ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 09:32

Cakaj: Kosova nuk duhet të përballet më me fushatën çorientuese të Serbisë kundër saj

Cakaj: Kosova nuk duhet të përballet më me fushatën çorientuese të Serbisë kundër saj
Në një reagim në llogarinë e tij në ‘twitter’, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, ka theksuar se një organizatë si UNESCO, që synon të arrijë universalizimin, nuk mund të mos ketë pjesë të saj një ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 15:16
Në një reagim në llogarinë e tij në ‘twitter’, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, ka theksuar se një organizatë si UNESCO, që synon të arrijë universalizimin, nuk mund të mos ketë pjesë të saj një ...

Cakaj kërkon Kosovën në UNESCO: Është shtet i pavarur me potencial të lartë
Në një reagim në llogarinë e tij në ‘Twitter’, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj , ka theksuar se një organizatë si UNESCO, që synon të arrijë universalizimin, nuk mund të mos ketë pjesë të saj një ...
Top Channel | 15-Nov-2019 14:56
Në një reagim në llogarinë e tij në ‘Twitter’, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj , ka theksuar se një organizatë si UNESCO, që synon të arrijë universalizimin, nuk mund të mos ketë pjesë të saj një ...

Cakaj në Paris kërkon anëtarësimin e Kosovës në UNESCO
Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 19:48
Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey ...

Cakaj: Kosova të bëhet pjesë e UNESCO, vend me potencial të jashtëzakonshëm
Në një reagim në llogarinë e tij në Twitter, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj , ka theksuar se një organizatë si UNESCO, që synon të arrijë universalizimin, nuk mund të mos ketë pjesë të saj një shtet ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 15:43
Në një reagim në llogarinë e tij në Twitter, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj , ka theksuar se një organizatë si UNESCO, që synon të arrijë universalizimin, nuk mund të mos ketë pjesë të saj një shtet ...

“Refuzimi i aplikimit për në UNESCO, gabim historik”, Cakaj: Mbledhja do ishte më e plotë me Kosovën
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 12:41
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...

Bashkëpunim në mes Maqedonisë dhe Shqipërisë për ruajtjen e trashëgimisë natyrore të Liqenit të Ohrit
Përpjekjet e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për menaxhim të përbashkët me trashëgiminë natyrore dhe kulturore në rajonin e Ohrit, ishin në fokusin e bisedimeve midis ministrit të Diasporës dhe kryetar i Komisionit ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 16:45
Përpjekjet e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për menaxhim të përbashkët me trashëgiminë natyrore dhe kulturore në rajonin e Ohrit, ishin në fokusin e bisedimeve midis ministrit të Diasporës dhe kryetar i Komisionit ...

Cakaj në UNESCO: Anëtarësimi i Kosovës një realitet i pashmangshëm
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 12:59
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...

Gent Cakaj denoncon Serbinë në UNESCO (VIDEO)
Zotimin se do të bëhet shtyllë diplomatike e vendit të origjinës, e jetësoi sërish. Gent Cakaj, Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, e jetësoi sërish zotimin e tij se do të bëhet shtyllë diplomatike e ...
Klan Kosova | 15-Nov-2019 21:26
Zotimin se do të bëhet shtyllë diplomatike e vendit të origjinës, e jetësoi sërish. Gent Cakaj, Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, e jetësoi sërish zotimin e tij se do të bëhet shtyllë diplomatike e ...

Finalizohen Marrëveshjet për bashkëpunim me komunat në Rajonin e Planifikimit Verilindor
“Sot, u finalizuan, marrëveshjet për bashkëpunimin me komunat e rajonit e planifikimit Verilindor për ZBATIMIN E PROJEKTEVE PËR KRIJIMIN E NJË SISTEMI RAJONAL PËR MENAXHIMIN E MBETURINAVE NË RAJONIN E PLANIFIKIMIT ...
Flaka | 15-Nov-2019 21:16
“Sot, u finalizuan, marrëveshjet për bashkëpunimin me komunat e rajonit e planifikimit Verilindor për ZBATIMIN E PROJEKTEVE PËR KRIJIMIN E NJË SISTEMI RAJONAL PËR MENAXHIMIN E MBETURINAVE NË RAJONIN E PLANIFIKIMIT ...

Cakaj : Mospranimi i Kosovës në organizatë ishte gabim historik
Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-së ka disa ditë që është duke zhvilluar punimet e saj në Paris. Nga Republika e Kosovës nuk është duke marrë pjesë askush. Në ditën parë të kësaj asambleje ka folur presidenti i ...
AlbInfo | 15-Nov-2019 21:15
Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-së ka disa ditë që është duke zhvilluar punimet e saj në Paris. Nga Republika e Kosovës nuk është duke marrë pjesë askush. Në ditën parë të kësaj asambleje ka folur presidenti i ...

Cakaj anëtarëve të UNESCO’s në Paris: Mospranimi i Kosovës në organizatë ishte gabim historik
Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-së ka disa ditë që është duke zhvilluar punimet e saj në Paris. Nga Republika e Kosovës nuk është duke marrë pjesë askush. Në ditën parë të kësaj asambleje ka folur presidenti i ...
TetovaSot | 15-Nov-2019 20:46
Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-së ka disa ditë që është duke zhvilluar punimet e saj në Paris. Nga Republika e Kosovës nuk është duke marrë pjesë askush. Në ditën parë të kësaj asambleje ka folur presidenti i ...

Cakaj i jashtëzakonshëm, e “dridh” Parisin me deklaratën për Kosovën në UNESKO
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...
Albportali | 15-Nov-2019 20:37
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...

Cakaj në Paris kërkon anëtarësimin e Kosovës në UNESCO
Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey ...
Arbresh | 15-Nov-2019 20:24
Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey ...

Cakaj në Paris kërkon anëtarësimin e Kosovës në UNESCO
Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey ...
EkonomiaOnline | 15-Nov-2019 19:58
Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey ...

Cakaj e “dridh” Parisin me deklaratën për Kosovën në UNESKO (Video)
Të enjëten në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me ...
InFokusi | 15-Nov-2019 19:43
Të enjëten në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me ...

Cakaj i jashtëzakonshëm, e “dridh” Parisin me deklaratën për Kosovën në UNESKO
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...
Indeks Online | 15-Nov-2019 19:34
Sot në Paris u zhvillua sesioni i 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë i Kombeve të Bashkuara. Gjatë Konferencës u diskutua veçanërisht për çështje që lidhen me rëndësinë e ...

Shqipëri-Maqedoni, bashkëpunim për ruajtjen e trashëgimisë natyrore dhe kulturore të Liqenit të Ohrit
Përpjekjet e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për menaxhim të përbashkët me trashëgiminë natyrore dhe kulturore në rajonin e Ohrit ishin në fokusin e bisedimeve midis ministrit të Diasporës dhe kryetar i Komisionit ...
Flaka | 15-Nov-2019 19:29
Përpjekjet e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për menaxhim të përbashkët me trashëgiminë natyrore dhe kulturore në rajonin e Ohrit ishin në fokusin e bisedimeve midis ministrit të Diasporës dhe kryetar i Komisionit ...

Cakaj anëtarëve të UNESCO’s në Paris: Mospranimi i Kosovës në organizatë ishte gabim historik
Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-së ka disa ditë që është duke zhvilluar punimet e saj në Paris. Nga Republika e Kosovës nuk është duke marrë pjesë askush. Në ditën parë të kësaj asambleje ka folur presidenti i ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 18:32
Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-së ka disa ditë që është duke zhvilluar punimet e saj në Paris. Nga Republika e Kosovës nuk është duke marrë pjesë askush. Në ditën parë të kësaj asambleje ka folur presidenti i ...

Cakaj në UNESCO flet për domosdoshmërinë e anëtarësimit të Kosovës
Gent Cakaj, ministër i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, ka mbajtur një fjalim në sesionin e 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO), që po mbahet ...
Gazeta Observer | 15-Nov-2019 18:27
Gent Cakaj, ministër i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, ka mbajtur një fjalim në sesionin e 40-të i Konferencës së Përgjithshme së Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO), që po mbahet ...

Cakaj: Në UNESCO meriton të jetë edhe Kosova
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, i pranishëm në konferencën e UNESCO që u mbajt në Paris, e quan refuzimin e Kosovës nga UNESCO një gabim historik. Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri Cakaj nënvizon ...
Politiko | 15-Nov-2019 17:47
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, i pranishëm në konferencën e UNESCO që u mbajt në Paris, e quan refuzimin e Kosovës nga UNESCO një gabim historik. Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri Cakaj nënvizon ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved