ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 01:51

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve
ZVICER Ndryshimi i kufijve të Kosovës është i papranueshëm për Berlinin, kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel për presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Këtë deklaratë e ka shprehur në Davos të Zvicrës. ...
BalkanWeb | 24-Jan-2019 15:25
ZVICER Ndryshimi i kufijve të Kosovës është i papranueshëm për Berlinin, kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel për presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Këtë deklaratë e ka shprehur në Davos të Zvicrës. ...

Shfrytëzoni zemërimin e shkaktuar nga vetoja e Macron
Refuzimi i Francës për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk duhet të shihet si një vdekje e zgjerimit të BE-së. Dënimi që shkaktoi kjo gjë, si edhe zërat në mbështetje të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 11:56
Refuzimi i Francës për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk duhet të shihet si një vdekje e zgjerimit të BE-së. Dënimi që shkaktoi kjo gjë, si edhe zërat në mbështetje të ...

Ministri i Jashtëm gjerman: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 10:55
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

Asnjë nismë e re nuk e zgjidh problemin kryesor të rajonit-njohjen e Kosovës nga Serbia
Se para një nisme rajonale ekziston ideja e krijimit të një “Jugosllavie të re” është dëgjuar që nga viti 1999, kur u nis ideja e Paktit të Stabilitetit në Samitin e Kolnit, që u kurorëzua më vonë në Samitin e ...
Respublica | 13-Nov-2019 12:23
Se para një nisme rajonale ekziston ideja e krijimit të një “Jugosllavie të re” është dëgjuar që nga viti 1999, kur u nis ideja e Paktit të Stabilitetit në Samitin e Kolnit, që u kurorëzua më vonë në Samitin e ...

“Çfarë presim nga Shqipëria”, flet ministri i Jashtëm gjerman
mapo.al Ministri i Jashtëm i Gjermanisë në një interviste për DW ka folur për disa çështje delikate në prag të vizitës së tij në shtetet e Ballkanit Perendimor. I pyetur për krizën politike në Shqipëri, Maas tha: ...
Mapo | 13-Nov-2019 09:46
mapo.al Ministri i Jashtëm i Gjermanisë në një interviste për DW ka folur për disa çështje delikate në prag të vizitës së tij në shtetet e Ballkanit Perendimor. I pyetur për krizën politike në Shqipëri, Maas tha: ...

KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik
Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria kontribuon aktivisht në organet monitoruese të Këshillit të Evropës, përfshirë Grupin e Shteteve kundër Korrupsionit (GRECO) dhe ...
Lajminet | 13-Nov-2019 11:24
Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria kontribuon aktivisht në organet monitoruese të Këshillit të Evropës, përfshirë Grupin e Shteteve kundër Korrupsionit (GRECO) dhe ...

Heiko Maas: Pseja e mbështetjes së Shqipërisë për negociatat dhe pse s’duhen luajtur kufijtë e Kosovës
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas. Sa i përket idesë së këmbimit të territoreve ose ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe ...
Tesheshi | 13-Nov-2019 11:23
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas. Sa i përket idesë së këmbimit të territoreve ose ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe ...

KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik
Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 11:12
Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria ...

Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë në sjelljen e stabilitetit në rajon. Kështu ka thënë ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas në intervistën ekskluzive pët Deutsche Welle, në prag të vizitës së ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 11:12
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë në sjelljen e stabilitetit në rajon. Kështu ka thënë ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas në intervistën ekskluzive pët Deutsche Welle, në prag të vizitës së ...

Maas: Gjermania kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi, rrezik për destabilitet
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Ky është qëndrimi I kryediplomatit gjerman Heiko Maas. Në Intervistën e dhënë për Deutsche Welle, Ministri I Jashtëm thotë se vendi ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 09:46
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Ky është qëndrimi I kryediplomatit gjerman Heiko Maas. Në Intervistën e dhënë për Deutsche Welle, Ministri I Jashtëm thotë se vendi ...

Ministri i Jashtëm gjerman: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
Arbresh | 13-Nov-2019 11:07
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

Maas: Gjermania po lufton për nisjen sa më shpejt të negociatave me Shqipërinë, Kushtetuesja të fillojë pa u vonuar punën
TIRANË, 13 nëntor /MEDIAL/ -Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas tha sot se Reforma në fushën e drejtësisë, me të cilën Shqipëria po tregon një shembull të mirë në rajon është në rrugën e duhur. I pyetur se çfarë pret ...
Medial | 13-Nov-2019 10:28
TIRANË, 13 nëntor /MEDIAL/ -Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas tha sot se Reforma në fushën e drejtësisë, me të cilën Shqipëria po tregon një shembull të mirë në rajon është në rrugën e duhur. I pyetur se çfarë pret ...

Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Heiko Maas shprehet se Gjermania mbështet rifillimin e dialogut të ndërmjetësuar nga BE, duke pasur si synim një marrëveshje të gjithanshme që t’i mundësojë të dy vendeve afrimin me BE. Këmbimi i territoreve ose ...
ABCNews | 13-Nov-2019 09:50
Heiko Maas shprehet se Gjermania mbështet rifillimin e dialogut të ndërmjetësuar nga BE, duke pasur si synim një marrëveshje të gjithanshme që t’i mundësojë të dy vendeve afrimin me BE. Këmbimi i territoreve ose ...

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
Republika | 13-Nov-2019 10:22
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

Ministri gjerman: Berlini do të bëjë gjithçka për hapjen e negociatave, të mos vonohet Gjykata Kushtetuese
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. Duke ...
Lexo | 13-Nov-2019 10:18
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. Duke ...

Gjermania: Po luftojmë që Shqipërisë ti hapen sa më shpejt negociatat, Kushtetuesja e Ref.Zgjedhore kyç
Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajonin e Ballkanit konfirmoi edhe nje here tjeter mbeshtetjen e forte qe Shqiperia dhe Maqedonia e ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 09:38
Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajonin e Ballkanit konfirmoi edhe nje here tjeter mbeshtetjen e forte qe Shqiperia dhe Maqedonia e ...

Shfrytëzoni zemërimin e shkaktuar nga vetoja e Macron
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Refuzimi i Francës për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk duhet të shihet si ...
Reporter | 13-Nov-2019 10:17
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Refuzimi i Francës për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk duhet të shihet si ...

Maas: Gjermania kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi, rrezik për destabilitet
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Ky është qëndrimi I kryediplomatit gjerman Heiko Maas. Në Intervistën e dhënë për Deutsche Welle, Ministri I Jashtëm thotë se vendi ...
Medial | 13-Nov-2019 09:56
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Ky është qëndrimi I kryediplomatit gjerman Heiko Maas. Në Intervistën e dhënë për Deutsche Welle, Ministri I Jashtëm thotë se vendi ...

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
Albportali | 13-Nov-2019 09:55
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

Negociatat, ministri i Jashtëm gjerman: Ne jemi duke luftuar fort, Shqipëria dhe Maqedonia tani duhet të vazhdojnë reformat
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 09:34
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved