ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 04:22

Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave

Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.
Top Channel | 14-Nov-2019 01:50
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.

Shkup/ Ministri i Jashtëm gjerman: Maqedonia meriton negociatat. Dimitrov: Na ndani nga Shqipëria
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...
Top Channel | 13-Nov-2019 21:19
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...

Këshilli Europian diskuton për negociatat me Shqipërinë në takimin e dhjetorit
Muaji dhjetor i këtij viti pritet të hapë edhe një herë diskutimin e lënë pezull nga BE për zgjerimin. Burimet diplomatike bëjnë me dije se çështja e zgjerimit do të diskutohet në takimin e Këshillit Europian që do të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 20:38
Muaji dhjetor i këtij viti pritet të hapë edhe një herë diskutimin e lënë pezull nga BE për zgjerimin. Burimet diplomatike bëjnë me dije se çështja e zgjerimit do të diskutohet në takimin e Këshillit Europian që do të ...

Maqedonia e Veriut apel Gjermanisë: Na ndani nga Shqipëria për negociatat
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...
Telegraf | 13-Nov-2019 23:34
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...

Ilir Meta “justifikon” Francën, për “JO”-në ndaj Shqipërisë: Na duhen reforma që të jemi të besueshëm, s’ka faj Macron
Ilir Meta në një intervistë për “Radio France International”, u shpreh se ka besim tek Franca dhe Gjermania dhe se Shqipëria duhet të jetë edhe politikisht pjesë e BE. I pyetur për “Jo-në” që Franca i dha Shqipërisë, ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 19:31
Ilir Meta në një intervistë për “Radio France International”, u shpreh se ka besim tek Franca dhe Gjermania dhe se Shqipëria duhet të jetë edhe politikisht pjesë e BE. I pyetur për “Jo-në” që Franca i dha Shqipërisë, ...

Pendarovski-Maas: Gjermania mbështet zgjerimin e BE-së
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Heiko Maas, i cili po qëndron për vizitë pune në vendin tonë, njofton ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:09
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Heiko Maas, i cili po qëndron për vizitë pune në vendin tonë, njofton ...

Shefi i diplomacisë gjermane nuk e kundërshton “Shengenin ballkanik”
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, deklaroi se nuk sheh alternativa tjera përveç procesit të pranimit në BE, e shtoi se bashkëpunimi rajonal e plotëson këtë proces kur u pyet për ‘mini shengenin’. Ai ende ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 09:28
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, deklaroi se nuk sheh alternativa tjera përveç procesit të pranimit në BE, e shtoi se bashkëpunimi rajonal e plotëson këtë proces kur u pyet për ‘mini shengenin’. Ai ende ...

Negociatat/ Maqedonia kërkon zyrtarisht të ndahet nga Shqipëria
Edhe pse Gjermania ishte e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave, këtë gjë e ka penguar në tetor Franca e cila vendosi veton për të dy vendet. Ministri i jashtëm gjerman, Haiko Maas, ...
Dritare | 14-Nov-2019 09:04
Edhe pse Gjermania ishte e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave, këtë gjë e ka penguar në tetor Franca e cila vendosi veton për të dy vendet. Ministri i jashtëm gjerman, Haiko Maas, ...

Maqedonia e Veriut, apel Gjermanisë: Na ndani nga Shqipëria për negociatat
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...
Gazeta Dita | 14-Nov-2019 08:11
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...

Maas: Gjermania e mbështet integrimin e Maqedonisw sw Veriut në BE
Shkup, 13 nëntor 2019 – Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas shprehu të mërkurën në Shkup mbështetjen për procesin e integrimit të rajonit të Ballkanit Perëndimor si edhe pakënaqësinë e qeverisë gjermane me vendimin e ...
Illyriapress | 13-Nov-2019 23:59
Shkup, 13 nëntor 2019 – Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas shprehu të mërkurën në Shkup mbështetjen për procesin e integrimit të rajonit të Ballkanit Perëndimor si edhe pakënaqësinë e qeverisë gjermane me vendimin e ...

Zaev-Mas: Vendim pozitiv në kornizë të shpejtë kohore që të mundësojë rrugë evropiane të Maqedonisë së Veriut
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...
Flaka | 13-Nov-2019 23:22
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...

Zaev: Gabimi historik i BE-së problem për rajonin
Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev përsëriti zhgënjimin e tij të thellë për ”jo”-në e Bashkimit Europian për fillimin e negociatave të vendit të tij dhe Shqipërisë duke deklaruar se ishte është i shqetësuar për pasojat ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 14:49
Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev përsëriti zhgënjimin e tij të thellë për ”jo”-në e Bashkimit Europian për fillimin e negociatave të vendit të tij dhe Shqipërisë duke deklaruar se ishte është i shqetësuar për pasojat ...

Mas: Askush në BE nuk e sjell në pikëpyetje perspektivën aderuese të Maqedonisë së Veriut
Askush në Bashkimin Evropian nuk e sjell në pikëpyetje perspektivën aderuese të Maqedonisë së Veriut, porositi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas në konferencë për shtyp me nikoqirin e tij, shefin e ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:54
Askush në Bashkimin Evropian nuk e sjell në pikëpyetje perspektivën aderuese të Maqedonisë së Veriut, porositi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas në konferencë për shtyp me nikoqirin e tij, shefin e ...

Mac: Ende nuk ka propozim të gatshëm për ndryshimin e metodologjisë për negociata
Ende nuk ka propozim të gatshëm në raport me reformën e metodologjisë së negociatave. Për neve me rëndësi është që propozimet me të cilat ndryshohet procesi i aderimit, nuk ndryshohet asgjë me rëndësi, ndërsa kjo i ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:49
Ende nuk ka propozim të gatshëm në raport me reformën e metodologjisë së negociatave. Për neve me rëndësi është që propozimet me të cilat ndryshohet procesi i aderimit, nuk ndryshohet asgjë me rëndësi, ndërsa kjo i ...

Zaev-Mas: Vendim pozitiv në kornizë të shpejtë kohore që të mundësojë rrugë evropiane të Maqedonisë së Veriut
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:41
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...

Pendarovski-Mas: Mbështetje e fuqishme nga ana gjermane për hapjen e negociatave për anëtarësim
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot e priti ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Hajko Mas, i cili po qëndron për vizitë pune në Republikën e Maqedonisë ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:41
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot e priti ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Hajko Mas, i cili po qëndron për vizitë pune në Republikën e Maqedonisë ...

Dimitrov insiston që Shkupi dhe Tirana të vlerësohen veç e veç
Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov ka nënvizuar sot se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vlerësohen ndaras në planin e eurointegrimeve. Kjo deklaratë e Dimitrovit u bë në takimin që pati me shefin e diplomacisë ...
Albportali | 13-Nov-2019 21:01
Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov ka nënvizuar sot se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vlerësohen ndaras në planin e eurointegrimeve. Kjo deklaratë e Dimitrovit u bë në takimin që pati me shefin e diplomacisë ...

Maas: Gjermania për rifillim të shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi
Shefi i diplomacisë gjermane Heiko Maas deklaroi sot se Gjermania angazhohet për një rifillim të shpejtë të negociatave midis Beogradit dhe Prishtinës, me synimin për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse që do ...
Top Channel | 13-Nov-2019 13:24
Shefi i diplomacisë gjermane Heiko Maas deklaroi sot se Gjermania angazhohet për një rifillim të shpejtë të negociatave midis Beogradit dhe Prishtinës, me synimin për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse që do ...

Meta për Radio France: Parisi na nxit për reforma të besueshme
mapo.al Presidenti Meta gjatë vizitës disaditore që po zhvillon në Paris dha një intervistë për “Radio France International”, ku u pyet dhe për vendimin për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë. Meta u shpreh se “edhe ...
Mapo | 13-Nov-2019 13:46
mapo.al Presidenti Meta gjatë vizitës disaditore që po zhvillon në Paris dha një intervistë për “Radio France International”, ku u pyet dhe për vendimin për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë. Meta u shpreh se “edhe ...

Ministri Heiko Maas thekson në Shkup mbështetjen për integrimin në BE
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, shkoi të mërkurën në Shkup për t’u treguar autoriteteve maqedonase se ky vend është shumë i rëndësishëm sikundër dhe procesi i integrimit të rajonit të Ballkanit Perëndimor. Ai la ...
AlbInfo | 13-Nov-2019 20:43
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, shkoi të mërkurën në Shkup për t’u treguar autoriteteve maqedonase se ky vend është shumë i rëndësishëm sikundër dhe procesi i integrimit të rajonit të Ballkanit Perëndimor. Ai la ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved