ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 23:01

Dështojnë Shqipëria dhe Kosova, të dielën sfidat me Francën dhe Anglinë

Dështojnë Shqipëria dhe Kosova, të dielën sfidat me Francën dhe Anglinë
Duhej të ishte sfida që do të shënonte rekordin e pikëve për Kombëtaren Shqiptare, por kuqezinjtë bënë bllofin në kualifikueset e Euro 2020 ndaj Andorrës. Në Elbasan Arena, kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ...
Top Channel | 15-Nov-2019 00:24
Duhej të ishte sfida që do të shënonte rekordin e pikëve për Kombëtaren Shqiptare, por kuqezinjtë bënë bllofin në kualifikueset e Euro 2020 ndaj Andorrës. Në Elbasan Arena, kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ...

Super gol, Atdhe Nuhiu kalon Kosovën në avantazh
Kosova ka shënuar një super gol në takimin që po zhvillon në Çeki me anë të Atdhe Nuhiut në minutën e 50-të të takimit.
Top Channel | 14-Nov-2019 23:09
Kosova ka shënuar një super gol në takimin që po zhvillon në Çeki me anë të Atdhe Nuhiut në minutën e 50-të të takimit.

Çekia “përmbys” Kosovën, Europiani një hap më larg
Çekia ka përmbysur rezultatin në ndeshjen kundër Kosovës duke realizuar edhe golin e dytë në pak minuta.
Top Channel | 14-Nov-2019 23:09
Çekia ka përmbysur rezultatin në ndeshjen kundër Kosovës duke realizuar edhe golin e dytë në pak minuta.

Kosova mposhtet nga Çekia humb gjasat përmes kualifikimeve për në Euro 2020
Kosova edhe pse ishte në epërsi, nuk arriti ta mbajë rezultatin për tu pajtuar me një humbje minimale me rezultati 2-1 ndaj Çekisë. Me këtë humbje eliminohet në garë për kualifikimin në Kampionatin Evropian. Kosova nuk ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 23:01
Kosova edhe pse ishte në epërsi, nuk arriti ta mbajë rezultatin për tu pajtuar me një humbje minimale me rezultati 2-1 ndaj Çekisë. Me këtë humbje eliminohet në garë për kualifikimin në Kampionatin Evropian. Kosova nuk ...

Kosova U21 dorëzohet përballë Austrisë U21
Kosova U21 e ka pësuar humbjen e tretë në fazën e grupeve, kësaj radhe ndaj Austrisë U21 me rezultat 4-0. Austriakët e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, ndërsa golin e parë e shënuan që në minutën e 4 me Marko ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 19:58
Kosova U21 e ka pësuar humbjen e tretë në fazën e grupeve, kësaj radhe ndaj Austrisë U21 me rezultat 4-0. Austriakët e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, ndërsa golin e parë e shënuan që në minutën e 4 me Marko ...

VIDEO | Anglia shumë e fortë, Shpresat mposhten në Shkodër!
Shpresat kuqezi janë mposhtur me rezultatin e thellë 0-3 nga Angli U-21, me “Luanët” që morën tri pikët e radhës dhe kreun e Grupit C. Fillimisht, ishte talenti i Manchester City, Phil Foden ai që shënoi, duke mposhtur ...
ABCNews | 15-Nov-2019 21:05
Shpresat kuqezi janë mposhtur me rezultatin e thellë 0-3 nga Angli U-21, me “Luanët” që morën tri pikët e radhës dhe kreun e Grupit C. Fillimisht, ishte talenti i Manchester City, Phil Foden ai që shënoi, duke mposhtur ...

Shuhet ëndrra e dardanëve, përmbysen nga çekët
Është shuar ëndrra e Kosovës për finalet e Euro2020 për një kualifikim direkt. Dardanët u mposhtën nga Çekia me rezultatin 2 me 1. Një ndeshje ku kombëtarja kosovare përveç dëshirës për t’u kualifikuar nuk tregoi formën ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 23:10
Është shuar ëndrra e Kosovës për finalet e Euro2020 për një kualifikim direkt. Dardanët u mposhtën nga Çekia me rezultatin 2 me 1. Një ndeshje ku kombëtarja kosovare përveç dëshirës për t’u kualifikuar nuk tregoi formën ...

Edhe Cazorla shënon për Spanjën
Spanja ka shënuar tjetër gol ndaj Maltës Për 2-0 ka realizuar mesfushori i Villarreal, Santi Cazorla. Ai shënoi në minutën e 41-të.
Gazeta Express | 15-Nov-2019 21:49
Spanja ka shënuar tjetër gol ndaj Maltës Për 2-0 ka realizuar mesfushori i Villarreal, Santi Cazorla. Ai shënoi në minutën e 41-të.

Italia i shënon tjetër gol Bosnjës
Italia është duke e mposhtur 2-0 Bosnjën. Italia është duke u treguar e fortë për Bosnjën. Pas mbrojtësit të Lazios, Francesco Acerbi, ka shënuar edhe sulmuesi i Napolit, Lorenzo Insigne, raporton Gazeta Express. Ai ...
Flaka | 15-Nov-2019 21:40
Italia është duke e mposhtur 2-0 Bosnjën. Italia është duke u treguar e fortë për Bosnjën. Pas mbrojtësit të Lazios, Francesco Acerbi, ka shënuar edhe sulmuesi i Napolit, Lorenzo Insigne, raporton Gazeta Express. Ai ...

Zhgënjejnë tifozerinë, Kuqezinjtë turpërohen në Elbasan nga Andorra
Shqipëria ka gabuar në një ndeshje mjaft të lehtë në letër, duke zhgënjyer në “Elbasan Arena” edhe ato pak tifozë që kishin shkuar për t’i mbështetur. Kuqezinjtë nuk arritën të merrnin më shumë se një barazim 2-2 kundër ...
Telegraf | 14-Nov-2019 22:55
Shqipëria ka gabuar në një ndeshje mjaft të lehtë në letër, duke zhgënjyer në “Elbasan Arena” edhe ato pak tifozë që kishin shkuar për t’i mbështetur. Kuqezinjtë nuk arritën të merrnin më shumë se një barazim 2-2 kundër ...

Italia i shënon tjetër gol Bosnjës
Italia është duke e mposhtur 2-0 Bosnjën Italia është duke u treguar e fortë për Bosnjën. Pas mbrojtësit të Lazios, Francesco Acerbi, ka shënuar edhe sulmuesi i Napolit, Lorenzo Insigne, raporton Gazeta Express. Ai ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 21:31
Italia është duke e mposhtur 2-0 Bosnjën Italia është duke u treguar e fortë për Bosnjën. Pas mbrojtësit të Lazios, Francesco Acerbi, ka shënuar edhe sulmuesi i Napolit, Lorenzo Insigne, raporton Gazeta Express. Ai ...

Shqipëria U21 mposhtet nga Anglia U21
Kombëtarja e Shqipërisë U21 është mposhtur nga Anglia U21 me rezultat 0:3. Kjo përballje është zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për Europian, transmeton Klan Kosova. Golin e parë të kësaj ndeshje e ka shënuar Phil ...
Klan Kosova | 15-Nov-2019 21:22
Kombëtarja e Shqipërisë U21 është mposhtur nga Anglia U21 me rezultat 0:3. Kjo përballje është zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për Europian, transmeton Klan Kosova. Golin e parë të kësaj ndeshje e ka shënuar Phil ...

Shqipëria U21 pëson humbje nga Anglia U21
Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Anglisë U21 me rezultat prej 0 me 3, në kuadër të kualifikimeve për Evropian për këtë grupmoshë. Ishte ylli i Manchester Cityt, Phil Foden ai që shënoi golin e ...
Kosova Sot | 15-Nov-2019 21:16
Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Anglisë U21 me rezultat prej 0 me 3, në kuadër të kualifikimeve për Evropian për këtë grupmoshë. Ishte ylli i Manchester Cityt, Phil Foden ai që shënoi golin e ...

Acerbi e kalon Italinë në epërsi
Italia është duke e mposhtur 1-0 Bosnjën Ishte mbrojtësi i Lazios, Francesco Acerbi, ai që realizoi për 1-0 në minutën e 21-të të ndeshjes, raporton Gazeta Express.
Gazeta Express | 15-Nov-2019 21:15
Italia është duke e mposhtur 1-0 Bosnjën Ishte mbrojtësi i Lazios, Francesco Acerbi, ai që realizoi për 1-0 në minutën e 21-të të ndeshjes, raporton Gazeta Express.

Finlanda shkruan historinë, siguron kualifikimin për herë të parë në një Kampionat Evropian
Kosova U’21 u përball sonte me kombëtaren Austri U’21, në bazë të kualifikimeve për Evropian. Ky takim filloj në ora 18:00 ku vendasit e takimit, ku Austria në pjesën e parë ishte me dy gola avantazh, përcjell ...
GazetaBlic | 15-Nov-2019 21:15
Kosova U’21 u përball sonte me kombëtaren Austri U’21, në bazë të kualifikimeve për Evropian. Ky takim filloj në ora 18:00 ku vendasit e takimit, ku Austria në pjesën e parë ishte me dy gola avantazh, përcjell ...

Alvaro Morata shënon për Spanjën
Spanja ka kaluar në epërsi ndaj Maltës Golin e ka realizuar sulmuesi i Atletico Madrid, Alvaro Morata. Alvaro realizoi për 1-0 në minutën e 24’ të ndeshjes.
Gazeta Express | 15-Nov-2019 21:15
Spanja ka kaluar në epërsi ndaj Maltës Golin e ka realizuar sulmuesi i Atletico Madrid, Alvaro Morata. Alvaro realizoi për 1-0 në minutën e 24’ të ndeshjes.

Shqipëria U21 pëson humbje nga Anglia U21
Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Anglisë U21 me rezultat prej 0 me 3, në kuadër të kualifikimeve për Evropian për këtë grupmoshë. Ishte ylli i Manchester Cityt, Phil Foden ai që shënoi golin e ...
Koha.net | 15-Nov-2019 21:09
Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Anglisë U21 me rezultat prej 0 me 3, në kuadër të kualifikimeve për Evropian për këtë grupmoshë. Ishte ylli i Manchester Cityt, Phil Foden ai që shënoi golin e ...

Shqipëri zhgënjyese, vetëm barazim me modestët e Andorrës
Ndodhi pikërisht ajo që i frikësohej trajneri Reja. Shqipëria nënvlerëson ndeshjen dhe barazon 2-2 përballë modestëve të Andorrës, në ndeshjen që u luajt në “Elbasan Arena”, e vlefshme për eliminatorët e Euro 2020. ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 22:45
Ndodhi pikërisht ajo që i frikësohej trajneri Reja. Shqipëria nënvlerëson ndeshjen dhe barazon 2-2 përballë modestëve të Andorrës, në ndeshjen që u luajt në “Elbasan Arena”, e vlefshme për eliminatorët e Euro 2020. ...

Kuqezinjtë surprizohen nga Andorra, barazojnë në shtëpi
Nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2 me 2 kombëtarja shqiptare në sfidën përballë Andorrës në shtëpi. Një pjesë e parë e dobët nga kombëtarja shqiptare, e cila edhe pse gjeti golin në minutën e 6 me anë të Balajt nuk ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 22:51
Nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2 me 2 kombëtarja shqiptare në sfidën përballë Andorrës në shtëpi. Një pjesë e parë e dobët nga kombëtarja shqiptare, e cila edhe pse gjeti golin në minutën e 6 me anë të Balajt nuk ...

Miqësorja e luksit në Riad mes Brazilit dhe Argjentinës vendoset nga një gol i hershëm
Brazili dhe Argjentina janë përballur sonte në një miqësore luksi gjatë mbrëmjes. Në ndeshjen e zhvilluar në 'King Saud University Stadium', në Riad, Argjentina arriti të triumfojë me rezultat 0:1, shkruan Zëri.info. ...
Zeri | 15-Nov-2019 20:08
Brazili dhe Argjentina janë përballur sonte në një miqësore luksi gjatë mbrëmjes. Në ndeshjen e zhvilluar në 'King Saud University Stadium', në Riad, Argjentina arriti të triumfojë me rezultat 0:1, shkruan Zëri.info. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved