ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 07:56

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Top Channel | 16-Nov-2019 17:37
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV-LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 17:41
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 18:40
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

Kusari-Lila: Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...
Gazeta Monitor | 16-Nov-2019 22:59
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...

Kusari-Lila: Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...
Medial | 16-Nov-2019 22:42
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...

“Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin”
Ajo ka thënë për “Epoka e Re” se rinumërimi i votave po sjell dyshime dhe skepticizëm për rezultatin që mund të pasojë nga ky proces. Megjithatë, Kusari-Lila ka deklaruar se Alternativa është që asnjë vote të mos i ...
Lajminet | 16-Nov-2019 22:38
Ajo ka thënë për “Epoka e Re” se rinumërimi i votave po sjell dyshime dhe skepticizëm për rezultatin që mund të pasojë nga ky proces. Megjithatë, Kusari-Lila ka deklaruar se Alternativa është që asnjë vote të mos i ...

Kusari-Lila: Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...
Arbresh | 16-Nov-2019 22:34
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...

Kusari-Lila: Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...
Gazeta Observer | 16-Nov-2019 22:14
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...

Kusari-Lila: Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...
Zeri | 16-Nov-2019 22:14
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...

Kusari-Lila: Rinumërimi i votave po sjell dyshime për rezultatin
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...
Gazeta Express | 16-Nov-2019 22:04
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se zgjatja e procesit zgjedhor është duke dëmtuar kredibilitetin e këtyre zgjedhjeve. Ajo ka thënë për ...

Nisma komplikon formimin e koalicionin VV – LDK, qeveria e Kurtit mund të mbetet me 67 deputetë
Lëvizja Vetëvendosje nuk e do Nismën në koalicion, e ndryshe mendon Lidhja Demokratike e Kosovës. Pa deputetët e Nismës, nuk mund të ketë qeveri me shumicë shqiptare siç kishte pretenduar lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ...
Lajminet | 16-Nov-2019 21:10
Lëvizja Vetëvendosje nuk e do Nismën në koalicion, e ndryshe mendon Lidhja Demokratike e Kosovës. Pa deputetët e Nismës, nuk mund të ketë qeveri me shumicë shqiptare siç kishte pretenduar lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Aktuale.MK | 16-Nov-2019 20:17
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Portalb | 16-Nov-2019 20:09
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave VV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
EkonomiaOnline | 16-Nov-2019 19:46
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

AKR-ja drejt Kurtit, NISMA në opozitë
Zyrtarë të AKR-së po thonë se janë të hapur për bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje që të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme. Islam Pacolli zyrtar i AKR-së ka thënë për Express se në momentin që certifikohen zgjedhjet çdo ...
Shenja | 16-Nov-2019 18:50
Zyrtarë të AKR-së po thonë se janë të hapur për bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje që të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme. Islam Pacolli zyrtar i AKR-së ka thënë për Express se në momentin që certifikohen zgjedhjet çdo ...

AKR drejt Kurtit – a e shfrytëzoi Pacolli Limajn vetëm për të hyrë në Kuvend?
Zyrtarë të AKR-së po thonë se janë të hapur për bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje që të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme. Islam Pacolli zyrtar i AKR-së ka thënë për Express se në momentin që certifikohen zgjedhjet çdo ...
Gazeta Monitor | 16-Nov-2019 18:46
Zyrtarë të AKR-së po thonë se janë të hapur për bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje që të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme. Islam Pacolli zyrtar i AKR-së ka thënë për Express se në momentin që certifikohen zgjedhjet çdo ...

Koalicioni NISMA–AKR–PD, jo domosdoshmërisht pjesë e qeverisë së re, mendojnë analistët
Ndonëse ende nuk dihet saktë se sa do të jetë numri i deputetëve të partive politike për legjislaturën e re nga procesi i rinumërimit, rezultati nuk pritet të vë në pikëpyetje formimin e qeverisë nga partitë fituese, ...
Koha.net | 16-Nov-2019 18:25
Ndonëse ende nuk dihet saktë se sa do të jetë numri i deputetëve të partive politike për legjislaturën e re nga procesi i rinumërimit, rezultati nuk pritet të vë në pikëpyetje formimin e qeverisë nga partitë fituese, ...

Pika e nxehtë e bisedimeve VV-LDK që mund ta prish marrëveshjen për koalicion
Lidhja Demokratike e Kosovës preferon që të gjitha çështjet, nisur nga ndarja e ministrive e deri te posti i presidentit të përfshihen në marrëveshjen e ardhshme ndërmjet liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe atij ...
Lajminet | 16-Nov-2019 17:48
Lidhja Demokratike e Kosovës preferon që të gjitha çështjet, nisur nga ndarja e ministrive e deri te posti i presidentit të përfshihen në marrëveshjen e ardhshme ndërmjet liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe atij ...

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...
Klan Kosova | 16-Nov-2019 17:43
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit ...

Vetëvendosja nuk pranon në koalicion parti që kanë keq-qeverisur me vendin
Hyrja e koalicionit Nisma – AKR – PD në Kuvendin e Kosovës, ndonëse e ka zvogëluar numrin e deputetëve të LVV-së e të LDK-së për ta bërë Qeverinë, nuk mund ta pamundësojë krijimin e saj. Kështu vlerësojnë njohësit e ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 15:57
Hyrja e koalicionit Nisma – AKR – PD në Kuvendin e Kosovës, ndonëse e ka zvogëluar numrin e deputetëve të LVV-së e të LDK-së për ta bërë Qeverinë, nuk mund ta pamundësojë krijimin e saj. Kështu vlerësojnë njohësit e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved