ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 02:41

Donald Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave

Donald Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 09:49
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Pas përplasjeve në distancë, Trump bën vetëkorrigjim: Jam fans i madh i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 07:22
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Me Erdogan-in jemi miq të mirë
Presidenti amerikan Donald Trump, deklaroi se marrëdhëniet e tij me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, janë të mira dhe në veri të Sirisë po mbahet armëpushim midis Ankarasë dhe forcave të drejtuara nga kurdët. ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 02:36
Presidenti amerikan Donald Trump, deklaroi se marrëdhëniet e tij me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, janë të mira dhe në veri të Sirisë po mbahet armëpushim midis Ankarasë dhe forcave të drejtuara nga kurdët. ...

Tensionet SHBA-Turqi, Donald Trump vlerëson marrëdhënien me homologun Erdogan
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 22:38
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...

Trump përshëndet marrëdhëniet e SHBA-së me Erdoganin
Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, teksa të dy liderët kanë nisur takimin për të tejkaluar dallimet në mes të të dyja ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 22:18
Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, teksa të dy liderët kanë nisur takimin për të tejkaluar dallimet në mes të të dyja ...

TAKIMI/ Frytet nga Uashingtoni: Erdogan stopon rezolutën amerikane për armenët dhe çështjen S-400
Takimi i mbrëmshëm mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan duket të kenë qenë tejet frytdhënës, nisur nga rezultatet e nxjerra nga ky takim. Duke nisur nga mosmiratimi i rezolutës ...
Tesheshi | 14-Nov-2019 09:22
Takimi i mbrëmshëm mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan duket të kenë qenë tejet frytdhënës, nisur nga rezultatet e nxjerra nga ky takim. Duke nisur nga mosmiratimi i rezolutës ...

Trump takohet me Erdogan: Kemi qenë miq të mirë, jam tifoz i tij
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe konferencë ...
ABCNews | 13-Nov-2019 23:59
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe konferencë ...

Trumpi priti Erdoganin: “Jemi miq të mirë”
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, takoi në Uashington presidentin amerikan, Donald Trump, në një kohë kur marrëdhëniet midis dy vendeve aleate të NATO-s janë tensionuar për shkak të Sirisë dhe blerjes së sistemeve ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 09:22
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, takoi në Uashington presidentin amerikan, Donald Trump, në një kohë kur marrëdhëniet midis dy vendeve aleate të NATO-s janë tensionuar për shkak të Sirisë dhe blerjes së sistemeve ...

I tha budalla, Trump bën kthesën e papritur: Jam fans i madh i Erdogan
Një muaj më parë, Presidenti Trump paralajmëroi Presidentin Rexhep Tajip Erdogan të Turqisë të mos tregohet “budalla” ose “djalë i ashpër” duke pushtuar Sirinë verilindore. Udhëheqësi turk i dërgoi trupat e tij përtej ...
Dritare | 14-Nov-2019 09:04
Një muaj më parë, Presidenti Trump paralajmëroi Presidentin Rexhep Tajip Erdogan të Turqisë të mos tregohet “budalla” ose “djalë i ashpër” duke pushtuar Sirinë verilindore. Udhëheqësi turk i dërgoi trupat e tij përtej ...

Trumpi trysni presidentit Erdogan
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
Ina-Online | 14-Nov-2019 08:56
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Trumpi priti Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, tha se janë “miq të mirë”
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...
Koha.mk | 14-Nov-2019 08:39
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...

Befason Donald Trump, thotë se është “fans i madh” i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...
Arbresh | 14-Nov-2019 07:27
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...

Befason Donald Trump, thotë se është “fans i madh” i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 07:11
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, ka ndodhur pavarësisht ...

Trump i nxjerr bllof të gjithë. Kongresi ka miratuar sanksionet, presidenti i ofron 100 mld $ Erdoganit
Donald Trump ka nxjerrë sërish bllof mediat dhe bashkëpunëtorët e tij. Ndërkohë që prej javësh Shtëpia e Bardhë kërcënon me sanksione, sot njoftohet se presidenti amerikan ka bërë të kundërtën: përmes një letre ai i ka ...
Respublica | 14-Nov-2019 00:54
Donald Trump ka nxjerrë sërish bllof mediat dhe bashkëpunëtorët e tij. Ndërkohë që prej javësh Shtëpia e Bardhë kërcënon me sanksione, sot njoftohet se presidenti amerikan ka bërë të kundërtën: përmes një letre ai i ka ...

Trump takohet me Erdogan: Kemi qenë miq të mirë, jam tifoz i tij
Lexime: 2 Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe ...
Medial | 14-Nov-2019 00:04
Lexime: 2 Ofensiva e fundit e Turqisë kundër një aleati të rëndësishëm amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin Donald Trump të nderojë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe ...

Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 23:44
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ''sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
Zeri Amerikes | 13-Nov-2019 23:25
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ''sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Erdogan: Jemi të vendosur për të hapur faqe të re në raportet me SHBA-në
Presidenti Erdogan tha se gjatë “këtij udhëtimi” në SHBA, kanë dorëzuar shumë dokumente për ekstradimin e kreut të FETO-s. Erdogan: Ende i vlefshëm propozimi ynë për palën armene për formimin e një komisioni të ...
Shenja | 13-Nov-2019 22:57
Presidenti Erdogan tha se gjatë “këtij udhëtimi” në SHBA, kanë dorëzuar shumë dokumente për ekstradimin e kreut të FETO-s. Erdogan: Ende i vlefshëm propozimi ynë për palën armene për formimin e një komisioni të ...

Trumpi priti Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, tha se janë “miq të mirë”
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...
Koha.net | 13-Nov-2019 22:40
Ofensiva e fundit e Turqisë kundër aleatit kryesor amerikan në Siri nuk e ka ndaluar presidentin amerikan, Donald Trump, që të nderojë presidentin turk Recep Tayyip Erdogan me një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe me një ...

Sot takimi Trump – Erdogan: Në axhendë Siria dhe raketat ruse
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Shtëpinë e Bardhë për bisedime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Dy udhëheqësit pritet të diskutojnë ndërhyrjen ushtarake turke në Sirinë veriore dhe ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 16:52
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Shtëpinë e Bardhë për bisedime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Dy udhëheqësit pritet të diskutojnë ndërhyrjen ushtarake turke në Sirinë veriore dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved