ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 01:03

Kushtetuesja/ Kuvendi sot në seancë të jashtëzakonshme, në pritje të një zgjidhjeje për “kaosin” e krijuar

Kushtetuesja/ Kuvendi sot në seancë të jashtëzakonshme, në pritje të një zgjidhjeje për “kaosin” e krijuar
TIRANË Parlamenti sot pritet të mblidhet në orën 10:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Ky vendim u mor ditën e djeshme menjëherë pasi presidenti, Ilir Meta, dekretoi Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 07:44
TIRANË Parlamenti sot pritet të mblidhet në orën 10:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Ky vendim u mor ditën e djeshme menjëherë pasi presidenti, Ilir Meta, dekretoi Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës ...

Xhaferllari apo Vorpsi, kush është anëtare e Kushtetueses? Meta i prerë: Ajo që ka dekretin e presidentit
Në një kohë kur sot i gjithë debati është përqendruar tek Gjykata Kushtetuese, ku nga një anë qëndron presidenti dhe në anën tjetër maxhoranca, Ilir Meta ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij në lidhje me çështjen në ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 22:01
Në një kohë kur sot i gjithë debati është përqendruar tek Gjykata Kushtetuese, ku nga një anë qëndron presidenti dhe në anën tjetër maxhoranca, Ilir Meta ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij në lidhje me çështjen në ...

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, Meta: Zbatova Kushtetutën, kreu i KED bëri akte mafioze
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa akuzon kreun e KED-së se ka vepruar në mënyrë mafioze. “Kushtetuta e ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:26
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa akuzon kreun e KED-së se ka vepruar në mënyrë mafioze. “Kushtetuta e ...

Meta i trembur: Një grupim kërkon të kapë dhe të më marrë Presidencën, kanë ca detyrime te ndërkombëtarët
Presidenti Ilir Meta thotë se “një grupim” në qeveri synon “të kapi gjithë shtetin” përfshi edhe Presidentin e Republikës. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Meta tha se presidenti i duhet maxhorancës për “nja ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 22:45
Presidenti Ilir Meta thotë se “një grupim” në qeveri synon “të kapi gjithë shtetin” përfshi edhe Presidentin e Republikës. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Meta tha se presidenti i duhet maxhorancës për “nja ...

Pasi iu dha ‘bekimin’ Meta në foto me anëtarët e Kushtetueses: I lumtur që pas dy vitesh fillon sot nga funksionimi
Tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë betuar sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta duke plotësuar kështu të gjitha vendet vakante për rivënien në funksion të këtij institucioni të rëndësishëm. Meta ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:00
Tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë betuar sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta duke plotësuar kështu të gjitha vendet vakante për rivënien në funksion të këtij institucioni të rëndësishëm. Meta ka ...

Presidenti në “rënie të lirë”, refuzon apelin e BE. Meta: Ata janë rrëmujë për vete, ca po ikin e ca po vijnë. Këtë Kushtetutë e kam bërë me duart e mija
Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta nuk i kërcet aspak nëse dekreti i tij për emërimin e Marsida Xhaferllarit anëtare të Gjykatës Kushtetuese (u betua sot) nuk do të botohet në Fletoren Zyrtare. Për kreun e shtetit ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 22:22
Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta nuk i kërcet aspak nëse dekreti i tij për emërimin e Marsida Xhaferllarit anëtare të Gjykatës Kushtetuese (u betua sot) nuk do të botohet në Fletoren Zyrtare. Për kreun e shtetit ...

Betohet edhe Fiona Papajorgji, Gjykata Kushtetuese me 4 anëtarë të rinj
Është betuar pak minuta më parë edhe Fiona Papajorgji, gjyqtare e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia u zhvillua në Presidencë.
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Është betuar pak minuta më parë edhe Fiona Papajorgji, gjyqtare e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia u zhvillua në Presidencë.

Debati mbi dekretin/ Xhaferllari betohet para Metës si gjyqtare e ‘Kushtetueses’
Pavarësisht debatit institucional dhe politik që ka përfshirë ditët e fundit vendin, Marsida Xhaferllari është betuar mbrëmjen e sotme në Presidencë si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Pavarësisht debatit institucional dhe politik që ka përfshirë ditët e fundit vendin, Marsida Xhaferllari është betuar mbrëmjen e sotme në Presidencë si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.

Këshilltari i Metës: Në Kushtetuese shkojnë vetëm kandidaturat e betuara në Presidencë
Gjyqtarja Arta Vorpsi ditën e sotme me anë të një shkrese të noterizuar ka shpallur veten anëtare të Gjykatës Kushtetuese, për të folur për këtë në studion e Top Talk ka qenë i ftuar këshilltari i Presidentit, Ilir ...
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Gjyqtarja Arta Vorpsi ditën e sotme me anë të një shkrese të noterizuar ka shpallur veten anëtare të Gjykatës Kushtetuese, për të folur për këtë në studion e Top Talk ka qenë i ftuar këshilltari i Presidentit, Ilir ...

Arta Vorpsi apo Marsida Xhaferllari? ‘Rrëshqet’ Ilir Meta: Kujt po i kërcet për fletoren e Dvoranit
Pas refuzimit të Presidentit Meta për ta pranuar në zyrë për të bërë betimin, gjyqtarja Arta Vorpsi u betua pranë një notereje si anëtare e re e Kushtetueses. Por për të njëjtin vend, Meta ka betuar sot gjyqtaren ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 21:45
Pas refuzimit të Presidentit Meta për ta pranuar në zyrë për të bërë betimin, gjyqtarja Arta Vorpsi u betua pranë një notereje si anëtare e re e Kushtetueses. Por për të njëjtin vend, Meta ka betuar sot gjyqtaren ...

Zëvendëson Bashkim Dedjan, betohet anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese Fiona Papajorgji
Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:17
Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...

Gjykata Kushtetuese/ Dy emra për një post, betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari
Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi u betua para një notereje sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:02
Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi u betua para një notereje sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ...

‘Betohet’ te noteri, ironia e aktorit të humorit: Thashë të mbaroj punë tek noterja pa shqetësuar presidentin
Në një kohë kur betimi para noteres së Arta Vorpsit, anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese është kryefjala e ditës, vjen një reagim plot ironi nga aktori i humorit Julian Deda. Në një mesazh në ‘Facebook’ Deda ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 19:36
Në një kohë kur betimi para noteres së Arta Vorpsit, anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese është kryefjala e ditës, vjen një reagim plot ironi nga aktori i humorit Julian Deda. Në një mesazh në ‘Facebook’ Deda ka ...

Betohet Elsa Toska, gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese
Është betuar pak minuta më parë gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia e betimit të Elsa Toskës u zhvillua përpara presidentit Ilir meta.
Top Channel | 14-Nov-2019 19:36
Është betuar pak minuta më parë gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia e betimit të Elsa Toskës u zhvillua përpara presidentit Ilir meta.

Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska
Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të anëtarës së re të Gjykatës Kushtetuese, znj. Elsa Toska. Ky është plotësimi i vakancës së parë të ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 19:36
Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të anëtarës së re të Gjykatës Kushtetuese, znj. Elsa Toska. Ky është plotësimi i vakancës së parë të ...

“Kushtetuesja”/ Zbardhet e plotë rezoluta e Kuvendit kundër Metës: Ka tejkaluar kompetencat me Xhaferllarin
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Top Channel raporton se një rezolutë pritet të votohet nesër nga deputetët kundër ...
Top Channel | 14-Nov-2019 17:51
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Top Channel raporton se një rezolutë pritet të votohet nesër nga deputetët kundër ...

Betimi te noterja/ Zëri i Amerikës: Vorpsi duket se ka bërë një shkelje të hapur të Kushtetutës
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për ...
Top Channel | 14-Nov-2019 17:51
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për ...

Meta: Nuk kam frikë as nga Rama, as nga SPAK, as nga “Uliksi”
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, thotë se qeveria ka si synim të kapë institucionet e reja të drejtësisë dhe sidomos Gjykatën Kushtetuese. Në emisionin “Opinion” ai tha se nuk ka asnjë frikë për shkak të veprimeve që ...
Telegraf | 14-Nov-2019 22:16
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, thotë se qeveria ka si synim të kapë institucionet e reja të drejtësisë dhe sidomos Gjykatën Kushtetuese. Në emisionin “Opinion” ai tha se nuk ka asnjë frikë për shkak të veprimeve që ...

Meta ‘shpërthen’ kundër kreut të KED: Kujt po i kërcet për fletoren e Dvoranit
Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot sërish kundër kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani duke thënë se ka bërë akte mafioze me publikimin ne Fletoren Zyrtare të emrit të Arta Vorpsit. I ftuar në ...
Telegraf | 14-Nov-2019 21:55
Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot sërish kundër kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani duke thënë se ka bërë akte mafioze me publikimin ne Fletoren Zyrtare të emrit të Arta Vorpsit. I ftuar në ...

Gjykata Kushtetuese/ “Dekreti i Metës për Xhaferllarin i pavlefshëm”, Kuvendi gati projektrezolutën për shmangien e krizës
Kuvendi i Shqipërisë ka gati projektrezolutën që do të miratohet për të shmangur krizën për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe legjitimitetin e saj pas përplasjeve mes Presidentit dhe KED si dhe legjislativit. Në ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 16:56
Kuvendi i Shqipërisë ka gati projektrezolutën që do të miratohet për të shmangur krizën për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe legjitimitetin e saj pas përplasjeve mes Presidentit dhe KED si dhe legjislativit. Në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved