ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 07:56

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...
Top Channel | 13-Nov-2019 16:42
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...

Haxhiu i reagon Limajt: Para se të shpifni për LVV-në, tregoni çfarë pazari keni bërë me Listen Serbe
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 23:00
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...

Limaj: LVV-së i duhen tri mandate për të përmbushur pazarin me Rashiqin
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 22:53
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...

NISMA: Cilat janë pazarllëqet e LVV-së me Nenad Rashiqin?
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:58
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...

Mustafa: Është në dorën e Vetëvendosjes nëse Nisma do të jetë pjesë e Qeverisë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:31
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...

Fillon rinumrimi i 1,428 vendvotimeve, QNR punon në dy ndërrime
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 17:52
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...

KQZ tregon sa vendvotime janë numëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, kanë bërë të ditur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka bërë të ditur se deri më tani, ndërrimi i dytë ka ...
Arbresh | 14-Nov-2019 08:59
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, kanë bërë të ditur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka bërë të ditur se deri më tani, ndërrimi i dytë ka ...

Nga KQZ bëhet e ditur se sa vendvotime janë numëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nisi mbrëmë rinumërimi i 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Indeksonline se deri më tani ndërrimi i dytë ka rinumëruar 50 vendvotime. ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 08:56
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nisi mbrëmë rinumërimi i 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka deklaruar për Indeksonline se deri më tani ndërrimi i dytë ka rinumëruar 50 vendvotime. ...

KQZ-ja tregon sa vendvotime janë rinumëruar deri më tani
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, ka bërë të ditur në një përgjigje për Gazetën Express Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka bërë të ditur se deri më ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 08:51
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 50 vendvotime, ka bërë të ditur në një përgjigje për Gazetën Express Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka bërë të ditur se deri më ...

Ankimimi i një vendimi të Supremes në Kushtetuese mund të zvarrisë edhe më tej formimin e Qeverisë
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...
Medial | 14-Nov-2019 08:39
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...

Ekspertët: Formimi i Kuvendit dhe Qeverisë së re nuk ndikohet nga ankesat në Kushtetuese
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mund të certifikojë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor, pa pasur nevojë të pres vendimin e Gjykatës Kushtetuese, në rast se në këtë instancë ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 16:31
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mund të certifikojë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor, pa pasur nevojë të pres vendimin e Gjykatës Kushtetuese, në rast se në këtë instancë ...

Sherri i rinumërimit po shtyhet marrëveshja për koalicion
Rinumërmi i 1 mijë e 428 vendvotime e shtyen finalizimin e marrëveshjes për koalicionin VV-LDK Nëse konfirmohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për votat e ardhura nga Serbia, edhe nga ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 08:39
Rinumërmi i 1 mijë e 428 vendvotime e shtyen finalizimin e marrëveshjes për koalicionin VV-LDK Nëse konfirmohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për votat e ardhura nga Serbia, edhe nga ...

Ankimimi i një vendimi të Supremes në Kushtetuese mund të zvarrisë edhe më tej formimin e Qeverisë
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...
Arbresh | 14-Nov-2019 08:33
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...

Limaj: VV e Rashiq po i kërkojnë Supremes t’ua kthejë votat që thonin se janë mbushur në Nish
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ka Lëvizja Vetëvendosje dhe Nenad Rashiq pavarësisht se i kanë cilësuar si të parregullta pakot e ardhura nga Serbia, po kërkojnë nga Gjykata Supreme t’i ...
Shenja | 14-Nov-2019 08:23
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ka Lëvizja Vetëvendosje dhe Nenad Rashiq pavarësisht se i kanë cilësuar si të parregullta pakot e ardhura nga Serbia, po kërkojnë nga Gjykata Supreme t’i ...

Dy javë për rinumërime të tjera
Nga 1547 vendvotime sa kanë qenë në dispozicion në zgjedhjet e 6 tetorit vetëm 10 për qind e tyre kanë mbetur pa u futur në rinumërim. Pas vendimit të PZAP-it Qendra e Numërimit dhe e Rezultateve e ka nisur rinumërimin ...
Zeri | 14-Nov-2019 08:22
Nga 1547 vendvotime sa kanë qenë në dispozicion në zgjedhjet e 6 tetorit vetëm 10 për qind e tyre kanë mbetur pa u futur në rinumërim. Pas vendimit të PZAP-it Qendra e Numërimit dhe e Rezultateve e ka nisur rinumërimin ...

Viti 2020 mund ta zë Kosovën keq
Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan me sukses – u cilësuan edhe si jashtëzakonisht demokratike, fer e të lira, por kontestet për këto zgjedhje nuk po përfundojnë. Tash e më shumë se një muaj, Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 07:13
Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan me sukses – u cilësuan edhe si jashtëzakonisht demokratike, fer e të lira, por kontestet për këto zgjedhje nuk po përfundojnë. Tash e më shumë se një muaj, Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ...

Rinumërimi shtyn finalizimin e marrëveshjes për koalicionin VV-LDK
Rinumërimi i më shumë se gjysmës së vendvotimeve ka ngadalësuar negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike për finalizimin e marrëveshjes së koalicionit. Janë zyrtarë të LDK-së, të cilët kanë thënë se ...
Koha.net | 14-Nov-2019 06:45
Rinumërimi i më shumë se gjysmës së vendvotimeve ka ngadalësuar negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike për finalizimin e marrëveshjes së koalicionit. Janë zyrtarë të LDK-së, të cilët kanë thënë se ...

Nis rinumërimi votave të 1.472 vendvotime në Kosovë
Prishtinë, 13 nëntor 2019 – Të mërkurën pasdite në Kosovë ka nisur rinumërimi i fletëvotimeve të 1.472 vendvotimeve të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Rinumërimin e votave e ka urdhëruar Paneli ...
Illyriapress | 14-Nov-2019 00:34
Prishtinë, 13 nëntor 2019 – Të mërkurën pasdite në Kosovë ka nisur rinumërimi i fletëvotimeve të 1.472 vendvotimeve të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Rinumërimin e votave e ka urdhëruar Paneli ...

Sherifi i Nismës: VV-ja janë hajna të Superligës, po tentojnë të na i vjedhin mandatet me vota të Serbisë
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, në emisionin DPT te Fidani e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është ...
InFokusi | 14-Nov-2019 00:04
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, në emisionin DPT te Fidani e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është ...

Sherifi e quan hipokrizi të dyfishtë vendimin e VV-së që të dërgojë ankesë në Supreme
“Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka thënë Sherifi. “Vendimin e kanë marrë në mungesë të guximit me dalë para qytetarëve” Tutje Sherifi thotë se Nisma sigurt do të jetë pjesë e Kuvendit. “VV do të ketë 29 deputetë, ata ...
Lajminet | 13-Nov-2019 23:55
“Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka thënë Sherifi. “Vendimin e kanë marrë në mungesë të guximit me dalë para qytetarëve” Tutje Sherifi thotë se Nisma sigurt do të jetë pjesë e Kuvendit. “VV do të ketë 29 deputetë, ata ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved