ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 09:41

Sonte Kosova ndaj Çekisë/ Challandes: Jemi gati për ndeshjen

Sonte Kosova ndaj Çekisë/ Challandes: Jemi gati për ndeshjen
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...
Top Channel | 14-Nov-2019 05:34
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...

“Dardanët” të gatshëm për historinë, optimizëm për fitoren me Çekinë
Kombëtarja e Kosovës e ka kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen. Në seancën e fundit ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:13
Kombëtarja e Kosovës e ka kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen. Në seancën e fundit ...

Kosova sot zhvillon ndeshjen historike ndaj Çekisë
Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Çekisë do të luajnë sot (e enjte) në mbrëmje përballjen e madhe të tyre për Euro 2020. Dardanët janë mysafirë të Çekisë në takimin e shtatë të vlefshëm për Grupin A në kuadër të ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 08:44
Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Çekisë do të luajnë sot (e enjte) në mbrëmje përballjen e madhe të tyre për Euro 2020. Dardanët janë mysafirë të Çekisë në takimin e shtatë të vlefshëm për Grupin A në kuadër të ...

Kosova, Challandes: Është mrekulli që kemi arritur deri këtu, duam kualifikimin në Evropian
Trajneri Bernard Challandes ka thënë në konferencën e sotme për shtyp se rrugëtimi i derikëtushëm i përfaqësueses së Kosovës në kualifikimet e Euro 2020 ka qenë i mrekullueshëm. Zvicerani mendon se “Dardanët” e kanë një ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 18:18
Trajneri Bernard Challandes ka thënë në konferencën e sotme për shtyp se rrugëtimi i derikëtushëm i përfaqësueses së Kosovës në kualifikimet e Euro 2020 ka qenë i mrekullueshëm. Zvicerani mendon se “Dardanët” e kanë një ...

Mesazhi i Muriqit para ndeshjes mes Çekisë dhe Kosovës
Vedat Muriqi është mungesa e madhe te Kosova për ndeshjen e sotme ndaj Republikës çeke. Ylli i madh i Kosovës do të mungojë në dy takimet e fundit eliminatore për Euro 2020 për shkak të një lëndimi të pësuar në xhiron e ...
Lajminet | 14-Nov-2019 10:29
Vedat Muriqi është mungesa e madhe te Kosova për ndeshjen e sotme ndaj Republikës çeke. Ylli i madh i Kosovës do të mungojë në dy takimet e fundit eliminatore për Euro 2020 për shkak të një lëndimi të pësuar në xhiron e ...

Lidhja e Çekisë me Serbinë mund t’ia dhurojë Kosovës kualifikimin në EURO Mediumi çek, Idnes.cz, ka theksuar se lidhja mes Çekisë dhe Serbisë mund t’i kushtojë me pikë çekëve në kualifikimet për Evropian dhe rrjedhimisht t’ia sigurojë Kosovës...
Mediumi çek, Idnes.cz, ka theksuar se lidhja mes Çekisë dhe Serbisë mund t’i kushtojë me pikë çekëve në kualifikimet për Evropian dhe rrjedhimisht t’ia sigurojë Kosovës një vend në EURO 2020. Çekia e pret sonte ...
Kosova Sot | 14-Nov-2019 10:29
Mediumi çek, Idnes.cz, ka theksuar se lidhja mes Çekisë dhe Serbisë mund t’i kushtojë me pikë çekëve në kualifikimet për Evropian dhe rrjedhimisht t’ia sigurojë Kosovës një vend në EURO 2020. Çekia e pret sonte ...

Challandes: Jemi gati për ndeshjen
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...
InFokusi | 14-Nov-2019 10:28
Kosova është gati për ndeshjen kualifikuese ndaj Çekisë. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i kësaj përfaqësueseje, Bernard Challandes në konferencën për shtyp një ditë përpara kësaj sfide, teksa ndër të tjerat ...

Çfarë tregojnë statistikat për duelin e madh Çeki-Kosovë?
Çekia e pret sonte Kombëtaren e Kosovës në stadiumin Doosan Arena, në Pilsen, në orën 20:45 për ndeshjen e parafundit në kuadër të Grupit A kualifikues për EURO 2020. Dardanët do të jetë e motivuar nga fitorja 2:1 në ...
InFokusi | 14-Nov-2019 10:28
Çekia e pret sonte Kombëtaren e Kosovës në stadiumin Doosan Arena, në Pilsen, në orën 20:45 për ndeshjen e parafundit në kuadër të Grupit A kualifikues për EURO 2020. Dardanët do të jetë e motivuar nga fitorja 2:1 në ...

Stërvitja e fundit e Dardanëve para ndeshjes me çekët përmes fotografive
Kosova e ka mbyllur stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen. Në seancën e fundit kanë stërvitur ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 21:34
Kosova e ka mbyllur stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen. Në seancën e fundit kanë stërvitur ...

Takim me historinë, Kosova në Çeki për të mbajtur gjallë ëndrrën Euro 2020
Takim me historinë. Sot në mbrëmje në stadiumin Doosan Arena të Plzenit, Kosova e Bernard Challandes luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të historisë së saj. Dardanët sfidojnë Çekinë për të mbajtur gjallë ëndrrën e ...
InFokusi | 14-Nov-2019 10:21
Takim me historinë. Sot në mbrëmje në stadiumin Doosan Arena të Plzenit, Kosova e Bernard Challandes luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të historisë së saj. Dardanët sfidojnë Çekinë për të mbajtur gjallë ëndrrën e ...

Lidhja e Çekisë me Serbinë mund t’ia dhurojë Kosovës kualifikimin në EURO
Mediumi çek, Idnes.cz, ka theksuar se lidhja mes Çekisë dhe Serbisë mund t’i kushtojë me pikë çekëve në kualifikimet për Evropian dhe rrjedhimisht t’ia sigurojë Kosovës një vend në EURO 2020. Çekia e pret sonte ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 10:21
Mediumi çek, Idnes.cz, ka theksuar se lidhja mes Çekisë dhe Serbisë mund t’i kushtojë me pikë çekëve në kualifikimet për Evropian dhe rrjedhimisht t’ia sigurojë Kosovës një vend në EURO 2020. Çekia e pret sonte ...

Kosova fitoi ndeshjen e parë ndaj Çekisë, por mysafirët dominuan në statistika
Çekët në takimin e parë në Prishtinë u zhgënjyen në rezultat, por treguan se janë një skuadër mjaft kompakte… të paktën kështu tregojnë statistikat. ‘Dardanët’ fituan me përmbysje (2:1) falë golave të Vedat Muriqit dhe ...
Lajminet | 14-Nov-2019 10:21
Çekët në takimin e parë në Prishtinë u zhgënjyen në rezultat, por treguan se janë një skuadër mjaft kompakte… të paktën kështu tregojnë statistikat. ‘Dardanët’ fituan me përmbysje (2:1) falë golave të Vedat Muriqit dhe ...

Nëse ndodh kjo sonte ndaj Kosovës, UEFA i heq pikë Çekisë
Kosova synon kualifikimin në Kampionatin Evropian nga ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë, mirëpo skuadrës së Bernard Challandes do t’i ndihmonte fitorja kundër Çekisë edhe për ngritjen në ranglistën e FIFA-s, që i ...
GazetaBlic | 14-Nov-2019 10:21
Kosova synon kualifikimin në Kampionatin Evropian nga ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë, mirëpo skuadrës së Bernard Challandes do t’i ndihmonte fitorja kundër Çekisë edhe për ngritjen në ranglistën e FIFA-s, që i ...

10:06 Kosova e kishte mposhtur Çekinë në Prishtinë, por çekët kishin dominuar me statistika Kombëtarja e Kosovës do të...
Kombëtarja e Kosovës do të jetë e motivuar nga fitorja 2:1 në Prishtinë kundër Çekisë në Prishtinë për ta mposhtur edhe sot Kombëtaren çeke. Mirëpo, fitorja e “Dardanëve” në Prishtinë s’kishte qenë shumë bindëse. Çekia ...
Kosova Sot | 14-Nov-2019 10:09
Kombëtarja e Kosovës do të jetë e motivuar nga fitorja 2:1 në Prishtinë kundër Çekisë në Prishtinë për ta mposhtur edhe sot Kombëtaren çeke. Mirëpo, fitorja e “Dardanëve” në Prishtinë s’kishte qenë shumë bindëse. Çekia ...

A do t’i ngrihet shtatore në Prishtinë përzgjedhësit Challandes nëse Kosova shkon në Euro 2020? Përgjigjja e zviceranit solli të qeshura në sallë
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes e ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Çekinë, ku ka folur për shumë gjëra. Challandes së bashku me mesfushorin Valon Berisha kanë folur për gjendjen e skuadrës ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 20:21
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes e ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Çekinë, ku ka folur për shumë gjëra. Challandes së bashku me mesfushorin Valon Berisha kanë folur për gjendjen e skuadrës ...

Vlerat e skuadrave, Çekia qëndron para Kosovës
Çekia dhe Kosova përballen sot nga ora 20:45 në ‘Doosan Arena’ në Plzen, në ndeshjen deçizice për kualifikimin në Euro 2020. Kundërshtarët qëndrojnë më mirë sesa skuadra jonë në aspektin e vlerësimit të lojtarëve, ...
Lajminet | 14-Nov-2019 10:04
Çekia dhe Kosova përballen sot nga ora 20:45 në ‘Doosan Arena’ në Plzen, në ndeshjen deçizice për kualifikimin në Euro 2020. Kundërshtarët qëndrojnë më mirë sesa skuadra jonë në aspektin e vlerësimit të lojtarëve, ...

Mediet çeke: Ndeshja kundër Kosovës mund të shpërthejë në thirrje politike
Kosova do të përballet sonte në udhëtim te Republika Çeke në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, transmeton zeri.info “Ndeshja e futbollit mes Republikës Çeke dhe Kosovës, që është......
Zeri | 14-Nov-2019 10:03
Kosova do të përballet sonte në udhëtim te Republika Çeke në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, transmeton zeri.info “Ndeshja e futbollit mes Republikës Çeke dhe Kosovës, që është......

Kjo është forma e kombëtares së Çekisë
Kombëtarja e Çekisë nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e lojtarit të tyre më të mirë. Kosova dhe Çekia takohen në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian ‘EURO 2020’, raporton GazetaBlic . Kombëtarja e ...
GazetaBlic | 14-Nov-2019 10:03
Kombëtarja e Çekisë nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e lojtarit të tyre më të mirë. Kosova dhe Çekia takohen në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian ‘EURO 2020’, raporton GazetaBlic . Kombëtarja e ...

Sfida vendimtare për Kosovën
Sonte Kosova do të përballet në udhëtim me Republikën Çeke, ndeshje që zhvillohet nga ora 20:45, përcjell albinfo.ch. Kjo ndeshje është vendimtare, pasi Dardanët duhet të fitojnë për të shpresuar në kualifikim, sepse ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 10:03
Sonte Kosova do të përballet në udhëtim me Republikën Çeke, ndeshje që zhvillohet nga ora 20:45, përcjell albinfo.ch. Kjo ndeshje është vendimtare, pasi Dardanët duhet të fitojnë për të shpresuar në kualifikim, sepse ...

Kosova e kishte mposhtur Çekinë në Prishtinë, por çekët kishin dominuar me statistika
Kombëtarja e Kosovës do të jetë e motivuar nga fitorja 2:1 në Prishtinë kundër Çekisë në Prishtinë për ta mposhtur edhe sot Kombëtaren çeke. Mirëpo, fitorja e “Dardanëve” në Prishtinë s’kishte qenë shumë bindëse. Çekia ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 09:53
Kombëtarja e Kosovës do të jetë e motivuar nga fitorja 2:1 në Prishtinë kundër Çekisë në Prishtinë për ta mposhtur edhe sot Kombëtaren çeke. Mirëpo, fitorja e “Dardanëve” në Prishtinë s’kishte qenë shumë bindëse. Çekia ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved