ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 09:39

Trajneri i Kosovës justifikon humbjen: Gaboi mbrojtja, më zhgënjen rezultati por jo loja

Trajneri i Kosovës justifikon humbjen: Gaboi mbrojtja, më zhgënjen rezultati por jo loja
I zhgënjyer për rezultatin por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të dardanëve. “Jam i zhgënjyer për ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 21:05
I zhgënjyer për rezultatin por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të dardanëve. “Jam i zhgënjyer për ...

Challandes i zhgënyer: Gaboi mbrojtja
I zhgënjyer për rezultatin por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të dardanëve.
Top Channel | 17-Nov-2019 20:57
I zhgënjyer për rezultatin por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të dardanëve.

Southgate: I rezistuam presionit të Kosovës, kemi ende probleme
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve. “Ne ...
ABCNews | 17-Nov-2019 21:05
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve. “Ne ...

Mërgim Vojvoda, ka folur për media pas ndeshjes së Kosovës me Anglinë.
Kosova humbi me rezultatin 4-0 në këtë takim, mirëpo gjatë disa periudhave Dardanët ishin ekip më i mirë por nuk shfrytëzuan rastet. Vojvoda thotë se duhej shfrytëzuar rastet. “Besoj që loja nuk ka qenë për 4-0, kur të ...
InFokusi | 17-Nov-2019 22:05
Kosova humbi me rezultatin 4-0 në këtë takim, mirëpo gjatë disa periudhave Dardanët ishin ekip më i mirë por nuk shfrytëzuan rastet. Vojvoda thotë se duhej shfrytëzuar rastet. “Besoj që loja nuk ka qenë për 4-0, kur të ...

Pengu i Rashicës: Rezultat jo real, po të kishim luajtur kështu kundër Çekisë…
Kosova tregoi dëshirë kundër Anglisë, luajti mirë në pjesën e parë, por goli nuk erdhi dhe miqtë nuk treguan mëshirë në minutat e fundit duke e mbyllur ndeshjen me rezultatin 0-4. Milot Rashica foli pas humbjes dhe ...
ABCNews | 17-Nov-2019 20:57
Kosova tregoi dëshirë kundër Anglisë, luajti mirë në pjesën e parë, por goli nuk erdhi dhe miqtë nuk treguan mëshirë në minutat e fundit duke e mbyllur ndeshjen me rezultatin 0-4. Milot Rashica foli pas humbjes dhe ...

Southgate: Ndeshja me Kosovën e vështirë – mikpritja e jashtëzakonshme
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme.Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...
InFokusi | 17-Nov-2019 21:20
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme.Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...

Southgate: Ndeshja me Kosovën, një test i mirë
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme. Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...
EkonomiaOnline | 17-Nov-2019 21:20
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme. Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...

Nuhiu: Duhet të qëndrojmë me kokën lart, ëndrra vazhdon
Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, thotë se Kosova ka qenë duke e luftuar Anglinë deri në çerekun e fundit të ndeshjes kur kundërshtarët shënuan tri gola një pas një. “Besoj deri te minuta e 75-të, jemi munduar dhe kemi ...
Kosova Sot | 17-Nov-2019 21:16
Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, thotë se Kosova ka qenë duke e luftuar Anglinë deri në çerekun e fundit të ndeshjes kur kundërshtarët shënuan tri gola një pas një. “Besoj deri te minuta e 75-të, jemi munduar dhe kemi ...

Trajneri anglez: Këso atmosfere si në Kosovë nuk kam përjetuar askund
Kosova ka humbur ndeshjen e sotme ndaj Anglisë me rezultatin 4:0. Ishte kjo humbja e parë e Kosovës në “Fadil Vokrri”. Pas ndeshjes, trajneri i Anglisë, Gareth Southgate tha: “Unë mendoj se Kosova na bëri të vështirë ...
PortaliOnline | 17-Nov-2019 21:05
Kosova ka humbur ndeshjen e sotme ndaj Anglisë me rezultatin 4:0. Ishte kjo humbja e parë e Kosovës në “Fadil Vokrri”. Pas ndeshjes, trajneri i Anglisë, Gareth Southgate tha: “Unë mendoj se Kosova na bëri të vështirë ...

Challandes: Mbrojtja e lëshoi në fund, nuk bëhen këso gabime me Anglinë
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas humbjes 0-4 të “Dardanëve” në “Fadil Vokrri” nga Anglia. “Jam i zhgënjyer për rezultatin, kam parë gjëra të mira në këtë ndeshje. Kemi parë vetëm një ...
EkonomiaOnline | 17-Nov-2019 21:05
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas humbjes 0-4 të “Dardanëve” në “Fadil Vokrri” nga Anglia. “Jam i zhgënjyer për rezultatin, kam parë gjëra të mira në këtë ndeshje. Kemi parë vetëm një ...

Southgate: Ndeshja me Kosovën e vështirë – mikpritja e jashtëzakonshme
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme. Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 21:05
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme. Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...

Nuhiu: Duhet të qëndrojmë me kokën lart, ëndrra vazhdon
Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, thotë se Kosova ka qenë duke e luftuar Anglinë deri në çerekun e fundit të ndeshjes kur kundërshtarët shënuan tri gola një pas një. “Besoj deri te minuta e 75-të, jemi munduar dhe kemi ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 20:57
Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, thotë se Kosova ka qenë duke e luftuar Anglinë deri në çerekun e fundit të ndeshjes kur kundërshtarët shënuan tri gola një pas një. “Besoj deri te minuta e 75-të, jemi munduar dhe kemi ...

Challandes: Gaboi mbrojtja, më zhgënjen rezultati por jo loja
I zhgënjyer për rezultatin por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të dardanëve. “Jam i zhgënjyer për ...
Shenja | 17-Nov-2019 20:57
I zhgënjyer për rezultatin por jo për lojën, trajneri i Kosovës Bernard Challandes në përfundim të sfidës ndaj Anglisë në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen 0-4 të dardanëve. “Jam i zhgënjyer për ...

Bernard Challandes: Jam i zhgënjyer
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur për Super Sport pas humbjes 0-4 të “Dardanëve” në ‘Fadil Vokrri’ nga Anglia. “Jam i zhgënjyer për rezultatin, kam parë gjëra të mira në këtë ndeshje. Kemi ...
Gazeta Monitor | 17-Nov-2019 20:52
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur për Super Sport pas humbjes 0-4 të “Dardanëve” në ‘Fadil Vokrri’ nga Anglia. “Jam i zhgënjyer për rezultatin, kam parë gjëra të mira në këtë ndeshje. Kemi ...

Challandes: Harruam se skuadra e Anglisë ishte kundërshtare dhe u ndëshkuam
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se lojtarët kosovarë harruan që skuadra e Anglisë ishte kundërshtare në “Fadil Vokrri” dhe u ndëshkuan. Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 20:52
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se lojtarët kosovarë harruan që skuadra e Anglisë ishte kundërshtare në “Fadil Vokrri” dhe u ndëshkuan. Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media ...

Anglia e sakatoi me 4 gola, Challandes: Gabuam me mbrojtjen
Trajneri i Kosvës, Bernard Challandes, u shpreh i mërzitur pas ndeshjes kundër Anglisë. Skuadra e tij, sipas teknikut, humbi 4-0 prej gafave në mbrojtje. “Jam shumë i zhgënjyer, patjetër. Mendoj se kemi luajtur futboll ...
Politiko | 17-Nov-2019 20:47
Trajneri i Kosvës, Bernard Challandes, u shpreh i mërzitur pas ndeshjes kundër Anglisë. Skuadra e tij, sipas teknikut, humbi 4-0 prej gafave në mbrojtje. “Jam shumë i zhgënjyer, patjetër. Mendoj se kemi luajtur futboll ...

Challandes: Nuk mund të bëjmë driblime kundër Anglisë
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se lojtarët nuk duhej të bënin driblime në ndeshjen kundër Anglisë sepse kjo e fundit e shfrytëzon çdo mundësi për të shënuar. Kështu ka thënë ai gjatë një ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 20:42
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se lojtarët nuk duhej të bënin driblime në ndeshjen kundër Anglisë sepse kjo e fundit e shfrytëzon çdo mundësi për të shënuar. Kështu ka thënë ai gjatë një ...

Southgate: Kosova na e bëri të vështirë deri në minutën e 70-të, atmosfera e jashtëzakonshme – fat ndaj Maqedonisë
Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Kosova ia bëri të vështirë punën deri në minutën e 70-të. Ai tha se u ndie shumë mirë në atmosferën e jashtëzakonshme që u krijua në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 20:31
Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Kosova ia bëri të vështirë punën deri në minutën e 70-të. Ai tha se u ndie shumë mirë në atmosferën e jashtëzakonshme që u krijua në ...

Rashica: Rezultati nuk është real në krahasim me ndeshjen
Kosova u mposht nga Anglia me rezultat bindës, 0-4, megjithëse rezultati nuk ishte pasqyra e saktë e ndeshjes. Megjithatë, u vërejt se Challandes ishte nervozuar dukshëm pas pranimit të panevojshëm të golave në minutat ...
GazetaBlic | 17-Nov-2019 20:42
Kosova u mposht nga Anglia me rezultat bindës, 0-4, megjithëse rezultati nuk ishte pasqyra e saktë e ndeshjes. Megjithatë, u vërejt se Challandes ishte nervozuar dukshëm pas pranimit të panevojshëm të golave në minutat ...

Halimi: Jam i dëshpëruar që nuk kam startuar!
Dikur ishte titullar, në mungesë të Shalës dhe Kryeziut, por Halimi nuk startoi në ndeshjet e fundit ani pse Herolindi dhe Hekurani vazhdojnë të mungojnë. Kjo nuk i pëlqeu Besarit, që edhe në humbjen 0-4 nga Anglia, e ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 20:42
Dikur ishte titullar, në mungesë të Shalës dhe Kryeziut, por Halimi nuk startoi në ndeshjet e fundit ani pse Herolindi dhe Hekurani vazhdojnë të mungojnë. Kjo nuk i pëlqeu Besarit, që edhe në humbjen 0-4 nga Anglia, e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved