ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 21:39

Anëtarja e KLP e sfidon: Emërim pa përmbushur kushtet. Kandidatja për kryeprokurore: S’e kam thyer ligjin, jam votuar nga…

Anëtarja e KLP e sfidon: Emërim pa përmbushur kushtet. Kandidatja për kryeprokurore: S’e kam thyer ligjin, jam votuar nga…
Teksa nënvizonte disa herë se në asnjë moment nuk kishte shkelur ligjin, një prej anëtareve të KLP-së ka ‘sfiduar’ me një pyetje kandidaten për garën e prokurorit të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj në lidhje me emërimin e ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 12:15
Teksa nënvizonte disa herë se në asnjë moment nuk kishte shkelur ligjin, një prej anëtareve të KLP-së ka ‘sfiduar’ me një pyetje kandidaten për garën e prokurorit të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj në lidhje me emërimin e ...

Gara për Kryeprokuror/ Meta shkeli ligjin me emërimin e saj? Përgjigjet Fatjona Memçaj
Seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, përsa i përket garës së Kryeprokurorit/es po vazhdon me Fatjona Memçajn, (pas fjalës së Arta Markut).
Top Channel | 13-Nov-2019 12:05
Seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, përsa i përket garës së Kryeprokurorit/es po vazhdon me Fatjona Memçajn, (pas fjalës së Arta Markut).

“A do të përgjonit një prokurori apo anëtar të KLP që dyshoni se shkel ligjin?”, ja si përgjigjet kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj
Kandidatja e dytë në garë për prokurorin e ri të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 11:52
Kandidatja e dytë në garë për prokurorin e ri të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre ...

Seanca dëgjimore në KLP/ Pas Arta Markut, radha e Fatjona Memçajt
Fill pas fjalës së kandidates Arta Marku, për Kryeprokuror/e, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po vazhdon me Fatjona Memçajn.
Top Channel | 13-Nov-2019 11:32
Fill pas fjalës së kandidates Arta Marku, për Kryeprokuror/e, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po vazhdon me Fatjona Memçajn.

Takimet me Ramën kur protestonte opozita, Arta Marku rrëfen në KLP: Ja për çfarë diskutuam
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka dalë sot para KLP për të prezantuar punën e saj në kërkim të një mandati tjetër. E pyetur nga anëtarja Nurihan Seiti, Marku zbardhi edhe një pjesë të takimeve me ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 11:08
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka dalë sot para KLP për të prezantuar punën e saj në kërkim të një mandati tjetër. E pyetur nga anëtarja Nurihan Seiti, Marku zbardhi edhe një pjesë të takimeve me ...

Kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj: Prioritet reforma në drejtësi
Pas Arta Markut, kandidatja për kryeprokurore Fajtona Memçaj në fjalën e saj para KLP-së është shprehur se fokusi i saj do të jetë reforma në drejtësi. Gjatë prezantimit të platformës dhe vizionit të saj nëse zgjidhet ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 11:33
Pas Arta Markut, kandidatja për kryeprokurore Fajtona Memçaj në fjalën e saj para KLP-së është shprehur se fokusi i saj do të jetë reforma në drejtësi. Gjatë prezantimit të platformës dhe vizionit të saj nëse zgjidhet ...

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm, nga takimet me Ramën tek arrestimi i Kajmakut. Arta Marku: S’kam varësi politike
Kryeprokuroria aktuale Arta Marku ka theksuar para Këshillit të Lartë të prokurorisë se nuk ka asnjë ndikim politik në punën e saj, është e pavarur nga politika dhe se ka mbështetjen e faktorit ndërkombëtar. Marku, e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 10:50
Kryeprokuroria aktuale Arta Marku ka theksuar para Këshillit të Lartë të prokurorisë se nuk ka asnjë ndikim politik në punën e saj, është e pavarur nga politika dhe se ka mbështetjen e faktorit ndërkombëtar. Marku, e ...

Përballë presionit të politikës, Memçaj: Një test që e kam kaluar
“Gjykoj se është një test që e kam kaluar”. Kështu iu përgjigj pyetjes anëtarit të KLP-së Bujar Sheshi, kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj, në lidhje me a qëndrueshmërinë përballë presionti të politikës. Sipas ...
ABCNews | 13-Nov-2019 12:00
“Gjykoj se është një test që e kam kaluar”. Kështu iu përgjigj pyetjes anëtarit të KLP-së Bujar Sheshi, kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj, në lidhje me a qëndrueshmërinë përballë presionti të politikës. Sipas ...

Emërimi në shkelje të ligjit, kandidatja për kryeprokurore flet për frikën e saj
Anëtarja e KLP-së Nurihan Seliti ka theksuar se për emërimin e Memçaj është shkelur ligji, duke iu drejtuar me pyetjen konkrete: Çfarë mendon kandidatja Fatjona Memçaj për shkeljen e ligjit nga dy institucionet për ...
ABCNews | 13-Nov-2019 11:55
Anëtarja e KLP-së Nurihan Seliti ka theksuar se për emërimin e Memçaj është shkelur ligji, duke iu drejtuar me pyetjen konkrete: Çfarë mendon kandidatja Fatjona Memçaj për shkeljen e ligjit nga dy institucionet për ...

“Nuk përmbusha pritshmëritë”, Arta Marku në KLP: Ndikoi reforma e kufizimi i kompetencave. Vizioni im, nëse fitoj mandatin
TIRANE Gjatë raportimit të saj në KLP, ku po zhvillohet seanca dëgjimore me kandidatët për prokuror të përgjithshëm, Arta Marku pranoi se nuk ka përmbushur pritshmëritë e publikut në postin që mban prej dy vitesh. ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 10:09
TIRANE Gjatë raportimit të saj në KLP, ku po zhvillohet seanca dëgjimore me kandidatët për prokuror të përgjithshëm, Arta Marku pranoi se nuk ka përmbushur pritshmëritë e publikut në postin që mban prej dy vitesh. ...

Procesi i Vettingut i vështirë, Memçaj: Prokurorët të mbajnë përgjegjësi
KLP interviston kandidaten Fatjona Memçaj. Në senacën dëgjimore Fatjona Memçaj paraqet platformën e saj para KLP-së. “Në krijimin e një marrëdhënieve duhet të egzistojë ndershmëria në komunikim, ndër detyrat kryesore ...
ABCNews | 13-Nov-2019 11:37
KLP interviston kandidaten Fatjona Memçaj. Në senacën dëgjimore Fatjona Memçaj paraqet platformën e saj para KLP-së. “Në krijimin e një marrëdhënieve duhet të egzistojë ndershmëria në komunikim, ndër detyrat kryesore ...

Gara për Kryeprokuror- KLP interviston sot 3 kandidatët!
Ditën e sotme do të intervistohen nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë 3 kandidatë për kryeprokuror, saktësisht Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela.
Top Channel | 13-Nov-2019 10:03
Ditën e sotme do të intervistohen nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë 3 kandidatë për kryeprokuror, saktësisht Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela.

Nis seanca dëgjimore në KLP, Marku: S’mund të kesh rezultate të dukshme nëse mungojnë disa nga hallkat e sistemit
Ka nisur pak minuta më parë seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ku do të intervistohen tre kandidatët për kryeprokuror, saktësisht Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela.
Top Channel | 13-Nov-2019 10:03
Ka nisur pak minuta më parë seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ku do të intervistohen tre kandidatët për kryeprokuror, saktësisht Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela.

Memçaj para KLP: Shpresoj që ILD të ngrihet para fundvitit
Kandidatja e dytë në garë për Prokuror të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj, gajtë seancës dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), fillimisht, bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në ...
Medial | 13-Nov-2019 12:32
Kandidatja e dytë në garë për Prokuror të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj, gajtë seancës dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), fillimisht, bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në ...

Anëtarja e KLP e sfidon: Emërim pa përmbushur kushtet. Kandidatja për kryeprokurore: S’e kam thyer ligjin, jam votuar nga…
Teksa nënvizonte disa herë se në asnjë moment nuk kishte shkelur ligjin, një prej anëtareve të KLP-së ka ‘sfiduar’ me një pyetje kandidaten për garën e prokurorit të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj në lidhje me emërimin e ...
Medial | 13-Nov-2019 12:15
Teksa nënvizonte disa herë se në asnjë moment nuk kishte shkelur ligjin, një prej anëtareve të KLP-së ka ‘sfiduar’ me një pyetje kandidaten për garën e prokurorit të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj në lidhje me emërimin e ...

Reforma në drejtësi do të jetë prioritet i Fatjona Memçaj nëse zgjidhet kryeprokurore
Kandidatja për kryeprokurore Fajtona Memçaj është e dyta në listën e intervistimit para KLP-së, pas Arta Markut. Në fjalën e saj gjatë prezantimit të platformës dhe vizionit të saj nëse zgjidhet kryeprokurore Memçaj e ...
ABCNews | 13-Nov-2019 11:17
Kandidatja për kryeprokurore Fajtona Memçaj është e dyta në listën e intervistimit para KLP-së, pas Arta Markut. Në fjalën e saj gjatë prezantimit të platformës dhe vizionit të saj nëse zgjidhet kryeprokurore Memçaj e ...

“Po akuzohemi se favorizojmë të fortët”/ Kandidatja për kryeprokurore flet për frikën e saj. Përplasje institucionale mes Presidencës dhe Kuvendit dhe shkelja e ligjit, si përgjigjet Memçja për emërimin e saj në KLP
Postuar: 13/11/2019 - 12:04 Kandidatja për Prokurore të Përgjithshme, Fatjona Memçaj ka deklaruar sot gjatë seancës dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë se ajo e ka frikë ligjin dhe gjithë karrierën e saj e ka ...
Sot.Al | 13-Nov-2019 12:08
Postuar: 13/11/2019 - 12:04 Kandidatja për Prokurore të Përgjithshme, Fatjona Memçaj ka deklaruar sot gjatë seancës dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë se ajo e ka frikë ligjin dhe gjithë karrierën e saj e ka ...

“Shoh CV-në tuaj, dy institucione shkelën ligjin për t’ju emëruar ”, kandidatja për kryeprokurore: Ishte interpretim zonjë
Fatjona Memçaj është kandidatja e dytë që ka dalë para Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Gjatë bashkëbisedimit, ajo është pyetur nga anëtarët e KLP mbi vizionin e saj ...
Politiko | 13-Nov-2019 12:08
Fatjona Memçaj është kandidatja e dytë që ka dalë para Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Gjatë bashkëbisedimit, ajo është pyetur nga anëtarët e KLP mbi vizionin e saj ...

Fatjona Memçaj shpalos platformën për drejtimin e prokurorisë shqiptare
Kandidatja për kryeprokurore të Shqipërisë Fatjona Memçaj ka dhënë këtë të mërkurë intervistën e saj para Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke shprehur vullnetin e saj për të drejtuar organin e akuzës. Memçaj shpalosi ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 12:05
Kandidatja për kryeprokurore të Shqipërisë Fatjona Memçaj ka dhënë këtë të mërkurë intervistën e saj para Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke shprehur vullnetin e saj për të drejtuar organin e akuzës. Memçaj shpalosi ...

“A do ta përgjonit një prokurori apo anëtar të KLP që dyshoni se shkel ligjin?”, kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj jep përgjigjen që i lë të gjithë pa fjalë
Postuar: 13/11/2019 - 12:03 Fatjona Memçaj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë si kandidatja e dytë në garë për prokurorin e ri të Përgjithshëm. Teksa bëri një prezantim të ...
Sot.Al | 13-Nov-2019 12:05
Postuar: 13/11/2019 - 12:03 Fatjona Memçaj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë si kandidatja e dytë në garë për prokurorin e ri të Përgjithshëm. Teksa bëri një prezantim të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved