ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 22:02

Meta padit kreun e KED/ Presidenti: Dvorani ka shkelur ligjin me qëllim

Meta padit kreun e KED/ Presidenti: Dvorani ka shkelur ligjin me qëllim
Ilir Meta do të kallëzojë penalisht kryetarin e KED, Ardian Dvorani, duke i kërkuar drejtësisë dënimin e tij nga 2 deri në 7 vite burg.
Top Channel | 15-Nov-2019 20:12
Ilir Meta do të kallëzojë penalisht kryetarin e KED, Ardian Dvorani, duke i kërkuar drejtësisë dënimin e tij nga 2 deri në 7 vite burg.

Ardian Dvorani reagon pas paralajmërimit të Metës për kallëzim penal
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas paralajmërimit për kallëzim penal nga presidenti Ilir Meta.
Top Channel | 15-Nov-2019 17:42
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas paralajmërimit për kallëzim penal nga presidenti Ilir Meta.

Zëri Amerikës: Gjykata Kushtetuese nuk njeh Arta Vorpsin
mapo.al Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, kandidaten e emëruar nga presidenti Ilir Meta. Gjykata i ka dërguar presidentit dhe parlamentit listën me anëtarët e ...
Mapo | 15-Nov-2019 18:42
mapo.al Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, kandidaten e emëruar nga presidenti Ilir Meta. Gjykata i ka dërguar presidentit dhe parlamentit listën me anëtarët e ...

Si e komenton Zëri i Amerikës rezolutën e Parlamentit për Metën
mapo.al Në Shqipëri parlamenti miratoi sot një rezolutë sipas së cilës dekreti me anë të të cilit presidenti Ilir Meta ka emëruar ai anëtare në Gjykatën Kushtetuesa zonjën Marsida Xhaferllari “është një akt absolutisht ...
Mapo | 15-Nov-2019 18:33
mapo.al Në Shqipëri parlamenti miratoi sot një rezolutë sipas së cilës dekreti me anë të të cilit presidenti Ilir Meta ka emëruar ai anëtare në Gjykatën Kushtetuesa zonjën Marsida Xhaferllari “është një akt absolutisht ...

Meta paralajmëroi kallëzim penal, reagon kreu i KED: Më në fund Presidenti po ushtron një të drejtë që Kushtetuta ia njeh kujtdo
Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi se do të padiste të hënën kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar ky i fundit. Përmes një qëndrimi për mediat ai pohoi me ironi se më në fund ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 17:05
Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi se do të padiste të hënën kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar ky i fundit. Përmes një qëndrimi për mediat ai pohoi me ironi se më në fund ...

Ardian Dvorani, i përgjigjet Metës, pas paralajmërimit për padi penale
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i është përgjigjur Ilir Metës, i cili tha se ditën e hënë do të depozitojë kallëzimin penal në Prokurori kundër tij. “Në media po mësoj se zoti President, ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 17:18
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i është përgjigjur Ilir Metës, i cili tha se ditën e hënë do të depozitojë kallëzimin penal në Prokurori kundër tij. “Në media po mësoj se zoti President, ...

Dvorani i përgjigjet me ironi Metës: Më në fund Presidenti po e ushtron një të drejtë që gëzon…
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar lidhur me padinë e presidentit Ilir Meta ndaj tij. Në reagim ai shkruan se të paktën kreu I shtetit po e ushtron një të drejtë që ia njeh Kushtetuta ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 21:31
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar lidhur me padinë e presidentit Ilir Meta ndaj tij. Në reagim ai shkruan se të paktën kreu I shtetit po e ushtron një të drejtë që ia njeh Kushtetuta ...

Presidenti Meta kallëzon penalisht kreun e KED, Ardian Dvoranin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar se do të kallëzojë penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Kallëzimi vjen pas situatës së krijuar me Gjykatën Kushtetuese.
Top Channel | 15-Nov-2019 16:41
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar se do të kallëzojë penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Kallëzimi vjen pas situatës së krijuar me Gjykatën Kushtetuese.

I vetmi garant i Kushtetutës është Gjykata Kushtetuese dhe se ajo është vija e kuqe
Konferenca për shtyp e Presidentit të Republikës. Ilir Meta Zoti President, a ishin emocionale deklaratat tuaja që bëtë pak më herët, paraditen e sotme, kur thatë se me një dekret parlamenti shpërndahet, për shkak se ju ...
Telegraf | 15-Nov-2019 20:57
Konferenca për shtyp e Presidentit të Republikës. Ilir Meta Zoti President, a ishin emocionale deklaratat tuaja që bëtë pak më herët, paraditen e sotme, kur thatë se me një dekret parlamenti shpërndahet, për shkak se ju ...

Kushtetuesja njeh Xhaferllarin? Gjykata: S’kemi kuorum për të marrë vendim
Marsida Xhaferllari ka hyre sot ne mengjes ne gjykaten Kushtetuese, si anetarja me e re e betuar tek Presidenti. Edhe Arta Vorpsi heret ne mengjes ka shkuar ne seline e gjykates me cilesine e anetares se kesaj gjykate. ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 19:34
Marsida Xhaferllari ka hyre sot ne mengjes ne gjykaten Kushtetuese, si anetarja me e re e betuar tek Presidenti. Edhe Arta Vorpsi heret ne mengjes ka shkuar ne seline e gjykates me cilesine e anetares se kesaj gjykate. ...

Meta numëron shkeljet e kreut të KED në padi: Veprime individuale, nuk respektoi afatet. Rregullova një situatë të pazakontë
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka numëruar sot shkeljet që sipas tij ka kryer kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani me emrat e gjyqtarëve për Gjykatën Kushtetuese. Bëhet fjalë për një pjesë ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 16:14
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka numëruar sot shkeljet që sipas tij ka kryer kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani me emrat e gjyqtarëve për Gjykatën Kushtetuese. Bëhet fjalë për një pjesë ...

Meta tregon skenarin e fundit: Njërëzit të marrin armët, të bëhen skllevër ose të ikin nga vendi
Ilir Meta njihet si politikan që del gjithnjë në orar, por sot ai e ka filluar me 90 minuta vonese konferencen per shtyp. Kreu i Shtetit doli para gazetarëve vetëm pasi gjykata Kushtetuese publikoi njoftim zyrtar për ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 18:43
Ilir Meta njihet si politikan që del gjithnjë në orar, por sot ai e ka filluar me 90 minuta vonese konferencen per shtyp. Kreu i Shtetit doli para gazetarëve vetëm pasi gjykata Kushtetuese publikoi njoftim zyrtar për ...

“Kushtetuesja” nuk njeh Arta Vorpsin: Detyrën e fillojnë anëtarët e betuar para Presidentit
Gjykata Kushtetuesja nuk e ka njohur Arta Vorpsin si anëtare të re të këtij institucioni. Në reagimin e shpërndarë pak minuta më parë vihet theksi te fillimi i detyrës për tri anëtarët e betuar para Presidentit të ...
Top Channel | 15-Nov-2019 15:59
Gjykata Kushtetuesja nuk e ka njohur Arta Vorpsin si anëtare të re të këtij institucioni. Në reagimin e shpërndarë pak minuta më parë vihet theksi te fillimi i detyrës për tri anëtarët e betuar para Presidentit të ...

“Pasoja të pariparueshme në sistemin e drejtësisë”, Meta sqaron shkeljet e Dvoranit: KED i bëri listat e vakancave në të njëjtën kohe
Teksa lajmëroi se ditën e hënë do të depozitojë një kallëzim penal për kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, kreu i shtetit Ilir Meta renditi disa nga shkeljet që sipas tij ka bërë Ardian Dvorani. Në një ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 15:54
Teksa lajmëroi se ditën e hënë do të depozitojë një kallëzim penal për kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, kreu i shtetit Ilir Meta renditi disa nga shkeljet që sipas tij ka bërë Ardian Dvorani. Në një ...

Meta gati padinë: Të hënën kallëzim penal për kreun e KED Ardian Dvorani. Akuzat
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka gati padinë dhe paralajmëron se do të bëjë të hënën kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani. Ky është hapi i radhës nga Kreu i Shtetit, ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 15:35
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka gati padinë dhe paralajmëron se do të bëjë të hënën kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani. Ky është hapi i radhës nga Kreu i Shtetit, ...

Përplasja me kreun e KED, Meta kallëzon penalisht Ardian Dvoranin: Do shkoj të hënën në Prokurori të dorëzoj letrat
Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme deklaroi se ditën e hënë do të kallëzojë penalisht kreun e KED, Ardian Dvorani. “Vendimin tim për të paraqitur ditën e hënë kallëzim penal si President kundër zotit Ardian ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 15:43
Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme deklaroi se ditën e hënë do të kallëzojë penalisht kreun e KED, Ardian Dvorani. “Vendimin tim për të paraqitur ditën e hënë kallëzim penal si President kundër zotit Ardian ...

Presidenti Ilir Meta kallëzon penalisht Ardian Dvoranin e KED-së, ja dy veprat penale
Presidenti Ilir Meta, ka lajmëruar në një konferencë për shtyp, se ka vendosur të kallëzojë penalisht, kryetarin e KED-së, Ardian Dvorani, për Shpërdorim Detyre dhe Përvetësim i Titullit të Detyrës Shtetërore. “ ...
Telegraf | 15-Nov-2019 16:04
Presidenti Ilir Meta, ka lajmëruar në një konferencë për shtyp, se ka vendosur të kallëzojë penalisht, kryetarin e KED-së, Ardian Dvorani, për Shpërdorim Detyre dhe Përvetësim i Titullit të Detyrës Shtetërore. “ ...

Meta do t’i bëjë padi, reagon Dvorani: Më në fund Presidenti po e ushtron një të drejtë
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani i është përgjigjur paralajmërimit të presidentit Ilir Meta se do ta padisë penalisht në Prokurori. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat, Dvorani thotë se ...
Lapsi | 15-Nov-2019 18:06
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani i është përgjigjur paralajmërimit të presidentit Ilir Meta se do ta padisë penalisht në Prokurori. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat, Dvorani thotë se ...

“Detyrën e fillojnë anëtarët e betuar para Presidentit”, Gjykata Kushtetuese reagon për rezolutën e miratuar në Kuvend
Gjykata Kushtetuese ka reaguar përmes një deklarate në faqen e saj zyrtare, lidhur me rezolutën e miratuar sot në seancën e jashtëzakonshme plenare. Në këtë deklaratë, Kushtetuesja thekson se është duke ndërmarrë të ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 15:11
Gjykata Kushtetuese ka reaguar përmes një deklarate në faqen e saj zyrtare, lidhur me rezolutën e miratuar sot në seancën e jashtëzakonshme plenare. Në këtë deklaratë, Kushtetuesja thekson se është duke ndërmarrë të ...

Zyrtare/ Gjykata Kushtetuese nuk e njeh Arta Vorpsin
mapo.al Gjykata Kushtetuese nuk e ka njohur Arta Vorpsin si anëtare të re të këtij institucioni. Në reagimin e publikuar mesditën e sotme në faqen zyrtare, vihet theksi te fillimi i detyrës për tre anëtarët e betuar ...
Mapo | 15-Nov-2019 15:21
mapo.al Gjykata Kushtetuese nuk e ka njohur Arta Vorpsin si anëtare të re të këtij institucioni. Në reagimin e publikuar mesditën e sotme në faqen zyrtare, vihet theksi te fillimi i detyrës për tre anëtarët e betuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved