ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 11:17

Gjermania kualifikohet në Evropian pas fitores së thellë ndaj Bjellorusisë

Gjermania kualifikohet në Evropian pas fitores së thellë ndaj Bjellorusisë
Kombëtarja e Gjermanisë e ka mposhtur me rezultat të thellë 4-0 Bjellorusinë në kuadër të Grupit C të vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020. Ekipi i drejtuar nga Joachim Low ka siguruar kualifikimin në Euro 2020 pas ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 22:37
Kombëtarja e Gjermanisë e ka mposhtur me rezultat të thellë 4-0 Bjellorusinë në kuadër të Grupit C të vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020. Ekipi i drejtuar nga Joachim Low ka siguruar kualifikimin në Euro 2020 pas ...

Gjermani Ginter shënoi një supergol me thembër ndaj Bjellorusisë
Gjermania e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 1-0 ndaj Bjellorusisë në kuadër të Grupit C të vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020. Panzerzët kanë arritur t’i mbyllin 45 minutat e parë me epërsi minimale ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 22:11
Gjermania e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 1-0 ndaj Bjellorusisë në kuadër të Grupit C të vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020. Panzerzët kanë arritur t’i mbyllin 45 minutat e parë me epërsi minimale ...

Pas “goditjes” kuqezinjtë kthehen në fushë, Reja nis përgatitjet anti-Francë
Pas goditjes së rëndë që mori në ndeshjen kundër Andorrës, kombëtarja e Shqipërisë zbriti sërish në fushë paraditen e së premtes për seancën e parë stërvitore në prag të përballjes së fundit kundër Francës në ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 13:35
Pas goditjes së rëndë që mori në ndeshjen kundër Andorrës, kombëtarja e Shqipërisë zbriti sërish në fushë paraditen e së premtes për seancën e parë stërvitore në prag të përballjes së fundit kundër Francës në ...

Manaj: Ishim të përqendruar, por gabuam te golat e kundërshtarit
Rey Manaj shënoi golin e barazimit ndaj Andorrës, por shpërdoroi disa mundësi të tjera, duke bërë që ndeshja të mbyllej në barazim. Në intervistën e dhënë për emisionin “Kuqezi” në Supersport, sulmuesi lushnjar mohoi që ...
Top Channel | 15-Nov-2019 07:34
Rey Manaj shënoi golin e barazimit ndaj Andorrës, por shpërdoroi disa mundësi të tjera, duke bërë që ndeshja të mbyllej në barazim. Në intervistën e dhënë për emisionin “Kuqezi” në Supersport, sulmuesi lushnjar mohoi që ...

Belgjika demolon Rusinë në udhëtim
Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4-1 në udhëtim te Rusia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, të vlefshme për Grupin I. Belgët kanë vazhduar serinë e qind për qind, pasi kanë marrë ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 19:55
Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4-1 në udhëtim te Rusia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, të vlefshme për Grupin I. Belgët kanë vazhduar serinë e qind për qind, pasi kanë marrë ...

Balaj: Duhej të guxonim më shumë, gabuam në pësimin e golave
Bekim Balaj u rikthye titullar dhe gjeti shumë shpejt rrugën e rrjetës në ndeshjen ndaj Andorrës, por në fund kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se një barazim, që i la një shije të hidhur edhe sulmuesit shkodran.
Top Channel | 15-Nov-2019 00:29
Bekim Balaj u rikthye titullar dhe gjeti shumë shpejt rrugën e rrjetës në ndeshjen ndaj Andorrës, por në fund kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se një barazim, që i la një shije të hidhur edhe sulmuesit shkodran.

Dështojnë Shqipëria dhe Kosova, të dielën sfidat me Francën dhe Anglinë
Duhej të ishte sfida që do të shënonte rekordin e pikëve për Kombëtaren Shqiptare, por kuqezinjtë bënë bllofin në kualifikueset e Euro 2020 ndaj Andorrës. Në Elbasan Arena, kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ...
Top Channel | 15-Nov-2019 00:24
Duhej të ishte sfida që do të shënonte rekordin e pikëve për Kombëtaren Shqiptare, por kuqezinjtë bënë bllofin në kualifikueset e Euro 2020 ndaj Andorrës. Në Elbasan Arena, kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ...

Barazimi ndaj Andorrës/ Reja: Ishim të ngadaltë, shpresoj të ndryshojmë ndaj Francës
Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja nuk e fshehu zhgënjimin për barazimin 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”, teksa në lidhjen direkte me emisionin “Kuqezi” në Supersport, pranoi se skuadra nuk dha atë që pritej ...
Top Channel | 15-Nov-2019 00:19
Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja nuk e fshehu zhgënjimin për barazimin 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”, teksa në lidhjen direkte me emisionin “Kuqezi” në Supersport, pranoi se skuadra nuk dha atë që pritej ...

Belgjika s’ka mëshirë, fitore shprese për Uellsin e Slloveninë!
Janë mbyllur gjashtë sfidat e para të planifikuara për sot, të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Qipro-Skoci u mbyll me rezultatin 1-2, një sfidë ku të dyja skuadrat ishin pa objektiv dhe të eliminuara. Belgjika ...
ABCNews | 16-Nov-2019 20:00
Janë mbyllur gjashtë sfidat e para të planifikuara për sot, të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Qipro-Skoci u mbyll me rezultatin 1-2, një sfidë ku të dyja skuadrat ishin pa objektiv dhe të eliminuara. Belgjika ...

VIDEO | Qetësohet Uellsi, vëllezërit Hazard shkatërrojnë Rusinë
Uellsi është një hap larg sigurimit të fitores në ndeshjen jashtë fushe kundër Azerbajxhanit. Kieffer Moore kaloi miqtë në avantazh me anë të një goli me kokë në minutën e dhjetë, teksa Harry Wilson dyfishoi për ekipin ...
ABCNews | 16-Nov-2019 19:04
Uellsi është një hap larg sigurimit të fitores në ndeshjen jashtë fushe kundër Azerbajxhanit. Kieffer Moore kaloi miqtë në avantazh me anë të një goli me kokë në minutën e dhjetë, teksa Harry Wilson dyfishoi për ekipin ...

VIDEO | Uellsi në avantazh, vëllezërit Hazard ndëshkojnë Rusinë
Uellsi e ka finale ndeshje e sotme kundër Azerbajxhanit në transfertë dhe ka arritur të gjejë golin e avantazhit shumë shpejt. Kieffer Moore ka zhbllokuar sfidën në minutën e dhjetë. Sulmuesi i Wigan përfitoi nga një ...
ABCNews | 16-Nov-2019 18:40
Uellsi e ka finale ndeshje e sotme kundër Azerbajxhanit në transfertë dhe ka arritur të gjejë golin e avantazhit shumë shpejt. Kieffer Moore ka zhbllokuar sfidën në minutën e dhjetë. Sulmuesi i Wigan përfitoi nga një ...

VIDEO | Nis festa skoceze, eurogol i lojtarit të Celtic
Goli i parë i ndeshjeve kombëtare për ditën e sotme është shumë i bukur. Skocia ka zhbllokuar ndeshjen në Qipro në minutën e 12-të. Ryan Christie ka shënuar një gol fantastik. 24-vjeçari i Celtic ndërmori një aksion të ...
ABCNews | 16-Nov-2019 15:36
Goli i parë i ndeshjeve kombëtare për ditën e sotme është shumë i bukur. Skocia ka zhbllokuar ndeshjen në Qipro në minutën e 12-të. Ryan Christie ka shënuar një gol fantastik. 24-vjeçari i Celtic ndërmori një aksion të ...

Kroacia mposht Sllovakinë
Kroacia ka arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e sotme ndaj Sllovakisë. Vendasit fituan përballjen e sotme me rezultat prej 3 me 1, transmeton Koha.net. Mysafirët kaluan të parët në epërsi në minutën e 32 përmes ...
Koha.mk | 16-Nov-2019 23:25
Kroacia ka arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e sotme ndaj Sllovakisë. Vendasit fituan përballjen e sotme me rezultat prej 3 me 1, transmeton Koha.net. Mysafirët kaluan të parët në epërsi në minutën e 32 përmes ...

Gjermania me fitore bindëse ndaj Bjellorusisë
Gjermania ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Bjellorusisë. “Pancirët” shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net. Ginter ishte ai që shënoi golin e parë në minutën e 41 pas asistimit nga Gnabry. Në pjesën e ...
Koha.mk | 16-Nov-2019 23:20
Gjermania ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Bjellorusisë. “Pancirët” shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net. Ginter ishte ai që shënoi golin e parë në minutën e 41 pas asistimit nga Gnabry. Në pjesën e ...

Kuqezinjtë kthehen në fushë, Reja nis përgatitjet kundër Francës
Pas goditjes së rëndë që mori në ndeshjen kundër Andorës, kombëtarja e Shqipërisë zbriti sërish në fushë paraditen e së premtes për seancën e parë stërvitore në prag të përballjes së fundit kundër Francës në ...
Telegraf | 15-Nov-2019 13:52
Pas goditjes së rëndë që mori në ndeshjen kundër Andorës, kombëtarja e Shqipërisë zbriti sërish në fushë paraditen e së premtes për seancën e parë stërvitore në prag të përballjes së fundit kundër Francës në ...

Maqedonia e Veriut mposhtet nga Austria
Përfaqësuesja e futbollit të Maqedonisë së Veriut është mposhtur 2:1 nga Austria në ndeshjen e parafundit të eliminatoreve për Euro 2020, raporton Shenja. Ashtu edhe siç pritej përfaqësuesja e vendit vuajti mungesën e ...
Shenja | 16-Nov-2019 23:00
Përfaqësuesja e futbollit të Maqedonisë së Veriut është mposhtur 2:1 nga Austria në ndeshjen e parafundit të eliminatoreve për Euro 2020, raporton Shenja. Ashtu edhe siç pritej përfaqësuesja e vendit vuajti mungesën e ...

Pyetja e gazetarit shqiptar që e ‘detyroi’ selektorin e Anglisë të shpërthente në të qeshura
Gjermania ka shënuar edhe golin e tretë përballë Bjellorusisë. Toni Kross realizoi në stilin e tij, për ta shtangur totalisht portierin, shkruan GazetaBlic . Anëtari i Real Madridit regjistroi shifrat për 3-0 në minutën ...
GazetaBlic | 16-Nov-2019 22:55
Gjermania ka shënuar edhe golin e tretë përballë Bjellorusisë. Toni Kross realizoi në stilin e tij, për ta shtangur totalisht portierin, shkruan GazetaBlic . Anëtari i Real Madridit regjistroi shifrat për 3-0 në minutën ...

Kroacia mposht Sllovakinë
Kroacia ka arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e sotme ndaj Sllovakisë. Vendasit fituan përballjen e sotme me rezultat prej 3 me 1, transmeton Koha.net. Mysafirët kaluan të parët në epërsi në minutën e 32 përmes ...
Koha.net | 16-Nov-2019 22:55
Kroacia ka arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e sotme ndaj Sllovakisë. Vendasit fituan përballjen e sotme me rezultat prej 3 me 1, transmeton Koha.net. Mysafirët kaluan të parët në epërsi në minutën e 32 përmes ...

22:46 Tjetër gol nga Toni Kroos Gjermania është duke e shkatërruar...
Gjermania është duke e shkatërruar Bjellorusinë Gjermania është duke e mposhtur 4-0 Bjellorusinë. Gol ka realizuar sërish mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos. Ai shënoi për 4-0 në minutën e 83-të. (Kosova Sot Online) ...
Kosova Sot | 16-Nov-2019 22:48
Gjermania është duke e shkatërruar Bjellorusinë Gjermania është duke e mposhtur 4-0 Bjellorusinë. Gol ka realizuar sërish mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos. Ai shënoi për 4-0 në minutën e 83-të. (Kosova Sot Online) ...

Gjermania me fitore bindëse ndaj Bjellorusisë
Gjermania ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Bjellorusisë. “Pancirët” shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net. Ginter ishte ai që shënoi golin e parë në minutën e 41 pas asistimit nga Gnabry. Në pjesën e ...
Koha.net | 16-Nov-2019 22:42
Gjermania ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Bjellorusisë. “Pancirët” shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net. Ginter ishte ai që shënoi golin e parë në minutën e 41 pas asistimit nga Gnabry. Në pjesën e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved