ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 06:55

Zgjidhet raportues i KE për Kosovën

Zgjidhet raportues i KE për Kosovën
Në garën për raportues të Këshilit të Evropës për Kosovën ishte edhe diplomati rus Aleksey Kondratyev, i cili humbi bindshëm këtë garë. Diplomati gjerman Peter Beyer, që konsiderohet një prej njohësve më të mirë ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 16:14
Në garën për raportues të Këshilit të Evropës për Kosovën ishte edhe diplomati rus Aleksey Kondratyev, i cili humbi bindshëm këtë garë. Diplomati gjerman Peter Beyer, që konsiderohet një prej njohësve më të mirë ...

Kush është Peter Beyer, raportuesi i zgjedhur për Kosovën në Këshillin e Evropës
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Beyer mposhti kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyev me prejardhje ruse. Për kandidimin e Kondratyev ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 16:26
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Beyer mposhti kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyev me prejardhje ruse. Për kandidimin e Kondratyev ...

Hoxhaj: Kosova duhet të jetë pjesë e Këshillit Evropian
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas zgjedhjes së gjermanit Peter Beyer raportues i Kosovës në Këshillin Europian, ka thënë se Kosova duhet te jetë pjesë e KE-së. Lexo po ashtu: Peter Beyer fiton ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 16:19
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas zgjedhjes së gjermanit Peter Beyer raportues i Kosovës në Këshillin Europian, ka thënë se Kosova duhet te jetë pjesë e KE-së. Lexo po ashtu: Peter Beyer fiton ...

Mustafa uron Beyer: Do të mbrojë interesat e shtetit tonë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, me rastin e zgjedhjes së deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës ka dërguar një telegram urimi. Mustafa ka uruar zgjedhjen e Peter Beyer, duke ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 15:58
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, me rastin e zgjedhjes së deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës ka dërguar një telegram urimi. Mustafa ka uruar zgjedhjen e Peter Beyer, duke ...

Raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës, deputeti gjerman ‘zhyt’ rusin problematik
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin, Aleksey Kondratyev. Gjatë votimit të sotëm në Komitetin për Politikë të Jashtme dhe Demokraci të ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:59
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin, Aleksey Kondratyev. Gjatë votimit të sotëm në Komitetin për Politikë të Jashtme dhe Demokraci të ...

Kush është Peter Beyer, deputeti gjerman që mposhti sot ish-spiunin rus
Kundërshtar i ndarjes së Kosovës e përkrahës i liberalizimit të vizave për kosovarët. Ky është me pak fjalë, deputeti gjerman, Peter Beyer, i cili nga sot do të raportojë për Kosovën në Këshillin e Evropës. Deputeti ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 16:31
Kundërshtar i ndarjes së Kosovës e përkrahës i liberalizimit të vizave për kosovarët. Ky është me pak fjalë, deputeti gjerman, Peter Beyer, i cili nga sot do të raportojë për Kosovën në Këshillin e Evropës. Deputeti ...

Isa Mustafa uron për zgjedhjen e gjermanit Beyer raportues për Kosovën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar për zgjedhjen e deputetit Peter Beyer në detyrën e raportuesit për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kryetari Isa Mustafa ka dërguar telegram urimi pas zgjedhjes së gjermanit ...
InFokusi | 14-Nov-2019 16:31
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar për zgjedhjen e deputetit Peter Beyer në detyrën e raportuesit për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kryetari Isa Mustafa ka dërguar telegram urimi pas zgjedhjes së gjermanit ...

Pacolli: Çdo zgjidhje tjetër përveç Beyer do të ishte e panatyrshme
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të Këshillit të Evropës. “Çdo zgjedhje tjetër do të ishte e ...
Medial | 14-Nov-2019 16:26
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të Këshillit të Evropës. “Çdo zgjedhje tjetër do të ishte e ...

Pacolli: Çdo zgjidhje tjetër përveç Beyer do të ishte e panatyrshme
Pacolli ka thënë se bashkëpunimi me Beyer do të jetë shumë i rëndësishëm për të ardhmen integruese të Kosovës. Postimi i plotë: Jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të ...
Lajminet | 14-Nov-2019 16:24
Pacolli ka thënë se bashkëpunimi me Beyer do të jetë shumë i rëndësishëm për të ardhmen integruese të Kosovës. Postimi i plotë: Jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të ...

Lluka: Lajm shumë i mirë për vendin tonë përzgjedhja e raportuesit për Kosovë, Peter Beyer
Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se përzgjedhja e Peter Beyer si raportues për Kosovën, është një lajm shumë i mirë për vendin tonë. “Lajm shumë i mirë për vendin tonë përzgjedhja e ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 16:21
Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se përzgjedhja e Peter Beyer si raportues për Kosovën, është një lajm shumë i mirë për vendin tonë. “Lajm shumë i mirë për vendin tonë përzgjedhja e ...

Haradinaj për Beyer: Uroj të jetë rifillim i mbarë i angazhimit evropian në Kosovë
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas zgjedhjes së gjermanit Peter Beyer si raportues për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës. Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 15:33
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas zgjedhjes së gjermanit Peter Beyer si raportues për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës. Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në ...

Pacolli: Çdo zgjidhje tjetër përveç Beyer do të ishte e panatyrshme
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të Këshillit të Evropës. “Çdo zgjedhje tjetër do të ishte e ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 16:14
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të Këshillit të Evropës. “Çdo zgjedhje tjetër do të ishte e ...

Pacolli për Bauer: Çdo zgjedhje tjetër do të ishte e panatyrshme
Në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës, gjermani Peter Bauer ka mundur rusin Aleksey Kondratyev. Në lidhje me këtë Behgjet Pacolli, në Facebook e shprehu lumturinë e tij me rastin e zgjedhjes së Peter ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 16:14
Në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës, gjermani Peter Bauer ka mundur rusin Aleksey Kondratyev. Në lidhje me këtë Behgjet Pacolli, në Facebook e shprehu lumturinë e tij me rastin e zgjedhjes së Peter ...

Lluka i gëzohet zgjedhjes së deputetit gjerman, Peter Beyer si raportues për Kosovë
Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, i është gëzuar shumë zgjedhjes së deputetit gjerman, Peter Beyer, si raportues për Kosovë nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Asamblesë Parlamentare të ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 16:11
Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, i është gëzuar shumë zgjedhjes së deputetit gjerman, Peter Beyer, si raportues për Kosovë nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Asamblesë Parlamentare të ...

Isa Mustafa uron për zgjedhjen e gjermanit Beyer raportues për Kosovën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar për zgjedhjen e deputetit Peter Beyer në detyrën e raportuesit për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kryetari Isa Mustafa ka dërguar telegram urimi pas zgjedhjes së gjermanit ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 16:01
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar për zgjedhjen e deputetit Peter Beyer në detyrën e raportuesit për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kryetari Isa Mustafa ka dërguar telegram urimi pas zgjedhjes së gjermanit ...

Mustafa: Jemi të bindur se Beyer do të mbrojë interesat e shtetit tonë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës duke u shprehur i bindur se Beyer do t’i mbroj interesat e Kosovës. “Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës, ...
Zeri | 14-Nov-2019 15:56
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës duke u shprehur i bindur se Beyer do t’i mbroj interesat e Kosovës. “Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës, ...

Haradinaj ka disa fjalë pas zgjedhjes së Beyer si raportues për Kosovën
Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë në një status në facebook ka treguar për procesin e zgjedhjes së Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. Ai tha se Peter Beyer u zgjodh me 33 vota kundër ...
InFokusi | 14-Nov-2019 15:56
Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë në një status në facebook ka treguar për procesin e zgjedhjes së Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. Ai tha se Peter Beyer u zgjodh me 33 vota kundër ...

Mustafa uron zgjedhjen e Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar zgjedhjen e deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. “Shpreh urimet e mia për mikun tim dhe të Kosovës, z. Peter Beyer për zgjedhjen e ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 15:56
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar zgjedhjen e deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. “Shpreh urimet e mia për mikun tim dhe të Kosovës, z. Peter Beyer për zgjedhjen e ...

Mustafa uron zgjedhjen e deputetit Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar zgjedhjen e deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. “Shpreh urimet e mia për mikun tim dhe të Kosovës, z. Peter Beyer për zgjedhjen e ...
Medial | 14-Nov-2019 15:56
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar zgjedhjen e deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. “Shpreh urimet e mia për mikun tim dhe të Kosovës, z. Peter Beyer për zgjedhjen e ...

Mustafa uron zgjedhjen e Beyer raportues për Kosovën në KE
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me rastin e zgjedhjes së deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës ka dërguar telegram urimi.
Kosova Press | 14-Nov-2019 15:51
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me rastin e zgjedhjes së deputetit të CDU-së, Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës ka dërguar telegram urimi.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved