ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 11:42

“Shëngeni Ballkanik”, ambasadori Grenell mbështet nismën: Sukses nëse futet edhe Kosova

“Shëngeni Ballkanik”, ambasadori Grenell mbështet nismën: Sukses nëse futet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 22:55
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Vangjush Saro: Bëni Shqiptarinë, pastaj Ballkanin…
Kryeministri: S’ke pulën, ha sorrën! “Kur nuk ke pulën, ha sorrën.” Kështu thotë një fjalë e vjetër, e krijuar kushedi si e në ç’kushte. Përshtatja në kohë e disa sentencave, si edhe kjo, bën që ato të marrin ngjyrime ...
Telegraf | 14-Nov-2019 23:44
Kryeministri: S’ke pulën, ha sorrën! “Kur nuk ke pulën, ha sorrën.” Kështu thotë një fjalë e vjetër, e krijuar kushedi si e në ç’kushte. Përshtatja në kohë e disa sentencave, si edhe kjo, bën që ato të marrin ngjyrime ...

I dërguari special i SHBA, në mbështetje të nismës për “Shengenin Ballkanik”
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 20:12
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Grenell për Mini-Schengenin: Mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin Ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 23:24
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin Ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Ambasadori Grenell mbështet “shëngenin ballkanik”: Sukses nëse futet Kosova
I dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ambasadori Richard Grenell, ka deklaruar se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”. Zyrtari amerikan ka theksuar se kjo nismë mund të jetë e ...
ABCNews | 14-Nov-2019 23:49
I dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ambasadori Richard Grenell, ka deklaruar se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”. Zyrtari amerikan ka theksuar se kjo nismë mund të jetë e ...

‘Mini-Schengeni’ Ballkanik, Richard Grenell ‘godet’ Ramën, Vuçiç e Zaev: Jo pa Kosovën!
Richard Grenell, ambasadori dhe i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi ka përcjellë një mesazh të qartë për liderët e Shqipërisë, Serbisë dhe Malit të Zi sa i takon ‘Mini-Schengenit’ Ballkanik, që ...
Politiko | 15-Nov-2019 07:34
Richard Grenell, ambasadori dhe i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi ka përcjellë një mesazh të qartë për liderët e Shqipërisë, Serbisë dhe Malit të Zi sa i takon ‘Mini-Schengenit’ Ballkanik, që ...

Grenell: Nuk ka ‘Mini-Schengen’ pa Kosovën
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ka dërguar mesazhe të qarta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit ...
Arbresh | 15-Nov-2019 07:24
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ka dërguar mesazhe të qarta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit ...

Grenell: Nuk ka ‘Mini-Schengen’ pa Kosovën
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ka dërguar mesazhe të qarta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit ...
Medial | 15-Nov-2019 07:24
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ka dërguar mesazhe të qarta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit ...

Grenell për Mini-Schengenin: Mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin Ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Indeks Online | 15-Nov-2019 07:14
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin Ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Grenell godet Ramën, Zaevin e Vucicin: Nuk ka ‘Mini-Schengen’ pa Kosovën
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ka dërguar mesazhe të qarta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 07:09
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ka dërguar mesazhe të qarta kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit ...

Emisari i Trumpit: Pa Kosovën s’mund të ketë mini-Shengen
Berlin, 14 nëntor 2019 – Ambasadori i SHBA-së në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shengenin ballkanik”, duke theksuar se ...
Illyriapress | 15-Nov-2019 01:34
Berlin, 14 nëntor 2019 – Ambasadori i SHBA-së në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shengenin ballkanik”, duke theksuar se ...

Emisari special i presidenti Trump: Mirëpres Shengenin Ballkanik, por me Kosovën
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Ina-Online | 15-Nov-2019 00:24
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Ambasadori Grenell: Pa Kosovën s’mund të ketë Mini-Shengen
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
InFokusi | 14-Nov-2019 23:59
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Grenell: ‘Mini-Shengeni’ mund të jetë i suksesshëm veç nëse përfshihet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Arbresh | 14-Nov-2019 23:59
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Grenell: ‘Mini-Shengeni’ mund të jetë i suksesshëm veç nëse përfshihet edhe Kosova
Në një deklaratë të publikuar në faqen e internetit të ambasadës amerikane në Berlin, thuhet se “ne mirëpresim nismën për “mini-Shengenin” e Ballkanit Perëndimor si një mënyrë për të filluar lëvizjen e lirë të njerëzve ...
Lajminet | 14-Nov-2019 23:45
Në një deklaratë të publikuar në faqen e internetit të ambasadës amerikane në Berlin, thuhet se “ne mirëpresim nismën për “mini-Shengenin” e Ballkanit Perëndimor si një mënyrë për të filluar lëvizjen e lirë të njerëzve ...

Grenell: Mirëpres Shengenin Ballkanik, të përfshihet edhe Kosova
Tiranë, 14 nëntor – Ambasadori Richard Grenell, i dërguari amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi deklaron se e mirëpret nismën për Shengenin Ballkanik si një mënyrë për të filluar lëvizjen e lirë të njerëzve dhe ...
Koha.mk | 14-Nov-2019 23:34
Tiranë, 14 nëntor – Ambasadori Richard Grenell, i dërguari amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi deklaron se e mirëpret nismën për Shengenin Ballkanik si një mënyrë për të filluar lëvizjen e lirë të njerëzve dhe ...

SHBA-ja mirëpret iniciativën për "Mini-Shengenin" ballkanik
Ambasada amerikane bashkë me konsulltat e Shteteve të Bashkuara në Gjermani ,ka thënë përmes një komunikate se, mirëpret iniciativën e Ballkanit Perëndimor për krijim të një “Mini-Shengeni”, si mënyrë për të nisur ...
Radio Evropa e Lire | 14-Nov-2019 23:29
Ambasada amerikane bashkë me konsulltat e Shteteve të Bashkuara në Gjermani ,ka thënë përmes një komunikate se, mirëpret iniciativën e Ballkanit Perëndimor për krijim të një “Mini-Shengeni”, si mënyrë për të nisur ...

Grenell: Mirëpres Shengenin Ballkanik, të përfshihet edhe Kosova
TIRANE, 14 nëntor/MEDIAL/- Ambasadori Richard Grenell, i dërguari amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi deklaron se e mirëpret nismën për Shengenin Ballkanik si një mënyrë për të filluar lëvizjen e lirë të njerëzve dhe ...
Medial | 14-Nov-2019 23:24
TIRANE, 14 nëntor/MEDIAL/- Ambasadori Richard Grenell, i dërguari amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi deklaron se e mirëpret nismën për Shengenin Ballkanik si një mënyrë për të filluar lëvizjen e lirë të njerëzve dhe ...

“Shëngeni Ballkanik”, ambasadori Grenell mbështet nismën: Sukses nëse futet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Medial | 14-Nov-2019 23:00
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Ambasadori Grenell në mbështetje të nismës për “Mini-Shengenin”
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 22:55
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved