ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 21:57

“Kushtetuesja” nuk njeh Vorpsin/ Pranon vetëm anëtarët e betuar para Presidentit

“Kushtetuesja” nuk njeh Vorpsin/ Pranon vetëm anëtarët e betuar para Presidentit
Marsida Xhaferllari, dhe Arta Vorpsi ju drejtuan këtë të premte Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 15-Nov-2019 20:12
Marsida Xhaferllari, dhe Arta Vorpsi ju drejtuan këtë të premte Gjykatës Kushtetuese.

Xhaferllari e PD-së? Meta zbulon prapaskenat e 8 viteve me parë
Marsida Xhaferllarin e kam preferuar për shkak të integritetit, tha Meta teksa komentonte zgjedhjen e saj si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, duke shtuar se ajo kishte “respektuar fyrmën e Kushtetutës duke aplikuar ...
Top Channel | 15-Nov-2019 17:52
Marsida Xhaferllarin e kam preferuar për shkak të integritetit, tha Meta teksa komentonte zgjedhjen e saj si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, duke shtuar se ajo kishte “respektuar fyrmën e Kushtetutës duke aplikuar ...

Dokument/ Zero pikë për integritetin dhe reputacionin, si e vlerësuan Ardian Dvorani dhe Arta Marku kandidaten e zgjedhur nga Meta
TIRANË “BalkanWeb” siguron dokumentin e vlerësimit të anëtares së dekretuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, znj. Marsida Xhaferllari për Gjykatën Kushtetuese nga anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Ajo ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 17:28
TIRANË “BalkanWeb” siguron dokumentin e vlerësimit të anëtares së dekretuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, znj. Marsida Xhaferllari për Gjykatën Kushtetuese nga anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Ajo ...

“Çdo berber mund ta shpërndajë parlamentin”, çfarë tha Meta pas deklaratës së Erion Braçes
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar që t’i përgjigjet gazetarëve në lidhje me një deklaratë që bëri sot zëvendëskryeministri Erion Braçe se parlamenti me qejf mund të shpërndahej edhe nga një berber. Në konferencën e ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 16:51
Presidenti Ilir Meta ka refuzuar që t’i përgjigjet gazetarëve në lidhje me një deklaratë që bëri sot zëvendëskryeministri Erion Braçe se parlamenti me qejf mund të shpërndahej edhe nga një berber. Në konferencën e ...

“S’ka institucion në botë që mund të guxojë të dalë kundër dekretit të Presidentit”, Meta: Pse zgjodha Xhaferllarin, rezerva për Vorpsin
TIRANË “Nuk ka institucion në botë që mund të guxojë të dalë kundër dekretit kushtetues të Presidentit të Republikës”. Kështu deklaroi Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së sotme me gazetarët teksa iu kërkua një ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 16:51
TIRANË “Nuk ka institucion në botë që mund të guxojë të dalë kundër dekretit kushtetues të Presidentit të Republikës”. Kështu deklaroi Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së sotme me gazetarët teksa iu kërkua një ...

Shkeljet e Dvoranit për vakancat në Kushtetuese, paralajmërimi i Metës: Nëse prokuroria nuk heton, do ketë ndëshkim ndërkombëtar
Presidenti Ilir Meta i kërkoi prokurorisë që të tregojë në lidhje me veprimet antiligjore sipas tij janë bërë nga kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Në një konferencë të jashtëzakonshme për ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 16:33
Presidenti Ilir Meta i kërkoi prokurorisë që të tregojë në lidhje me veprimet antiligjore sipas tij janë bërë nga kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Në një konferencë të jashtëzakonshme për ...

“Me një dekret parlamenti shpërndahet”, Meta: Gjykata Kushtetuese vija e kuqe, nuk luhet me të
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë një lloj sqarimi për deklaratën e bërë paradite se ‘me një dekret parlamenti mund të shpërndahet’. Kreu i Shtetit tha para medias se i vetmi garant i Kushtetutës është ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 16:23
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë një lloj sqarimi për deklaratën e bërë paradite se ‘me një dekret parlamenti mund të shpërndahet’. Kreu i Shtetit tha para medias se i vetmi garant i Kushtetutës është ...

Gjykata Kushtetuese njeh Marsida Xhaferllarin si anëtare të saj
Gjykata Kushtetuese njeh Marsida Xhaferllarin si anëtare të saj. Në një njoftim për mediat, Gjykata Kushtetuese ka listuar zonjën Xhaferllari si gjyqtare me kompetenca të plota, në listën e gjyqtarëve që plotësojnë ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 17:32
Gjykata Kushtetuese njeh Marsida Xhaferllarin si anëtare të saj. Në një njoftim për mediat, Gjykata Kushtetuese ka listuar zonjën Xhaferllari si gjyqtare me kompetenca të plota, në listën e gjyqtarëve që plotësojnë ...

Luan Rama: Shqipëria nuk mund të jetë Republikë e noterëve, opozita…
Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend sa i takon debatit për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Rama ftoi opozitës që t’i dalë zot fatit të ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 15:22
Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend sa i takon debatit për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Rama ftoi opozitës që t’i dalë zot fatit të ...

Kushtetuesja nuk njeh Arta Vorpsin. Ja lista e gjyqtarëve për në KED, renditet Marsida Xhaferllari
Gjykata Kushtetuese nuk ka njohur mandatin e Arta Vorpsit, e zgjedhura automatikisht si e para e renditur në listën e KED. Në faqen zyrtare të saj, Gjykata Kushtetuese ka listuar anëtarët që plotësojnë kushtet ligjore ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 15:16
Gjykata Kushtetuese nuk ka njohur mandatin e Arta Vorpsit, e zgjedhura automatikisht si e para e renditur në listën e KED. Në faqen zyrtare të saj, Gjykata Kushtetuese ka listuar anëtarët që plotësojnë kushtet ligjore ...

Tjetër lëvizje nga Arta Vorpsi, zbulohet kërkesa për anëtarët e Kushtetueses
TIRANE Pasi u betua te noterja Miranda Xhemalçe, dhe jo në presidenti, Arta Vorpsi e zgjedhura automatikisht si e para e renditur në listë, iu ka kërkuar anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha, Besnik Muçi, ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 14:47
TIRANE Pasi u betua te noterja Miranda Xhemalçe, dhe jo në presidenti, Arta Vorpsi e zgjedhura automatikisht si e para e renditur në listë, iu ka kërkuar anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha, Besnik Muçi, ...

“Do e kishin ‘vrarë’, po t’i kishin gjetur një cent”! Salianji: Meta zbatoi Kushtetutën për Xhaferllarin, rezoluta e PS s’ka asnjë fuqi
Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, fajësoi mazhorancën për përplasjen më të fundit mes institucioneve për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. I ftuar në emisionin “Opinion”, në News24 , Salianji deklaroi se vendimi i ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 14:03
Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, fajësoi mazhorancën për përplasjen më të fundit mes institucioneve për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. I ftuar në emisionin “Opinion”, në News24 , Salianji deklaroi se vendimi i ...

“Kuvendi shpërndahet me një dekret”
Presidenti Ilir Meta ishte i ashpër me mazhorancën parlamentare, e cila ishte mbledhur në seancë të jashtëzakonshme për të miratuar një projektrezolutë që e konsideron nul dekretin presidencial për zgjedhjen e Marsida ...
Top Channel | 15-Nov-2019 13:47
Presidenti Ilir Meta ishte i ashpër me mazhorancën parlamentare, e cila ishte mbledhur në seancë të jashtëzakonshme për të miratuar një projektrezolutë që e konsideron nul dekretin presidencial për zgjedhjen e Marsida ...

Përplasjet për ‘Kushtetuesen’, seancë e jashtëzakonshme në Kuvend. Votohet rezoluta
Parlamenti është mbledhur sot në një seancë të jashtëzakonshme pas dekretimit të Marsida Xhaferllarit nga presidenti Ilir Meta për në Gjykatën Kushtetuese. Kryeministri Edi Rama i quajti veprimet e Presidentit si një ...
Top Channel | 15-Nov-2019 13:47
Parlamenti është mbledhur sot në një seancë të jashtëzakonshme pas dekretimit të Marsida Xhaferllarit nga presidenti Ilir Meta për në Gjykatën Kushtetuese. Kryeministri Edi Rama i quajti veprimet e Presidentit si një ...

Rama kërcënon Metën: Komisioni për shkarkimin të sjellë rekomandimet për Kuvendin
Në një kohë kur përplasja Qeveri-Presidencë ka arritur një tjetër pikë të nxehtë me ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, kryeministri Edi Rama kërkoi sot që komisioni i përkohshëm parlamentar i ngritur për ...
Top Channel | 15-Nov-2019 12:30
Në një kohë kur përplasja Qeveri-Presidencë ka arritur një tjetër pikë të nxehtë me ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, kryeministri Edi Rama kërkoi sot që komisioni i përkohshëm parlamentar i ngritur për ...

Ulsi Manja: Nuk ka asnjë shans që Meta të shpërndajë parlamentin!
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka reaguar pas paralajmërimit të Presidentit Ilir Meta se do të shpërndajë parlamentin. Deputeti socialist është shprehur jashtë dyerve të Kuvendit, në fund të seancës së ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 12:12
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka reaguar pas paralajmërimit të Presidentit Ilir Meta se do të shpërndajë parlamentin. Deputeti socialist është shprehur jashtë dyerve të Kuvendit, në fund të seancës së ...

Luan Rama: ‘Shteti drejtohet me kushtetutë, o budallej! Jo me rezolutë’
Në një postim të vetin në rrjtetin social Faceboo, ish Deputeti Luan Rama ironizon rezolutën e kuvendit të Rilindjes Ja postimi i tij: Shteti drejtohet me kushtetutë, O budallej! Jo me rezolutë.
Telegraf | 15-Nov-2019 18:02
Në një postim të vetin në rrjtetin social Faceboo, ish Deputeti Luan Rama ironizon rezolutën e kuvendit të Rilindjes Ja postimi i tij: Shteti drejtohet me kushtetutë, O budallej! Jo me rezolutë.

“Noteria në asnjë rast nuk është parukeri”, Braçe për Arta Vorpsin: Kushtetuta ka thënë që i katërti nuk bëhet dot i dytë
TIRANE Zv/kryeministri Erion Braçe i është përgjigjur interesit të medias lidhur me betimin e Arta Vorpsit si anëtare e gjykatës Kushtetuese, te noterja Miranda Xhemalçe. Në përfundim të seancës së jashtëzakonshme, ku u ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 11:56
TIRANE Zv/kryeministri Erion Braçe i është përgjigjur interesit të medias lidhur me betimin e Arta Vorpsit si anëtare e gjykatës Kushtetuese, te noterja Miranda Xhemalçe. Në përfundim të seancës së jashtëzakonshme, ku u ...

Meta mund të shpërndajë Parlamentin, Ulsi Manja: Nuk ka asnjë shans
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka reaguar pas paralajmërimit të Presidentit Ilir Meta se do të shpërndajë parlamentin. Deputeti socialist është shprehur jashtë dyerve të Kuvendit, në fund të seancës së ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 13:47
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka reaguar pas paralajmërimit të Presidentit Ilir Meta se do të shpërndajë parlamentin. Deputeti socialist është shprehur jashtë dyerve të Kuvendit, në fund të seancës së ...

Ilir Meta në konferencë të jashtëzakonshme për shtyp
Presidenti Ilir Meta do të dalë sërish në një konferecnë për shtyp, e pasuar nga akuzat e forta midis tij dhe kryeministrit Edi Rama për ngërccin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese.
Top Channel | 15-Nov-2019 11:56
Presidenti Ilir Meta do të dalë sërish në një konferecnë për shtyp, e pasuar nga akuzat e forta midis tij dhe kryeministrit Edi Rama për ngërccin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved