ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/12/2019 06:29

VV: Vendimet e fundit të ndikuara politikisht

VV: Vendimet e fundit të ndikuara politikisht
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media thotë se ka pasur ndikime politike në vendimin e fundit të PZAP-së e Gjykatës Supreme rreth rinumërimit të vendvotimeve dhe heqjes së votave serbe nga rezultati ...
Top Channel | 15-Nov-2019 16:41
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media thotë se ka pasur ndikime politike në vendimin e fundit të PZAP-së e Gjykatës Supreme rreth rinumërimit të vendvotimeve dhe heqjes së votave serbe nga rezultati ...

Daka: Subjektet politike ta ruajnë qetësinë e t’i shërbejnë procesit
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për integritetin e procesit që po zhvillohet në Qendrën e ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 13:52
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për integritetin e procesit që po zhvillohet në Qendrën e ...

Ahmetaj: Në Qendrën për Numërim të Rezultateve do të numërohen vetëm 1,407 vendvotime 1,472 sa ka urdhëruar PZAP
Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve është duke vazhduar procesi i rinumërimit të mbi 1 mijë vendvotimeve. Ndonëse në vendimin Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa u urdhërua Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 15:59
Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve është duke vazhduar procesi i rinumërimit të mbi 1 mijë vendvotimeve. Ndonëse në vendimin Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa u urdhërua Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ...

Lëvizja Vetëvendosje i reagon NISMA-s, pas akuzave për ndërhyje në procesin e rinumërimit
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas akuzave që ka bërë Nisma Socialdemokrate, që LVV po ndërhynë në tavolinat ku po bëhet rinumërimi i votave. LVV ka thënë se po e përcjellë me vëmendje procesin e rinumërimit, si dhe ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 15:16
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas akuzave që ka bërë Nisma Socialdemokrate, që LVV po ndërhynë në tavolinat ku po bëhet rinumërimi i votave. LVV ka thënë se po e përcjellë me vëmendje procesin e rinumërimit, si dhe ...

Anëtari i VV-së akuzon vëzhguesit e Nismës në QNR për ngacmime seksuale
Nisma për Kosovën ka reaguar sot duke thënë se VV po shantazhon dhe kërcënon vëzhguesit e tyre në Qendrën e Numërimit të Rezultateve.
Top Channel | 15-Nov-2019 11:46
Nisma për Kosovën ka reaguar sot duke thënë se VV po shantazhon dhe kërcënon vëzhguesit e tyre në Qendrën e Numërimit të Rezultateve.

Vazhdon rinumërimi – janë kryer 233 nga 1428 vendvotime
Këto vendvotime në rinumërim kanë shkuar me vendim të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, shkruan . Procesi i rinumërimit të këtyre vendvotimeve pritet të zgjasë më shumë se 3 javë dhe kështu vonon certifikimin ...
Lajminet | 15-Nov-2019 21:23
Këto vendvotime në rinumërim kanë shkuar me vendim të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, shkruan . Procesi i rinumërimit të këtyre vendvotimeve pritet të zgjasë më shumë se 3 javë dhe kështu vonon certifikimin ...

Daka bënë apel për përfaqsuesit e subjekteve politike dhe vëzhduesit e tyre në QNR
Kryetarja e KQZ-se Valdete Dakaj përmes një komunikate për media ka kërkuar nga përfaqsuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimalpër procesin e numërimit që po zhvillohet në QNR. Nër ...
InFokusi | 15-Nov-2019 21:00
Kryetarja e KQZ-se Valdete Dakaj përmes një komunikate për media ka kërkuar nga përfaqsuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimalpër procesin e numërimit që po zhvillohet në QNR. Nër ...

Daka: Jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit, subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...
Zeri | 15-Nov-2019 20:57
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...

VV-Nisma, tani me akuza seksuale (VIDEO)
Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma Socialdemokrate po përplasen edhe për rreth 60% të votave të totalit që po rinumërohen. Veçse tani ky konflikt tani ka eskaluar edhe në akuza që kanë të bëjnë me moralin, njofton Klan ...
Klan Kosova | 15-Nov-2019 20:29
Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma Socialdemokrate po përplasen edhe për rreth 60% të votave të totalit që po rinumërohen. Veçse tani ky konflikt tani ka eskaluar edhe në akuza që kanë të bëjnë me moralin, njofton Klan ...

Daka: Subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së, jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...
Medial | 15-Nov-2019 20:12
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...

Daka: Subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së, jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...
Arbresh | 15-Nov-2019 20:08
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...

Daka: Jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit, subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...
Indeks Online | 15-Nov-2019 19:29
Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit ...

Rinumërimi i votave përplas keq Vetëvendosjen me Nismën
Procesi i rinumërimit të më shumë se 1,400 vendvotimeve, ka përplasur Vetëvendosjen dhe Nismën Socialdemokrate. Akuzat në drejtim të Vetëvendosjes, se po ushtrojnë presione e shantazhe ndaj stafit dhe vëzhguesve, partia ...
Koha.net | 15-Nov-2019 19:09
Procesi i rinumërimit të më shumë se 1,400 vendvotimeve, ka përplasur Vetëvendosjen dhe Nismën Socialdemokrate. Akuzat në drejtim të Vetëvendosjes, se po ushtrojnë presione e shantazhe ndaj stafit dhe vëzhguesve, partia ...

Daka: Subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së, jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për integritetin e procesit që po zhvillohet në Qendrën e ...
Lajminet | 15-Nov-2019 18:38
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për integritetin e procesit që po zhvillohet në Qendrën e ...

Procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve, flet koordinatori i QNR-së!
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në fillim të javës mori vendim të rinumërohen edhe 1407 vendvotime, proces i cili është duke vazhduar në Qendrën e Numërimit të Rezultateve, shkruan Indeksonline. Por për ...
Indeks Online | 15-Nov-2019 17:37
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në fillim të javës mori vendim të rinumërohen edhe 1407 vendvotime, proces i cili është duke vazhduar në Qendrën e Numërimit të Rezultateve, shkruan Indeksonline. Por për ...

VV akuzon PZAP-në dhe Supremen: KQZ-së i thotë të mos ndikohet nga Nisma
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media thotë se ka pasur ndikime politike në vendimin e fundit të PZAP-së e Gjykatës Supreme rreth rinumërimit të vendvotimeve dhe heqjes së votave serbe nga rezultati ...
Gazeta Monitor | 15-Nov-2019 16:36
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media thotë se ka pasur ndikime politike në vendimin e fundit të PZAP-së e Gjykatës Supreme rreth rinumërimit të vendvotimeve dhe heqjes së votave serbe nga rezultati ...

Anëtari i VV-së akuzon vëzhguesit e Nismës në QNR për ngacmime seksuale
Nisma për Kosovën ka reaguar sot duke thënë se VV po shantazhon dhe kërcënon vëzhguesit e tyre në Qendrën e Numërimit të Rezultateve. Ndaj kësaj deklarate të Nismës ka reaguar aktivisti i VV-së Alban Krasniqi. Sipas ...
TetovaSot | 15-Nov-2019 16:14
Nisma për Kosovën ka reaguar sot duke thënë se VV po shantazhon dhe kërcënon vëzhguesit e tyre në Qendrën e Numërimit të Rezultateve. Ndaj kësaj deklarate të Nismës ka reaguar aktivisti i VV-së Alban Krasniqi. Sipas ...

VV: Vendimet e fundit kishin për qëllim ndryshimin e rezultatit të zgjedhjeve
Vetëvendsoje ka reaguar pas ngjarjeve të së premtës mes vëzhguesve të kësaj partie dhe Nismës Social Demokrate. Në këtë reagim thuhet se deri në përfundimin e rinumërimit të çdo vendvotimi rezultati i zgjedhjeve është ...
InFokusi | 15-Nov-2019 15:11
Vetëvendsoje ka reaguar pas ngjarjeve të së premtës mes vëzhguesve të kësaj partie dhe Nismës Social Demokrate. Në këtë reagim thuhet se deri në përfundimin e rinumërimit të çdo vendvotimi rezultati i zgjedhjeve është ...

Nisma: VV po kërcënon dhe shantazhon vëzhguesit në QNR
Nisma Socialdemokrate është ankuar se vëzhguesit e saj kanë vërejtur parregullsi dhe janë duke u përballur me presione nga anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje.
Top Channel | 15-Nov-2019 09:51
Nisma Socialdemokrate është ankuar se vëzhguesit e saj kanë vërejtur parregullsi dhe janë duke u përballur me presione nga anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje.

VV s’i bindet kërkesës së KQZ-së, akuzon përsëri Nismën se po ndikon në rinumërim të votave
Përmes njoftimit, VV thotë se rinumërimi duhet të bëhet në mënyrë profesionale dhe të paanshme, dhe se ata janë duke përcjellur çdo hap në këtë aspekt, shkruan . Sipas VV-së, gjyqtarë e zyrtarë të institucioneve janë ...
Lajminet | 15-Nov-2019 15:11
Përmes njoftimit, VV thotë se rinumërimi duhet të bëhet në mënyrë profesionale dhe të paanshme, dhe se ata janë duke përcjellur çdo hap në këtë aspekt, shkruan . Sipas VV-së, gjyqtarë e zyrtarë të institucioneve janë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved