ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 17:30

Formacionet zyrtare, Çeki-Kosovë: Challandes me ndryshime në sulm

Formacionet zyrtare, Çeki-Kosovë: Challandes me ndryshime në sulm
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Çekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:22
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Çekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...

Publikohen formacionet zyrtare: Çeki – Kosovë
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...
Telegraf | 14-Nov-2019 20:36
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...

Golashënuesi i vetëm ndaj Çekisë, Nuhiu: Nuk ka rëndësi goli, nëse nuk e fitoni ndeshjen
Atdhe Nuhiu ka thënë se është i zhgënjyer që nuk arritën ta fitonin ndeshjen ndaj Republikës së Çekisë që e humbëm 2-1. Sulmuesi i Dardanëve ka thënë se është i lumtur me besimin që i dha trajneri, por i pikëlluar me ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 23:54
Atdhe Nuhiu ka thënë se është i zhgënjyer që nuk arritën ta fitonin ndeshjen ndaj Republikës së Çekisë që e humbëm 2-1. Sulmuesi i Dardanëve ka thënë se është i lumtur me besimin që i dha trajneri, por i pikëlluar me ...

UEFA pyet se kush do të shënojë sonte – Rashica në mesin e yjeve si Ronaldo, Mbappe e Kane
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Çekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 19:56
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Çekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...

DIREKT | Kosova në kërkim të mrekullisë, po luhet në Çeki
Kosova dhe Çekia kanë zbritur në fushë dhe duan tre pikët për të synuar kualifikimin në Euro 2020. Vendasit renditen në vendin e dytë, me 12 pikë, një më shumë se Dardanët. FORMACIONI – Bernard Challandes e ka zgjidhur ...
ABCNews | 14-Nov-2019 20:50
Kosova dhe Çekia kanë zbritur në fushë dhe duan tre pikët për të synuar kualifikimin në Euro 2020. Vendasit renditen në vendin e dytë, me 12 pikë, një më shumë se Dardanët. FORMACIONI – Bernard Challandes e ka zgjidhur ...

Formacionet zyrtare, Çeki – Kosovë: Challandes me ndryshime në sulm
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Cekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 19:36
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Cekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...

Flet golashënuesi: Jam krenar me secilin lojtar dhe secilin nga stafi
Nuhiu është shprehur i lumtur me mundësinë që i dha trajneri, por ka shprehur edhe mërzinë për dëmtimin e Vedat Muriqit, i cili pësoi dëmtim para ndeshjes. Nuhiu zuri vendin e Muriqit, por ai vet beson se ishte Muriqi ...
Koha.mk | 15-Nov-2019 00:04
Nuhiu është shprehur i lumtur me mundësinë që i dha trajneri, por ka shprehur edhe mërzinë për dëmtimin e Vedat Muriqit, i cili pësoi dëmtim para ndeshjes. Nuhiu zuri vendin e Muriqit, por ai vet beson se ishte Muriqi ...

Challandes zgjedh, njihuni me formacionin zyrtar të Kosovës
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka zgjedhur 11 futbollistët titullar për sfidën ndaj Çekisë. Mungesa më e madhe është padiskutim ajo e Vedat Muriqit, me bomberin që është zëvendësuar nga Nuhiu. Rashica dhe ...
ABCNews | 14-Nov-2019 19:36
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka zgjedhur 11 futbollistët titullar për sfidën ndaj Çekisë. Mungesa më e madhe është padiskutim ajo e Vedat Muriqit, me bomberin që është zëvendësuar nga Nuhiu. Rashica dhe ...

Mediat angleze: Sulmuesi i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu mund ta bëjë historinë në vendin e tij, ku fëmijët e mbajnë emrin e Tony Blair
Sulmuesi i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, mund të startojë sot për Kosovën në mungesë të Vedat Muriqit në një ndeshje vendimtare për kualifikimin në Euro 2020, kundër Republikës së Çekisë. Nuhiu i ka shikuar nga ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 17:18
Sulmuesi i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, mund të startojë sot për Kosovën në mungesë të Vedat Muriqit në një ndeshje vendimtare për kualifikimin në Euro 2020, kundër Republikës së Çekisë. Nuhiu i ka shikuar nga ...

Flet Golashënuesi: Jam krenar me secilin lojtar dhe secilin nga stafi
Nuhiu është shprehur i lumtur me mundësinë që i dha trajneri, por ka shprehur edhe mërzinë për dëmtimin e Vedat Muriqit, i cili pësoi dëmtim para ndeshjes. Nuhiu zuri vendin e Muriqit, por ai vet beson se ishte Muriqi ...
Lajminet | 14-Nov-2019 23:50
Nuhiu është shprehur i lumtur me mundësinë që i dha trajneri, por ka shprehur edhe mërzinë për dëmtimin e Vedat Muriqit, i cili pësoi dëmtim para ndeshjes. Nuhiu zuri vendin e Muriqit, por ai vet beson se ishte Muriqi ...

Challandes thotë se Kosova e pati të pamundur të bënte lojën e vet ndaj Çekisë
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se Kosova e pati të pamundur të bënte lojën e vet në ndeshjen me Çekinë, në eliminatoret për “Euro 2020”. Kosova u mposht 2 me 1 me humbjen që ia shuan shanset për ...
Koha.net | 14-Nov-2019 23:34
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se Kosova e pati të pamundur të bënte lojën e vet në ndeshjen me Çekinë, në eliminatoret për “Euro 2020”. Kosova u mposht 2 me 1 me humbjen që ia shuan shanset për ...

Fenerbahce jep detajet: Tregon pse Muriqi shkoi në Kosovë dhe pse u kthye pas në Stamboll
Vedat Muriqi ka lënë tubimin te Kosova për tu kthyer në Stamboll ku do ta vazhdojë trajtimin e lëndimit që e kishte marr. Sipas procedurës së UEFA-s, Muriqi shkoi në tubimin e Kosovës, ku ishte nën kontroll. ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 16:38
Vedat Muriqi ka lënë tubimin te Kosova për tu kthyer në Stamboll ku do ta vazhdojë trajtimin e lëndimit që e kishte marr. Sipas procedurës së UEFA-s, Muriqi shkoi në tubimin e Kosovës, ku ishte nën kontroll. ...

Sonte Kosova ndaj Çekisë/ Challandes: Jemi gati për ndeshjen
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...
Top Channel | 14-Nov-2019 05:34
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...

Formacionet zyrtare, Çeki-Kosovë: Challandes me ndryshime në sulm
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Çekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...
E Dua Sportin | 14-Nov-2019 22:05
Kosova sonte do të përballet me Republikën Çeke në një ndeshje vendimtare për kualifikimet në Euro 2020. Çekia ka 12 pikë, ndërsa Kosova 11 dhe fitorja në këtë ndeshje vlen shumë. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka ...

Statistikat e Kosovës në pjesën e parë, asnjë rastë në drejtim të portës çeke
Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë, mirëpo statistikat nuk janë në anën e Kosovës. Skuadra jonë nuk pati asnjë rastë në drejtim të portës së çekëve, kurse çekët kishin disa raste mirëpo Aro ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 21:40
Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë, mirëpo statistikat nuk janë në anën e Kosovës. Skuadra jonë nuk pati asnjë rastë në drejtim të portës së çekëve, kurse çekët kishin disa raste mirëpo Aro ...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë, Aro Muriq heroi i Kosovës
Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë. Ndeshjen e filloi Çekia me mjaftë presion por ishte Aro Muriq ai që jau mohoi golat çekëve, kurse pastaj edhe skuadra jonë filloi presion duke bërë ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 21:36
Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë. Ndeshjen e filloi Çekia me mjaftë presion por ishte Aro Muriq ai që jau mohoi golat çekëve, kurse pastaj edhe skuadra jonë filloi presion duke bërë ...

FOTO/ Publikohen formacionet zyrtare: Çeki – Kosovë
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 20:27
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...

Çekia luan kundër Kosovës pa sulmues
Çekia në ndeshjen e sotme ka vendosur që të mos ketë një qendër sulmues, të gjithë sulmuesit e kësaj skuadre janë lënë në bankën rezervë. Mirëpo rreziku nga skuadra çeke pritet nga Krmencik i cili është lojtar krahu. ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 20:07
Çekia në ndeshjen e sotme ka vendosur që të mos ketë një qendër sulmues, të gjithë sulmuesit e kësaj skuadre janë lënë në bankën rezervë. Mirëpo rreziku nga skuadra çeke pritet nga Krmencik i cili është lojtar krahu. ...

Formacionet zyrtare/ Challandes përzgjedh zëvendësuesin e Muriqit
Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka ndarë mendjen për formacionin me të cilën do të luajë sonte në transfertën e vështirë ndaj Republikës Çeke, teksa Vedat Muriqin e dëmtuar do ta zëvendësojë Atdhe Nuhiu. Nga ...
SuperSport | 14-Nov-2019 20:06
Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka ndarë mendjen për formacionin me të cilën do të luajë sonte në transfertën e vështirë ndaj Republikës Çeke, teksa Vedat Muriqin e dëmtuar do ta zëvendësojë Atdhe Nuhiu. Nga ...

Çfarë na thotë formacioni i Challandes? Hadërgjonaj, Nuhiu e Rashkaj – çfarë të presim?
Pak minuta na ndajnë nga ndeshja më e rëndësishme e Kosovës deri më tani (së paku në aspektin sportiv). ‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në ‘Doosan Arena’ në ora 20:45, për përballjen kundër Kombëtares së Çekisë, ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 20:01
Pak minuta na ndajnë nga ndeshja më e rëndësishme e Kosovës deri më tani (së paku në aspektin sportiv). ‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në ‘Doosan Arena’ në ora 20:45, për përballjen kundër Kombëtares së Çekisë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved