ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 03:45

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.
Top Channel | 14-Nov-2019 15:51
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.

Limaj: Vendimi i Gjykatës Supreme mbrojti integritetin e zgjedhjeve
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. Limaj ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 18:36
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. Limaj ...

Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve dëmton procesin zgjedhor
Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve në nivel të vendit, po shihet si aspekt negativ dhe që e dëmton të gjithë procesin zgjedhor. Kjo shënon njëherësh edhe numrin më të madh të vendvotimeve të rinumëruara në ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 18:13
Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve në nivel të vendit, po shihet si aspekt negativ dhe që e dëmton të gjithë procesin zgjedhor. Kjo shënon njëherësh edhe numrin më të madh të vendvotimeve të rinumëruara në ...

Gjykata Supreme refuzon ankesat e kandidatëve për deputetë për votat nga Serbia
Gjykata Supreme brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me të gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike. Për Telegrafin, Gjykata Supreme ka konfirmuar se ka pranuar shtatë ankesa të ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 15:58
Gjykata Supreme brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me të gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike. Për Telegrafin, Gjykata Supreme ka konfirmuar se ka pranuar shtatë ankesa të ...

“Vendi shkon sërish në zgjedhje”
Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë. Zeka, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arriti të sigurojë votat e nevojshme për deputet, është shprehur skeptik se mund të formohet ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 20:50
Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë. Zeka, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arriti të sigurojë votat e nevojshme për deputet, është shprehur skeptik se mund të formohet ...

Zgjedhjet në Kosovë, NISMA hyn në Kuvend, ndryshon rezultati pas vendimit të Gjykatës Supreme
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...
Lapsi | 14-Nov-2019 16:50
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...

Jakup Krasniqi flet për vendimin e Supremes: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 20:50
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Jakup Krasniqi flet për vendimin e Supremes: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
“Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike”, ka thënë Krasniqi. “Vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PSAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga Serbia, askush ...
Lajminet | 14-Nov-2019 20:45
“Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike”, ka thënë Krasniqi. “Vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PSAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga Serbia, askush ...

Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 20:41
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Milaim Zeka: Vendi shkon sërish në zgjedhje!
Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë. Zeka, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arriti të sigurojë votat e nevojshme për deputet, është shprehur skeptik se mund të formohet ...
Zeri | 14-Nov-2019 20:36
Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë. Zeka, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arriti të sigurojë votat e nevojshme për deputet, është shprehur skeptik se mund të formohet ...

Krasniqi pas vendimit të Supremes: Askush nuk ka fituar a humbur deputet, numrin e tyre e ka caktuar sovrani.
Pas vendimit të Gjykatës Supreme ka reaguar edhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi. Ai ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin ...
InFokusi | 14-Nov-2019 20:36
Pas vendimit të Gjykatës Supreme ka reaguar edhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi. Ai ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin ...

Jakup Krasniqi flet për vendimin e Supremes: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 20:31
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Limaj thotë se me vendimin e Gjykatës Supreme u mbrojt integriteti i zgjedhjeve
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Albportali | 14-Nov-2019 20:21
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Baci Jakup i jep një mesazh Vetëvendosjes, pas vendimit të Supremes
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi, thotë se vendimi i Supremes nuk duhet të shihet as si humbje e as si fitore e askujt. Ai thotë se me këtë vendim, Kosova fitoi sigurinë juridike. Baci Jakup në një ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 20:17
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi, thotë se vendimi i Supremes nuk duhet të shihet as si humbje e as si fitore e askujt. Ai thotë se me këtë vendim, Kosova fitoi sigurinë juridike. Baci Jakup në një ...

Limaj thotë se me vendimin e Gjykatës Supreme u mbrojt integriteti i zgjedhjeve
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Zeri | 14-Nov-2019 19:56
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Reçica: Vendimi i PZAP-it është i drejtë, nuk do të lejojmë Vuçiqin të shtrijë dorën e manipulimit mbi shtetin tonë
Skender Reçica nga Nisma Socialdemokrate, ka thënë se mbrojtja e vullnetit të lirë të qytetarëve të Kosovës është obligim ligjor që nuk përjashton asnjë subjekt politik dhe asnjë individ. Reçica ka pohuar se dështimi ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 13:39
Skender Reçica nga Nisma Socialdemokrate, ka thënë se mbrojtja e vullnetit të lirë të qytetarëve të Kosovës është obligim ligjor që nuk përjashton asnjë subjekt politik dhe asnjë individ. Reçica ka pohuar se dështimi ...

Limaj thotë se me vendimin e Gjykatës Supreme u mbrojt integriteti i zgjedhjeve
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 19:51
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Vetëvendosje ia këput shpresat Nismës për të hyrë në Qeveri
Lëvizja Vetëvendosje edhe njëherë është shprehur e bindur se nuk dëshiron që Nismën Socilademokrate ta përfshijë në Qeveri. Ky reagim i Vetëvendosjes vjen pas vendimit të PZAP-së për anulim të votave nga Serbia. Gjykata ...
Ina-Online | 14-Nov-2019 19:31
Lëvizja Vetëvendosje edhe njëherë është shprehur e bindur se nuk dëshiron që Nismën Socilademokrate ta përfshijë në Qeveri. Ky reagim i Vetëvendosjes vjen pas vendimit të PZAP-së për anulim të votave nga Serbia. Gjykata ...

Limaj: Vendimi Gjykatës Supreme mbrojti integritetin e zgjedhjeve
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 19:31
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. ...

Sherifi i NISMES: VV pa ne nuk mund ta formojë Qeverinë
Bilall Sherifi nga Nisma Social Demokrate ka thënë se Vetëvendosje nuk mund ta formojë Qeverinë pa partinë e tyre, kur është fjala me numrat e deputetëve shqiptarë. “Në qetësi vazhdojmë të këqyrim procesin e numërimit. ...
Ina-Online | 14-Nov-2019 19:31
Bilall Sherifi nga Nisma Social Demokrate ka thënë se Vetëvendosje nuk mund ta formojë Qeverinë pa partinë e tyre, kur është fjala me numrat e deputetëve shqiptarë. “Në qetësi vazhdojmë të këqyrim procesin e numërimit. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved