ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 04:02

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...
Top Channel | 13-Nov-2019 16:42
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...

Rinumërohen 50 vendvotime nga 1 mijë e 428
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) dje pasdite ka filluar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Deri më tash në QNR gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur për ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 09:22
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) dje pasdite ka filluar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Deri më tash në QNR gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur për ...

Haxhiu i reagon Limajt: Para se të shpifni për LVV-në, tregoni çfarë pazari keni bërë me Listen Serbe
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 23:00
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...

Limaj: LVV-së i duhen tri mandate për të përmbushur pazarin me Rashiqin
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 22:53
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...

NISMA: Cilat janë pazarllëqet e LVV-së me Nenad Rashiqin?
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:58
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...

Mustafa: Është në dorën e Vetëvendosjes nëse Nisma do të jetë pjesë e Qeverisë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:31
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...

Fillon rinumrimi i 1,428 vendvotimeve, QNR punon në dy ndërrime
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 17:52
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...

Sot i jepet lamtumira e fundit regjisores Arzana Kraja
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
GazetaBlic | 14-Nov-2019 10:09
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit, në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
InFokusi | 14-Nov-2019 09:58
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

6 javë nga zgjedhjet, ende pa marrëveshje për qeverinë e re
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...
Medial | 14-Nov-2019 09:58
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit, në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë,......
Zeri | 14-Nov-2019 09:58
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë,......

6 javë nga zgjedhjet, ende pa marrëveshje për qeverinë e re
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...
Arbresh | 14-Nov-2019 09:53
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...

Ekskluzive: Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit, në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 09:28
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

Elezi: Gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime
Vamir Elezi, zëdhënës për media në KQZ, ka thënë se deri tani janë rinumëruar 50 vendvotime gjatë ndërrimit të dytë. “Ky proces ka filluar të mërkurën pasdite. Rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve”, tha Elezi ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 09:28
Vamir Elezi, zëdhënës për media në KQZ, ka thënë se deri tani janë rinumëruar 50 vendvotime gjatë ndërrimit të dytë. “Ky proces ka filluar të mërkurën pasdite. Rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve”, tha Elezi ...

Nga KQZ bëhet e ditur se sa vendvotime janë numëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nisi mbrëmë rinumërimi i 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Indeksonline se deri më tani ndërrimi i dytë ka rinumëruar 50 vendvotime. ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 09:28
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nisi mbrëmë rinumërimi i 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Indeksonline se deri më tani ndërrimi i dytë ka rinumëruar 50 vendvotime. ...

Dy javë për rinumërime të tjera
Nga 1547 vendvotime sa kanë qenë në dispozicion në zgjedhjet e 6 tetorit vetëm 10 për qind e tyre kanë mbetur pa u futur në rinumërim. Pas vendimit të PZAP-it Qendra e Numërimit dhe e Rezultateve e ka nisur rinumërimin ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 09:17
Nga 1547 vendvotime sa kanë qenë në dispozicion në zgjedhjet e 6 tetorit vetëm 10 për qind e tyre kanë mbetur pa u futur në rinumërim. Pas vendimit të PZAP-it Qendra e Numërimit dhe e Rezultateve e ka nisur rinumërimin ...

KQZ tregon sa vendvotime janë numëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, kanë bërë të ditur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka bërë të ditur se deri më tani, ndërrimi i dytë ka ...
Arbresh | 14-Nov-2019 08:59
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, kanë bërë të ditur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka bërë të ditur se deri më tani, ndërrimi i dytë ka ...

Nga KQZ bëhet e ditur se sa vendvotime janë numëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nisi mbrëmë rinumërimi i 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Indeksonline se deri më tani ndërrimi i dytë ka rinumëruar 50 vendvotime. ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 08:56
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nisi mbrëmë rinumërimi i 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Indeksonline se deri më tani ndërrimi i dytë ka rinumëruar 50 vendvotime. ...

KQZ-ja tregon sa vendvotime janë rinumëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, ka bërë të ditur në një përgjigje për Gazetën Express Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka bërë të ditur se deri më ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 08:51
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, ka bërë të ditur në një përgjigje për Gazetën Express Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka bërë të ditur se deri më ...

Ankimimi i një vendimi të Supremes në Kushtetuese mund të zvarrisë edhe më tej formimin e Qeverisë
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...
Medial | 14-Nov-2019 08:39
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved