ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 08:17

Takimi “surprizë” i tre presidentëve, Vuçiç jep detaje për mediat serbe

Takimi “surprizë” i tre presidentëve, Vuçiç jep detaje për mediat serbe
Një takim i paparalajmëruar ka bërë bashkë presidentin e Francës, atë të Serbisë dhe Hashim Thaçin. Siç raportojnë mediat serbe, në takim është folur për një sërë çështjesh të aktualitetit në rajon. Vuçiç ka dhënë disa ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 12:32
Një takim i paparalajmëruar ka bërë bashkë presidentin e Francës, atë të Serbisë dhe Hashim Thaçin. Siç raportojnë mediat serbe, në takim është folur për një sërë çështjesh të aktualitetit në rajon. Vuçiç ka dhënë disa ...

Dyshimet për Ganën, Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 07:47
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...

Vetëm Ilir Meta s’ka folur me Macron për negociatat në Paris, Vuçiç e Pendarovski njoftuan kur hapen me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 21:39
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka ...

Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, Luca Jahier
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Presidenti Meta vlerësoi ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:49
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Presidenti Meta vlerësoi ...

Vuçiç provokon kosovarët, bën deklaratën e fortë në sy të Macron: Edhe 10 shtete do ta heqin njohjen e Kosovës!
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:05
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Vendimi për negociatat me Shqipërinë dhe MV merret në maj të 2020-s? Vuçiç pas takimit me Macron: Hapen në mars
Sipas presidentit të Maqedonisë së Veriut, presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se: ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Presidenti maqedonas Stevo Pendarovski, pas ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 19:10
Sipas presidentit të Maqedonisë së Veriut, presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se: ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Presidenti maqedonas Stevo Pendarovski, pas ...

Thaçi flet nga Franca: Rol i ri i Macronit në dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...
Top Channel | 12-Nov-2019 17:53
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...

Presidenti Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, z.Luca Jahier
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), z. Luca Jahier. Presidenti Meta ...
Telegraf | 12-Nov-2019 20:04
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), z. Luca Jahier. Presidenti Meta ...

Thaçi në Paris, kërkon përkrahje për zbardhjen e fatit të të pagjeturve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.

Meta takohet me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, në fokus integrimi evropian
Presidenti Ilir Meta Gjatë qëndrimit të tij në Francë, është takuar me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Në këtë takim kreu i shtetit ka vlerësuar angazhimin e KEES në mbështetje ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 19:29
Presidenti Ilir Meta Gjatë qëndrimit të tij në Francë, është takuar me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Në këtë takim kreu i shtetit ka vlerësuar angazhimin e KEES në mbështetje ...

Vendimi përfundimtar i BE-së në maj, të gjitha opsionet janë të hapura
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pas takimit bilateral me presidentin francez Emanuel Macron dje në margjinat e Forumit paqësor në Paris, ka porositur se pajtohet me reforma të metodologjisë për ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 08:55
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pas takimit bilateral me presidentin francez Emanuel Macron dje në margjinat e Forumit paqësor në Paris, ka porositur se pajtohet me reforma të metodologjisë për ...

Macron bashkon Thaçin me Vuçiç, në fokus rinisja e dialogut
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 18:40
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...

Pendarovski-Macron: Metodologjia e zgjerimit të BE-së, deri në mars
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha se metodologjia e re e zgjerimit të BE-së do të jetë gati deri në pranverë të vitit 2020, dhe pasi ajo të jetë gati mund të ketë ndonjë vendim sa i përket datës ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 16:15
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha se metodologjia e re e zgjerimit të BE-së do të jetë gati deri në pranverë të vitit 2020, dhe pasi ajo të jetë gati mund të ketë ndonjë vendim sa i përket datës ...

E thotë edhe Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 21:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...

Presidenti Meta takohet me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:35
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein.

Meta takon me Kancelaren Brigitte Bierlein: Mirënjohës Austrisë për kontributin e dhënë ndaj Shqipërisë
FRANCË Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës,Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 15:33
FRANCË Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës,Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...

Me ndërmjetësim të Macron-it, Presidenti Thaçi takohet me atë të Serbisë!
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.

Presidenti Meta takohet me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...
Telegraf | 12-Nov-2019 16:15
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 18:16
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved