet për Anglinë. “Tre Luanët” do të jenë kundërshtari i fundit për këtë fazë eliminatoresh të Euro 2020. Dardanët presin në Prishtinë ekipin e Southgate nesër (20:45). Trajneri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved