ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 19:01

Pasi ekzekutoi 2 ish-liderë të ISIS, SHBA ofron 10 milionë dollarë për “kokat” e Al Kaedës

Pasi ekzekutoi 2 ish-liderë të ISIS, SHBA ofron 10 milionë dollarë për “kokat” e Al Kaedës
Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi një shpërblim prej 10 milionë dollarësh për ata që ofrojnë informacione rreth dy anëtarëve të armikut të vjetër, al-Kaedës. SHBA-ja ofron 6 milionë dollarë për informacion mbi ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 15:54
Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi një shpërblim prej 10 milionë dollarësh për ata që ofrojnë informacione rreth dy anëtarëve të armikut të vjetër, al-Kaedës. SHBA-ja ofron 6 milionë dollarë për informacion mbi ...

Kritikoi qeverinë, e rrahën për vdekje, arrestohen 25 persona
BANGLADESH Një vrasje mizore ka qenë ajo e një studenti në Bangladesh. Pas vrasjes të tmerrshme, policia në këtështet ka arrestuar gjithsej 25 vetë, të dyshuar për vrasjen e studentit. Një grup personash i zunë pritë ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 15:38
BANGLADESH Një vrasje mizore ka qenë ajo e një studenti në Bangladesh. Pas vrasjes të tmerrshme, policia në këtështet ka arrestuar gjithsej 25 vetë, të dyshuar për vrasjen e studentit. Një grup personash i zunë pritë ...

Betimi i Arta Vorpsit para noteres, ironia e ish-ministrit: Hans Kelsen po rrotullohet në varr nga sikleti
Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese pranë një notereje, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi që ta pranonte në ceremoni, vjen një reagim plot ironi nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani. ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 15:29
Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese pranë një notereje, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi që ta pranonte në ceremoni, vjen një reagim plot ironi nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani. ...

Një propozim origjinal martesë vjen nga Hawaii, mbi një tavolinë sërfi
Një propozim origjinal martese vjen nga Hawaii. Një burrë po bënte sërf me të dashurën e tij kur papritur është ulur në gjunjë mbi tavolinën e sërfit dhe i ka kërkuar të martohet me të. Hawaii News Now raporton që ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:48
Një propozim origjinal martese vjen nga Hawaii. Një burrë po bënte sërf me të dashurën e tij kur papritur është ulur në gjunjë mbi tavolinën e sërfit dhe i ka kërkuar të martohet me të. Hawaii News Now raporton që ...

Koloni kuqezi në Serie A, Ismajli “çmend” italianët
Ardian Ismajli pritet të jetë legjionari i radhës që mund ti bashkohet kolonisë shqiptare që aktivizohen në Serie A. Ismajli po kalon një periudhë fantastike, është titullar fiks te Hajduk Split, lojtari më rendimentin ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:43
Ardian Ismajli pritet të jetë legjionari i radhës që mund ti bashkohet kolonisë shqiptare që aktivizohen në Serie A. Ismajli po kalon një periudhë fantastike, është titullar fiks te Hajduk Split, lojtari më rendimentin ...

“Do të të fus plumbin ballit”! Kërcënohet me jetë kryeministri Rama, Antiterrori ndalon autorin (Emri)
Një person është ndaluar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga Antiterrori, pasi ka kërcënuar me jetë kryeministrin Edi Rama. Mësohet se është ndaluar shtetasi Andrea Kurti, nga Puka. Ai jetonte me qira në zonën e ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:29
Një person është ndaluar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga Antiterrori, pasi ka kërcënuar me jetë kryeministrin Edi Rama. Mësohet se është ndaluar shtetasi Andrea Kurti, nga Puka. Ai jetonte me qira në zonën e ...

Roma-Napoli, projektohet shkëmbimi i bujshëm, Hysaj në mes
Si kurrë më parë në vitet e fundit, Roma pritet të futet në merkato me letrat e hapura. Drejtori sportiv i klubit, Petrachi do të përpiqet ti dhuroj trajnerit Fonseca të paktën dy elementë të rinjë, një mbrojtës krahu ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 14:15
Si kurrë më parë në vitet e fundit, Roma pritet të futet në merkato me letrat e hapura. Drejtori sportiv i klubit, Petrachi do të përpiqet ti dhuroj trajnerit Fonseca të paktën dy elementë të rinjë, një mbrojtës krahu ...

“Bekoi” Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, flet noterja: Kam bërë detyrën time
TIRANË Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar vetë noterja e cila zgjodhi të “bekonte” rrugëtimin e saj drejt këtij institucioni kyç në vend. Noterja Miranda Xhemalçe theksoi se ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 13:56
TIRANË Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar vetë noterja e cila zgjodhi të “bekonte” rrugëtimin e saj drejt këtij institucioni kyç në vend. Noterja Miranda Xhemalçe theksoi se ka ...

Ibra zyrtarizon lamtumirën dhe thumbon MLS: Tani shihni prapë baseboll
Zlatan Ibrahimovic I thotë zyrtarisht lamtumirë Los Angeles Galaxy dhe kampionatit amerikan, ndërsa e bën këtë sipas mënyrës së tij krejt origjinale, pa asnjë shenjë modestie dhe sigurisht me një “thumb” për të gjithë ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 13:39
Zlatan Ibrahimovic I thotë zyrtarisht lamtumirë Los Angeles Galaxy dhe kampionatit amerikan, ndërsa e bën këtë sipas mënyrës së tij krejt origjinale, pa asnjë shenjë modestie dhe sigurisht me një “thumb” për të gjithë ...

Betimi i Arta Vorpsit, reagon Bardhi: E kanë detyruar, e kanë dëmtuar përpara opinionit publik
Mbi betimin e Arta Vorpsit te noterja si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese ka reaguar sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.
Top Channel | 14-Nov-2019 13:33
Mbi betimin e Arta Vorpsit te noterja si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese ka reaguar sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.

A është i ligjshëm betimi i Arta Vorpsit? Flet kryetarja e Dhomës së Noterëve
TIRANË Kryetarja e Dhomës së Noterëve, Mimoza Sadushi ka folur pas betimit të Arta Vorpsit tek noterja Miranda Xhemalçe. Ajo shprehet se noterja në fjalë ka bërë detyrën dhe veprimet e saj janë të ligjshme. Por betimi ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 13:22
TIRANË Kryetarja e Dhomës së Noterëve, Mimoza Sadushi ka folur pas betimit të Arta Vorpsit tek noterja Miranda Xhemalçe. Ajo shprehet se noterja në fjalë ka bërë detyrën dhe veprimet e saj janë të ligjshme. Por betimi ...

Betimi i Vorpsit, Luan Rama reagon ashpër: Kuvendi na mësoi se ka edhe marrëzi të noterizuar
TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar për betimin e Arta Vorpsit tek noterja. Me një shënim në “Facebook” , Luan Rama thekson se Kuvendi i marrëzive të kushtetutës u mësoi sot ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 13:06
TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar për betimin e Arta Vorpsit tek noterja. Me një shënim në “Facebook” , Luan Rama thekson se Kuvendi i marrëzive të kushtetutës u mësoi sot ...

“Shfaqje e njëanshme e vullnetit të saj” nënkryetari i KQZ-së, fshin postimin për Arta Vorpsin
Pasi shprehu qëndrimin e tij, për betimin e Arta Vorpsit si anëtare e gjykatës kushtetuese te noteri, Denar Biba, nënkryetari i KQZ, ka fshirë statusin e tij në facebook. Në postimin e tij, Biba shkruante se veprimi i ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 13:01
Pasi shprehu qëndrimin e tij, për betimin e Arta Vorpsit si anëtare e gjykatës kushtetuese te noteri, Denar Biba, nënkryetari i KQZ, ka fshirë statusin e tij në facebook. Në postimin e tij, Biba shkruante se veprimi i ...

SHBA, Facebook fshin 5,4 miliardë llogari të rreme
Facebook njoftoi se ka fshirë 5,4 miliardë llogari përdoruesish të rreme që prej fillimit të vitit, në krahasim me 2,1 miliardët e vitit të kaluar, po në të njëjtën periudhë. Në raportin e tij dyvjeçar për ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 12:56
Facebook njoftoi se ka fshirë 5,4 miliardë llogari përdoruesish të rreme që prej fillimit të vitit, në krahasim me 2,1 miliardët e vitit të kaluar, po në të njëjtën periudhë. Në raportin e tij dyvjeçar për ...

Betimi i Vorpsit, Balla: Pas pak mblidhet Konferenca e Kryetarëve, Kuvendi të mbajë një qëndrim institucional
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nuk pranoi të komentojë vendimin e Arta Vorpsit për t’u betuar te noterja si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese. E pyetur nga gazetarët jashtë selisë së PS ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 12:45
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nuk pranoi të komentojë vendimin e Arta Vorpsit për t’u betuar te noterja si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese. E pyetur nga gazetarët jashtë selisë së PS ...

Braimllari: Edi Rama dhe Ardian Vorani, grup të strukturuar kriminal për të kapur Gjykatën Kushtetuese
Sekretari i Përgjithshëm I LSI, Endrit Braimllari ka folur mbi situatën në Gjykatën Kushtetuese. Ai e ka cilësuar veprimin e Arta Vorpsit për t’u betuar tek noteri si anti-kushtetues. Veprimi i Vorpsit sipas Braimllarit ...
Telegraf | 14-Nov-2019 16:11
Sekretari i Përgjithshëm I LSI, Endrit Braimllari ka folur mbi situatën në Gjykatën Kushtetuese. Ai e ka cilësuar veprimin e Arta Vorpsit për t’u betuar tek noteri si anti-kushtetues. Veprimi i Vorpsit sipas Braimllarit ...

Fotoja e gruas nudo që kalon në rrugët e përmbytura të Venecias bëhet simbol: ‘Kemi mbetur lakuriq’
ITALI Teksa Venecia akoma po lufton kundër ujit të lartë që ka pushtuar të gjithë zonën, venecianët nuk e humbin sensin e humorit, pak liberal. Kështu një foto, është bërë simbol i kësaj situatë të vështirë, ku një grua ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 12:38
ITALI Teksa Venecia akoma po lufton kundër ujit të lartë që ka pushtuar të gjithë zonën, venecianët nuk e humbin sensin e humorit, pak liberal. Kështu një foto, është bërë simbol i kësaj situatë të vështirë, ku një grua ...

Foto/ Ilir Meta largon “stresin” e Kushtetueses, takohet me ish-futbollistin e kombëtares
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka harruar për pak kohë debatin për Gjykatën Kushtetuese dhe është takuar me një nga ish-sulmuesit e Kombëtares së Shqipërisë. Behet fjalë për Kliton Bozgon. Ka qenë vetë kreu i ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 12:38
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka harruar për pak kohë debatin për Gjykatën Kushtetuese dhe është takuar me një nga ish-sulmuesit e Kombëtares së Shqipërisë. Behet fjalë për Kliton Bozgon. Ka qenë vetë kreu i ...

Plas humori që ironizon në rrjetet sociale Arta Vorpsin pas betimit te noteri
Betimi te noterja i Arta Vorpsit si anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese vijon të shkaktojë reagime të shumta jo vetëm nga klasa politike, por edhe nga personazhe publikë të cilët nuk i kursejnë batutat e tyre lidhur ...
Telegraf | 14-Nov-2019 15:37
Betimi te noterja i Arta Vorpsit si anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese vijon të shkaktojë reagime të shumta jo vetëm nga klasa politike, por edhe nga personazhe publikë të cilët nuk i kursejnë batutat e tyre lidhur ...

Reagon Denar Biba: Nuk kemi te bëjmë me betimin si anëtare e ardhshme e Kushtetueses, por me një deklarate që tregon se pranon detyren që i ka ngarkuar Kuvendi
Nënkryetari i KQZ-së Denar Biba ka reaguar pas betimit të Arta Vorpsit në një notere për të marrë postin e anëtares së Gjykatës Kushtetuese. Biba e ka quajtur veprimin e Vorpsit një formë deklarate nga ana e saj për ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 12:50
Nënkryetari i KQZ-së Denar Biba ka reaguar pas betimit të Arta Vorpsit në një notere për të marrë postin e anëtares së Gjykatës Kushtetuese. Biba e ka quajtur veprimin e Vorpsit një formë deklarate nga ana e saj për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved