ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 16:31

Tjetër shans për Kosovën, ja orari i ndeshjeve të Ligës së Kombeve

Tjetër shans për Kosovën, ja orari i ndeshjeve të Ligës së Kombeve
Kosova nuk arriti të kualifikohet në Euro 2020 përmes kualifikimit direkt pasi që humbi nga Çekia, mirëpo shpresat për Kosovën ende janë të gjalla.
Top Channel | 15-Nov-2019 12:06
Kosova nuk arriti të kualifikohet në Euro 2020 përmes kualifikimit direkt pasi që humbi nga Çekia, mirëpo shpresat për Kosovën ende janë të gjalla.

Dardanët u rikthehen stërvitjeve, Challandes punon vetëm me pak lojtarë
Kosova e ka mbajtur stërvitjen e radhës në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen me Anglinë. Në seancën e sotme përzgjedhësi Bernard Challandes ka punuar me futbollistët të cilët nuk u paraqitën në ndeshjen e djeshme ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 21:22
Kosova e ka mbajtur stërvitjen e radhës në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen me Anglinë. Në seancën e sotme përzgjedhësi Bernard Challandes ka punuar me futbollistët të cilët nuk u paraqitën në ndeshjen e djeshme ...

Plani B i Kosovës për kualifikim në ‘Euro 2020’: Detajet dhe datat e përballjeve
Kosova nuk arriti të kualifikohej në Kampionatin Evropian përmes fazës kualifikuese, meqë pas humbjes nga Republika Çeke i humbi gjasat matematikore për t’u kualifikuar nga Grupi A. Mirëpo, gjasat për kualifikim akoma ...
Telegrafi | 15-Nov-2019 13:20
Kosova nuk arriti të kualifikohej në Kampionatin Evropian përmes fazës kualifikuese, meqë pas humbjes nga Republika Çeke i humbi gjasat matematikore për t’u kualifikuar nga Grupi A. Mirëpo, gjasat për kualifikim akoma ...

21:30 Reagon Mërgim Vojvoda pas mbështetjes nga vogëlushi në ‘Fadil Vokrri’ Mërgim Vojvoda ka reaguar pasi...
Mërgim Vojvoda ka reaguar pasi vogëlushi nga Prishtina tërhoqi vëmendjen e të gjithëve në ‘Fadil Vokrri’ duke mbajtur në duar pankartën me mbishkrimin “Krenar me ty Mërgim”. Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në ...
Kosova Sot | 15-Nov-2019 21:32
Mërgim Vojvoda ka reaguar pasi vogëlushi nga Prishtina tërhoqi vëmendjen e të gjithëve në ‘Fadil Vokrri’ duke mbajtur në duar pankartën me mbishkrimin “Krenar me ty Mërgim”. Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në ...

Reagon Mërgim Vojvoda pas mbështetjes nga vogëlushi në ‘Fadil Vokrri’
Mërgim Vojvoda ka reaguar pasi vogëlushi nga Prishtina tërhoqi vëmendjen e të gjithëve në ‘Fadil Vokrri’ duke mbajtur në duar pankartën me mbishkrimin “Krenar me ty Mërgim”. Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 21:22
Mërgim Vojvoda ka reaguar pasi vogëlushi nga Prishtina tërhoqi vëmendjen e të gjithëve në ‘Fadil Vokrri’ duke mbajtur në duar pankartën me mbishkrimin “Krenar me ty Mërgim”. Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në ...

Reagon Mërgim Vojvoda pas befasisë që i bëri tifozi i ri para stadiumit “Fadil Vokrri”
Futbollisti i Kombëtares së Kosovës Mërgim Vojvoda, ka reaguar pas mesazhit të mahnitshëm që një tifoz i ka vendosur sonte gjatë stërvitjeve para stadiumit “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Një vogëlush kishte shkruar ...
InFokusi | 15-Nov-2019 21:09
Futbollisti i Kombëtares së Kosovës Mërgim Vojvoda, ka reaguar pas mesazhit të mahnitshëm që një tifoz i ka vendosur sonte gjatë stërvitjeve para stadiumit “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Një vogëlush kishte shkruar ...

Lewandowski ‘zgjedh’ trajnerin e Bayern
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...
GazetaBlic | 15-Nov-2019 21:00
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...

Vogëlushi që ia tërhoqi vëmendjen edhe Challandesit: “Ëndrra vazhdon, kokën lartë djema!”
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...
EkonomiaOnline | 15-Nov-2019 20:15
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...

Vogëlushi që ia tërhoqi vëmendjen edhe Challandesit: “Ëndrra vazhdon, kokën lartë djema!”
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...
InFokusi | 15-Nov-2019 20:15
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...

Vogëlushi që ia tërhoqi vëmendjen edhe Challandesit: “Ëndrra vazhdon, kokën lartë djema!”
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...
Kosova Sot | 15-Nov-2019 20:08
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...

Vogëlushi i cili ia tërhoqi vëmendjen edhe Challandes : “Ëndrra vazhdon, kokën lartë djema!”
Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje mjaft të rëndë në udhëtimin e saj në Plzen, kundër kombëtares së Çekisë. Kosova ka shuar shpresat për një kualifikim në Euro 2020, përmes kualifikueseve, por ajo ka edhe një mundësi ...
GazetaBlic | 15-Nov-2019 19:53
Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje mjaft të rëndë në udhëtimin e saj në Plzen, kundër kombëtares së Çekisë. Kosova ka shuar shpresat për një kualifikim në Euro 2020, përmes kualifikueseve, por ajo ka edhe një mundësi ...

Vogëlushi që ia tërhoqi vëmendjen edhe Challandesit: “Ëndrra vazhdon, kokën lartë djema!”
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 19:48
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer në Prishtinë, pas humbjes 2-1 në Çeki. Futbollistët e Kosovës e përjetuan rëndë atë humbje, për shkak të cilës humbën shansin e parë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, ...

Tifozët me mesazh emocionues për lojtarët e Kosovës, pas humbjes në Çeki – stërvitja me dyer të mbyllura por me interesim të madh
Kosova ka shuar shpresat për një kualifikim në Euro 2020, përmes kualifikueseve, pas ka edhe një rrugë përmes Ligës së Kombeve. Pas ndeshjes, lojtarë si Mërgim Vojvoda, Bersant Celina, por jo vetëm, u panë ...
Lajminet | 15-Nov-2019 19:20
Kosova ka shuar shpresat për një kualifikim në Euro 2020, përmes kualifikueseve, pas ka edhe një rrugë përmes Ligës së Kombeve. Pas ndeshjes, lojtarë si Mërgim Vojvoda, Bersant Celina, por jo vetëm, u panë ...

Poster i veçantë në përkrahje të Kosovës
Kombëtarja jonë ka mbajtur stërvitjen e parë para takimit me Anglinë në vikend. Të pranishëm në këtë stërvitje ishin vetëm lojtarët që nuk patën minutazhë të plotë mbrëmë ndaj Çekisë, shkruan Indeksonline. E veçanta e ...
Indeks Online | 15-Nov-2019 19:04
Kombëtarja jonë ka mbajtur stërvitjen e parë para takimit me Anglinë në vikend. Të pranishëm në këtë stërvitje ishin vetëm lojtarët që nuk patën minutazhë të plotë mbrëmë ndaj Çekisë, shkruan Indeksonline. E veçanta e ...

16:53 Rrahmani: Ëndrra jonë vazhdon, kundër Anglisë luajmë për t’i treguar të gjithëve kush jemi! Rrahmani ka kërkuar që të...
Rrahmani ka kërkuar që të gjithë të mbajnë kokën lart pasi për ta, për tifozët, për Kosovën dhe gjithë shqiptarët – ëndrra Evropiane vazhdon. Kosova humbi shansin e parë për t’u kualifikuar në Euro 2020 nga Grupi A, ...
Kosova Sot | 15-Nov-2019 16:56
Rrahmani ka kërkuar që të gjithë të mbajnë kokën lart pasi për ta, për tifozët, për Kosovën dhe gjithë shqiptarët – ëndrra Evropiane vazhdon. Kosova humbi shansin e parë për t’u kualifikuar në Euro 2020 nga Grupi A, ...

Rrahmani: Ëndrra jonë vazhdon, kundër Anglisë luajmë për t’i treguar të gjithëve kush jemi!
Rrahmani ka kërkuar që të gjithë të mbajnë kokën lart pasi për ta, për tifozët, për Kosovën dhe gjithë shqiptarët – ëndrra Evropiane vazhdon Kosova humbi shansin e parë për t’u kualifikuar në Euro 2020 nga Grupi A, pasi ...
Gazeta Express | 15-Nov-2019 16:55
Rrahmani ka kërkuar që të gjithë të mbajnë kokën lart pasi për ta, për tifozët, për Kosovën dhe gjithë shqiptarët – ëndrra Evropiane vazhdon Kosova humbi shansin e parë për t’u kualifikuar në Euro 2020 nga Grupi A, pasi ...

Kamberi i pafat, largohet nga kombëtarja e Shqipërisë
Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin për Kampionatin Evropian 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosovës rrezikon të mbetet në grupin e vdekjes të EURO 2020 – me Portugalinë e Belgjikën. Kosova e pret Anglinë ...
GazetaBlic | 15-Nov-2019 16:13
Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin për Kampionatin Evropian 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosovës rrezikon të mbetet në grupin e vdekjes të EURO 2020 – me Portugalinë e Belgjikën. Kosova e pret Anglinë ...

Anglia duhet të fitojë patjetër ndaj Kosovës, rrezikon të bie në “grupin e vdekjes”
Anglia janë kualifikuar për Euro 2020 por mund të ballafaqohet me “grupin e vdekjes” me Belgjikën dhe Portugalinë. Një barazim ose humbje kundër Kosovës do ta shihte Anglinë të binte në vazon e dytë. Gjashtë nga 10 ...
Indeks Online | 15-Nov-2019 15:45
Anglia janë kualifikuar për Euro 2020 por mund të ballafaqohet me “grupin e vdekjes” me Belgjikën dhe Portugalinë. Një barazim ose humbje kundër Kosovës do ta shihte Anglinë të binte në vazon e dytë. Gjashtë nga 10 ...

Challandes i pa lojtarët me lot në sy, zbulon se çka u ka tha pas ndeshjes
Kosova i ka humbur gjasat edhe matematikisht për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, përmes fazës kualifikuese grupore, pas humbjes nga Republika Çeke (2-1) në ndeshjen e zhvilluar në Plzen ...
TetovaSot | 15-Nov-2019 15:31
Kosova i ka humbur gjasat edhe matematikisht për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, përmes fazës kualifikuese grupore, pas humbjes nga Republika Çeke (2-1) në ndeshjen e zhvilluar në Plzen ...

Anglisë i nevojitet fitorja kundër Kosovës, rrezikon të jetë në grupin e vdekjes
Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin për Kampionatin Evropian 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosovës rrezikon të mbetet në grupin e vdekjes të EURO 2020 – me Portugalinë e Belgjikën. Kosova e pret Anglinë ...
Kosova Sot | 15-Nov-2019 14:47
Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin për Kampionatin Evropian 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosovës rrezikon të mbetet në grupin e vdekjes të EURO 2020 – me Portugalinë e Belgjikën. Kosova e pret Anglinë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved