ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 22:08

Komisionieri i ri për Zgjerimin: Negociatat me Shqipërinë hapen brenda pak muajsh

Komisionieri i ri për Zgjerimin: Negociatat me Shqipërinë hapen brenda pak muajsh
Kandidati hungarez për të pasuar Johannes Hanh si Komisioneri i ri i Zgjerimit ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor, duke premtuar hapjen e negociatave me Shqipërinë ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 16:38
Kandidati hungarez për të pasuar Johannes Hanh si Komisioneri i ri i Zgjerimit ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor, duke premtuar hapjen e negociatave me Shqipërinë ...

Premtimet e komisionarit të ri Oliver Varhelyi për zgjerimin dhe fqinjësinë e BE-së
Ai ishte kundërthënës përpara se të hynte në sallë, por kandidati për t’u bërë komisionar i ardhshëm i Fqinjësisë dhe Zgjerimit të BE-së, hungarezi Oliver Varhelyi, kishte një paraqitje konform standardeve gjatë seancës ...
Koha.net | 14-Nov-2019 20:41
Ai ishte kundërthënës përpara se të hynte në sallë, por kandidati për t’u bërë komisionar i ardhshëm i Fqinjësisë dhe Zgjerimit të BE-së, hungarezi Oliver Varhelyi, kishte një paraqitje konform standardeve gjatë seancës ...

Premtimet e Varhelyit për zgjerimin dhe fqinjësinë e BE-së
Ai i përmbushi pritjet për çështje siç janë Ballkani Perëndimor dhe fqinjët lindorë të bllokut, edhe pse lidhja e tij me kryeministrin kundërthënës hungarez, Viktor Orban, mbetet një shqetësim për shumë në qarqet e ...
Lajminet | 14-Nov-2019 19:31
Ai i përmbushi pritjet për çështje siç janë Ballkani Perëndimor dhe fqinjët lindorë të bllokut, edhe pse lidhja e tij me kryeministrin kundërthënës hungarez, Viktor Orban, mbetet një shqetësim për shumë në qarqet e ...

Premtimet e Oliverit për zgjerimin dhe fqinjësinë e BE-së
Ai ishte kundërthënës përpara se të hynte në sallë, por kandidati për t’u bërë komisionar i ardhshëm i Fqinjësisë dhe Zgjerimit të BE-së, hungarezi Oliver Varhelyi, kishte një paraqitje konform standardeve gjatë seancës ...
Radio Evropa e Lire | 14-Nov-2019 19:27
Ai ishte kundërthënës përpara se të hynte në sallë, por kandidati për t’u bërë komisionar i ardhshëm i Fqinjësisë dhe Zgjerimit të BE-së, hungarezi Oliver Varhelyi, kishte një paraqitje konform standardeve gjatë seancës ...

Komisionieri i ri për Zgjerimin: Negociatat me Shqipërinë hapen brenda pak muajsh
Kandidati hungarez për të pasuar Johannes Hanh si Komisioneri i ri i Zgjerimit ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor, duke premtuar hapjen e negociatave me Shqipërinë ...
Lexo | 14-Nov-2019 17:25
Kandidati hungarez për të pasuar Johannes Hanh si Komisioneri i ri i Zgjerimit ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor, duke premtuar hapjen e negociatave me Shqipërinë ...

Negociatat e Shqipërisë/ Reagon zyrtari i lartë i Bashkimit Europian: Ato do hapen para samitit ...
Postuar: 14/11/2019 - 17:00 Kandidati për Komisioner i Fqinjësisë së mirë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, shpalosi planet e tij për Ballkanin Perëndimor në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian. Në ...
Sot.Al | 14-Nov-2019 17:02
Postuar: 14/11/2019 - 17:00 Kandidati për Komisioner i Fqinjësisë së mirë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, shpalosi planet e tij për Ballkanin Perëndimor në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian. Në ...

Komisioneri i ri i Zgjerimit, Olivér Várhelyi: Premtoj hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin, brenda muajve të ardhshëm
Pasuesi i Johannes Hanh, si Komisioneri i ri i Zgjerimit, hungarezi Olivér Várhelyi, ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor. Ai ka premtuar hapjen e negociatave me ...
Medial | 14-Nov-2019 16:59
Pasuesi i Johannes Hanh, si Komisioneri i ri i Zgjerimit, hungarezi Olivér Várhelyi, ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor. Ai ka premtuar hapjen e negociatave me ...

Komisioneri i ri i Zgjerimit, Olivér Várhelyi: Premtoj hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin, brenda muajve të ardhshëm
Pasuesi i Johannes Hanh, si Komisioneri i ri i Zgjerimit, hungarezi Olivér Várhelyi, ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor. Ai ka premtuar hapjen e negociatave me ...
RTSH | 14-Nov-2019 16:55
Pasuesi i Johannes Hanh, si Komisioneri i ri i Zgjerimit, hungarezi Olivér Várhelyi, ka folur sot përpara Parlamentit Europian për vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor. Ai ka premtuar hapjen e negociatave me ...

Varhejli nuk e kaloi testin për eurokomisar
Bruksel, 14 nëntor 2019 (MEDIAL) – Eurodeputetët nuk janë të kënaqur nga pjesëmarrja e kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, transmetojnë nga komisioni për punë të jashtme të Parlamentit Evropian, ku ...
Medial | 14-Nov-2019 16:12
Bruksel, 14 nëntor 2019 (MEDIAL) – Eurodeputetët nuk janë të kënaqur nga pjesëmarrja e kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, transmetojnë nga komisioni për punë të jashtme të Parlamentit Evropian, ku ...

(VIDEO) Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata para majit
Kandidati për komisar për zgjerim dhe politikë fqinjësore, hungarezi Oliver Varhelji, dy orë e gjysmë u dëgjua dhe vlerësua nga eurodeputetët për aftësinë e tij për ta kryer këtë funksion në pesë vitet e ardhshme. ...
Shenja | 14-Nov-2019 16:10
Kandidati për komisar për zgjerim dhe politikë fqinjësore, hungarezi Oliver Varhelji, dy orë e gjysmë u dëgjua dhe vlerësua nga eurodeputetët për aftësinë e tij për ta kryer këtë funksion në pesë vitet e ardhshme. ...

Kandidati për eurokomisiar për zgjerim, në test para eurodeputetëve
Pas austriakut Johannes Hahn, politika e zgjerimit të Bashkimit Europian pritet të udhëhiqet nga “buldozeri” i Hungarisë në Bruksel, Olivér Várheli pasi komisioni për çështje ligjore i Parlamentit Evropian ka konstatuar ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 15:56
Pas austriakut Johannes Hahn, politika e zgjerimit të Bashkimit Europian pritet të udhëhiqet nga “buldozeri” i Hungarisë në Bruksel, Olivér Várheli pasi komisioni për çështje ligjore i Parlamentit Evropian ka konstatuar ...

Të martën këmbim i ideve për zgjerimin, por pa propozime konkrete
Bruksel, 14 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve-anëtare të martën në suaza të Këshillit të rregullt për punë të përgjithshme do të këmbejnë ide për të ardhmen e zgjerimit, dhe për ...
Medial | 14-Nov-2019 15:51
Bruksel, 14 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve-anëtare të martën në suaza të Këshillit të rregullt për punë të përgjithshme do të këmbejnë ide për të ardhmen e zgjerimit, dhe për ...

Kandidati për eurokomisiar për zgjerim, në test para eurodeputetëve
Pas austriakut Johannes Hahn, politika e zgjerimit të Bashkimit Europian pritet të udhëhiqet nga “buldozeri” i Hungarisë në Bruksel, Olivér Várheli pasi komisioni për çështje ligjore i Parlamentit Evropian ka konstatuar ...
Aktuale.MK | 14-Nov-2019 15:33
Pas austriakut Johannes Hahn, politika e zgjerimit të Bashkimit Europian pritet të udhëhiqet nga “buldozeri” i Hungarisë në Bruksel, Olivér Várheli pasi komisioni për çështje ligjore i Parlamentit Evropian ka konstatuar ...

Varhelyi: Dialogu të përmbyllet suksesshëm më 2020
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...
Portalb | 14-Nov-2019 14:32
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...

Kandidati për komisioner zgjerimi: Nëse zgjidhem, prioritet Ballkani Perëndimor
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...
Gazeta Dita | 14-Nov-2019 13:28
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...

Varhejli konsideron se Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata para majit
Kandidati për komisar për zgjerim dhe politikë fqinjësore, hungarezi Oliver Varhelji, dy orë e gjysmë u dëgjua dhe vlerësua nga eurodeputetët për aftësinë e tij për ta kryer këtë funksion në pesë vitet e ardhshme. Në ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 13:17
Kandidati për komisar për zgjerim dhe politikë fqinjësore, hungarezi Oliver Varhelji, dy orë e gjysmë u dëgjua dhe vlerësua nga eurodeputetët për aftësinë e tij për ta kryer këtë funksion në pesë vitet e ardhshme. Në ...

Varhelji: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata para majit
Në fjalën e tij hyrëse, Varhelji theksoi se ambicia e tij është të arrijë t’i bindë vendet anëtare se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria t’i fillojnë negociatat për anëtarësim me BE-në para Samitit BE-Ballkan perëndimor ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 13:05
Në fjalën e tij hyrëse, Varhelji theksoi se ambicia e tij është të arrijë t’i bindë vendet anëtare se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria t’i fillojnë negociatat për anëtarësim me BE-në para Samitit BE-Ballkan perëndimor ...

“Dialogu të përmbyllet suksesshëm më 2020”
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...
Medial | 14-Nov-2019 13:01
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...

Varhejli: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata para majit
Kandidati për komisar për zgjerim dhe politikë fqinjësore, hungarezi Oliver Varhelji, dy orë e gjysmë u dëgjua dhe vlerësua nga eurodeputetët për aftësinë e tij për ta kryer këtë funksion në pesë vitet e ardhshme. Në ...
Aktuale.MK | 14-Nov-2019 12:50
Kandidati për komisar për zgjerim dhe politikë fqinjësore, hungarezi Oliver Varhelji, dy orë e gjysmë u dëgjua dhe vlerësua nga eurodeputetët për aftësinë e tij për ta kryer këtë funksion në pesë vitet e ardhshme. Në ...

“Dialogu të përmbyllet suksesshëm më 2020”
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 12:45
Sot në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ka nisur seanca dëgjimore, ku duhet të konfirmohet kandidati për Komisioner të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi nga Hungaria. Ai është kandidati ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved