ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 07:56

Meta publikon dokumentin voluminoz, sqaron të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare në Kushtetuese

Meta publikon dokumentin voluminoz, sqaron të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare në Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për media mbrëmjen e kaluar, Kreu i ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 09:18
Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për media mbrëmjen e kaluar, Kreu i ...

Kushtetuesja/ Presidenti, akuza KED për interpretimin e afatit
Në një konferencë për shtyp të paralajmëruar Presidenti Meta u shpreh se mosndjekja e rradhës për përzgjedhjen e anëtarëve kushtetuese nga KED dhe interpretimi se afati i presidentit për përzgjedhjen e vakancës së parë ...
Top Channel | 14-Nov-2019 00:45
Në një konferencë për shtyp të paralajmëruar Presidenti Meta u shpreh se mosndjekja e rradhës për përzgjedhjen e anëtarëve kushtetuese nga KED dhe interpretimi se afati i presidentit për përzgjedhjen e vakancës së parë ...

Pyetet nëse do të ketë zgjedhje të reja në Vorë dhe Shkodër, Meta përgjigjet shkurt
Presidenti Meta zhvilloi sot një konferencë për shtyp, ku pranoi edhe pyetje nga gazetarët. Ai u pyet se çfarë do të ndodhë me bashkinë e Vorës dhe Shkodrës që janë pa kryetar dhe nëse do të kemi një datë zgjedhjesh.
Top Channel | 13-Nov-2019 21:56
Presidenti Meta zhvilloi sot një konferencë për shtyp, ku pranoi edhe pyetje nga gazetarët. Ai u pyet se çfarë do të ndodhë me bashkinë e Vorës dhe Shkodrës që janë pa kryetar dhe nëse do të kemi një datë zgjedhjesh.

Shteti paralel që po ngrihet, me një puç shteti!
Nga Sokol Balla Sot ishte një ditë e rëndësishme për Drejtësinë Shqiptare. Tre prokurorë shqiptarë në një mënyrë të paprecedentë, dhanë provim live para kamerave dhe Këshillit të lartë të Prokurorisë. Miliona shqiptarë ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:58
Nga Sokol Balla Sot ishte një ditë e rëndësishme për Drejtësinë Shqiptare. Tre prokurorë shqiptarë në një mënyrë të paprecedentë, dhanë provim live para kamerave dhe Këshillit të lartë të Prokurorisë. Miliona shqiptarë ...

Zëri i Amerikës: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri.
Top Channel | 13-Nov-2019 21:40
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri.

Meta “ngre në qiell” Marsida Xhaferllarin: Ka CV-në më të shkëlqyer, por është diskriminuar si e dashura e Alibeajt
Ilir Meta e ka cilësuar Marsida Xhaferllarin të dekretuar sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, si kandidaten me CV-në më të shkëlqyer. Sipas tij, kjo e fundit është edhe më e sulmuara, duke qenë se është e dashura e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:53
Ilir Meta e ka cilësuar Marsida Xhaferllarin të dekretuar sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, si kandidaten me CV-në më të shkëlqyer. Sipas tij, kjo e fundit është edhe më e sulmuara, duke qenë se është e dashura e ...

Meta: Kemi dy vjet pa kushtetutë, momenti i krijimit do të jetë historik
Presidenti Ilir Meta ka dalë në deklaratë për shtyp ku është shprehur se Marsida Xhaferllari do të jetë emri i parë i Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 13-Nov-2019 21:40
Presidenti Ilir Meta ka dalë në deklaratë për shtyp ku është shprehur se Marsida Xhaferllari do të jetë emri i parë i Gjykatës Kushtetuese.

Ilir Meta: Asnjë dyshim, do të jem president deri në 2022
Në konferencën për shtyp, presidenti Ilir Meta deklaroi se, do të qëndrojë në detyrën e presidentit të Republikës deri në datën 24 korrik 2022. “Asnjë dyshim deri në 24 korrik 2022, do të jem në krye të Institucionit ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:40
Në konferencën për shtyp, presidenti Ilir Meta deklaroi se, do të qëndrojë në detyrën e presidentit të Republikës deri në datën 24 korrik 2022. “Asnjë dyshim deri në 24 korrik 2022, do të jem në krye të Institucionit ...

Meta: Kryetari i KED po bën filma, vetëm diplomatët e korruptuar se kanë kuptuar
Çështja e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetueser ka bërë që kreu I shtetit, Ilir Meta të mos I kursejë akuzat e drejtpërdrejta ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit si dhe disa ndërkombëtarëve në Shqipëri. ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 21:59
Çështja e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetueser ka bërë që kreu I shtetit, Ilir Meta të mos I kursejë akuzat e drejtpërdrejta ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit si dhe disa ndërkombëtarëve në Shqipëri. ...

“Zëri i Amerikës”: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post, duket se nuk ka rrugëdalje!
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri. Presidenti Meta e bëri emërimin e ...
Telegraf | 13-Nov-2019 21:43
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri. Presidenti Meta e bëri emërimin e ...

A do ta mbyllë mandatin e presidentit? Meta: Do të jem në krye të shtetit shqiptar, deri më 24 korrik 2022
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një prononcim për mediat ka folur në lidhje me zgjedhjen në KED të dy anëtarëve më të rinj. Ai ndër të tjera u pyet nëse do ta mbyllte mandatin e presidentit, ashtu siç ...
Telegraf | 13-Nov-2019 21:40
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një prononcim për mediat ka folur në lidhje me zgjedhjen në KED të dy anëtarëve më të rinj. Ai ndër të tjera u pyet nëse do ta mbyllte mandatin e presidentit, ashtu siç ...

Metën e lëshojnë nervat, shpërthen në akuza ndaj SHBA-BE: Ndërkombëtarë të korruptuar
Presidenti Ilir Meta ka humbur durimin dhe ka lëshuar akuza të forta në drejtim të qeverisë, KED dhe ndërkombëtarëve gjatë konferencës lidhur me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Meta akuzoi qeverinë se qëllimisht ka ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:13
Presidenti Ilir Meta ka humbur durimin dhe ka lëshuar akuza të forta në drejtim të qeverisë, KED dhe ndërkombëtarëve gjatë konferencës lidhur me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Meta akuzoi qeverinë se qëllimisht ka ...

Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri. Presidenti Meta e bëri emërimin e ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 22:38
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri. Presidenti Meta e bëri emërimin e ...

Kushtetuesja/ Meta: Situatë provokuese për presidentit nga individë të mazhorancës
Presidenti i Republikës, Ilir Meta me tone të larta ka komentuar çështjen e zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për shtyp Meta akuzoi mazhorancën se disa individë nga radhët e saj kanë punuar ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 21:30
Presidenti i Republikës, Ilir Meta me tone të larta ka komentuar çështjen e zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për shtyp Meta akuzoi mazhorancën se disa individë nga radhët e saj kanë punuar ...

Kushtetuesja/ Ilir Meta kritika maxhorancës: Kemi të bëjmë me një rrethanë provokuese, disa individë kanë….
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta me anë të një konference për shtyp komentoi procesin e zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ndërsa tregoi edhe njëherë se procesi i zgjedhjes së tyre është caktuar ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 20:56
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta me anë të një konference për shtyp komentoi procesin e zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ndërsa tregoi edhe njëherë se procesi i zgjedhjes së tyre është caktuar ...

Presidenti Meta: Kreu i KED s’mund të bëjë lojëra. Kjo është e turpshme dhe sjellje mafioze
Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për përzgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Kreu i shtetit deklaroi se ka respektuar Kushtetutën dhe ligjin ...
Telegraf | 13-Nov-2019 21:13
Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për përzgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Kreu i shtetit deklaroi se ka respektuar Kushtetutën dhe ligjin ...

Përplasja/ Meta: Diplomatë të korruptuar, KED mafioze dhe politikanë pa dinjitet
Thellohet përplasja mes mazhorancës dhe Presidentit për mënyrën e ngritjes së Gjykatës së re Kushtetuese. Presidenti Meta ka bërë akuza të forta kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ...
Lapsi | 13-Nov-2019 22:03
Thellohet përplasja mes mazhorancës dhe Presidentit për mënyrën e ngritjes së Gjykatës së re Kushtetuese. Presidenti Meta ka bërë akuza të forta kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ...

Meta: KED sjellje mafioze, listat për Kushtetuese të dyshimta
Presidenti i Republikës Ilir Meta me tone të ashpëra ka sulmuar Këshillin e Emërimeve në Drejtësi në lidhje me procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën e mbajtur për shtup në ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 21:06
Presidenti i Republikës Ilir Meta me tone të ashpëra ka sulmuar Këshillin e Emërimeve në Drejtësi në lidhje me procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën e mbajtur për shtup në ...

“Zëri i Amerikës”: Ilir Meta fut në kaos Gjykatën Kushtetuese, tani duket se nuk ka rrugëdalje
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri. Presidenti Meta e bëri emërimin e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 20:47
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri. Presidenti Meta e bëri emërimin e ...

Meta për akuzat e Ballës: Nuk komentoj deklarata të njerëzve pa dinjitet
Pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për emërimin në Gjykatën Kushtetuese të juristes Marsida Xhaferrllari, Sekretari i PS-së, Taulant Balla deklaroi se kreu i shtetit shkeli kushtetutën. I pyetur për akuzuat e bëra ...
Telegraf | 13-Nov-2019 21:01
Pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për emërimin në Gjykatën Kushtetuese të juristes Marsida Xhaferrllari, Sekretari i PS-së, Taulant Balla deklaroi se kreu i shtetit shkeli kushtetutën. I pyetur për akuzuat e bëra ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved