ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 14:35

Anglezët në Prishtinë, tifozët krijojnë atmosferë. Pritje e ngrohtë

Anglezët në Prishtinë, tifozët krijojnë atmosferë. Pritje e ngrohtë
Kur shorti ra në fillim askush nga anglezët nuk e priste se ndeshja me Kosovën do të kishte një karakter kaq miqësor.
Top Channel | 17-Nov-2019 12:34
Kur shorti ra në fillim askush nga anglezët nuk e priste se ndeshja me Kosovën do të kishte një karakter kaq miqësor.

Mediat serbe: Tifozët anglezë ofendojnë Serbinë, këndojnë bashkë me shqiptarët në Prishtinë
Mediat serbe kanë raportuar për arritjen e tifozëve anglezë në Prishtinë para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Sipas mediave të atjeshme, ata kanë arritur në vendin tonë të shtunën mbrëma dhe kanë qëndruar gjatë ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:23
Mediat serbe kanë raportuar për arritjen e tifozëve anglezë në Prishtinë para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Sipas mediave të atjeshme, ata kanë arritur në vendin tonë të shtunën mbrëma dhe kanë qëndruar gjatë ...

DIREKT | Kosova e nis në sulm, befasohet Anglia!
Kosova pret sot Anglinë në një sfidë historike për “Dardanët”. Në Fadil Vokrri, zbresin yjet e njohur anglezë përballë luftëtarëve të Challandes, një takim që premton spektakël. Të dyja skuadrat nuk kanë objektiv në ...
ABCNews | 17-Nov-2019 18:05
Kosova pret sot Anglinë në një sfidë historike për “Dardanët”. Në Fadil Vokrri, zbresin yjet e njohur anglezë përballë luftëtarëve të Challandes, një takim që premton spektakël. Të dyja skuadrat nuk kanë objektiv në ...

Lojtarët e Anglisë futen në fushës mes duartrokitjeve dhe brohoritjeve
Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020. Futbollistët anglezë kanë dalë në fushë për ta testuar edhe njëherë barin nw stadiumin ‘Fadil ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:12
Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020. Futbollistët anglezë kanë dalë në fushë për ta testuar edhe njëherë barin nw stadiumin ‘Fadil ...

Formacionet zyrtare, Kosovë – Angli: Challandes sërish me befasi në formacionin startues
Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës së grupeve ku takohet me Anglinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Të besuarit e Bernard Challandes do të tentojnë që ta mbyllin sa më mirë këtë fazë, pasi më nuk gjasa që ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 16:43
Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës së grupeve ku takohet me Anglinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Të besuarit e Bernard Challandes do të tentojnë që ta mbyllin sa më mirë këtë fazë, pasi më nuk gjasa që ...

Vazhdojnë lëvdatat e tifozëve anglezë për Kosovën: Vend i dashur dhe shumë miqësor
Njëri nga tifozët që ka udhëtuar nga Anglia për ta parë ndeshjen ndaj Kosovës, Ian Dandy, është shprehur se Kosova një vend shumë miqësor dhe beson fuqishëm në fitoren e kombëtares së tij në ndeshjen ndaj Kosovës. ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 16:29
Njëri nga tifozët që ka udhëtuar nga Anglia për ta parë ndeshjen ndaj Kosovës, Ian Dandy, është shprehur se Kosova një vend shumë miqësor dhe beson fuqishëm në fitoren e kombëtares së tij në ndeshjen ndaj Kosovës. ...

Pak minuta para sfidës, yjet anglezë zbresin në “Fadil Vokrri”
Në orën 18:00, starton sfida mes Kosovës dhe Anglisë, një sfidë historike për përfaqësuesen dardane. “Tre Luanët” janë një ndër kombëtaret më të mëdha në botë, me yje të shumtë në përbërje. Sot, në “Fadil Vokrri”, kanë ...
ABCNews | 17-Nov-2019 17:29
Në orën 18:00, starton sfida mes Kosovës dhe Anglisë, një sfidë historike për përfaqësuesen dardane. “Tre Luanët” janë një ndër kombëtaret më të mëdha në botë, me yje të shumtë në përbërje. Sot, në “Fadil Vokrri”, kanë ...

Familja e Haradinajt në përkrahje të Kosovës dhe Shqipërisë
Sonte (e diel) me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të zhvillohet ndeshja Kosovë-Angli. Kjo ndeshje është historike dhe tashmë sheshet në Prishtinë janë të stërmbushura si nga tifozë ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 16:07
Sonte (e diel) me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të zhvillohet ndeshja Kosovë-Angli. Kjo ndeshje është historike dhe tashmë sheshet në Prishtinë janë të stërmbushura si nga tifozë ...

“Fat të mbarë me Anglinë”, Kosova dhe Challandes marrin urimin special
Kosovë-Angli do të nisë në orën 18:00 dhe atmosfera në Prishtinë është fantastike. Stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë plot dhe Dardanët do të bëjnë maksimumin për ta mbyllur me sukses fazën eliminatore fantastike që ...
ABCNews | 17-Nov-2019 17:18
Kosovë-Angli do të nisë në orën 18:00 dhe atmosfera në Prishtinë është fantastike. Stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë plot dhe Dardanët do të bëjnë maksimumin për ta mbyllur me sukses fazën eliminatore fantastike që ...

Kualifikimi në 2020/ Kombëtarja e Kosovës zhvillon sot ndeshjen historike, përballet me Anglinë
Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e saj historike të saj, atë me Anglinë. Skuadra angleze vjen të luajë në Kosovë për herë të parë, ndërkohë që sfida e sotme konsiderohet si ndër më të rëndësishmet për ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 07:38
Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e saj historike të saj, atë me Anglinë. Skuadra angleze vjen të luajë në Kosovë për herë të parë, ndërkohë që sfida e sotme konsiderohet si ndër më të rëndësishmet për ...

Gjyqtarët e ndeshjes Kosovë – Angli
UEFA ka konfirmuar katërshen e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e sotme që Përfaqësuesja e Kosovës e luan ndaj Anglisë. Kosova është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 të ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 15:48
UEFA ka konfirmuar katërshen e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e sotme që Përfaqësuesja e Kosovës e luan ndaj Anglisë. Kosova është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 të ...

Mirupafshim në ndeshjen Kosovë-Angli, Albin Kurti paralajmëron prezencën e tij në “Fadil Vokrri”
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka paralajmëruar pjesëmarrjen në ndeshjen e sotme (e diel) që Përfaqësuesja e Kosovës e luan ndaj Anglisë. Kosova është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 15:11
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka paralajmëruar pjesëmarrjen në ndeshjen e sotme (e diel) që Përfaqësuesja e Kosovës e luan ndaj Anglisë. Kosova është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 ...

Java e makthit për Joe Gomez
Qendërmbrojtësi anglez, Joe Gomez, nuk është pjesë e skuadrës së Tre Luanëve për ndeshjen e sotme (e diel) kundër Kosovës. Futbollisti i Liverpoolit (siç është thënë) është lënduar në stërvitje gjatë një përplasjeje me ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 14:39
Qendërmbrojtësi anglez, Joe Gomez, nuk është pjesë e skuadrës së Tre Luanëve për ndeshjen e sotme (e diel) kundër Kosovës. Futbollisti i Liverpoolit (siç është thënë) është lënduar në stërvitje gjatë një përplasjeje me ...

O’Connell ndër të paret në sheshin “Zahir Pajaziti” për t’i pritur tifozët anglezë
Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, është njëri ndër të paret që ka arritur në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, në organizimin e mikpritjes nga Komuna e Prishtinës për tifozët anglezë. ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 14:01
Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, është njëri ndër të paret që ka arritur në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, në organizimin e mikpritjes nga Komuna e Prishtinës për tifozët anglezë. ...

Fourteen tregon fanellën me të cilën do të luajë Kosova ndaj Anglisë
Kompania e veshjeve të Përfaqësueses së Kosovës ka zbuluar fanellën me të cilin Dardanët do të luajnë ndaj Anglisë. Kosova është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 të vlefshëm për Grupin A. ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 13:53
Kompania e veshjeve të Përfaqësueses së Kosovës ka zbuluar fanellën me të cilin Dardanët do të luajnë ndaj Anglisë. Kosova është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 të vlefshëm për Grupin A. ...

Fillon ndeshja Kosovë - Angli Në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë zyrtarisht ka filluar ndeshja mes përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për...
Në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë zyrtarisht ka filluar ndeshja mes përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për ‘Euro 2020’ me ndeshjen në stadiumin ‘Fadil ...
Kosova Sot | 17-Nov-2019 18:06
Në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë zyrtarisht ka filluar ndeshja mes përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për ‘Euro 2020’ me ndeshjen në stadiumin ‘Fadil ...

Fillon ndeshja e madhe Kosovë – Angli
Ka filluar ndeshja e shumëpritur midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Kjo përballje e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, është e fundit për t’u kualifikuar në Kampionatin Europian ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 18:05
Ka filluar ndeshja e shumëpritur midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Kjo përballje e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, është e fundit për t’u kualifikuar në Kampionatin Europian ...

Nis gjithçka në ‘Fadil Vokrri’, Kosova për befasinë ndaj Anglisë
Ka filluar ndeshja e shumëpritur mes Kosovës dhe Anglisë. Ky takim është i fundit sa i përket kualifikimeve për Euro 2020, që kanë qenë të parat dhe historike për Kosovën. Skuadra e Bernard Challandes do tentojë të ...
Gazeta Observer | 17-Nov-2019 18:05
Ka filluar ndeshja e shumëpritur mes Kosovës dhe Anglisë. Ky takim është i fundit sa i përket kualifikimeve për Euro 2020, që kanë qenë të parat dhe historike për Kosovën. Skuadra e Bernard Challandes do tentojë të ...

Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë
Disa tifozë anglezë janë përleshur mes vete mesnatën e kaluar në Prishtinë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për KosovaPress, Policia e Kosovës të cilët thonë se në këtë rast ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës. “Është ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 13:17
Disa tifozë anglezë janë përleshur mes vete mesnatën e kaluar në Prishtinë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për KosovaPress, Policia e Kosovës të cilët thonë se në këtë rast ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës. “Është ...

Ambasada Britanike: Kosova dhe Anglia festojnë së bashku, le të fitojë më i miri
Në orën 18:00 në stadionin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, do të ndeshet kombëtarja e Kosovës me atë të Anglisë. Një entuziasëm i madh ka nisur qysh në orët e para të mëngjesit, derisa në Prishtinë kanë ardhë edhe tifozë ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 18:05
Në orën 18:00 në stadionin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, do të ndeshet kombëtarja e Kosovës me atë të Anglisë. Një entuziasëm i madh ka nisur qysh në orët e para të mëngjesit, derisa në Prishtinë kanë ardhë edhe tifozë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved