ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 07:56

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...
Top Channel | 13-Nov-2019 16:42
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...

Rinumërohen 50 vendvotime nga 1 mijë e 428
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) dje pasdite ka filluar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Deri më tash në QNR gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur për ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 09:22
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) dje pasdite ka filluar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Deri më tash në QNR gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur për ...

Haxhiu i reagon Limajt: Para se të shpifni për LVV-në, tregoni çfarë pazari keni bërë me Listen Serbe
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 23:00
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...

Limaj: LVV-së i duhen tri mandate për të përmbushur pazarin me Rashiqin
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 22:53
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...

NISMA: Cilat janë pazarllëqet e LVV-së me Nenad Rashiqin?
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:58
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...

Mustafa: Është në dorën e Vetëvendosjes nëse Nisma do të jetë pjesë e Qeverisë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:31
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...

Fillon rinumrimi i 1,428 vendvotimeve, QNR punon në dy ndërrime
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 17:52
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...

Rinumërohen 50 vendvotime
Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të cilit rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve. Ky proces ka filluar të mërkurën pasdite dhe sipas vëzhguesve të zgjedhjeve dhe rinumërimit, pritet të ...
Lajminet | 14-Nov-2019 10:29
Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të cilit rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve. Ky proces ka filluar të mërkurën pasdite dhe sipas vëzhguesve të zgjedhjeve dhe rinumërimit, pritet të ...

Dalin dëshmi të reja, në votat e ardhura nga Serbia votuan të vdekurit
Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e votuesve jashtë Kosove. Ata bëjnë pjesë, pikërisht në votat e ardhura nga Serbia, të cilat PZAP-i ka urdhëruar ...
Lajminet | 14-Nov-2019 10:29
Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e votuesve jashtë Kosove. Ata bëjnë pjesë, pikërisht në votat e ardhura nga Serbia, të cilat PZAP-i ka urdhëruar ...

Rinumërohen 50 nga 1428 vendvotime
Janë rinumëruar 50 vendvotime gjatë ndërrimit të dytë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të cilit rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve. Ky proces ka ...
Koha.net | 14-Nov-2019 10:28
Janë rinumëruar 50 vendvotime gjatë ndërrimit të dytë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të cilit rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve. Ky proces ka ...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
Arbresh | 14-Nov-2019 10:28
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

PZAP-ja zbehë pretendimet e Vetëvendosjes, “pezullohen” takimet Kurti-Mustafa
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka zbehur pretendimet e Vetëvendosjes në përbërjen e Qeverisë, duke “pezulluar” kështu edhe negociatat e liderit të kësaj partie, Albin Kurti, dhe liderit të Lidhjes ...
Medial | 14-Nov-2019 10:28
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka zbehur pretendimet e Vetëvendosjes në përbërjen e Qeverisë, duke “pezulluar” kështu edhe negociatat e liderit të kësaj partie, Albin Kurti, dhe liderit të Lidhjes ...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 10:21
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

PZAP-ja zbehë pretendimet e Vetëvendosjes, “pezullohen” takimet Kurti-Mustafa
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka zbehur pretendimet e Vetëvendosjes në përbërjen e Qeverisë, duke “pezulluar” kështu edhe negociatat e liderit të kësaj partie, Albin Kurti, dhe liderit të Lidhjes ...
Arbresh | 14-Nov-2019 10:15
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka zbehur pretendimet e Vetëvendosjes në përbërjen e Qeverisë, duke “pezulluar” kështu edhe negociatat e liderit të kësaj partie, Albin Kurti, dhe liderit të Lidhjes ...

Sot i jepet lamtumira e fundit regjisores Arzana Kraja
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
GazetaBlic | 14-Nov-2019 10:09
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

Ekskluzive: Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit, në Kosovë [Foto]
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
Albportali | 14-Nov-2019 09:58
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit, në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...
InFokusi | 14-Nov-2019 09:58
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e ...

6 javë nga zgjedhjet, ende pa marrëveshje për qeverinë e re
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...
Medial | 14-Nov-2019 09:58
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit, në Kosovë
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë,......
Zeri | 14-Nov-2019 09:58
Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë,......

6 javë nga zgjedhjet, ende pa marrëveshje për qeverinë e re
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...
Arbresh | 14-Nov-2019 09:53
Pavarësisht faktit që para një jave KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, certifikimi i tyre pritet të shtyhet edhe më tej. Rrjedhimisht, zvarritje pritet të ketë edhe drejt marrëveshjes ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved