ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 22:07

‘Thonë se u urdhërua që shkoi tek noterja’, ish-deputeti i PD: Si mundet të bëhet qesharake një anëtare e Gjykatës Kushtetuese?!

‘Thonë se u urdhërua që shkoi tek noterja’, ish-deputeti i PD: Si mundet të bëhet qesharake një anëtare e Gjykatës Kushtetuese?!
Ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu iu është bashkuar reagimeve pas betimit të anëtares së re Gjykatës Kushtetuese Arta Vorpsi pranë një notereje, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi që ajo të ishte pjesë e ceremonisë. ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 16:20
Ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu iu është bashkuar reagimeve pas betimit të anëtares së re Gjykatës Kushtetuese Arta Vorpsi pranë një notereje, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi që ajo të ishte pjesë e ceremonisë. ...

Sherri i ri për Kushtetuesen/ Presidenti emëroi Xhaferllarin, Arta Vorpsi betohet para noterit
Pas shkrirjes së Gjykatës Kushtetuese nga procesi vetingut, procesi zëvendësimit të anëtarëve futen në një tjetër ngërç, të paprecedentë e të rrezikshëm kushtetues.
Top Channel | 14-Nov-2019 15:23
Pas shkrirjes së Gjykatës Kushtetuese nga procesi vetingut, procesi zëvendësimit të anëtarëve futen në një tjetër ngërç, të paprecedentë e të rrezikshëm kushtetues.

Gjykata Kushtetuese/ Meta thërret sot për betim anëtarët e rinj
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të thërrasë sot për betim, anëtarët e rinj të zgjedhur të Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 14-Nov-2019 15:03
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të thërrasë sot për betim, anëtarët e rinj të zgjedhur të Gjykatës Kushtetuese.

Përse Gjykata Kushtetuese i kall datën Ilir Metës?
Nga Armand Mehmeti A e meriton Ilir Meta të quhet Presidenti i shqiptarëve? Kjo është pyetja që çdo shqiptar i bën vetes sot, kur sheh për të disatën herë kreun e shtetit në një përpjekje akrobatike për të prodhuar një ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 15:23
Nga Armand Mehmeti A e meriton Ilir Meta të quhet Presidenti i shqiptarëve? Kjo është pyetja që çdo shqiptar i bën vetes sot, kur sheh për të disatën herë kreun e shtetit në një përpjekje akrobatike për të prodhuar një ...

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, ja çfarë u vendos
TIRANË Ka përfunduar në këto momente mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, e cila u mbajt sot pas dekretimit nga Kreu i Shtetit të Marsida Xhaferllarit si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Burime brenda mbledhjes i thanë ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:54
TIRANË Ka përfunduar në këto momente mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, e cila u mbajt sot pas dekretimit nga Kreu i Shtetit të Marsida Xhaferllarit si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Burime brenda mbledhjes i thanë ...

Gjykata Kushtetuese, Kuvendi nesër në seancë të jashtëzakonshme për dekretin e Metës për Xhaferrllarin
Kuv endi i Shqipërisë do të mbajë nesër një seancë parlamentare të jashtëzakonshme për emërimin e Marsida Xhaferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese nga presidneti Ilir Meta. Mësohet se seanca do të mbahet në orën ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 14:59
Kuv endi i Shqipërisë do të mbajë nesër një seancë parlamentare të jashtëzakonshme për emërimin e Marsida Xhaferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese nga presidneti Ilir Meta. Mësohet se seanca do të mbahet në orën ...

Sot ceremonia e betimit në Presidencë për anëtaret e Kushtetueses, Meta nuk thërret Arta Vorpsin
TIRANE Do të organizohet pasditen e sotme në presidencë ceremonia e betimit për anëtaret e Gjykatës Kushteutese. Ashtu sikundër edhe pritej, Kreu i Shtetit nuk e ka thirrut, Arta Vorpsin, kandidatja e cila ishte e para ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:43
TIRANE Do të organizohet pasditen e sotme në presidencë ceremonia e betimit për anëtaret e Gjykatës Kushteutese. Ashtu sikundër edhe pritej, Kreu i Shtetit nuk e ka thirrut, Arta Vorpsin, kandidatja e cila ishte e para ...

Lajm i fundit/ Sot ceremonia e betimit për 3 anëtaret e Kushtetueses
mapo.al Tre anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese, dy të zgjedhura nga Parlamenti dhe një nga Presidenti do të betohen sot. Në një njoftim për mediat thuhet se Meta ka thirrur për tu betuar, Fiona Papajorgjin, Elsa ...
Mapo | 14-Nov-2019 14:43
mapo.al Tre anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese, dy të zgjedhura nga Parlamenti dhe një nga Presidenti do të betohen sot. Në një njoftim për mediat thuhet se Meta ka thirrur për tu betuar, Fiona Papajorgjin, Elsa ...

Mesazh tragjik për produktin e “Reformës në drejtësi”
Nga Prof.Dr.Tritan Shehu Gjykata Kushtetuese e çdo vendi demokratik në botë është institucioni i përbërë nga specialistet më të aftë, me solid, të pa tjetërsueshëm, koshient të pozicionit të tyre e rëndësisë së madhe të ...
Telegraf | 14-Nov-2019 15:48
Nga Prof.Dr.Tritan Shehu Gjykata Kushtetuese e çdo vendi demokratik në botë është institucioni i përbërë nga specialistet më të aftë, me solid, të pa tjetërsueshëm, koshient të pozicionit të tyre e rëndësisë së madhe të ...

Zëri i Amerikës: Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën Kushtetuese
mapo.al Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën ...
Mapo | 14-Nov-2019 14:15
mapo.al Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën ...

Meta thërret sot Marsida Xhaferllarin për betim/ PS: Absurde, e diskutojmë nesër në Kuvend
Presidenti i Republikes e ka shperfillur betimin e Arta Vorpsit dhe sot ne mbremje ka thirrur Marsida Xhaferllarin per tu betuar si anetare e gjykates kushtetuese. Po ashtu kreu i shtetit ka thirrur per betim edhe dy ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 14:59
Presidenti i Republikes e ka shperfillur betimin e Arta Vorpsit dhe sot ne mbremje ka thirrur Marsida Xhaferllarin per tu betuar si anetare e gjykates kushtetuese. Po ashtu kreu i shtetit ka thirrur per betim edhe dy ...

“Thellohet kaosi”, Zëri i Amerikës: Vorpsi zgjedh të betohet para një noteri, shkelje e hapur e Kushtetutës
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 13:11
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për ...

Ilir Meta i trembet shkarkimit, ndaj pengon ngritjen e GJK
Nga Flogert Muça Ilir Meta ditën e djeshme ka firmosur një dekret nul, duke emëruar Marsida Xhaferllarin (e rënditur e fundit në listën e KED me më pak pikë) si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Në tejkalim të çdo afati ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 13:33
Nga Flogert Muça Ilir Meta ditën e djeshme ka firmosur një dekret nul, duke emëruar Marsida Xhaferllarin (e rënditur e fundit në listën e KED me më pak pikë) si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Në tejkalim të çdo afati ...

Emrat/ Sot ceremonia e betimit në Presidencë për anëtaret e Kushtetueses
Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot tre anëtarët e dekretuar për në Gjykatën Kushtetuese. Betimi i tyre do të nisë në orën 19:00 në presidencë dhe do të përfundojë pas orës 20:00.Në një njoftim për mediat, presidenca ka ...
Telegraf | 14-Nov-2019 14:53
Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot tre anëtarët e dekretuar për në Gjykatën Kushtetuese. Betimi i tyre do të nisë në orën 19:00 në presidencë dhe do të përfundojë pas orës 20:00.Në një njoftim për mediat, presidenca ka ...

Kushtetuesja: Botohen në Fletoren Zyrtare dy emrat e Kuvendit
Dy emrat e dërguara nga Kuvendi i Shqipërisë, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese janë botuar ditën e sotme në Fletoren Zyrtare. Tashmë shkon në katër numri i anëtarëve të kësaj gjykate.
GazetaTema | 14-Nov-2019 13:19
Dy emrat e dërguara nga Kuvendi i Shqipërisë, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese janë botuar ditën e sotme në Fletoren Zyrtare. Tashmë shkon në katër numri i anëtarëve të kësaj gjykate.

Meta thërret sot për betim anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese
Presidenti shqiptar Ilir Meta ka vendosur të thërrasë sot për betim, anëtarët e rinj të zgjedhur të Gjykatës Kushtetuese. Meta ka thirrur Elsa Toskën, Marsida Xhaferllarin dhe Fiona Papajorgjin. Lexo po ashtu: Kaos me ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 15:29
Presidenti shqiptar Ilir Meta ka vendosur të thërrasë sot për betim, anëtarët e rinj të zgjedhur të Gjykatës Kushtetuese. Meta ka thirrur Elsa Toskën, Marsida Xhaferllarin dhe Fiona Papajorgjin. Lexo po ashtu: Kaos me ...

Noterja ku u betua Arta Vorpsi: Kam bërë detyrën, verifikova firmën e saj
Noterja Miranda Xhemalçe, ka reaguar pas lajmit të betimit të Arta Vorpsi si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka ka theksuar se ajo thjesht ka bërë detyrën si notere. Në reagimin e saj Xhemalçe në një prononcim për ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 14:11
Noterja Miranda Xhemalçe, ka reaguar pas lajmit të betimit të Arta Vorpsi si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka ka theksuar se ajo thjesht ka bërë detyrën si notere. Në reagimin e saj Xhemalçe në një prononcim për ...

Arta Vorpsi nis zyrtarisht detyrën/ Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja
Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por jo para presidentit, por përpara noteres Miranda Xhemalçe.
Top Channel | 14-Nov-2019 12:07
Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por jo para presidentit, por përpara noteres Miranda Xhemalçe.

U betua në noteri, Presidenca reagon për Arta Vorpsin: Për Metën Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët se është betuar me dorë mbi Kushtetutë ai, mund të betohej edhe në parukeri
Gjyqtarja Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese në një noteri duke anashkaluar presidentin Ilir Meta i cili pavarësisht listës së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, e zëvendësoi me ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 12:42
Gjyqtarja Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese në një noteri duke anashkaluar presidentin Ilir Meta i cili pavarësisht listës së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, e zëvendësoi me ...

Hyn në fuqi vendimi/ Botohet në Fletoren Zyrtare emërimi i dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Mungon Vorpsi
Vendimi për dy anëtaret e Gjykatës Kushtetuese të votuara nga Kuvendi në seancën e shkuar është botuar sot në Fletoren Zyrtare. Bëhet fjalë për kandidaturën e Elsa Toskës dhe Fjona Papajorgjit, të cilët u propozuan si ...
Telegraf | 14-Nov-2019 13:39
Vendimi për dy anëtaret e Gjykatës Kushtetuese të votuara nga Kuvendi në seancën e shkuar është botuar sot në Fletoren Zyrtare. Bëhet fjalë për kandidaturën e Elsa Toskës dhe Fjona Papajorgjit, të cilët u propozuan si ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved