ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:30

Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave

Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.
Top Channel | 14-Nov-2019 01:50
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.

Këshilli Europian diskuton për negociatat me Shqipërinë në takimin e dhjetorit
Muaji dhjetor i këtij viti pritet të hapë edhe një herë diskutimin e lënë pezull nga BE për zgjerimin. Burimet diplomatike bëjnë me dije se çështja e zgjerimit do të diskutohet në takimin e Këshillit Europian që do të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 20:38
Muaji dhjetor i këtij viti pritet të hapë edhe një herë diskutimin e lënë pezull nga BE për zgjerimin. Burimet diplomatike bëjnë me dije se çështja e zgjerimit do të diskutohet në takimin e Këshillit Europian që do të ...

Ilir Meta “justifikon” Francën, për “JO”-në ndaj Shqipërisë: Na duhen reforma që të jemi të besueshëm, s’ka faj Macron
Ilir Meta në një intervistë për “Radio France International”, u shpreh se ka besim tek Franca dhe Gjermania dhe se Shqipëria duhet të jetë edhe politikisht pjesë e BE. I pyetur për “Jo-në” që Franca i dha Shqipërisë, ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 19:31
Ilir Meta në një intervistë për “Radio France International”, u shpreh se ka besim tek Franca dhe Gjermania dhe se Shqipëria duhet të jetë edhe politikisht pjesë e BE. I pyetur për “Jo-në” që Franca i dha Shqipërisë, ...

Meta për Radio France: Parisi na nxit për reforma të besueshme
mapo.al Presidenti Meta gjatë vizitës disaditore që po zhvillon në Paris dha një intervistë për “Radio France International”, ku u pyet dhe për vendimin për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë. Meta u shpreh se “edhe ...
Mapo | 13-Nov-2019 13:46
mapo.al Presidenti Meta gjatë vizitës disaditore që po zhvillon në Paris dha një intervistë për “Radio France International”, ku u pyet dhe për vendimin për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë. Meta u shpreh se “edhe ...

Maas: Gjermania për rifillim të shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi
Shefi i diplomacisë gjermane Heiko Maas deklaroi sot se Gjermania angazhohet për një rifillim të shpejtë të negociatave midis Beogradit dhe Prishtinës, me synimin për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse që do ...
Top Channel | 13-Nov-2019 13:24
Shefi i diplomacisë gjermane Heiko Maas deklaroi sot se Gjermania angazhohet për një rifillim të shpejtë të negociatave midis Beogradit dhe Prishtinës, me synimin për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse që do ...

Meta për “Radio France International”: Ne kemi besim te partnerët tanë evropianë
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për "Radio France International" ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n.
Top Channel | 13-Nov-2019 13:06
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për "Radio France International" ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n.

“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat”, Meta për “Radio France International”: NATO organizata më serioze
“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat për të qenë sa më të besueshme” kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta në një intervistë për për “Radio France International”. Meta komentoi gjithashtu edhe ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 12:49
“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat për të qenë sa më të besueshme” kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta në një intervistë për për “Radio France International”. Meta komentoi gjithashtu edhe ...

Meta për “RFI”: Europa e sigurtë vetem me një Ballkan paqësor
Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” gjatë qëndrimit në Paris për Forumin e Paqes. Meta tha se Shqipëria ka shumë besim tek mbështetja e Gjermanisë dhe Francën e së nga ana tjetër ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 13:20
Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” gjatë qëndrimit në Paris për Forumin e Paqes. Meta tha se Shqipëria ka shumë besim tek mbështetja e Gjermanisë dhe Francën e së nga ana tjetër ...

Negociatat, Meta për median franceze: Macron tha jo, por ne e dimë se Parisi na inkurajon dhe na mbështet
Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, në të cilen ka folur mes të tjerash për Jo-në e Frances, lidhur me negociatat. “Edhe pse në tetor, Franca e deklaroi veten “jo në favor” për nisjen e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 13:01
Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, në të cilen ka folur mes të tjerash për Jo-në e Frances, lidhur me negociatat. “Edhe pse në tetor, Franca e deklaroi veten “jo në favor” për nisjen e ...

KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në luftën kundër korrupsionit
Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik. Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria ...
Flaka | 13-Nov-2019 20:26
Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik. Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria ...

Negociatat me BE, Meta për RFI: Kemi besim te Franca dhe Gjermania
Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë një interviste për “Radio France International”, deklaroi se ka besim tek Franca dhe Gjermania do ta mbështesin Shqipërinë drejt BE-ë duke theksuar se vendi duhet të jetë edhe ...
ABCNews | 13-Nov-2019 15:00
Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë një interviste për “Radio France International”, deklaroi se ka besim tek Franca dhe Gjermania do ta mbështesin Shqipërinë drejt BE-ë duke theksuar se vendi duhet të jetë edhe ...

Presidenti Meta për RFI: Parisi nga inkurajon për reformat, politikisht duhet të jemi pjesë e plotë e BE-së
Pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, kreu i shtetit Ilir Meta dha një intervistë për “Radio France International”. Ai komentoi vendimin e Francës për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë. ...
Telegraf | 13-Nov-2019 13:19
Pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, kreu i shtetit Ilir Meta dha një intervistë për “Radio France International”. Ai komentoi vendimin e Francës për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë. ...

Negociatat/ Meta justifikon Macron: Ka të drejtë, nuk jemi të besueshëm. Bëri mirë që nuk dha OK
Ilir Meta në një intervistë për “Radio France International”, u shpreh se ka besim tek Franca dhe Gjermania dhe se Shqipëria duhet të jetë edhe politikisht pjesë e BE. I pyetur për “Jo-në” që Franca i dha Shqipërisë, ...
Lexo | 13-Nov-2019 19:42
Ilir Meta në një intervistë për “Radio France International”, u shpreh se ka besim tek Franca dhe Gjermania dhe se Shqipëria duhet të jetë edhe politikisht pjesë e BE. I pyetur për “Jo-në” që Franca i dha Shqipërisë, ...

Kryetari i ri i Delegacionit të PE: Vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj
Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Evropian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis, u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj, ku ...
Medial | 13-Nov-2019 19:32
Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Evropian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis, u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj, ku ...

Kryetari i ri i Delegacionit të PE: Vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj
Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Evropian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis, u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj, ku ...
RTSH | 13-Nov-2019 19:27
Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Evropian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis, u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj, ku ...

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve
ZVICER Ndryshimi i kufijve të Kosovës është i papranueshëm për Berlinin, kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel për presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Këtë deklaratë e ka shprehur në Davos të Zvicrës. ...
BalkanWeb | 24-Jan-2019 15:25
ZVICER Ndryshimi i kufijve të Kosovës është i papranueshëm për Berlinin, kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel për presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Këtë deklaratë e ka shprehur në Davos të Zvicrës. ...

Kreu i delegacionit të PE-së zbulon kur do hapen negociatat me Shqipërinë, mesazh të fortë Bashës dhe Kryemadhit
Postuar: 13/11/2019 - 18:40 Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të ...
Sot.Al | 13-Nov-2019 18:46
Postuar: 13/11/2019 - 18:40 Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të ...

Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Kështu ka thënë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive për Deutsche Wellen, në prag të vizitës së tij në ...
Koha.net | 13-Nov-2019 17:55
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Kështu ka thënë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive për Deutsche Wellen, në prag të vizitës së tij në ...

Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
Alsat-M | 13-Nov-2019 17:42
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

Heiko Maas: Bashkë të hapërojmë në këtë rrugë, na keni në dispozicion
Shefi I diplmomacisë Gjermane , Heiko Maas në vizitën zyrtare në SHkup,pas takimit me homologun Nikolla DImitrov , shprehu edhe njëherë keqardhje për mos-marrjen e datës për fillim të negociatave për anëtarësim në BE, ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 15:52
Shefi I diplmomacisë Gjermane , Heiko Maas në vizitën zyrtare në SHkup,pas takimit me homologun Nikolla DImitrov , shprehu edhe njëherë keqardhje për mos-marrjen e datës për fillim të negociatave për anëtarësim në BE, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved