ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:53

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve

Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...
Top Channel | 13-Nov-2019 16:42
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot nis zbatimi i vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimi i 1472 vendvotimeve. Si pasojë e këtij rinumërimi certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve ...

Haxhiu i reagon Limajt: Para se të shpifni për LVV-në, tregoni çfarë pazari keni bërë me Listen Serbe
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 23:00
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...

Limaj: LVV-së i duhen tri mandate për të përmbushur pazarin me Rashiqin
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 22:53
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pavarësisht se Vetëvendosje, si parti fituese një javë më përpara i kishte konsideruar si të parregullta votat e ardhura nga Serbia, e njëjta ndërron qëndrim. ...

NISMA: Cilat janë pazarllëqet e LVV-së me Nenad Rashiqin?
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:58
NISMA Socialdemokrate e ka pyetur Lëvizjen Vetëvendosje, se cilat janë pazarllëqet e saj që po bën me Nenad Rashiqin? Përmes një komunikate, NISMA thotë se ajo që ishte e pakuptueshme në qëndrimet e LVV-së kishte të ...

Mustafa: Është në dorën e Vetëvendosjes nëse Nisma do të jetë pjesë e Qeverisë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:31
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje, pa ndodhur certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve. I pari ...

Fillon rinumrimi i 1,428 vendvotimeve, QNR punon në dy ndërrime
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 17:52
Ka filluar procesi i rinumrimit të 1,428 vendvotimeve në Qendrën për Numërimin e Rezultateve (QNR), ku do të punohet në dy ndërrime, në mënyrë që ky proces të përfundojë sa më shpejt. Ky rinumërim vije pas vendimit të ...

Ekspertët: Formimi i Kuvendit dhe Qeverisë së re nuk ndikohet nga ankesat në Kushtetuese
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mund të certifikojë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor, pa pasur nevojë të pres vendimin e Gjykatës Kushtetuese, në rast se në këtë instancë ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 16:31
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mund të certifikojë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor, pa pasur nevojë të pres vendimin e Gjykatës Kushtetuese, në rast se në këtë instancë ...

Ankimimi i një vendimi të Supremes në Kushtetuese mund të zvarrisë edhe më tej formimin e Qeverisë
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...
Medial | 14-Nov-2019 08:39
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...

Sherri i rinumërimit po shtyhet marrëveshja për koalicion
Rinumërmi i 1 mijë e 428 vendvotime e shtyen finalizimin e marrëveshjes për koalicionin VV-LDK Nëse konfirmohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për votat e ardhura nga Serbia, edhe nga ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 08:39
Rinumërmi i 1 mijë e 428 vendvotime e shtyen finalizimin e marrëveshjes për koalicionin VV-LDK Nëse konfirmohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për votat e ardhura nga Serbia, edhe nga ...

Ankimimi i një vendimi të Supremes në Kushtetuese mund të zvarrisë edhe më tej formimin e Qeverisë
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...
Arbresh | 14-Nov-2019 08:33
Po bëhet katër muaj që kur Kosova po funksionin me Qeveri në detyrë. E ky proces pritet të zvarritet ende pasi kanë kaluar pesë javë që nga mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe ende nuk është bërë ...

Limaj: VV e Rashiq po i kërkojnë Supremes t’ua kthejë votat që thonin se janë mbushur në Nish
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ka Lëvizja Vetëvendosje dhe Nenad Rashiq pavarësisht se i kanë cilësuar si të parregullta pakot e ardhura nga Serbia, po kërkojnë nga Gjykata Supreme t’i ...
Shenja | 14-Nov-2019 08:23
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ka Lëvizja Vetëvendosje dhe Nenad Rashiq pavarësisht se i kanë cilësuar si të parregullta pakot e ardhura nga Serbia, po kërkojnë nga Gjykata Supreme t’i ...

Viti 2020 mund ta zë Kosovën keq
Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan me sukses – u cilësuan edhe si jashtëzakonisht demokratike, fer e të lira, por kontestet për këto zgjedhje nuk po përfundojnë. Tash e më shumë se një muaj, Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 07:13
Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan me sukses – u cilësuan edhe si jashtëzakonisht demokratike, fer e të lira, por kontestet për këto zgjedhje nuk po përfundojnë. Tash e më shumë se një muaj, Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ...

Rinumërimi shtyn finalizimin e marrëveshjes për koalicionin VV-LDK
Rinumërimi i më shumë se gjysmës së vendvotimeve ka ngadalësuar negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike për finalizimin e marrëveshjes së koalicionit. Janë zyrtarë të LDK-së, të cilët kanë thënë se ...
Koha.net | 14-Nov-2019 06:45
Rinumërimi i më shumë se gjysmës së vendvotimeve ka ngadalësuar negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike për finalizimin e marrëveshjes së koalicionit. Janë zyrtarë të LDK-së, të cilët kanë thënë se ...

Nis rinumërimi votave të 1.472 vendvotime në Kosovë
Prishtinë, 13 nëntor 2019 – Të mërkurën pasdite në Kosovë ka nisur rinumërimi i fletëvotimeve të 1.472 vendvotimeve të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Rinumërimin e votave e ka urdhëruar Paneli ...
Illyriapress | 14-Nov-2019 00:34
Prishtinë, 13 nëntor 2019 – Të mërkurën pasdite në Kosovë ka nisur rinumërimi i fletëvotimeve të 1.472 vendvotimeve të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Rinumërimin e votave e ka urdhëruar Paneli ...

Sherifi i Nismës: VV-ja janë hajna të Superligës, po tentojnë të na i vjedhin mandatet me vota të Serbisë
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, në emisionin DPT te Fidani e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është ...
InFokusi | 14-Nov-2019 00:04
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, në emisionin DPT te Fidani e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është ...

Sherifi e quan hipokrizi të dyfishtë vendimin e VV-së që të dërgojë ankesë në Supreme
“Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka thënë Sherifi. “Vendimin e kanë marrë në mungesë të guximit me dalë para qytetarëve” Tutje Sherifi thotë se Nisma sigurt do të jetë pjesë e Kuvendit. “VV do të ketë 29 deputetë, ata ...
Lajminet | 13-Nov-2019 23:55
“Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka thënë Sherifi. “Vendimin e kanë marrë në mungesë të guximit me dalë para qytetarëve” Tutje Sherifi thotë se Nisma sigurt do të jetë pjesë e Kuvendit. “VV do të ketë 29 deputetë, ata ...

Sherifi e quan hipokrizi të dyfishtë vendimin e VV’së që të dërgojë ankesë në Supreme
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka ...
Medial | 13-Nov-2019 23:54
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka ...

Viti 2020 mund ta zë Kosovën pa institucione të reja
Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan me sukses – u cilësuan edhe si jashtëzakonisht demokratike, fer e të lira, por kontestet për këto zgjedhje nuk po përfundojnë. Tash e më shumë se një muaj, Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ...
AlbInfo | 13-Nov-2019 23:54
Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan me sukses – u cilësuan edhe si jashtëzakonisht demokratike, fer e të lira, por kontestet për këto zgjedhje nuk po përfundojnë. Tash e më shumë se një muaj, Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ...

Sherifi e quan hipokrizi të dyfishtë vendimin e VV’së që të dërgojë ankesë në Supreme
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka ...
Arbresh | 13-Nov-2019 23:49
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është hipokrizi e dyfishtë”, ka ...

Sherifi e quan hipokrizi të dyfishtë vendimin e VV’së që të dërgojë ankesë në Supreme
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, në emisionin DPT te Fidani e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 23:44
Zyrtari i Nismës, Bilall Sherifi, në emisionin DPT te Fidani e ka komentuar vendimin e disa kandidatëve për deputetë të VV’së që të dërgojnë një ankesë në Gjykatën Supreme që votat nga Serbia të numërohen. “Kjo është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved