ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:53

Mesazhi shkurajues nga Vjena: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE i pamundur, ndryshon strategjia e BE, integrim në vend të …

Mesazhi shkurajues nga Vjena: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE i pamundur, ndryshon strategjia e BE, integrim në vend të …
Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë në vend të tij, integrimin. ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 07:22
Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë në vend të tij, integrimin. ...

Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.
Top Channel | 14-Nov-2019 01:50
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.

Shkup/ Ministri i Jashtëm gjerman: Maqedonia meriton negociatat. Dimitrov: Na ndani nga Shqipëria
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...
Top Channel | 13-Nov-2019 21:19
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...

Maqedonia e Veriut apel Gjermanisë: Na ndani nga Shqipëria për negociatat
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...
Telegraf | 13-Nov-2019 23:34
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...

Këshilli Europian diskuton për negociatat me Shqipërinë në takimin e dhjetorit
Muaji dhjetor i këtij viti pritet të hapë edhe një herë diskutimin e lënë pezull nga BE për zgjerimin. Burimet diplomatike bëjnë me dije se çështja e zgjerimit do të diskutohet në takimin e Këshillit Europian që do të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 20:38
Muaji dhjetor i këtij viti pritet të hapë edhe një herë diskutimin e lënë pezull nga BE për zgjerimin. Burimet diplomatike bëjnë me dije se çështja e zgjerimit do të diskutohet në takimin e Këshillit Europian që do të ...

Mickoski-Maas: Bisedohet për thellim të bashkëpunimit të ndërsjellë
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski, sot realizoi takim me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas. Bashkëbiseduesit theksuan interesimin për thellimin e bashkëpunimit dhe forcimin e bashkëpunimit ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 22:18
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski, sot realizoi takim me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas. Bashkëbiseduesit theksuan interesimin për thellimin e bashkëpunimit dhe forcimin e bashkëpunimit ...

WiiW: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE i pamundur, ndryshon strategjia e BE, integrim në vend të zgjerimit
Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë në vend të tij, integrimin. ...
Monitor | 13-Nov-2019 23:04
Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë në vend të tij, integrimin. ...

“Anëtarësimi i Shqipërisë në BE i pamundur”, qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë zbulon strategjinë e re: Integrim në vend të zgjerimit!
Postuar: 14/11/2019 - 09:06 Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë ...
Sot.Al | 14-Nov-2019 09:07
Postuar: 14/11/2019 - 09:06 Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë ...

Negociatat/ Maqedonia kërkon zyrtarisht të ndahet nga Shqipëria
Edhe pse Gjermania ishte e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave, këtë gjë e ka penguar në tetor Franca e cila vendosi veton për të dy vendet. Ministri i jashtëm gjerman, Haiko Maas, ...
Dritare | 14-Nov-2019 09:04
Edhe pse Gjermania ishte e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave, këtë gjë e ka penguar në tetor Franca e cila vendosi veton për të dy vendet. Ministri i jashtëm gjerman, Haiko Maas, ...

“Anëtarësimi i Shqipërisë në BE i pamundur”, çfarë thotë WIIW
Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë në vend të tij, integrimin. ...
Gazeta Dita | 14-Nov-2019 08:27
Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strategji të re për zgjerimin, duke lënë mënjanë anëtarësimin dhe duke vënë në vend të tij, integrimin. ...

Maqedonia e Veriut, apel Gjermanisë: Na ndani nga Shqipëria për negociatat
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...
Gazeta Dita | 14-Nov-2019 08:11
Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit. Ministri i ...

Analiza e WIIW: BE ndryshon strategjinë e zgjerimit, anëtarësimi i Shqipërisë i pamundur në vitet e ardhshme
WIIW, e njohur si qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë përmes një studimi të fundit ka theksuar se BE po ndjek një strategji të re sa i takon zgjerimit dhe anëtarësimit të vendeve të reja. Sipas këtij ...
Politiko | 14-Nov-2019 08:01
WIIW, e njohur si qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë përmes një studimi të fundit ka theksuar se BE po ndjek një strategji të re sa i takon zgjerimit dhe anëtarësimit të vendeve të reja. Sipas këtij ...

Maas: Gjermania e mbështet integrimin e Maqedonisw sw Veriut në BE
Shkup, 13 nëntor 2019 – Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas shprehu të mërkurën në Shkup mbështetjen për procesin e integrimit të rajonit të Ballkanit Perëndimor si edhe pakënaqësinë e qeverisë gjermane me vendimin e ...
Illyriapress | 13-Nov-2019 23:59
Shkup, 13 nëntor 2019 – Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas shprehu të mërkurën në Shkup mbështetjen për procesin e integrimit të rajonit të Ballkanit Perëndimor si edhe pakënaqësinë e qeverisë gjermane me vendimin e ...

Pendarovski-Maas: Gjermania mbështet zgjerimin e BE-së
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Heiko Maas, i cili po qëndron për vizitë pune në vendin tonë, njofton ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 19:09
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Heiko Maas, i cili po qëndron për vizitë pune në vendin tonë, njofton ...

Zaev-Mas: Vendim pozitiv në kornizë të shpejtë kohore që të mundësojë rrugë evropiane të Maqedonisë së Veriut
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...
Flaka | 13-Nov-2019 23:22
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...

Mickoski-Maas: Bisedohet për thellim të bashkëpunimit të ndërsjellë
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski, sot realizoi takim me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas. Bashkëbiseduesit theksuan interesimin për thellimin e bashkëpunimit dhe forcimin e bashkëpunimit ...
Arbresh | 13-Nov-2019 22:38
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski, sot realizoi takim me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas. Bashkëbiseduesit theksuan interesimin për thellimin e bashkëpunimit dhe forcimin e bashkëpunimit ...

Mas: Askush në BE nuk e sjell në pikëpyetje perspektivën aderuese të Maqedonisë së Veriut
Askush në Bashkimin Evropian nuk e sjell në pikëpyetje perspektivën aderuese të Maqedonisë së Veriut, porositi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas në konferencë për shtyp me nikoqirin e tij, shefin e ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:54
Askush në Bashkimin Evropian nuk e sjell në pikëpyetje perspektivën aderuese të Maqedonisë së Veriut, porositi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas në konferencë për shtyp me nikoqirin e tij, shefin e ...

Mickoski u takua me Hajko Mas
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, së bashku me nënkryetarin Vllado Misajllovski dhe sekretari për bashkëpunim ndërkombëtar Timço Mucunski, realizuan takim me shefin e diplomacisë gjermane, Hajko Mas. Në takim ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:53
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, së bashku me nënkryetarin Vllado Misajllovski dhe sekretari për bashkëpunim ndërkombëtar Timço Mucunski, realizuan takim me shefin e diplomacisë gjermane, Hajko Mas. Në takim ...

Mac: Ende nuk ka propozim të gatshëm për ndryshimin e metodologjisë për negociata
Ende nuk ka propozim të gatshëm në raport me reformën e metodologjisë së negociatave. Për neve me rëndësi është që propozimet me të cilat ndryshohet procesi i aderimit, nuk ndryshohet asgjë me rëndësi, ndërsa kjo i ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:49
Ende nuk ka propozim të gatshëm në raport me reformën e metodologjisë së negociatave. Për neve me rëndësi është që propozimet me të cilat ndryshohet procesi i aderimit, nuk ndryshohet asgjë me rëndësi, ndërsa kjo i ...

Zaev-Mas: Vendim pozitiv në kornizë të shpejtë kohore që të mundësojë rrugë evropiane të Maqedonisë së Veriut
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 21:41
Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme të RF të Gjermanisë Hajko Mas shfaqën ankesë për vendimin e Këshillit Evropian të shkaktuar nga qëndrimi francez dhe u pajtuan se të dyja vendet do të bëjnë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved