ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 02:01

Basha: Edi Rama e kishte jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese

Basha: Edi Rama e kishte jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese
Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë me gazetarët dhe është shprehur se zgjedhjet e lira dhe të ndershme i hapin rrugë reformës së vërtetë në drejtësi.
Top Channel | 15-Nov-2019 19:58
Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë me gazetarët dhe është shprehur se zgjedhjet e lira dhe të ndershme i hapin rrugë reformës së vërtetë në drejtësi.

Lulzim Basha: Edi Rama fshihet pas grave, SPAK-un do e ngrej unë kur të bëhem kryeministër
“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha kreu i PD Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp të ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 19:58
“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha kreu i PD Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp të ...

“Opozita në Kuvend shërbëtore e bandës plaçkitëse”, Basha: Zgjedhjet e parakohshme zgjidhja për të dalë nga bataku i Surrelit
Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi se zgjidhja për t’i dhënë fund shtetit të paligjshmërisë janë zgjedhjet e parakohshme. Teksa sulmoi opozitën parlamentare, të cilën e cilësoi shërbëtore të një bande plaçkitëse, ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 19:34
Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi se zgjidhja për t’i dhënë fund shtetit të paligjshmërisë janë zgjedhjet e parakohshme. Teksa sulmoi opozitën parlamentare, të cilën e cilësoi shërbëtore të një bande plaçkitëse, ...

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, Basha: Maxhoranca plan kriminal për kapjen e çdo institucioni
Lideri i opozitës Lulzim Basha ka dalë para mediave mbrëmjen e sotme për të folur për çështjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai akuzoi maxhorancën dhe kryeministrin Edi Rama për një plan kriminal për kapjen e çdo ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 19:20
Lideri i opozitës Lulzim Basha ka dalë para mediave mbrëmjen e sotme për të folur për çështjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai akuzoi maxhorancën dhe kryeministrin Edi Rama për një plan kriminal për kapjen e çdo ...

Basha citon Prokurorin e Antimafias: Krimi ka lidhje me politikën, SPAK dhe BKH po vonohen pë t’u vënë nën kontroll
Në konferencën për media, në lidhje me ngërçin në Gjykatën Kushtetuese, kreu i PD-së Lulzim Basha, ka cituar prokurorin të Antimafias Italiane, Federico Cafiero De Raho. Basha tha se De Raho foli qartë se “mafia ...
Lapsi | 15-Nov-2019 20:12
Në konferencën për media, në lidhje me ngërçin në Gjykatën Kushtetuese, kreu i PD-së Lulzim Basha, ka cituar prokurorin të Antimafias Italiane, Federico Cafiero De Raho. Basha tha se De Raho foli qartë se “mafia ...

Basha: Rama donte të kapte Kushtetuesen për të mbrojtur “30 qershorin”
Lulzim Basha doli para shqiptarëve në një konferencë për shtyp mbrëmjen e të premtes për të komentuar përplasjen institucionale mbi emerimin e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese. Kreu I PD tha se tentative e kapjes së ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 19:25
Lulzim Basha doli para shqiptarëve në një konferencë për shtyp mbrëmjen e të premtes për të komentuar përplasjen institucionale mbi emerimin e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese. Kreu I PD tha se tentative e kapjes së ...

Basha, sulm parlamentit pas rezolutës anti-Meta: strehë të vetëgënjyerish
Në një dalje për shtyp në mbrëmje, kreu demokrat Basha sulmoi parlamentin pas miratimit të një rezulote anti-Meta gjatë paradites, referuar asaj çfarë po ndodh me emërimet në Gjykatën Kushtetuese, duke e konsideruar atë ...
Tesheshi | 15-Nov-2019 21:20
Në një dalje për shtyp në mbrëmje, kreu demokrat Basha sulmoi parlamentin pas miratimit të një rezulote anti-Meta gjatë paradites, referuar asaj çfarë po ndodh me emërimet në Gjykatën Kushtetuese, duke e konsideruar atë ...

Basha: Edi Rama e kishte jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese
Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë me gazetarët dhe është shprehur se zgjedhjet e lira dhe të ndershme i hapin rrugë reformës së vërtetë në drejtësi. Basha: Zgjedhjet e lira dhe të ...
Flaka | 15-Nov-2019 21:06
Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë me gazetarët dhe është shprehur se zgjedhjet e lira dhe të ndershme i hapin rrugë reformës së vërtetë në drejtësi. Basha: Zgjedhjet e lira dhe të ...

Basha: SPAK-un do e ngre unë kur të bëhem kryeministër, Rama fshihet pas grave dhe ambasadorëve
“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha kreu i PD Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp të ...
Lexo | 15-Nov-2019 20:08
“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha kreu i PD Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp të ...

Basha reagon për Kushtetuesen dhe citon deklaratën e prokurorit italian: Mafiozët shqiptarë lidhje me politikën
Kreu i demokratëve Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu ka reaguar për çështjen e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese. Basha u shpreh se kjo situatë është një tregues i qartë se Edi Rama dhe qeveria duan ...
ABCNews | 15-Nov-2019 19:43
Kreu i demokratëve Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu ka reaguar për çështjen e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese. Basha u shpreh se kjo situatë është një tregues i qartë se Edi Rama dhe qeveria duan ...

Basha: Ja pse Edi Rama nuk e do reformën në Drejtësi
Në një dalje për mediat kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se tentativa e përpjekjes së Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese, tregon qartë se kush nuk e do reformën në drejtësi. Basha u shpreh se ...
TetovaSot | 15-Nov-2019 19:59
Në një dalje për mediat kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se tentativa e përpjekjes së Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese, tregon qartë se kush nuk e do reformën në drejtësi. Basha u shpreh se ...

Basha: Edi Rama i ikën përgjegjësive dhe fshihet pas grave
“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha mbrëmjen e sotme kreu i PD Lulzim basha gjatë komunikimit të ...
ABCNews | 15-Nov-2019 19:38
“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha mbrëmjen e sotme kreu i PD Lulzim basha gjatë komunikimit të ...

Basha: Parlamenti shqiptar produkt i krimit, ka deputet…
Kryetari i PD Lulzim Basha tha se sot Shqipëria ka një produkt të krimit. Ai tha se ky parlament duhet shpërndarë e duhet një Kuvend ku të ketë përfaqësues të popullit. “PD nuk ka futur duart në asnjë proces. Dini ju ...
Lajmi i Fundit | 15-Nov-2019 19:58
Kryetari i PD Lulzim Basha tha se sot Shqipëria ka një produkt të krimit. Ai tha se ky parlament duhet shpërndarë e duhet një Kuvend ku të ketë përfaqësues të popullit. “PD nuk ka futur duart në asnjë proces. Dini ju ...

“Parlamenti shpërndahet me një dekret”, Basha komenton deklaratën e Metës
Në një bashkëbisemdim me gazetarët në selinë blu, kreu i demokratëve Lulzim Basha u pyet edhe për deklaratën e Presidentit Ilir Meta, i cili tha sot se “Parlamenti shpërndahet me një dekret”. Lidhur me këtë, Basha u ...
ABCNews | 15-Nov-2019 19:38
Në një bashkëbisemdim me gazetarët në selinë blu, kreu i demokratëve Lulzim Basha u pyet edhe për deklaratën e Presidentit Ilir Meta, i cili tha sot se “Parlamenti shpërndahet me një dekret”. Lidhur me këtë, Basha u ...

Basha: Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Gabon nëse mendon se do ja hedhë Bundestagut
Në një konferencë për mediat nga selia e PD, Lulzim Basha komentoi zhvillimet e fundit në vend dhe përplasjet Kuvend-Presidencë për Gjykatën Kushtetuese. Sipas kryedemokratit, Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës ...
Telegraf | 15-Nov-2019 19:19
Në një konferencë për mediat nga selia e PD, Lulzim Basha komentoi zhvillimet e fundit në vend dhe përplasjet Kuvend-Presidencë për Gjykatën Kushtetuese. Sipas kryedemokratit, Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës ...

Basha thumbon Ramën: E ka zakon që të fshihet pas grave ose ambasadave
Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thumboi kryeministrin Edi Rama se ai e ka zakon që të fshihet ose pas grave, ose pas ambasadave. Komenti i tij erdhi pasi kreu i qeverisë u shpreh se për Gjykatën ...
Politiko | 15-Nov-2019 19:53
Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thumboi kryeministrin Edi Rama se ai e ka zakon që të fshihet ose pas grave, ose pas ambasadave. Komenti i tij erdhi pasi kreu i qeverisë u shpreh se për Gjykatën ...

Basha: Zgjedhje të parakohshme pasi durimi i njerëzve do të ketë pasoja të rënda
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përsëritur sot se rruga e vetme për të nxjerrë vendin nga kriza janë zgjedhjet e parakohshme, ndërsa paralajmëroi se loja me durimin e njerëzve do të ketë pasoja të rënda. Zoti Basha i ...
Medial | 15-Nov-2019 19:48
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përsëritur sot se rruga e vetme për të nxjerrë vendin nga kriza janë zgjedhjet e parakohshme, ndërsa paralajmëroi se loja me durimin e njerëzve do të ketë pasoja të rënda. Zoti Basha i ...

Paralajmerimi i forte i Bashes: Loja me durimin e shqiptareve do te kete pasoja te renda
Gjatë konferencës me mediat, kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh edhe një herë se rruga e vetme për të nxjerrë vendin nga kriza janë zgjdhjet e parakohshme. Sipas tij, kjo gjë do t’i jepte fund një pseudo-parlamenti ...
Lajmi i Fundit | 15-Nov-2019 19:48
Gjatë konferencës me mediat, kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh edhe një herë se rruga e vetme për të nxjerrë vendin nga kriza janë zgjdhjet e parakohshme. Sipas tij, kjo gjë do t’i jepte fund një pseudo-parlamenti ...

Basha: Ja pse Edi Rama nuk e do reformën në Drejtësi
Në një dalje për mediat kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se tentativa e përpjekjes së Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese, tregon qartë se kush nuk e do reformën në drejtësi. Basha u shpreh se ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 19:48
Në një dalje për mediat kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se tentativa e përpjekjes së Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese, tregon qartë se kush nuk e do reformën në drejtësi. Basha u shpreh se ...

Basha: Zgjedhje të parakohshme pasi durimi i njerëzve do të ketë pasoja të rënda
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përsëritur sot se rruga e vetme për të nxjerrë vendin nga kriza janë zgjedhjet e parakohshme, ndërsa paralajmëroi se loja me durimin e njerëzve do të ketë pasoja të rënda. Zoti Basha i ...
RTSH | 15-Nov-2019 19:44
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përsëritur sot se rruga e vetme për të nxjerrë vendin nga kriza janë zgjedhjet e parakohshme, ndërsa paralajmëroi se loja me durimin e njerëzve do të ketë pasoja të rënda. Zoti Basha i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved