ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 15:51

Përmbytjet në Venecia, Conte: Do shpallim gjendjen e jashtëzakonshme

Përmbytjet në Venecia, Conte: Do shpallim gjendjen e jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 16:44
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

Përmbytjet në Venecia, Conte: Goditje në zemrën e vendit, gati ‘gjendja e jashtëzakonshme’
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme, pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më ...
Telegraf | 14-Nov-2019 16:57
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme, pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më ...

Përmbytjet në Venecia/ Italia gati të shpallë gjendjen ë jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 16:14
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

Fotoja e gruas nudo që kalon në rrugët e përmbytura të Venecias bëhet simbol: ‘Kemi mbetur lakuriq’
ITALI Teksa Venecia akoma po lufton kundër ujit të lartë që ka pushtuar të gjithë zonën, venecianët nuk e humbin sensin e humorit, pak liberal. Kështu një foto, është bërë simbol i kësaj situatë të vështirë, ku një grua ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 12:38
ITALI Teksa Venecia akoma po lufton kundër ujit të lartë që ka pushtuar të gjithë zonën, venecianët nuk e humbin sensin e humorit, pak liberal. Kështu një foto, është bërë simbol i kësaj situatë të vështirë, ku një grua ...

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas përmbytjeve në Venecia
Kryeministri italian Giuseppe Conte, njoftoi gjendjen e jashtëzakonshme për Venecian e goditur nga përmbytjet. Rreth 20 milionë euro po shpërndahen në qytetin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, që po vuan përmbytjen e ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 22:00
Kryeministri italian Giuseppe Conte, njoftoi gjendjen e jashtëzakonshme për Venecian e goditur nga përmbytjet. Rreth 20 milionë euro po shpërndahen në qytetin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, që po vuan përmbytjen e ...

Vërshimet në Venedik, Zaev i dërgoi letër ngushëllim Xhuzepe Kontes
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dërgoi letër ngushëllimi deri tek kolegu i tij italian Xhuzepe Konte, me rastin e dëmeve dhe viktimave nga vërshimet të cilat e goditën Venedikun. „Me ...
Flaka | 14-Nov-2019 20:02
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dërgoi letër ngushëllimi deri tek kolegu i tij italian Xhuzepe Konte, me rastin e dëmeve dhe viktimave nga vërshimet të cilat e goditën Venedikun. „Me ...

Italia do të shpallë gjendjen të jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
Aktuale.MK | 14-Nov-2019 20:01
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

FOTOT: Pamjet apokaliptike nga Venecia, qytetit që po “zhduket”. Italia shpall gjëndjen e jashtëzakonshme
Italia pritet që të shpallë gjëndjen e jashtëzakonshme, pas përmbytjeve të një ditë më parë, të cilat dëmtuan rëndë qytetin historik të Venecias. Kryeministri italian Conte, që ishte për inspektim në Venecia, deklaroi ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 12:32
Italia pritet që të shpallë gjëndjen e jashtëzakonshme, pas përmbytjeve të një ditë më parë, të cilat dëmtuan rëndë qytetin historik të Venecias. Kryeministri italian Conte, që ishte për inspektim në Venecia, deklaroi ...

Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
Shenja | 14-Nov-2019 18:29
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

Vërshimet në Venedik, Zaev i dërgoi letër ngushëllim Xhuzepe Kontes
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dërgoi letër ngushëllimi deri tek kolegu i tij italian Xhuzepe Konte, me rastin e dëmeve dhe viktimave nga vërshimet të cilat e goditën Venedikun. „Me ...
Aktuale.MK | 14-Nov-2019 18:18
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dërgoi letër ngushëllimi deri tek kolegu i tij italian Xhuzepe Konte, me rastin e dëmeve dhe viktimave nga vërshimet të cilat e goditën Venedikun. „Me ...

Qeveria italiane pritet të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për përmbytjet në Venecia
Përmbytjet në Venecia kanë shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike. Mësohet se uji ka arritur në nivelin 1.87 metra. Kryeministri Giuseppe Conte i përshkroi përmbytjen si një goditje në zemrën e vendit. Conte tha se ...
Politiko | 14-Nov-2019 18:08
Përmbytjet në Venecia kanë shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike. Mësohet se uji ka arritur në nivelin 1.87 metra. Kryeministri Giuseppe Conte i përshkroi përmbytjen si një goditje në zemrën e vendit. Conte tha se ...

Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
Koha.net | 14-Nov-2019 17:51
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

Italia do të shpallë gjendjen të jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
Alsat-M | 14-Nov-2019 17:36
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

Kjo pamje po bën xhiron e madhe në rrjet, vajza heq pantallonat dhe kalon në ujë në Venecia (Foto)
Duket se pavarësisht situatës së vështirë, njerëzit kanë gjetur forcën të bëjnë edhe humor në Venecia. Një foto është bërë simbol i kësaj situatë të vështirë, ku një grua shfaqet në mes të ujit dhe për të mos prishur ...
Lexo | 14-Nov-2019 17:25
Duket se pavarësisht situatës së vështirë, njerëzit kanë gjetur forcën të bëjnë edhe humor në Venecia. Një foto është bërë simbol i kësaj situatë të vështirë, ku një grua shfaqet në mes të ujit dhe për të mos prishur ...

Përmbytjet sjellin Italinë pranë gjendjes së jashtëzakonshme
Më shumë se 80 për qind e qytetit – i cili gjenden në listën e UNESCO-s për trashëgiminë botërore – është nën ujë si pasojë e përmbytjeve. Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, e përshkroi përmbytjen si “një goditje ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 17:07
Më shumë se 80 për qind e qytetit – i cili gjenden në listën e UNESCO-s për trashëgiminë botërore – është nën ujë si pasojë e përmbytjeve. Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, e përshkroi përmbytjen si “një goditje ...

Fotot më të trishta nga Venecia!
Italia po përballet me një situatë mjaft të vështirë. Venecia është e tërë nën pushtimin e ujit. Kryeministri italian, Xhusepe Konte, e përshkroi përmbytjen, si një goditje në zemër të vendit. Italia është e vendosur të ...
Dritare | 14-Nov-2019 16:55
Italia po përballet me një situatë mjaft të vështirë. Venecia është e tërë nën pushtimin e ujit. Kryeministri italian, Xhusepe Konte, e përshkroi përmbytjen, si një goditje në zemër të vendit. Italia është e vendosur të ...

Italia do të shpallë gjendje emergjente pas përmbytjeve në Venecia
Italia ka vendosur të deklarojë gjendje të jashtëzakonshme në Venecia pasi qyteti italian u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën historike dhe la pa energji elektrike disa shëpi. ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 16:43
Italia ka vendosur të deklarojë gjendje të jashtëzakonshme në Venecia pasi qyteti italian u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën historike dhe la pa energji elektrike disa shëpi. ...

Italia do të shpallë gjendje emergjente pas përmbytjeve në Venecia
Italia ka vendosur të deklarojë gjendje të jashtëzakonshme në Venecia pasi qyteti italian u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën historike dhe la pa energji elektrike disa shëpi. ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 16:38
Italia ka vendosur të deklarojë gjendje të jashtëzakonshme në Venecia pasi qyteti italian u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën historike dhe la pa energji elektrike disa shëpi. ...

Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
Arbresh | 14-Nov-2019 16:31
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 16:31
Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën e tij historike dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë. Më shumë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved