ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 14:49

Protesta te Astiri/ Policia referon 26 persona në Prokurori

Protesta te Astiri/ Policia referon 26 persona në Prokurori
Policia ka referuar në Prokurori 26 persona për çështjen e djeshme, pra për përplasjen e banorëve të Astirit me forcat e policisë pasi IKMT kishte shkuar në zonë për të prishur ndërtesat pa leje në kuadër të projektit ...
Top Channel | 13-Nov-2019 11:32
Policia ka referuar në Prokurori 26 persona për çështjen e djeshme, pra për përplasjen e banorëve të Astirit me forcat e policisë pasi IKMT kishte shkuar në zonë për të prishur ndërtesat pa leje në kuadër të projektit ...

Publikohet në “Real Story” harta e projektit të Unazës së Madhe, ja si ka ndryshuar nga 1989 në 2016
Përplasja e ashpër në zonën e Astirit, gjatë ditës së sotme, mes banorëve dhe punonjësve të policisë e IKMT, është bërë temë diskutimi në emisionin e sotëm “Real Story”, në News24 . Drejtuesi i emisionit, Sokol Balla, ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 22:28
Përplasja e ashpër në zonën e Astirit, gjatë ditës së sotme, mes banorëve dhe punonjësve të policisë e IKMT, është bërë temë diskutimi në emisionin e sotëm “Real Story”, në News24 . Drejtuesi i emisionit, Sokol Balla, ...

“Banorët shqyenë dyert e pasme të lokaleve, pasi po asfiksoheshin nga gazi”, gazetari raporton live nga Astiri: Përplasja ishte shumë e fuqishme
Pas përplasjes së ashpër gjatë gjithë ditës me banorët e Astirit, punonjësit e IKMT ja kanë dalë që në orët e para të mbrëmjes të shembin 33 banesat, që preken nga projekti i Unazës së Re. Gazetari Erjon Skëndaj solli ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 21:55
Pas përplasjes së ashpër gjatë gjithë ditës me banorët e Astirit, punonjësit e IKMT ja kanë dalë që në orët e para të mbrëmjes të shembin 33 banesat, që preken nga projekti i Unazës së Re. Gazetari Erjon Skëndaj solli ...

Shemben ndërtimet te “Unaza e Re”/ Aksioni në mëngjes nis me përleshje, 15 të shoqëruar
Në orën 5 të mëngjesit unaza e re u rrethua nga qindra forca policore. Do niste kështu aksioni për shkatërrimin e ndërtimeve që pengojnë projektin e "Unazës së Re".
Top Channel | 12-Nov-2019 20:13
Në orën 5 të mëngjesit unaza e re u rrethua nga qindra forca policore. Do niste kështu aksioni për shkatërrimin e ndërtimeve që pengojnë projektin e "Unazës së Re".

Dhuna dhe aksioni në “Astir”, PDIU akuza Ramës: Plotësoi trekëndëshin “dhunë-krim-korrupsion”
TIRANË Partia e PDIU-së ka reaguar për aksionin e IKMT-së në zonën e “Astirit”, aty ku 33 banesa u prishën sot për t’i hapur rrugë ndërtimit të Unazës së Re në Tiranë. Me një deklaratë të shpërndarë për mediat, PDIU ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:49
TIRANË Partia e PDIU-së ka reaguar për aksionin e IKMT-së në zonën e “Astirit”, aty ku 33 banesa u prishën sot për t’i hapur rrugë ndërtimit të Unazës së Re në Tiranë. Me një deklaratë të shpërndarë për mediat, PDIU ...

Përfundon aksioni/ Shemben 33 ndërtesat në zonën e “Astirit”
Vetëm pak momente më parë, mjetet e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë prishur edhe objektin e 33 në zonën e “Astirit”, në kryeqytet.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Vetëm pak momente më parë, mjetet e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë prishur edhe objektin e 33 në zonën e “Astirit”, në kryeqytet.

Çfarë ngeli në “Astir” pas mësymjes së policisë dhe prishjes së banesave (FOTO)
Pas një viti, mori fund rezistenca e banorëve të Unazës së Re. Beteja finale e tyre me policinë u zhvillua në orët e para të mëngjesit të djeshëm, por edhe pas qëndresës së tyre ata nuk mund të mbronin shtëpitë. IKMT-ja ...
Telegraf | 13-Nov-2019 12:08
Pas një viti, mori fund rezistenca e banorëve të Unazës së Re. Beteja finale e tyre me policinë u zhvillua në orët e para të mëngjesit të djeshëm, por edhe pas qëndresës së tyre ata nuk mund të mbronin shtëpitë. IKMT-ja ...

Braimllari: Banorët e Unazës e Re taksapagues për 25 vite, Edi Rama ushtroi terror mbi ta
Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Brahimllari është shprehur se aksioni i së martës në Astir është një krim shtetëror. Nga emisioni i mëngjesit 7 pa 5 në Vizion Plus, Brahimllari është ...
Telegraf | 13-Nov-2019 12:05
Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Brahimllari është shprehur se aksioni i së martës në Astir është një krim shtetëror. Nga emisioni i mëngjesit 7 pa 5 në Vizion Plus, Brahimllari është ...

“32 banesa u shembën me orendi brenda”, Pollo për aksionin e IKMT në “Astir”: Arrogancë dhe veprim çnjerëzor!
TIRANË Ish-deputeti i PD-së, Genc Pollo i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 foli për aksionin e IKMT-së në zonën e Astirit, ku 33 banesa u prishën me qëllim që t’i hapet shteg ndërtimit të Unazës së re. Ai tha se ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 17:53
TIRANË Ish-deputeti i PD-së, Genc Pollo i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 foli për aksionin e IKMT-së në zonën e Astirit, ku 33 banesa u prishën me qëllim që t’i hapet shteg ndërtimit të Unazës së re. Ai tha se ...

“Bie” Astiri”/ Fadromat rrafshojnë 33 banesa. Orë pas ore me protestat, arrestimet, të plagosurit dhe reagimin e politikës
“Bie Astiri”, përfundon aksioni i IKMT, prishen 33 banesa, dhjetëra banorë u dhunuan dhe u arrestuan nga policia Ja si do të realizohej vjedhja e 20 milionë eurove tek Unaza, nga xhepat e qytetarëve në Delaware! Prej ...
Telegraf | 13-Nov-2019 10:03
“Bie Astiri”, përfundon aksioni i IKMT, prishen 33 banesa, dhjetëra banorë u dhunuan dhe u arrestuan nga policia Ja si do të realizohej vjedhja e 20 milionë eurove tek Unaza, nga xhepat e qytetarëve në Delaware! Prej ...

Përfundon aksioni i IKMT-së, shemben 33 objekte në “Astir”, shoqërohen 20 banorë
TIRANË Ka përfunduar aksioni i IKMT-së në zonën e “Astirit”. Gazetarja e “BalkanWeb” , Dorjana Bezat, raporton se 33 objekte në këtë zonë janë shembur, ndërsa menjëherë ka nisur puna për largimin e materialeve inerte të ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 16:56
TIRANË Ka përfunduar aksioni i IKMT-së në zonën e “Astirit”. Gazetarja e “BalkanWeb” , Dorjana Bezat, raporton se 33 objekte në këtë zonë janë shembur, ndërsa menjëherë ka nisur puna për largimin e materialeve inerte të ...

Brahimllari: Opozita marrëveshje me qytetarët e Astirit, dëmshpërblim 100 %
Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Brahimllari është shprehur se aksioni i së martës në Astir është një krim shtetëror. Nga emisioni i mëngjesit 7 pa 5 në Vizion Plus, Brahimllari është ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 09:34
Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Brahimllari është shprehur se aksioni i së martës në Astir është një krim shtetëror. Nga emisioni i mëngjesit 7 pa 5 në Vizion Plus, Brahimllari është ...

Dhuna në “Astir”, reagon Kryemadhi: Skenë krimi e urdhëruar nga Edi Rama
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me situatën e ndodhur ditën e sotme , ku prej mëngjesit, IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:46
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me situatën e ndodhur ditën e sotme , ku prej mëngjesit, IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”.

Përplasjet te Unaza e Re/ Incident me gazetarin e Top Channel, banori i merr mikrofonin dhe ia flak në rrugë
Përplasje të forta ka pasur sot me policisë dhe banorëve të zonës së Astirit në kryeqytet, pasi IKMT ndërhyri sot për të prishur banesat pa leje në kuadër të projektit të Unazës së Re.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:41
Përplasje të forta ka pasur sot me policisë dhe banorëve të zonës së Astirit në kryeqytet, pasi IKMT ndërhyri sot për të prishur banesat pa leje në kuadër të projektit të Unazës së Re.

IKMT: Të 33 objektet do të prishen sot
Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:41
Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”.

Braimllari: Dëmshpërblim me çmimin e tregut dhe dënime për ata që dhunuan banorët
Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari me anë të një interviste ka reaguar në lidhje me aksionin e ditës së sotme në Unazën e Re, ku janë shembur 33 objekte nga IKMT. Braimllari ka theksuar se banorët e ...
Telegraf | 12-Nov-2019 20:28
Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari me anë të një interviste ka reaguar në lidhje me aksionin e ditës së sotme në Unazën e Re, ku janë shembur 33 objekte nga IKMT. Braimllari ka theksuar se banorët e ...

Aksioni në “Astir”, IKMT-ja bën bilancin: Deri tani janë prishur 24 objekte
TIRANË Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka dhënë informacion për objektet, të cilat janë prishur deri tani në zonën e “Astirit”. Me një shënim më “Facebook”, IKMT-ja thotë se aktualisht janë prishur 24 ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 15:23
TIRANË Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka dhënë informacion për objektet, të cilat janë prishur deri tani në zonën e “Astirit”. Me një shënim më “Facebook”, IKMT-ja thotë se aktualisht janë prishur 24 ...

IKMT mbyll aksionin, shemben 33 ndërtesa në Astir
Inspektriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka përfunduar pas 11 orësh aksionin për prishjen e objekteve pa leje në Astir. Aksioni i IKMT i kësaj të marte është shoqëruar me përplasje të forta mes banorëve dhe ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 18:35
Inspektriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka përfunduar pas 11 orësh aksionin për prishjen e objekteve pa leje në Astir. Aksioni i IKMT i kësaj të marte është shoqëruar me përplasje të forta mes banorëve dhe ...

Përfundon aksioni i IKMT, prishen 33 banesa
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka përfunduar aksionin e prishjes së banesave tek “Astiri”. Me anë të një njoftimi në Facebook, shkruan se janë shembur 15 objekte një katëshe, 11 objekte 2 katëshe, 6 ...
Telegraf | 12-Nov-2019 18:34
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka përfunduar aksionin e prishjes së banesave tek “Astiri”. Me anë të një njoftimi në Facebook, shkruan se janë shembur 15 objekte një katëshe, 11 objekte 2 katëshe, 6 ...

Protesta te Astiri, policia procedon 26 persona në Prokurori
Policia ka referuar në Prokurori 26 persona për çështjen e djeshme, pra për përplasjen e banorëve të Astirit me forcat e policisë pasi IKMT kishte shkuar në zonë për të prishur ndërtesat pa leje në kuadër të projektit ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 10:50
Policia ka referuar në Prokurori 26 persona për çështjen e djeshme, pra për përplasjen e banorëve të Astirit me forcat e policisë pasi IKMT kishte shkuar në zonë për të prishur ndërtesat pa leje në kuadër të projektit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved