ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 08:51

Parashikimi i motit për sot, 17 Nëntor 2019

Parashikimi i motit për sot, 17 Nëntor 2019
Temperaturat do te vijojne te jene ne te njejtat nivele, ndonese me tendence renieje ne te dyja ekstremitet dhe ne te gjitha zonat e vendit. Keshtu, sipas Meteoalb ato do te jene: Ne zonat malore nga 04ºC deri ne 15ºC ...
ikub.al | 17-Nov-2019 13:08
Temperaturat do te vijojne te jene ne te njejtat nivele, ndonese me tendence renieje ne te dyja ekstremitet dhe ne te gjitha zonat e vendit. Keshtu, sipas Meteoalb ato do te jene: Ne zonat malore nga 04ºC deri ne 15ºC ...

“Luhatje, shkarkesa elektrike, rrebeshe dhe borë”, Shërbimi Meteorologjik publikon të “papriturat” e motit për 5 ditët në vijim
Shërbimi Meteorologjik Shqiptar njofton se të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter rrebeshesh. Më tej, deri të martën ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 13:17
Shërbimi Meteorologjik Shqiptar njofton se të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter rrebeshesh. Më tej, deri të martën ...

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë
Gjatë javës mot kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave. Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe, e më pas edhe nga rajoni ynë, do të kushtëzojnë ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 23:08
Gjatë javës mot kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave. Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe, e më pas edhe nga rajoni ynë, do të kushtëzojnë ...

Meteorologët ushtarakë: Si do të jetë moti 5 ditët e ardhshme
Java që pritet të nisë, parashikohet e ndryshueshme, njoftoi sot SHMU. Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...
Telegraf | 17-Nov-2019 12:29
Java që pritet të nisë, parashikohet e ndryshueshme, njoftoi sot SHMU. Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...

Përkeqësohet moti, stuhi dhe shi i dendur pritet të përfshijë Ballkanin
Në orët e mbrëmjes sonte pritet që shirat e dendur dhe stuhitë e fuqishme të përshkojnë Ballkanin perëndimor duke filluar që nga orët e pasdites. Shërbimet meteorologjike evropiane japin alarmin për përmbytje në orët e ...
ABCNews | 17-Nov-2019 16:48
Në orët e mbrëmjes sonte pritet që shirat e dendur dhe stuhitë e fuqishme të përshkojnë Ballkanin perëndimor duke filluar që nga orët e pasdites. Shërbimet meteorologjike evropiane japin alarmin për përmbytje në orët e ...

Këto janë temperaturat për javën e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ...
Gazeta Observer | 17-Nov-2019 23:29
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ...

Këto janë temperaturat për javën e ardhshme
Nga ditë e hënë deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare. Nga pasditja e së mërkurës pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jugperendimit të cilat do të ...
Klan Kosova | 08-Jan-2017 20:09
Nga ditë e hënë deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare. Nga pasditja e së mërkurës pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jugperendimit të cilat do të ...

Mot me shi dhe me temperatura të ulëta na pret në pesë ditët ardhshme
Edhe në pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me shi e me temperatura të ulëta. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), edhe në pesë ditët e ardhshme do të përballemi me mot me vranësira ...
Lajminet | 17-Nov-2019 22:48
Edhe në pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me shi e me temperatura të ulëta. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), edhe në pesë ditët e ardhshme do të përballemi me mot me vranësira ...

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash......
Zeri | 17-Nov-2019 22:41
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash......

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjete nëpër disa territore mund të sjellin riga shiu të dobëta dhe të izoluara, kryesisht në viset malore. Temperaturat ...
Koha.net | 14-Aug-2016 18:51
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjete nëpër disa territore mund të sjellin riga shiu të dobëta dhe të izoluara, kryesisht në viset malore. Temperaturat ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ...
Indeks Online | 17-Nov-2019 22:29
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ...

Moti për javën e ardhshme me vranësira dhe reshje shiu
Gjatë ditëve të javës së ardhshme do të kemi mot me vranësira dhe intervale me diell. Ditën e hënë vranësirat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. Poashtu edhe të mërkurën do të kemi mot të vranët dhe me shi. ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 22:29
Gjatë ditëve të javës së ardhshme do të kemi mot me vranësira dhe intervale me diell. Ditën e hënë vranësirat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. Poashtu edhe të mërkurën do të kemi mot të vranët dhe me shi. ...

Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim
Mot me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ta përfshijnë vendin, duke kushtëzuar mot kryesisht të vranët ...
Arbresh | 17-Nov-2019 22:20
Mot me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ta përfshijnë vendin, duke kushtëzuar mot kryesisht të vranët ...

Mot me vranësira e intervale me diell në pesë ditët e ardhshme në Kosovë
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. “Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash ...
Koha.net | 17-Nov-2019 22:05
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. “Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash ...

Bëhuni gati, këtë ditë pritet të bjerë borë në Kosovë
?Gjatë javës së ardhshme në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore.Temperaturat e ajrit do të mbeten ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 18:29
?Gjatë javës së ardhshme në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore.Temperaturat e ajrit do të mbeten ...

Rrebeshe shiu dhe dëborë, parashikimi i motit për javën që vjen
Java e ardhshme do të nisë me rreshje shiu dhe në disa zona do të ketë edhe rrebeshe. “Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin ...
Lapsi | 17-Nov-2019 12:22
Java e ardhshme do të nisë me rreshje shiu dhe në disa zona do të ketë edhe rrebeshe. “Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin ...

Kur do të bie bora e parë në Prishtinë
Gjatë javës së ardhshme pritet të mbizotëroj mot kryesisht me vranësira, kohë pas kohë me reshje shiu. Ndërsa nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave ku në viset malore do të pritet edhe reshje të borës. Gjatë ditës ...
AlbInfo | 17-Nov-2019 15:41
Gjatë javës së ardhshme pritet të mbizotëroj mot kryesisht me vranësira, kohë pas kohë me reshje shiu. Ndërsa nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave ku në viset malore do të pritet edhe reshje të borës. Gjatë ditës ...

Java që vjen sjell borën në Kosovë
?Gjatë javës së ardhshme në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore.Temperaturat e ajrit do të mbeten ...
Gazeta Monitor | 17-Nov-2019 15:41
?Gjatë javës së ardhshme në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore.Temperaturat e ajrit do të mbeten ...

Dimri po vjen, këtë ditë pritet të bie borë në Kosovë
Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore. Temperaturat e ajrit do të mbeten mbi vlera mesatare, edhe pse në pjesën e dytë të javës do të pësojnë një rënie të lehtë. Minimalet do të ...
Lajminet | 17-Nov-2019 14:28
Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore. Temperaturat e ajrit do të mbeten mbi vlera mesatare, edhe pse në pjesën e dytë të javës do të pësojnë një rënie të lehtë. Minimalet do të ...

Bëhuni gati, këtë ditë pritet të bie borë në Kosovë
?Gjatë javës së ardhshme në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore.Temperaturat e ajrit do të mbeten ...
Gazeta Observer | 17-Nov-2019 14:24
?Gjatë javës së ardhshme në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje bore në vendet malore.Temperaturat e ajrit do të mbeten ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved