ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:53

Dvorani pas akuzave të Metës: Gjuhë jo etike, i detyruar t’i përmbahet listave të KED!

Dvorani pas akuzave të Metës: Gjuhë jo etike, i detyruar t’i përmbahet listave të KED!
Pas akuzave të forta të Presidentit Ilir Meta, gjatë konferencës së djeshme për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, teksa ...
Top Channel | 14-Nov-2019 09:43
Pas akuzave të forta të Presidentit Ilir Meta, gjatë konferencës së djeshme për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, teksa ...

Përplasja/ Dvorani-Metës: Nuk mund ta bllokosh Gjykatën Kushtetuese
mapo.al Kryetari i Këshillit të Emerimeve të Drejtësi, Ardian Dvorani i është përgjigjur akuzave të Presidentit Meta i cili e cilësoi vegël të mazhorancës. Dvorani ka paraqitur argumentat e tij ligjore për mënyrën si ...
Mapo | 14-Nov-2019 09:58
mapo.al Kryetari i Këshillit të Emerimeve të Drejtësi, Ardian Dvorani i është përgjigjur akuzave të Presidentit Meta i cili e cilësoi vegël të mazhorancës. Dvorani ka paraqitur argumentat e tij ligjore për mënyrën si ...

REAGIMI/ Ardian Dvorani i përgjigjet Metës: Akuzat e tij, jo të vërteta, të papërshtatshme dhe jo etike
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas akuzave të presidentit, Ilir Meta, se ai po përdoret nga mazhoranca kundër Metës. Në një reagim, Dvorani thotë se akuzat janë të pavërteta dhe të ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 09:38
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas akuzave të presidentit, Ilir Meta, se ai po përdoret nga mazhoranca kundër Metës. Në një reagim, Dvorani thotë se akuzat janë të pavërteta dhe të ...

“Mafioz, ushtar i verbër i partisë”, Dvorani reagon pas akuzave të Metës: Gjuhë jo etike, i detyruar t’i përmbahet listave të KED!
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar pas akuzave të forta të Presidentit Ilir Meta, gjatë konferencës së djeshme për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, teksa e ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 09:33
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar pas akuzave të forta të Presidentit Ilir Meta, gjatë konferencës së djeshme për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, teksa e ...

Dvorani dënon sjelljen e gjuhën e Metës: Gënjen, KED zbatoi Kushtetutën
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani iu përgjigj akuzave të forta që bëri ndaj tij nga Presidenti Meta, të mërkurën në një konferencë për shtyp. Kreu i shtetit akuzoi Dvoranin se është sjellë si ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 09:58
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani iu përgjigj akuzave të forta që bëri ndaj tij nga Presidenti Meta, të mërkurën në një konferencë për shtyp. Kreu i shtetit akuzoi Dvoranin se është sjellë si ...

Meta publikon dokumentin voluminoz, sqaron të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare në Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për media mbrëmjen e kaluar, Kreu i ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 09:18
Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për media mbrëmjen e kaluar, Kreu i ...

Dekretimi i Xhaferllarit në kushtetuese/Meta zbardh vendimin e arsyetuar
Presidenti Ilir Meta këtë të enjte ka publikuar arsytimin e zbardhur për vendimin e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Kreu i shtetit ka sulmuar edhe njëherë tjetër ashtu sikurse në ...
VizionPlus | 14-Nov-2019 09:44
Presidenti Ilir Meta këtë të enjte ka publikuar arsytimin e zbardhur për vendimin e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Kreu i shtetit ka sulmuar edhe njëherë tjetër ashtu sikurse në ...

Kushtetuesja/ Presidenti, akuza KED për interpretimin e afatit
Në një konferencë për shtyp të paralajmëruar Presidenti Meta u shpreh se mosndjekja e rradhës për përzgjedhjen e anëtarëve kushtetuese nga KED dhe interpretimi se afati i presidentit për përzgjedhjen e vakancës së parë ...
Top Channel | 14-Nov-2019 00:45
Në një konferencë për shtyp të paralajmëruar Presidenti Meta u shpreh se mosndjekja e rradhës për përzgjedhjen e anëtarëve kushtetuese nga KED dhe interpretimi se afati i presidentit për përzgjedhjen e vakancës së parë ...

DOKUMENTI/ Presidenti Meta sqaron të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare në Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për media mbrëmjen e kaluar, Kreu i ...
Telegraf | 14-Nov-2019 09:38
Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në konferencën për media mbrëmjen e kaluar, Kreu i ...

Shteti paralel që po ngrihet, me një puç shteti!
Nga Sokol Balla Sot ishte një ditë e rëndësishme për Drejtësinë Shqiptare. Tre prokurorë shqiptarë në një mënyrë të paprecedentë, dhanë provim live para kamerave dhe Këshillit të lartë të Prokurorisë. Miliona shqiptarë ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:58
Nga Sokol Balla Sot ishte një ditë e rëndësishme për Drejtësinë Shqiptare. Tre prokurorë shqiptarë në një mënyrë të paprecedentë, dhanë provim live para kamerave dhe Këshillit të lartë të Prokurorisë. Miliona shqiptarë ...

Zëri i Amerikës: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri.
Top Channel | 13-Nov-2019 21:40
Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri.

Meta “ngre në qiell” Marsida Xhaferllarin: Ka CV-në më të shkëlqyer, por është diskriminuar si e dashura e Alibeajt
Ilir Meta e ka cilësuar Marsida Xhaferllarin të dekretuar sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, si kandidaten me CV-në më të shkëlqyer. Sipas tij, kjo e fundit është edhe më e sulmuara, duke qenë se është e dashura e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:53
Ilir Meta e ka cilësuar Marsida Xhaferllarin të dekretuar sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, si kandidaten me CV-në më të shkëlqyer. Sipas tij, kjo e fundit është edhe më e sulmuara, duke qenë se është e dashura e ...

Meta: Kemi dy vjet pa kushtetutë, momenti i krijimit do të jetë historik
Presidenti Ilir Meta ka dalë në deklaratë për shtyp ku është shprehur se Marsida Xhaferllari do të jetë emri i parë i Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 13-Nov-2019 21:40
Presidenti Ilir Meta ka dalë në deklaratë për shtyp ku është shprehur se Marsida Xhaferllari do të jetë emri i parë i Gjykatës Kushtetuese.

“Imagjinoni ç’bëjnë këta me hallexhinjtë e Unazës”, Meta: Ne s’i kemi bërë publike ca gjëra, por …
Presidenti Ilir Meta përmendi, gjatë fjalës së tij në konferencë, edhe situatën tek Unaza e Re, teksa tha se “Kur këta bëjnë lojëra me Gjykatën Kushtetuese, mendo se ç’bëjnë me ata hallexhinjtë e Unazës së Re, e me sa e ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 21:20
Presidenti Ilir Meta përmendi, gjatë fjalës së tij në konferencë, edhe situatën tek Unaza e Re, teksa tha se “Kur këta bëjnë lojëra me Gjykatën Kushtetuese, mendo se ç’bëjnë me ata hallexhinjtë e Unazës së Re, e me sa e ...

Ilir Meta: Asnjë dyshim, do të jem president deri në 2022
Në konferencën për shtyp, presidenti Ilir Meta deklaroi se, do të qëndrojë në detyrën e presidentit të Republikës deri në datën 24 korrik 2022. “Asnjë dyshim deri në 24 korrik 2022, do të jem në krye të Institucionit ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 21:40
Në konferencën për shtyp, presidenti Ilir Meta deklaroi se, do të qëndrojë në detyrën e presidentit të Republikës deri në datën 24 korrik 2022. “Asnjë dyshim deri në 24 korrik 2022, do të jem në krye të Institucionit ...

Meta çmonton Rilindjen/ Kushtetuta në krah të Presidentit
Presidenti Meta doli në konferencë për shtyp dhe foli. Me shumë gjasë pas ditës së nesërme do thërrasë për betim Marsida Xhaferllarin, Fionën dhe Elsa Toskën. Meta,argumentoi që Presidentit i mbetën vetëm dy opsione, ...
Telegraf | 13-Nov-2019 22:33
Presidenti Meta doli në konferencë për shtyp dhe foli. Me shumë gjasë pas ditës së nesërme do thërrasë për betim Marsida Xhaferllarin, Fionën dhe Elsa Toskën. Meta,argumentoi që Presidentit i mbetën vetëm dy opsione, ...

Meta: Kryetari i KED po bën filma, vetëm diplomatët e korruptuar se kanë kuptuar
Çështja e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetueser ka bërë që kreu I shtetit, Ilir Meta të mos I kursejë akuzat e drejtpërdrejta ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit si dhe disa ndërkombëtarëve në Shqipëri. ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 21:59
Çështja e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetueser ka bërë që kreu I shtetit, Ilir Meta të mos I kursejë akuzat e drejtpërdrejta ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit si dhe disa ndërkombëtarëve në Shqipëri. ...

Thellohet konflikti për Kushtetuesen, Dvorani reagon ndaj Metës
Ardian Dvorani Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi ka reaguar mëngjesin e sotëm në lidhje me deklaratat e fundit të Presidentit Meta. Dvorani thotë se thëniet e Presidentit janë të pavërteta dhe tërësisht të ...
ABCNews | 14-Nov-2019 09:38
Ardian Dvorani Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi ka reaguar mëngjesin e sotëm në lidhje me deklaratat e fundit të Presidentit Meta. Dvorani thotë se thëniet e Presidentit janë të pavërteta dhe tërësisht të ...

Meta dekreton Xhaferllarin si gjyqtare në Kushtetuese, reagon KED
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka reaguar pas dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese nga ana e Presidentit Ilir Meta. “Duke i vlerësuar jo vetëm si të pavërteta thëniet, por edhe ...
Lapsi | 14-Nov-2019 09:38
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka reaguar pas dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese nga ana e Presidentit Ilir Meta. “Duke i vlerësuar jo vetëm si të pavërteta thëniet, por edhe ...

Presidenti Meta publikon dokumentin: Përse zgjodha Marsida Xhaferllarin gjyqtare në Kushtetuese
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikur dokumentin në të cilin tregon të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjygjtare të Gjykatës Kushtetuese. D E K R E T I “PËR EMËRIMIN E GJYQTARIT TË ...
ABCNews | 14-Nov-2019 09:38
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikur dokumentin në të cilin tregon të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjygjtare të Gjykatës Kushtetuese. D E K R E T I “PËR EMËRIMIN E GJYQTARIT TË ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved