ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 22:04

“Shëngeni Ballkanik”, ambasadori Grenell mbështet nismën: Sukses nëse futet edhe Kosova

“Shëngeni Ballkanik”, ambasadori Grenell mbështet nismën: Sukses nëse futet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 22:55
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

I dërguari special i SHBA, në mbështetje të nismës për “Shengenin Ballkanik”
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 20:12
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

“Shëngeni Ballkanik”, ambasadori Grenell mbështet nismën: Sukses nëse futet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Medial | 14-Nov-2019 23:00
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “Shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Ambasadori Grenell në mbështetje të nismës për “shëngenin ballkanik
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 22:55
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Emisari i Trumpit: Pa Kosovën s’mund të ketë mini-Shengen
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 22:45
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Dedaj: Shqipëria para se të bëjë aleancë me vendet e tjera, duhet të bëjë aleancë me Kosovën
Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, thotë se një aleancë e tillë siç është minishengeni, mund të diskutohet me Kosovën, vetëm pasi Serbia dhe Bosnje Hercegovina të bëje njohjen e pavarësisë së ...
Alsat-M | 14-Nov-2019 22:40
Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, thotë se një aleancë e tillë siç është minishengeni, mund të diskutohet me Kosovën, vetëm pasi Serbia dhe Bosnje Hercegovina të bëje njohjen e pavarësisë së ...

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Zeri | 14-Nov-2019 22:40
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Emisari i Trumpit: Pa Kosovën s’mund të ketë mini-Shengen
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 22:40
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për “shëngenin ballkanik”, duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Për apo kundër “Mini-Shengenit” ballkanik?
Luljeta Krasniqi – Veseli Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. ...
Illyriapress | 14-Nov-2019 22:35
Luljeta Krasniqi – Veseli Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. ...

A do shpërndajë Parlamentin? Meta kritka opozitës: Këta deputetë i kanë shërbyer Ramës
Postuar: 14/11/2019 - 22:28 “Parlamenti praktikisht është vetëshpërndarë për mënyrën si është. Askush nuk e beson njeri më parlamentin. Ai parlament është vetëshpërndarë. Unë kam treguar respekt për parlamentin, kam ...
Sot.Al | 14-Nov-2019 22:30
Postuar: 14/11/2019 - 22:28 “Parlamenti praktikisht është vetëshpërndarë për mënyrën si është. Askush nuk e beson njeri më parlamentin. Ai parlament është vetëshpërndarë. Unë kam treguar respekt për parlamentin, kam ...

Rama: Si e heq kufirin Albin Kurti nëse Serbia nuk është pjesë e këtij procesi apo do të hapë luftë
Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Qytetarët e Kosovës dhe ata ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 17:10
Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Qytetarët e Kosovës dhe ata ...

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë - Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për "shëngenin ballkanik", duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Koha.net | 14-Nov-2019 22:30
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë - Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për "shëngenin ballkanik", duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Intervistë me ambasadorin e Kosovës në Shkup, Gjergj Dedaj
Intervistë me Gjergj Dedaj- ambasador i Kosovës në Shkup: “Sa i përket iniciativës së re për themelimin e Mini-Shengenit, Kosova ka rezervat e saj dhe heziton me të drejtë për shumë arsye. Ndër kryesoret janë që, në ...
Alsat-M | 14-Nov-2019 21:05
Intervistë me Gjergj Dedaj- ambasador i Kosovës në Shkup: “Sa i përket iniciativës së re për themelimin e Mini-Shengenit, Kosova ka rezervat e saj dhe heziton me të drejtë për shumë arsye. Ndër kryesoret janë që, në ...

SHBA për Shengenin ballkanik: E mirëpresim, por të jenë të gjitha vendet e rajonit
I dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, deklaroi se e mirëpret nismën për Shengenin ballkanik, porse ajo mund të ketë sukses vetëm nëse në të përfshihet Kosova e shtetet e tjera ...
Politiko | 14-Nov-2019 21:00
I dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, deklaroi se e mirëpret nismën për Shengenin ballkanik, porse ajo mund të ketë sukses vetëm nëse në të përfshihet Kosova e shtetet e tjera ...

SHBA del pro Ramës për Shengenit Ballkanik, por ka një vërejtje
Postuar: 14/11/2019 - 20:49 Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi ka përshëndetur nismën e shengenit Ballkanit, iniciativë e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë. Ai ...
Sot.Al | 14-Nov-2019 20:50
Postuar: 14/11/2019 - 20:49 Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi ka përshëndetur nismën e shengenit Ballkanit, iniciativë e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë. Ai ...

Rama: Si e heq kufirin Albin Kurti nëse Serbia nuk është pjesë e këtij procesi apo do të hapë luftë
Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Qytetarët e Kosovës dhe ata ...
Albportali | 14-Nov-2019 20:41
Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Qytetarët e Kosovës dhe ata ...

Ambasadori Grenell në mbështetje të nismës për "shëngenin ballkanik"
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë - Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për "shëngenin ballkanik", duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 19:41
Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë - Serbi, tha të enjten se e mirëpret nismën për "shëngenin ballkanik", duke theksuar se kjo nismë mund të jetë e suksesshme nëse ...

Rama: Si e heq kufirin Kurti pa pajtimin e Serbisë? Do të ishte marrëzi
Pas takimeve të fundit në nivel të liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Novi Sad dhe Ohër, ku Kosova nuk mori pjesë, kryeministri i Shqipërisë po e sheh çështjen e lirisë së lëvizjes më shumë në kontekstin e ...
Ina-Online | 14-Nov-2019 19:31
Pas takimeve të fundit në nivel të liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Novi Sad dhe Ohër, ku Kosova nuk mori pjesë, kryeministri i Shqipërisë po e sheh çështjen e lirisë së lëvizjes më shumë në kontekstin e ...

Shkrirja e kufirit Kosovë – Shqipëri pret marrëveshjen rajonale
Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Qytetarët e Kosovës dhe ata ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 19:26
Kosova dhe Shqipëria tani e sa kohë synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Qytetarët e Kosovës dhe ata ...

Rama: Si e heq kufirin Albin Kurti nëse Serbia nuk është pjesë e këtij procesi apo do të hapë luftë?
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti, nuk mund ta heqë kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë pa një marrëveshje me shtetet e tjera. Rama ka theksuar se Kurti ...
Medial | 14-Nov-2019 19:00
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti, nuk mund ta heqë kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë pa një marrëveshje me shtetet e tjera. Rama ka theksuar se Kurti ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved