ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 03:35

Meta për “Radio France International”: Ne kemi besim te partnerët tanë evropianë

Meta për “Radio France International”: Ne kemi besim te partnerët tanë evropianë
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për "Radio France International" ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n.
Top Channel | 13-Nov-2019 13:06
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për "Radio France International" ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n.

Dyshimet për Ganën, Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 07:47
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...

Takimi “surprizë” i tre presidentëve, Vuçiç jep detaje për mediat serbe
Një takim i paparalajmëruar ka bërë bashkë presidentin e Francës, atë të Serbisë dhe Hashim Thaçin. Siç raportojnë mediat serbe, në takim është folur për një sërë çështjesh të aktualitetit në rajon. Vuçiç ka dhënë disa ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 12:32
Një takim i paparalajmëruar ka bërë bashkë presidentin e Francës, atë të Serbisë dhe Hashim Thaçin. Siç raportojnë mediat serbe, në takim është folur për një sërë çështjesh të aktualitetit në rajon. Vuçiç ka dhënë disa ...

Vetëm Ilir Meta s’ka folur me Macron për negociatat në Paris, Vuçiç e Pendarovski njoftuan kur hapen me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 21:39
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka ...

Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, Luca Jahier
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Presidenti Meta vlerësoi ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:49
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Presidenti Meta vlerësoi ...

Vuçiç provokon kosovarët, bën deklaratën e fortë në sy të Macron: Edhe 10 shtete do ta heqin njohjen e Kosovës!
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:05
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi flet nga Franca: Rol i ri i Macronit në dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...
Top Channel | 12-Nov-2019 17:53
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...

Presidenti Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, z.Luca Jahier
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), z. Luca Jahier. Presidenti Meta ...
Telegraf | 12-Nov-2019 20:04
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), z. Luca Jahier. Presidenti Meta ...

Thaçi në Paris, kërkon përkrahje për zbardhjen e fatit të të pagjeturve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.

Meta takohet me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, në fokus integrimi evropian
Presidenti Ilir Meta Gjatë qëndrimit të tij në Francë, është takuar me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Në këtë takim kreu i shtetit ka vlerësuar angazhimin e KEES në mbështetje ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 19:29
Presidenti Ilir Meta Gjatë qëndrimit të tij në Francë, është takuar me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Në këtë takim kreu i shtetit ka vlerësuar angazhimin e KEES në mbështetje ...

Macron bashkon Thaçin me Vuçiç, në fokus rinisja e dialogut
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 18:40
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...

E thotë edhe Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 21:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...

Presidenti Meta takohet me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:35
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein.

Meta takon me Kancelaren Brigitte Bierlein: Mirënjohës Austrisë për kontributin e dhënë ndaj Shqipërisë
FRANCË Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës,Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 15:33
FRANCË Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës,Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...

Me ndërmjetësim të Macron-it, Presidenti Thaçi takohet me atë të Serbisë!
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.

Presidenti Meta takohet me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...
Telegraf | 12-Nov-2019 16:15
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...

Macron mblodhi Thaçin e Vuçiqin në përpjekje për ta ndrequr dëmin me bllokadën ndaj Tiranës dhe Shkupit
Qëndrimi i Emanuel Macron kundër hapjes së negociatave për anëtarësim për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë edhe përkundër gjithë sakrificave të bëra, sidomos nga Zoran Zaev i cili nënshkroi edhe marrëveshjen për ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 13:12
Qëndrimi i Emanuel Macron kundër hapjes së negociatave për anëtarësim për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë edhe përkundër gjithë sakrificave të bëra, sidomos nga Zoran Zaev i cili nënshkroi edhe marrëveshjen për ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 18:16
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...

Drejtori i Teatrit të Gostivarit flet për rastin e dy aktorëve që u nxorrën me polici
“Nje muaj pa gjume, duke vrapuar prej dere ne dere neper institucione qe te mbaroj punen qe e filluam me Asafin. Edhe pse me gjys shekulli vonese, edhe pse me shantazhe dhe pengesa nje vit nga themelimi, vendoset kurora ...
Ina-Online | 13-Nov-2019 13:01
“Nje muaj pa gjume, duke vrapuar prej dere ne dere neper institucione qe te mbaroj punen qe e filluam me Asafin. Edhe pse me gjys shekulli vonese, edhe pse me shantazhe dhe pengesa nje vit nga themelimi, vendoset kurora ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved