ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 13:53

Akuzat e Fatmir Xhafës, reagon Bardhi: Gjykata Kushtetuese zbatoi Kushtetutën dhe jo urdhërin e partisë

Akuzat e Fatmir Xhafës, reagon Bardhi: Gjykata Kushtetuese zbatoi Kushtetutën dhe jo urdhërin e partisë
Pas sulmeve që ish Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa bëri ndaj Gjyakatës Kushtetuese ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi.
Top Channel | 17-Nov-2019 15:06
Pas sulmeve që ish Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa bëri ndaj Gjyakatës Kushtetuese ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi.

Bardhi i përgjigjet Xhafajt: Drejtësia e re nuk bëhet me shërbëtor partiak
Partia Demokratike i ka cilësuar si të papranueshme qëndrimet e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në lidhje me Gjyaktën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, Sekretari I Përgjithshëm I PD, Gazment Bardhi ...
VizionPlus | 17-Nov-2019 15:07
Partia Demokratike i ka cilësuar si të papranueshme qëndrimet e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në lidhje me Gjyaktën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, Sekretari I Përgjithshëm I PD, Gazment Bardhi ...

Ngërçi në Kushtetuese përplasin fort Fatmir Xhafën me Gazmend Bardhin
Ish-kryetari i komisionit parlamentar të reformës në drejtësi Fatmir Xhafaj ka komentuar këtë të diel situatën në Gjykatën Kushtetuese. Në disa postime radhazi në Tëitter, Xhafaj thotë se Marsida Xhaferllari nuk mund të ...
Lapsi | 17-Nov-2019 17:03
Ish-kryetari i komisionit parlamentar të reformës në drejtësi Fatmir Xhafaj ka komentuar këtë të diel situatën në Gjykatën Kushtetuese. Në disa postime radhazi në Tëitter, Xhafaj thotë se Marsida Xhaferllari nuk mund të ...

‘Xhaferllari s’i plotëson kriteret’, Bardhi i përgjigjet Xhafajt: Sulmi ndaj Gjykatës Kushtetuese i papranueshëm
Pas qëndrimit të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ku shprehej kundër anëtares së Gjykatës Kushtetuese Marsida Xhaferllari me pretendimin se ajo nuk plotësonte kriteret, vjen një reagim nga një zë i Partisë ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 14:52
Pas qëndrimit të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ku shprehej kundër anëtares së Gjykatës Kushtetuese Marsida Xhaferllari me pretendimin se ajo nuk plotësonte kriteret, vjen një reagim nga një zë i Partisë ...

Ish-koka e Reformës në Drejtësi: pse Marsida Xhaferllari s’mund të jetë në Kushtetuese dhe ku gaboi Meta
Njeriu që udhëhoqi nisjen e më pas plotësimin e kuadrit kushtetues të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, është futur në debatin e nxehtë të këtyre ditëve lidhur me çshtjen Vorpsi – Xhaferllari, pra dy emrat që ...
Tesheshi | 17-Nov-2019 15:20
Njeriu që udhëhoqi nisjen e më pas plotësimin e kuadrit kushtetues të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, është futur në debatin e nxehtë të këtyre ditëve lidhur me çshtjen Vorpsi – Xhaferllari, pra dy emrat që ...

Kushtetuesja/ Bardhi-Xhafajt: Drejtësia e re, jo me shërbëtor partiak
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas qëndrimit të shprehur nga ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj lidhur me debatin për Gjykatën Kushtetuese. Në një postim në Twitter, Xhafaj ...
Mapo | 17-Nov-2019 14:45
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas qëndrimit të shprehur nga ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj lidhur me debatin për Gjykatën Kushtetuese. Në një postim në Twitter, Xhafaj ...

Fatmir Xhafaj: Ja pse Marsida Xhaferllari nuk mund të jetë anëtare e Gjykatës Kushtetuese!
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se Marsida Xhaferllari, e emëruar nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, nuk mund të jetë në atë pozicion. ...
Dritare | 17-Nov-2019 15:19
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se Marsida Xhaferllari, e emëruar nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, nuk mund të jetë në atë pozicion. ...

Bardhi i përgjigjet Xhafajt: Drejtësia e re nuk bëhet me shërbëtor partiak
Partia Demokratike i ka cilësuar si të papranueshme qëndrimet e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në lidhje me Gjyaktën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, Sekretari I Përgjithshëm I PD, Gazment Bardhi ...
Medial | 17-Nov-2019 15:09
Partia Demokratike i ka cilësuar si të papranueshme qëndrimet e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në lidhje me Gjyaktën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, Sekretari I Përgjithshëm I PD, Gazment Bardhi ...

Gazment Bardhi i përgjigjet Fatmir Xhafajt: E kuptojmë çfarë kërkon vëllai i Geronit
Fatmir Xhafaj e cilësoi si të padenjë për anëtare të Gjykatës Kushtetuese, Marsida Xhaferllarin, e dekretuar nga Presidenti Ilir Meta. Ndërkohë, nuk ka vonuar dhe ka ardhur një përgjigje nga Partia Demokratike. ...
ABCNews | 17-Nov-2019 14:57
Fatmir Xhafaj e cilësoi si të padenjë për anëtare të Gjykatës Kushtetuese, Marsida Xhaferllarin, e dekretuar nga Presidenti Ilir Meta. Ndërkohë, nuk ka vonuar dhe ka ardhur një përgjigje nga Partia Demokratike. ...

“Xhaferllari s’mund të jetë anëtare e GjK”, PD i përgjigjet Xhafajt: Drejtësia e re nuk bëhet me shërbëtorë partiakë
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur ish ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili në një reagim në twitter tha se dekreti i presidentit Meta për gjyqtaren Xhaferllari nuk është i ...
Politiko | 17-Nov-2019 14:57
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur ish ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili në një reagim në twitter tha se dekreti i presidentit Meta për gjyqtaren Xhaferllari nuk është i ...

Kushtetuesja/ Xhafaj: Dekreti i Metës i paligjshëm, duhet reagim nga palët
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar në lidhje me debatin mes Presidencës dhe KED për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese. Në disa postime të njëpasnjëshme në Twitter, Xhafaj duke iu referuar qëndrimit të ...
VizionPlus | 17-Nov-2019 14:39
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar në lidhje me debatin mes Presidencës dhe KED për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese. Në disa postime të njëpasnjëshme në Twitter, Xhafaj duke iu referuar qëndrimit të ...

“Kur mungon arsyeja, gërmat e Kushtetutës lexohen keq”, Xhafaj: Xhaferllari nuk mund të jetë anëtare e Gjykatës Kushtetuese, dekreti i Metës i paligjshëm
“Në bindjen time znj.Xhaferllari nuk mund të jetë anëtare e GjK. Nuk plotëson kushtet dhe kriteret për të qenë e tillë. Votimi klientelist dhe lidhjet shoqërore brenda KED e përfshinë në listë ish Kryeinspektoren e KLD ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 14:07
“Në bindjen time znj.Xhaferllari nuk mund të jetë anëtare e GjK. Nuk plotëson kushtet dhe kriteret për të qenë e tillë. Votimi klientelist dhe lidhjet shoqërore brenda KED e përfshinë në listë ish Kryeinspektoren e KLD ...

“Presidenti nuk ka të drejtë për Xhaferllarin”, PD i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Xhafajt: E kuptojmë vëllain e Geronit, kërkon një person që të betohet tek zyra e tij për shërbime partiake!
Postuar: 17/11/2019 - 14:48 Sekretari i Përgjithshëm i PD ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ish-ministrit Fatmir Xhafajt, mbi përplasjet për Gjykatën Kushtetuese. PD i kujton Xhafajt të vëllanë, dhe citon ...
Sot.Al | 17-Nov-2019 14:49
Postuar: 17/11/2019 - 14:48 Sekretari i Përgjithshëm i PD ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ish-ministrit Fatmir Xhafajt, mbi përplasjet për Gjykatën Kushtetuese. PD i kujton Xhafajt të vëllanë, dhe citon ...

Kushtetuesja/ Xhafaj: Dekreti i Metës i paligjshëm, duhet reagim nga palët
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar në lidhje me debatin mes Presidencës dhe KED për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese. Në disa postime të njëpasnjëshme në Twitter, Xhafaj duke iu referuar qëndrimit të ...
Medial | 17-Nov-2019 14:47
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar në lidhje me debatin mes Presidencës dhe KED për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese. Në disa postime të njëpasnjëshme në Twitter, Xhafaj duke iu referuar qëndrimit të ...

Ngërçi për Kushtetuesen, reagon Xhafaj: Meta ka nxjerrë dekret të paligjshëm, cilën Vitore Tusha duhet të besojmë?!
Vjen reagimi i ish ministrit të Brendshëm dhe ish kreut të Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, lidhur me ngërçin e krijuar për emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese mes presidentit, KED e ...
Politiko | 17-Nov-2019 14:27
Vjen reagimi i ish ministrit të Brendshëm dhe ish kreut të Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, lidhur me ngërçin e krijuar për emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese mes presidentit, KED e ...

Xhafaj kundër Xhaferllarit si anëtare e Kushtetueses: Presidenti ka nxjerrë një dekret të paligjshmëm
Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka deklaruar se Marsida Xheferllari nuk plotëson kushtet dhe kriteret për tu emëruar anëtare e Gjyaktës Kushtetuese. Në një postim në rrjetet sociale, Xhafaj shprehet se sipas tij ...
ABCNews | 17-Nov-2019 14:06
Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka deklaruar se Marsida Xheferllari nuk plotëson kushtet dhe kriteret për tu emëruar anëtare e Gjyaktës Kushtetuese. Në një postim në rrjetet sociale, Xhafaj shprehet se sipas tij ...

Xhafaj reagon për “Kushtetuesen”: Xhaferllari anëtare e paligjshme, nuk plotëson kriteret. Meta dhe Tusha, shkelën ligjin
Ish Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj thotë se emërimi i ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 13:44
Ish Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj thotë se emërimi i ...

“Kë Vitore Tushe të besojmë?!”, Fatmir Xhafaj i jep ‘shuplakën’ e fortë Metës dhe ka dy fjalë edhe për partneren e Alibeajt: SHBA duhet të reagojë!
Postuar: 17/11/2019 - 13:58 Ish-ministri i drejtësisë Fatmir Xhafaj, dhe njëherësh një prej hartuesve të Reformës në Drejtësi, ka reaguar lidhur me përplasjen e fundit mes presidencës dhe mazhorancës për anëtarët e ...
Sot.Al | 17-Nov-2019 14:01
Postuar: 17/11/2019 - 13:58 Ish-ministri i drejtësisë Fatmir Xhafaj, dhe njëherësh një prej hartuesve të Reformës në Drejtësi, ka reaguar lidhur me përplasjen e fundit mes presidencës dhe mazhorancës për anëtarët e ...

Kaosi me Gjykatën Kushtetuese, Xhafa: Cilën Vitore Tusha të besojmë?
Ish Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj thotë se emërimi i ...
Gazeta Dita | 17-Nov-2019 13:48
Ish Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj thotë se emërimi i ...

Paligjshmëria e Xhaferllarit si anëtare e Kushtetueses
Ish Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj thotë se emërimi i ...
Lexo | 17-Nov-2019 13:44
Ish Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj thotë se emërimi i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved