ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 10:41

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës.
Top Channel | 13-Nov-2019 11:41
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës.

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Shqipëria do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit në kuadër të...
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Shqipëria do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit H gjatë dy javëvë në vijim – ...
Kosova Sot | 13-Nov-2019 12:21
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Shqipëria do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit H gjatë dy javëvë në vijim – ...

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Shqipëria do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit H gjatë dy javëvë në vijim – ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 11:55
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Shqipëria do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit H gjatë dy javëvë në vijim – ...

Xhaka godet përsëri, mesfushori nuk i bashkohet kombëtares në grumbullim
Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën kuqezi, por ai ëhst ëbërë protagonist në një mënyrë tjetër, pasi nuk është ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 22:09
Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën kuqezi, por ai ëhst ëbërë protagonist në një mënyrë tjetër, pasi nuk është ...

Xhaka drejt largimit nga Kombëtarja ?! Ja çfare ka ndodhur
Ka një çështje te kombëtarja shqiptare në prag të dy ndeshjeve ndaj Andorrës dhe Francës dhe protagonist është sërish, Taulant Xhaka. Mesfushori kuqezi ka refuzuar ftesën e trajnerit Reja dhe nuk është paraqitur në ...
Lajmi i Fundit | 13-Nov-2019 11:28
Ka një çështje te kombëtarja shqiptare në prag të dy ndeshjeve ndaj Andorrës dhe Francës dhe protagonist është sërish, Taulant Xhaka. Mesfushori kuqezi ka refuzuar ftesën e trajnerit Reja dhe nuk është paraqitur në ...

Taulant Xhaka nuk do të luajë kundër Andorrës dhe Francës
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit, i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të ...
PortaliOnline | 13-Nov-2019 10:58
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit, i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të ...

Xhaka u largua nga Kombëtarja, pritet përgjigja e Kaces
Taulant Xhaka nuk do të vijë në grumbullim me Kombëtaren dhe emri në listën e pritjes është ai i Ergys Kaçes. Mesfushori i AEL Larisës përshtatet me rolin e lënë bosh nga Xhaka dhe, me gjasë, stafi i kuqezinjve ka nisur ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 10:38
Taulant Xhaka nuk do të vijë në grumbullim me Kombëtaren dhe emri në listën e pritjes është ai i Ergys Kaçes. Mesfushori i AEL Larisës përshtatet me rolin e lënë bosh nga Xhaka dhe, me gjasë, stafi i kuqezinjve ka nisur ...

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Për të zëvendësuar Xhakën nga sa mësohet nga lista e pritjes është thirrur Ergys Kaçe i cili ka një rol ...
InFokusi | 13-Nov-2019 10:28
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Për të zëvendësuar Xhakën nga sa mësohet nga lista e pritjes është thirrur Ergys Kaçe i cili ka një rol ...

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!
Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Shqipërisë, që për arsye dëmtimi nuk do të jetë për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, është kthyer të flasë për çështjen e dikurshme me Panuccin, ish-trajnerin e Shqipërisë, që e la ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 20:39
Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Shqipërisë, që për arsye dëmtimi nuk do të jetë për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, është kthyer të flasë për çështjen e dikurshme me Panuccin, ish-trajnerin e Shqipërisë, që e la ...

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Për të zëvendësuar Xhakën nga sa mësohet nga lista e pritjes është thirrur Ergys Kaçe i cili ka një rol ...
Lajminet | 13-Nov-2019 10:28
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Për të zëvendësuar Xhakën nga sa mësohet nga lista e pritjes është thirrur Ergys Kaçe i cili ka një rol ...

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Për të zëvendësuar Xhakën nga sa mësohet nga lista e pritjes është thirrur Ergys Kaçe i cili ka një rol ...
Alsat-M | 13-Nov-2019 10:28
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Për të zëvendësuar Xhakën nga sa mësohet nga lista e pritjes është thirrur Ergys Kaçe i cili ka një rol ...

Ricardo Montolivo pensionohet nga futbolli, fajëson Gattuson dhe Milanin
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të ...
GazetaBlic | 13-Nov-2019 10:28
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të ...

Pas Xhakës, edhe një futbollist tjetër e “refuzon” Shqipërinë
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës.
Kosova Press | 13-Nov-2019 10:22
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës.

Reja gjen zëvendësuesin e Taulant Xhakës
Taulant Xhaka nuk do të luaj me Shqipërinë në ndeshjet e nëntorit kundër Andorrës dhe Francës. Edhe pse mesfushori i Bazelit ishte ftuar nga ana e trajnerit Edi Reja, i njëjti ka refuzuar grumbullimin me ekipin ...
InfoSport.mk | 13-Nov-2019 10:10
Taulant Xhaka nuk do të luaj me Shqipërinë në ndeshjet e nëntorit kundër Andorrës dhe Francës. Edhe pse mesfushori i Bazelit ishte ftuar nga ana e trajnerit Edi Reja, i njëjti ka refuzuar grumbullimin me ekipin ...

“Diplomati” Edi Reja, trajneri 74-vjeçar ka zgjidhur me klas disa situata problematike
Diplomacia në futboll është një faktor sa i rëndësishëm aq edhe vendimtar për balancat e pushtetit brenda një klubi apo skuadre. Kur ke klasin, eksperiencën dhe karizmën për ta përdorur në mënyrë efikase, atëherë del i ...
RTSH | 13-Nov-2019 10:09
Diplomacia në futboll është një faktor sa i rëndësishëm aq edhe vendimtar për balancat e pushtetit brenda një klubi apo skuadre. Kur ke klasin, eksperiencën dhe karizmën për ta përdorur në mënyrë efikase, atëherë del i ...

Xhaka refuzon Shqipërinë, edhe Kaçe në dilemë për të ardhur!
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të ...
InFokusi | 13-Nov-2019 09:45
Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të ...

Xhaka lë grumbullimin, probleme në mesfushë te Shqipëria
Taulant Xhaka duket se nuk po gjen qetësi. Mesfushori kuqezi është larguar sërish nga grumbullimi me kombëtaren, raportojnë mediet sportive në vend. Xhaka ka përdorur si justifikim faktin se është dëmtuar me Basel, duke ...
ABCNews | 12-Nov-2019 22:27
Taulant Xhaka duket se nuk po gjen qetësi. Mesfushori kuqezi është larguar sërish nga grumbullimi me kombëtaren, raportojnë mediet sportive në vend. Xhaka ka përdorur si justifikim faktin se është dëmtuar me Basel, duke ...

Mesfushori Taulant Xhaka refuzon Kombëtaren, ja prapaskenat
Në Kombëtaren shqiptare është rikthyer sërish çështja “Xhaka”. Situata me mesfushorin e Bazelit është përsëritur edhe në vigjilje të dy ndeshjeve të fundit kualifikuese kundër Andorrës dhe Francës, teksa mesfushori ka ...
Gazeta Dita | 13-Nov-2019 08:48
Në Kombëtaren shqiptare është rikthyer sërish çështja “Xhaka”. Situata me mesfushorin e Bazelit është përsëritur edhe në vigjilje të dy ndeshjeve të fundit kualifikuese kundër Andorrës dhe Francës, teksa mesfushori ka ...

Kamberi nuk do të luaj me Shqipërinë!? Zvicra bëhet pengesë…
Aktivizimi i Florian Kamberit me përfaqësuesen shqiptare në ndeshjet kunsër Andorrës dhe Francës mbetet peng i Federatës së Zvicrës. Një lejekalim nga kjo e fundit do të përshpejtonte procedurën për regjistrimin e ...
InfoSport.mk | 13-Nov-2019 01:06
Aktivizimi i Florian Kamberit me përfaqësuesen shqiptare në ndeshjet kunsër Andorrës dhe Francës mbetet peng i Federatës së Zvicrës. Një lejekalim nga kjo e fundit do të përshpejtonte procedurën për regjistrimin e ...

Taulant Xhaka refuzon ftesën e Kombëtares
Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën kuqezi, por ai është bërë protagonist në një mënyrë tjetër, pasi nuk është ...
Indeks Online | 12-Nov-2019 23:25
Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën kuqezi, por ai është bërë protagonist në një mënyrë tjetër, pasi nuk është ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved