ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 14:14

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, Meta: Zbatova Kushtetutën, kreu i KED bëri akte mafioze

Përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, Meta: Zbatova Kushtetutën, kreu i KED bëri akte mafioze
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa akuzon kreun e KED-së se ka vepruar në mënyrë mafioze. “Kushtetuta e ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:26
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa akuzon kreun e KED-së se ka vepruar në mënyrë mafioze. “Kushtetuta e ...

Pasi iu dha ‘bekimin’ Meta në foto me anëtarët e Kushtetueses: I lumtur që pas dy vitesh fillon sot nga funksionimi
Tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë betuar sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta duke plotësuar kështu të gjitha vendet vakante për rivënien në funksion të këtij institucioni të rëndësishëm. Meta ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 21:00
Tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë betuar sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta duke plotësuar kështu të gjitha vendet vakante për rivënien në funksion të këtij institucioni të rëndësishëm. Meta ka ...

Betohet edhe Fiona Papajorgji, Gjykata Kushtetuese me 4 anëtarë të rinj
Është betuar pak minuta më parë edhe Fiona Papajorgji, gjyqtare e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia u zhvillua në Presidencë.
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Është betuar pak minuta më parë edhe Fiona Papajorgji, gjyqtare e re e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia u zhvillua në Presidencë.

Debati mbi dekretin/ Xhaferllari betohet para Metës si gjyqtare e ‘Kushtetueses’
Pavarësisht debatit institucional dhe politik që ka përfshirë ditët e fundit vendin, Marsida Xhaferllari është betuar mbrëmjen e sotme në Presidencë si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Pavarësisht debatit institucional dhe politik që ka përfshirë ditët e fundit vendin, Marsida Xhaferllari është betuar mbrëmjen e sotme në Presidencë si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.

Këshilltari i Metës: Në Kushtetuese shkojnë vetëm kandidaturat e betuara në Presidencë
Gjyqtarja Arta Vorpsi ditën e sotme me anë të një shkrese të noterizuar ka shpallur veten anëtare të Gjykatës Kushtetuese, për të folur për këtë në studion e Top Talk ka qenë i ftuar këshilltari i Presidentit, Ilir ...
Top Channel | 14-Nov-2019 20:41
Gjyqtarja Arta Vorpsi ditën e sotme me anë të një shkrese të noterizuar ka shpallur veten anëtare të Gjykatës Kushtetuese, për të folur për këtë në studion e Top Talk ka qenë i ftuar këshilltari i Presidentit, Ilir ...

Frikë nga ‘Xhaferrllari’?! Meta përjashton ambasadorët nga ceremonia e betimit të anëtarëve të Kushtetueses
Asnjë përfaqësues i selive diplomatike të huaja në vendin tonë, që nga SHBA e BE, nuk ka qenë i pranishëm në ceremoninë e betimit të tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, që ka zhvilluar Presidenti i Republikës, Ilir ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 21:26
Asnjë përfaqësues i selive diplomatike të huaja në vendin tonë, që nga SHBA e BE, nuk ka qenë i pranishëm në ceremoninë e betimit të tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, që ka zhvilluar Presidenti i Republikës, Ilir ...

Zëvendëson Bashkim Dedjan, betohet anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese Fiona Papajorgji
Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:17
Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, znj.Fiona Papajorgji. Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...

Gjykata Kushtetuese/ Dy emra për një post, betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari
Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi u betua para një notereje sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 20:02
Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta Vorpsin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi u betua para një notereje sot si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ...

‘Betohet’ te noteri, ironia e aktorit të humorit: Thashë të mbaroj punë tek noterja pa shqetësuar presidentin
Në një kohë kur betimi para noteres së Arta Vorpsit, anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese është kryefjala e ditës, vjen një reagim plot ironi nga aktori i humorit Julian Deda. Në një mesazh në ‘Facebook’ Deda ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 19:36
Në një kohë kur betimi para noteres së Arta Vorpsit, anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese është kryefjala e ditës, vjen një reagim plot ironi nga aktori i humorit Julian Deda. Në një mesazh në ‘Facebook’ Deda ka ...

Betohet Elsa Toska, gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese
Është betuar pak minuta më parë gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia e betimit të Elsa Toskës u zhvillua përpara presidentit Ilir meta.
Top Channel | 14-Nov-2019 19:36
Është betuar pak minuta më parë gjyqtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese. Ceremonia e betimit të Elsa Toskës u zhvillua përpara presidentit Ilir meta.

Betohet para Presidentit të Republikës anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska
Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të anëtarës së re të Gjykatës Kushtetuese, znj. Elsa Toska. Ky është plotësimi i vakancës së parë të ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 19:36
Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të anëtarës së re të Gjykatës Kushtetuese, znj. Elsa Toska. Ky është plotësimi i vakancës së parë të ...

“Kushtetuesja”/ Zbardhet e plotë rezoluta e Kuvendit kundër Metës: Ka tejkaluar kompetencat me Xhaferllarin
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Top Channel raporton se një rezolutë pritet të votohet nesër nga deputetët kundër ...
Top Channel | 14-Nov-2019 17:51
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Top Channel raporton se një rezolutë pritet të votohet nesër nga deputetët kundër ...

Betimi te noterja/ Zëri i Amerikës: Vorpsi duket se ka bërë një shkelje të hapur të Kushtetutës
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për ...
Top Channel | 14-Nov-2019 17:51
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për ...

Gjykata Kushtetuese/ “Dekreti i Metës për Xhaferllarin i pavlefshëm”, Kuvendi gati projektrezolutën për shmangien e krizës
Kuvendi i Shqipërisë ka gati projektrezolutën që do të miratohet për të shmangur krizën për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe legjitimitetin e saj pas përplasjeve mes Presidentit dhe KED si dhe legjislativit. Në ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 16:56
Kuvendi i Shqipërisë ka gati projektrezolutën që do të miratohet për të shmangur krizën për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe legjitimitetin e saj pas përplasjeve mes Presidentit dhe KED si dhe legjislativit. Në ...

Noterizimi i banalitetit të Ilir Metës
Nga Mero Baze Në historinë banale që prodhoi presidenti duke dubluar anëtaren e Gjykatës Kushtetuese, zgjedhur sipas procedurës kushtetuese, duhej një akt që ta stamponte në histori këtë banalitet. Arta Vorpsi duket që ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 19:27
Nga Mero Baze Në historinë banale që prodhoi presidenti duke dubluar anëtaren e Gjykatës Kushtetuese, zgjedhur sipas procedurës kushtetuese, duhej një akt që ta stamponte në histori këtë banalitet. Arta Vorpsi duket që ...

Precedenti “Beqja”: Si Gjykata Kushtetuese nxjerr jashtë loje Meta-Xhaferrllarin dhe mandaton Arta Vorpsin
Ilir Meta një ditë më parë hodhi firmën mbi një dekret, i cili më shumë se zgjidhi situatën, shumë të komplikuar deri më tani, e çojë në një tjetër nivel komplikimin e saj. Ai vendosi të zgjedh Marsida Xhaferllarin si ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 18:54
Ilir Meta një ditë më parë hodhi firmën mbi një dekret, i cili më shumë se zgjidhi situatën, shumë të komplikuar deri më tani, e çojë në një tjetër nivel komplikimin e saj. Ai vendosi të zgjedh Marsida Xhaferllarin si ...

Emërimet, Koçi: Meta po çon ‘ushtarët’ e tij në Kushtetuese për t’i shpëtuar shkarkimit. Vorpsi? Mund të betohet dhe në Gjirin e Lalzit kur Presidenti mbyll derën
Të gjitha lëvizjet e Presidentit Ilir Meta për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, për zv. ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi janë tregues se po bën gjithçka për t’i shpëtuar shkarkimit. Mazhoranca ka nisur prej disa ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 18:36
Të gjitha lëvizjet e Presidentit Ilir Meta për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, për zv. ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi janë tregues se po bën gjithçka për t’i shpëtuar shkarkimit. Mazhoranca ka nisur prej disa ...

Presidenti Meta: Pas dy vitesh, fillon sot nga funksionimi Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë!
Në ceremoninë e betimit të Marsida Xhaferllarit, në plotësim të vakancës së dytë të Presidentit për Gjykatën Kushtetuese, ishin të pranishëm edhe të tjerë anëtarë të kësaj gjykate, por edhe Sekretari i Përgjithshëm. ...
Telegraf | 14-Nov-2019 21:05
Në ceremoninë e betimit të Marsida Xhaferllarit, në plotësim të vakancës së dytë të Presidentit për Gjykatën Kushtetuese, ishin të pranishëm edhe të tjerë anëtarë të kësaj gjykate, por edhe Sekretari i Përgjithshëm. ...

Berisha akuza ndaj Dvoranit: Merr përsipër të ngrejë kurthet e shtetit
Në një intervistë televizive, ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta sot mbi kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Berisha tha se Dvorani ka 100 milionë lekë pasuri që nuk i ...
Telegraf | 14-Nov-2019 20:55
Në një intervistë televizive, ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta sot mbi kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Berisha tha se Dvorani ka 100 milionë lekë pasuri që nuk i ...

Zbardhet e plotë rezoluta e Kuvendit kundër Metës: Ka tejkaluar kompetencat me Xhaferllarin
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Në projektrezolutë thuhet se presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori abuzivisht ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 17:20
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Në projektrezolutë thuhet se presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori abuzivisht ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved