ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 01:20

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.
Top Channel | 14-Nov-2019 15:51
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.

Krasniqi për vendimin e Gjykatës Supreme: Askush nuk humbi – Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 21:45
Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga ...

Limaj: Vendimi i Gjykatës Supreme mbrojti integritetin e zgjedhjeve
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. Limaj ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 18:36
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. Limaj ...

Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve dëmton procesin zgjedhor
Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve në nivel të vendit, po shihet si aspekt negativ dhe që e dëmton të gjithë procesin zgjedhor. Kjo shënon njëherësh edhe numrin më të madh të vendvotimeve të rinumëruara në ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 18:13
Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve në nivel të vendit, po shihet si aspekt negativ dhe që e dëmton të gjithë procesin zgjedhor. Kjo shënon njëherësh edhe numrin më të madh të vendvotimeve të rinumëruara në ...

Gjykata Supreme refuzon ankesat e kandidatëve për deputetë për votat nga Serbia
Gjykata Supreme brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me të gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike. Për Telegrafin, Gjykata Supreme ka konfirmuar se ka pranuar shtatë ankesa të ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 15:58
Gjykata Supreme brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me të gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike. Për Telegrafin, Gjykata Supreme ka konfirmuar se ka pranuar shtatë ankesa të ...

Zgjedhjet në Kosovë, NISMA hyn në Kuvend, ndryshon rezultati pas vendimit të Gjykatës Supreme
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...
Lapsi | 14-Nov-2019 16:50
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...

Krasniqi i përgjigjet Gjykatës Supreme: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga ...
Medial | 14-Nov-2019 21:55
Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga ...

Limaj: Vendimi Gjykatës Supreme mbrojti integritetin e zgjedhjeve
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. ...
Aktuale.MK | 14-Nov-2019 21:50
Kryetari i NISMA-së Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vendimi i Gjykatë Supreme, për të mos përfshirë në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve, rreth 3 mijë vota nga Serbia, është fitore e ligjshmërisë. ...

Krasniqi i përgjigjet Gjykatës Supreme: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga ...
Arbresh | 14-Nov-2019 21:50
Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga ...

Gjykata e Lartë e Kosovës anulon votat e dërguara me postë nga Serbia
Në Kosovë, gjykata e Lartë vendosi sot që votat e dërguara me postë nga Serbia të anulohen, duke refuzuar kështu kërkesën e përfaqësuesve të lëvizjes Vetëvendosje që këto vota të numërohen. Vendimi pritet të ndryshoj ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 21:45
Në Kosovë, gjykata e Lartë vendosi sot që votat e dërguara me postë nga Serbia të anulohen, duke refuzuar kështu kërkesën e përfaqësuesve të lëvizjes Vetëvendosje që këto vota të numërohen. Vendimi pritet të ndryshoj ...

Jakup Krasniqi flet për vendimin e Supremes: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 20:50
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Jakup Krasniqi flet për vendimin e Supremes: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
“Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike”, ka thënë Krasniqi. “Vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PSAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga Serbia, askush ...
Lajminet | 14-Nov-2019 20:45
“Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike”, ka thënë Krasniqi. “Vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PSAP-së, për anulimin e votave të kontrabanduara nga Serbia, askush ...

Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 20:41
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Krasniqi pas vendimit të Supremes: Askush nuk ka fituar a humbur deputet, numrin e tyre e ka caktuar sovrani.
Pas vendimit të Gjykatës Supreme ka reaguar edhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi. Ai ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin ...
InFokusi | 14-Nov-2019 20:36
Pas vendimit të Gjykatës Supreme ka reaguar edhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi. Ai ka thënë se vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës e cila la në fuqi vendimin e PZAP-së, për anulimin ...

Jakup Krasniqi flet për vendimin e Supremes: Askush nuk humbi, Kosova fitoi sigurinë juridike
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 20:31
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë disa fjalë për vendimin e Gjykatës Supreme, që vendosi për mospranimin e votave të ardhrua nga Serbia dhe kështu koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Reçica: Vendimi i PZAP-it është i drejtë, nuk do të lejojmë Vuçiqin të shtrijë dorën e manipulimit mbi shtetin tonë
Skender Reçica nga Nisma Socialdemokrate, ka thënë se mbrojtja e vullnetit të lirë të qytetarëve të Kosovës është obligim ligjor që nuk përjashton asnjë subjekt politik dhe asnjë individ. Reçica ka pohuar se dështimi ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 13:39
Skender Reçica nga Nisma Socialdemokrate, ka thënë se mbrojtja e vullnetit të lirë të qytetarëve të Kosovës është obligim ligjor që nuk përjashton asnjë subjekt politik dhe asnjë individ. Reçica ka pohuar se dështimi ...

Limaj thotë se me vendimin e Gjykatës Supreme u mbrojt integriteti i zgjedhjeve
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Albportali | 14-Nov-2019 20:21
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Baci Jakup i jep një mesazh Vetëvendosjes, pas vendimit të Supremes
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi, thotë se vendimi i Supremes nuk duhet të shihet as si humbje e as si fitore e askujt. Ai thotë se me këtë vendim, Kosova fitoi sigurinë juridike. Baci Jakup në një ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 20:17
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismas Jakup Krasniqi, thotë se vendimi i Supremes nuk duhet të shihet as si humbje e as si fitore e askujt. Ai thotë se me këtë vendim, Kosova fitoi sigurinë juridike. Baci Jakup në një ...

Limaj thotë se me vendimin e Gjykatës Supreme u mbrojt integriteti i zgjedhjeve
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Zeri | 14-Nov-2019 19:56
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

Limaj thotë se me vendimin e Gjykatës Supreme u mbrojt integriteti i zgjedhjeve
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 19:51
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është gëzuar vendimit të Gjykatës Supreme që vendosi përfundimisht të mos numërohen votat e ardhura nga Serbia. Në këtë mënyrë, me shumë gjasë, koalicioni Nisma-AKR-PD ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved