ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 23:09

Gara për Kryeprokuror, ja kush kryeson me pikë

Gara për Kryeprokuror, ja kush kryeson me pikë
Ka nisur mbledhja e KLP, ndërkohë që është bërë edhe renditja e kandidatëve për kryeprokuror u i pari është Olsian Çela me 459 pikë.
Top Channel | 14-Nov-2019 12:32
Ka nisur mbledhja e KLP, ndërkohë që është bërë edhe renditja e kandidatëve për kryeprokuror u i pari është Olsian Çela me 459 pikë.

Gara për Kryeprokuror: Arta Marku dorëzoi në KLP një sondazh që e nxirrte fituese
Pak ditë para se Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përpilonte listën përfundimtare të kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku ka dorëzuar një dokument të pazakontë. Zonja Marku ka realizuar në mënyrë ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 13:28
Pak ditë para se Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përpilonte listën përfundimtare të kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku ka dorëzuar një dokument të pazakontë. Zonja Marku ka realizuar në mënyrë ...

Arta Markun apo Olsian Çelën, kë do zgjedhë Kuvendi? Ibrahimi: Ndiqni shembullin tonë, të parin në listë!
Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, tha për media se tashmë çështja e zgjedhjes së prokurorit të përgjithshëm ka kaluar në Kuvend dhe i takon këtij të fundit të zgjedhë mes tre kandidatëve, Arta ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 12:03
Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, tha për media se tashmë çështja e zgjedhjes së prokurorit të përgjithshëm ka kaluar në Kuvend dhe i takon këtij të fundit të zgjedhë mes tre kandidatëve, Arta ...

“Kryeprokurori i ri”, Olsian Çela një hap më pranë, flet kreu i KLP: Shpresoj që edhe Kuvendit të votojë atë që ne renditëm të parin, procesi ishte shembullor
Kreu i KLP, Gent Ibrahimi shpreson që Kuvendit ta votojë kandidatin e parë në listën për Kryeprokuror, Olsian Çelën. “ Me këtë proces dhamë një shembull me të cilin shpresoj se i përgjigjemi skepticizmit dhe dyshimet që ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 12:03
Kreu i KLP, Gent Ibrahimi shpreson që Kuvendit ta votojë kandidatin e parë në listën për Kryeprokuror, Olsian Çelën. “ Me këtë proces dhamë një shembull me të cilin shpresoj se i përgjigjemi skepticizmit dhe dyshimet që ...

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm, KLP rendit të parin në listë Olsian Çelën
Me shumicë votash KLP ka miratuar pr/vendimin për renditjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm me mandat kushtetues. Kështu sipas pikëzimit të bërë nga KLP i pari në listë është renditur kandidati Olsian Çela me ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 11:41
Me shumicë votash KLP ka miratuar pr/vendimin për renditjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm me mandat kushtetues. Kështu sipas pikëzimit të bërë nga KLP i pari në listë është renditur kandidati Olsian Çela me ...

Olsian Çelaj Kryeprokurori i ri?
Këshilli i Lartë i Prokurorisë bëri publike këtë të enjte listën e pikëzimit të kandidatëve për kreun e organit qendror te azkues. Prokurori Olsian Çela renditet i pari me 459 pikë, në vendin e dytë me në diferencë jo ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 14:06
Këshilli i Lartë i Prokurorisë bëri publike këtë të enjte listën e pikëzimit të kandidatëve për kreun e organit qendror te azkues. Prokurori Olsian Çela renditet i pari me 459 pikë, në vendin e dytë me në diferencë jo ...

Olsian Çela drejt zgjedhjes kryeprokuror, renditet i pari nga KLP
Këshilli i Lartë i Prokurorisë shpalli sot pikëzimin e tri kandidatëve për prokuror të Përgjithshëm. Mësohet Olsian Çela është vendosur i pari në listë. Arta Marku vjen e dyta, ndërsa Fatjona Memçaj e treta. Olsian Çela ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 11:45
Këshilli i Lartë i Prokurorisë shpalli sot pikëzimin e tri kandidatëve për prokuror të Përgjithshëm. Mësohet Olsian Çela është vendosur i pari në listë. Arta Marku vjen e dyta, ndërsa Fatjona Memçaj e treta. Olsian Çela ...

“Kryeprokurori”, Ibrahimi: Shpresoj që Kuvendi të marrë parasysh renditjen e KLP
Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, pas mbledhjes së KLP është shprehur se shpreson që Kuvendi të mbajë parasysh renditjen që ka bërë KLP. Sipas Ibrahimit kopetencën kushtetuese për përzgjedhjen ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 12:25
Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, pas mbledhjes së KLP është shprehur se shpreson që Kuvendi të mbajë parasysh renditjen që ka bërë KLP. Sipas Ibrahimit kopetencën kushtetuese për përzgjedhjen ...

Nis zgjedhja e kryeprokurorit/ Në garë, Arta Marku, Olsian Çela, Fatjona Memçaj
Kaluan sot në proces vlerësimi tre kandidatët për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Kryeprokurorja aktuale, Arta Marku dhe Olsion Çela e Fatjona Memçaj, treguan strategjitë e tyre.
Top Channel | 13-Nov-2019 20:26
Kaluan sot në proces vlerësimi tre kandidatët për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Kryeprokurorja aktuale, Arta Marku dhe Olsion Çela e Fatjona Memçaj, treguan strategjitë e tyre.

KLP vendos pikët, Olsian Çela drejt zgjedhjes si kryeprokurori i Shqipërisë
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur pikëzimin për tre kandidatët për kreun e prokurorisë së përgjithshme të vendit. Në krye të listës ndodhet Olsian Çela, i cili pritet të zgjidhet nga kuvendi nëse në parlament ...
Telegraf | 14-Nov-2019 12:07
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur pikëzimin për tre kandidatët për kreun e prokurorisë së përgjithshme të vendit. Në krye të listës ndodhet Olsian Çela, i cili pritet të zgjidhet nga kuvendi nëse në parlament ...

Gara për kryeprokurorin, KLP ka renditur Olsian Çelën të parin në listë
KLP ka renditur Olsjan Çelën të parin në renditjen finale për kandidatët për pozicionin e Kryeprokurorit. Sipas burimeve bëhet me dije se pas kandidatin Olsian Çela, e dyta ne liste eshte renditur prokurorja e ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 12:03
KLP ka renditur Olsjan Çelën të parin në renditjen finale për kandidatët për pozicionin e Kryeprokurorit. Sipas burimeve bëhet me dije se pas kandidatin Olsian Çela, e dyta ne liste eshte renditur prokurorja e ...

Nis zgjedhja e kryeprokurorit/ Në garë tre kandidatë, Arta Marku, Olsian Çela dhe Fatjona Memçaj
Ka nisur këtë mëngjes procesi për zgjedhjen e prokurorit te përgjithshëm.
Top Channel | 13-Nov-2019 16:42
Ka nisur këtë mëngjes procesi për zgjedhjen e prokurorit te përgjithshëm.

Kandidati për PP, Çelaj: Prokurori, hallka e parë në respektimin dhe garantimin e të drejtave ligjore
TIRANË Olsjan Çelaj është kandidati i tretë për Prokuror të Përgjithshëm që ka dalë sot para Këshillit të Lartë të Prokurorisë për të prezantuar veten dhe për t’iu ëprgjigjur pyetjeve të anëtarëve. Ai foli për ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 14:34
TIRANË Olsjan Çelaj është kandidati i tretë për Prokuror të Përgjithshëm që ka dalë sot para Këshillit të Lartë të Prokurorisë për të prezantuar veten dhe për t’iu ëprgjigjur pyetjeve të anëtarëve. Ai foli për ...

“Të ashpër kemi qenë vetëm me shtresat e dobëta”, Olsian Çela: Kështu thellojmë problemet sociale, përgatisim breza që nesër janë fidanishte krimi
Olsian Çela kandidati i dytë në garën për postin e Prokurorit të Përgjithshëm ka prezantuar sot në KLP platformën e tij për drejtimin e organit të akuzës. Në përgjigje të zv/kryetarit të KLP lidhur me problematikën në ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 14:18
Olsian Çela kandidati i dytë në garën për postin e Prokurorit të Përgjithshëm ka prezantuar sot në KLP platformën e tij për drejtimin e organit të akuzës. Në përgjigje të zv/kryetarit të KLP lidhur me problematikën në ...

Gara për kryeprokuror/ Pas Arta Markut dhe Fatjona Memçajt, seancë me Olsian Çelën
Pas fjalës së dy kandidateve për Kryeprokuror/e, saktësisht Arta Markut dhe Fatjona Memçajt, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po vazhdon me Olsian Çelën.
Top Channel | 13-Nov-2019 13:54
Pas fjalës së dy kandidateve për Kryeprokuror/e, saktësisht Arta Markut dhe Fatjona Memçajt, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po vazhdon me Olsian Çelën.

Kryetari i KLP Ibrahimi: Shpresoj që Kuvendi të marrë parasysh renditjen e KLP
Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, deklaroi përpara medias, pas mbledhjes së KLP, se shpreson që Kuvendi të mbajë parasysh renditjen që ka bërë KLP. “Besoj dhe shpresoj që nuk do të kemi ankime ...
ABCNews | 14-Nov-2019 12:02
Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, deklaroi përpara medias, pas mbledhjes së KLP, se shpreson që Kuvendi të mbajë parasysh renditjen që ka bërë KLP. “Besoj dhe shpresoj që nuk do të kemi ankime ...

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm – Olsian Çela vlerësohet me më shumë pikë nga KLP, lë pas Arta Markun
Një ditë pas zhvillimit të intervistave me gojë, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka kryer edhe pikëzimin e kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Ka qenë Prokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela që ka ...
ScanTv | 14-Nov-2019 15:56
Një ditë pas zhvillimit të intervistave me gojë, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka kryer edhe pikëzimin e kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Ka qenë Prokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela që ka ...

Zbulohet gjesti i Arta Markut! Dorëzoi në KLP një sondazh që e nxirrte fituese
Pak ditë para se Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përpilonte listën përfundimtare të kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku ka dorëzuar një dokument të pazakontë. Zonja Marku ka realizuar në mënyrë ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 15:18
Pak ditë para se Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përpilonte listën përfundimtare të kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku ka dorëzuar një dokument të pazakontë. Zonja Marku ka realizuar në mënyrë ...

Vlerësimi: Ja kush nga këta tre pritet të jetë Kryeprokurori i ri i drejtësisë së re
Nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, është bërë paraprakisht me dije se kush do mund të jetë Kryeprokurori i ri i Shqipërisë, pra njeriu që do pasojë Arta Markun e “përkohshme”. Një ditë pas Olsian Çela, Arta Marku po ...
Tesheshi | 14-Nov-2019 15:18
Nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, është bërë paraprakisht me dije se kush do mund të jetë Kryeprokurori i ri i Shqipërisë, pra njeriu që do pasojë Arta Markun e “përkohshme”. Një ditë pas Olsian Çela, Arta Marku po ...

Olsian Çela renditet i parin nga KLP, në garën për Prokuror të Përgjithshëm
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Prokuori i Krimeve të Rënda Olsian Çela u rendit i pari në garën e hapur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, KLP, për ...
Reporter | 14-Nov-2019 13:44
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Prokuori i Krimeve të Rënda Olsian Çela u rendit i pari në garën e hapur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, KLP, për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved