ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 11:37

VIDEO/ Direkt ndeshja Çeki-Kosovë. Pjesa e dytë, rezultati 0-1

VIDEO/ Direkt ndeshja Çeki-Kosovë. Pjesa e dytë, rezultati 0-1
Kosova luan ndaj Çekisë në transfertë, një ndeshje e cila mund të konsiderohet edhe si finale nisur nga pozitat në grup të dyja ekipeve. Dardanët janë vetëm një pikë larg çekëve dhe një sukses në mbrëmjen e sotme do të ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 21:00
Kosova luan ndaj Çekisë në transfertë, një ndeshje e cila mund të konsiderohet edhe si finale nisur nga pozitat në grup të dyja ekipeve. Dardanët janë vetëm një pikë larg çekëve dhe një sukses në mbrëmjen e sotme do të ...

Publikohen formacionet zyrtare: Çeki – Kosovë
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...
Telegraf | 14-Nov-2019 20:36
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...

Challandes zgjedh, njihuni me formacionin zyrtar të Kosovës
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka zgjedhur 11 futbollistët titullar për sfidën ndaj Çekisë. Mungesa më e madhe është padiskutim ajo e Vedat Muriqit, me bomberin që është zëvendësuar nga Nuhiu. Rashica dhe ...
ABCNews | 14-Nov-2019 19:36
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka zgjedhur 11 futbollistët titullar për sfidën ndaj Çekisë. Mungesa më e madhe është padiskutim ajo e Vedat Muriqit, me bomberin që është zëvendësuar nga Nuhiu. Rashica dhe ...

Fenerbahce jep detajet: Tregon pse Muriqi shkoi në Kosovë dhe pse u kthye pas në Stamboll
Vedat Muriqi ka lënë tubimin te Kosova për tu kthyer në Stamboll ku do ta vazhdojë trajtimin e lëndimit që e kishte marr. Sipas procedurës së UEFA-s, Muriqi shkoi në tubimin e Kosovës, ku ishte nën kontroll. ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 16:38
Vedat Muriqi ka lënë tubimin te Kosova për tu kthyer në Stamboll ku do ta vazhdojë trajtimin e lëndimit që e kishte marr. Sipas procedurës së UEFA-s, Muriqi shkoi në tubimin e Kosovës, ku ishte nën kontroll. ...

Sonte Kosova ndaj Çekisë/ Challandes: Jemi gati për ndeshjen
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...
Top Channel | 14-Nov-2019 05:34
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...

Statistikat e Kosovës në pjesën e parë, asnjë rastë në drejtim të portës çeke
Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë, mirëpo statistikat nuk janë në anën e Kosovës. Skuadra jonë nuk pati asnjë rastë në drejtim të portës së çekëve, kurse çekët kishin disa raste mirëpo Aro ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 21:40
Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë, mirëpo statistikat nuk janë në anën e Kosovës. Skuadra jonë nuk pati asnjë rastë në drejtim të portës së çekëve, kurse çekët kishin disa raste mirëpo Aro ...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë, Aro Muriq heroi i Kosovës
Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë. Ndeshjen e filloi Çekia me mjaftë presion por ishte Aro Muriq ai që jau mohoi golat çekëve, kurse pastaj edhe skuadra jonë filloi presion duke bërë ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 21:36
Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në ndeshjen e Kosovës kundër Çekisë. Ndeshjen e filloi Çekia me mjaftë presion por ishte Aro Muriq ai që jau mohoi golat çekëve, kurse pastaj edhe skuadra jonë filloi presion duke bërë ...

FOTO/ Publikohen formacionet zyrtare: Çeki – Kosovë
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 20:27
Sot në orën 20:45 Kombëtarja e Kosovës do të përballet në transfertë me Çekinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020. Para pak minutash janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. “Dardanët” vijnë në këtë ...

Çekia luan kundër Kosovës pa sulmues
Çekia në ndeshjen e sotme ka vendosur që të mos ketë një qendër sulmues, të gjithë sulmuesit e kësaj skuadre janë lënë në bankën rezervë. Mirëpo rreziku nga skuadra çeke pritet nga Krmencik i cili është lojtar krahu. ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 20:07
Çekia në ndeshjen e sotme ka vendosur që të mos ketë një qendër sulmues, të gjithë sulmuesit e kësaj skuadre janë lënë në bankën rezervë. Mirëpo rreziku nga skuadra çeke pritet nga Krmencik i cili është lojtar krahu. ...

Formacionet zyrtare/ Challandes përzgjedh zëvendësuesin e Muriqit
Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka ndarë mendjen për formacionin me të cilën do të luajë sonte në transfertën e vështirë ndaj Republikës Çeke, teksa Vedat Muriqin e dëmtuar do ta zëvendësojë Atdhe Nuhiu. Nga ...
SuperSport | 14-Nov-2019 20:06
Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka ndarë mendjen për formacionin me të cilën do të luajë sonte në transfertën e vështirë ndaj Republikës Çeke, teksa Vedat Muriqin e dëmtuar do ta zëvendësojë Atdhe Nuhiu. Nga ...

Çfarë na thotë formacioni i Challandes? Hadërgjonaj, Nuhiu e Rashkaj – çfarë të presim?
Pak minuta na ndajnë nga ndeshja më e rëndësishme e Kosovës deri më tani (së paku në aspektin sportiv). ‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në ‘Doosan Arena’ në ora 20:45, për përballjen kundër Kombëtares së Çekisë, ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 20:01
Pak minuta na ndajnë nga ndeshja më e rëndësishme e Kosovës deri më tani (së paku në aspektin sportiv). ‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në ‘Doosan Arena’ në ora 20:45, për përballjen kundër Kombëtares së Çekisë, ...

Kosova zgjedh “Luftëtarët”, Challandes gjen zëvendësuesin e Muriqit
Kosova luan kualifikimin për Euro2021 në ndeshjen kundër Çekisë. Kosovarët do të mundohen të fitojnë ndaj vendasve në takimin që nis prej orës 20:45. Sulmuesi Vedat Muriqi është humbja e madhe për këtë ndeshje, ...
Politiko | 14-Nov-2019 19:56
Kosova luan kualifikimin për Euro2021 në ndeshjen kundër Çekisë. Kosovarët do të mundohen të fitojnë ndaj vendasve në takimin që nis prej orës 20:45. Sulmuesi Vedat Muriqi është humbja e madhe për këtë ndeshje, ...

Çfarë na thotë formacioni i Challandes? Hadërgjonaj, Nuhiu e Rashkaj – çfarë të presim?
‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në ‘Doosan Arena’ në ora 20:45, për përballjen kundër Kombëtares së Çekisë, përballje kjo që do të vendos shumëçka rreth kualifikuesit. Para kësaj sfide, Bernard Challandes kishte disa ...
Lajminet | 14-Nov-2019 19:52
‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në ‘Doosan Arena’ në ora 20:45, për përballjen kundër Kombëtares së Çekisë, përballje kjo që do të vendos shumëçka rreth kualifikuesit. Para kësaj sfide, Bernard Challandes kishte disa ...

Valon Berisha merr zemër para ndeshjes, ky është reagimi i tij
Ëndrra e Përfaqësueses së Kosovës për ta shkruar historinë vazhdon. Futbollistët e përzgjedhur nga zvicerani Bernard Challandes, sonte do ta zhvillojnë ndeshjen më të rëndësishme në histori ndaj Republikës së......
Zeri | 14-Nov-2019 19:05
Ëndrra e Përfaqësueses së Kosovës për ta shkruar historinë vazhdon. Futbollistët e përzgjedhur nga zvicerani Bernard Challandes, sonte do ta zhvillojnë ndeshjen më të rëndësishme në histori ndaj Republikës së......

Kapiteni i Çekisë: Rashicën duhet ta ndalim me 2 mbrojtës, mungesa e Muriqi s’është problem për Kosovën
Vladimir Daria, kapiteni i Republikës së Çekisë, nuk mendon se mungesa e sulmuesit kryesor Vedat Muriqi do të paraqet problem për Kosovën në përballjen e sotme në Plzen për Euro 2020, duke këmbëngulur se verdhekaltrit ...
Kosova Sot | 14-Nov-2019 18:19
Vladimir Daria, kapiteni i Republikës së Çekisë, nuk mendon se mungesa e sulmuesit kryesor Vedat Muriqi do të paraqet problem për Kosovën në përballjen e sotme në Plzen për Euro 2020, duke këmbëngulur se verdhekaltrit ...

Kapiteni i Çekisë: Rashicën duhet ta ndalim me 2 mbrojtës, mungesa e Muriqi s’është problem për Kosovën
Vladimir Daria, kapiteni i Republikës së Çekisë, nuk mendon se mungesa e sulmuesit kryesor Vedat Muriqi do të paraqet problem për Kosovën në përballjen e sotme në Plzen për Euro 2020, duke këmbëngulur se verdhekaltrit ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 18:08
Vladimir Daria, kapiteni i Republikës së Çekisë, nuk mendon se mungesa e sulmuesit kryesor Vedat Muriqi do të paraqet problem për Kosovën në përballjen e sotme në Plzen për Euro 2020, duke këmbëngulur se verdhekaltrit ...

Fenerbahce reagon më në fund për lëndimin e Vedat Muriqit
Sulmuesi nga Prizreni ishte grumbulluar te Kosova për ndeshjet e nëntorit, por është detyruar të largohej shkaku i lëndimit. Fenerbahce ka thënë se Muriq i lënduar i është bashkuar Kosovës, pse ‘Dardanët’ kanë dashur të ...
Lajminet | 14-Nov-2019 18:04
Sulmuesi nga Prizreni ishte grumbulluar te Kosova për ndeshjet e nëntorit, por është detyruar të largohej shkaku i lëndimit. Fenerbahce ka thënë se Muriq i lënduar i është bashkuar Kosovës, pse ‘Dardanët’ kanë dashur të ...

“Kosova është Serbi”, tifozët çek provokojnë ‘Dardanët’
Vedat Muriqi do të jetë mungesa e madhe e Kosovës në takimin e sotëm ndaj Çekisë. Muriqi pësoi një lëndim në javën e kaluar ndaj Kayserisporit dhe pas arritjes në Kosovë u konfirmua edhe zyrtarisht se ai do të mungojë ...
GazetaBlic | 14-Nov-2019 17:30
Vedat Muriqi do të jetë mungesa e madhe e Kosovës në takimin e sotëm ndaj Çekisë. Muriqi pësoi një lëndim në javën e kaluar ndaj Kayserisporit dhe pas arritjes në Kosovë u konfirmua edhe zyrtarisht se ai do të mungojë ...

Fenerbache jep detaje për lëndimin e Muriqit
Vedat Muriqi do të jetë mungesa e madhe e Kosovës në takimin e sotëm ndaj Çekisë.
Kosova Press | 14-Nov-2019 17:20
Vedat Muriqi do të jetë mungesa e madhe e Kosovës në takimin e sotëm ndaj Çekisë.

Fenerbahçe përmes një njoftimi për shtyp zbulon gjendjen e Vedat Muriqit
Vedat Muriqi nuk do të jetë pjesë e Kosovës në dy ndeshjet e fundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’ kundër Republikës së Çekisë dhe Anglisë. Ndonëse në fillim ishte grumbulluar, sulmuesi prizrenas ...
Zeri | 14-Nov-2019 17:18
Vedat Muriqi nuk do të jetë pjesë e Kosovës në dy ndeshjet e fundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’ kundër Republikës së Çekisë dhe Anglisë. Ndonëse në fillim ishte grumbulluar, sulmuesi prizrenas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved