ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 14:29

Memli Krasniqi: Sa shpejtë i doli boja Vetëvendosjes

Memli Krasniqi: Sa shpejtë i doli boja Vetëvendosjes
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes, e cila ka dalë hapur në mbrojte të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes, e cila ka dalë hapur në mbrojte të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor.

Simiq: Ma gjeni një shqiptar që thotë se i ka bërë keq Radojçiqi, unë ju gjej 100 që ai u ka ndihmuar
Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se Milan Radojçiq askujt nuk i ka bërë keq dhe se gëzon respekt nga shqiptarët dhe serbët. Simiq, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se Radojçiq ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 23:53
Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se Milan Radojçiq askujt nuk i ka bërë keq dhe se gëzon respekt nga shqiptarët dhe serbët. Simiq, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se Radojçiq ...

Limaj porosit Vetëvendosjen: Populli t’i dha 29 deputetë, mbaji!
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar të kritikojë Lëvizjen Vetëvendosjen pse po do, sipas tij, t’ia marrë tri mandate në Kuvend, duke përkrahur, siç ka thënë ai, votat e jashtëligjshme të ardhura ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 22:47
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar të kritikojë Lëvizjen Vetëvendosjen pse po do, sipas tij, t’ia marrë tri mandate në Kuvend, duke përkrahur, siç ka thënë ai, votat e jashtëligjshme të ardhura ...

Nënkryetari i Listës Serbe: Serbia jep 40 mijë rroga në Kosovë
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka pranuar se Serbia vazhdon të financojë strukturat paralele, duke thënë se shteti serb jep rroga për qytetarët serbë në Kosovë. “Mbi 40 mijë qytetarë në Kosovë marrin rroga nga ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 22:27
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka pranuar se Serbia vazhdon të financojë strukturat paralele, duke thënë se shteti serb jep rroga për qytetarët serbë në Kosovë. “Mbi 40 mijë qytetarë në Kosovë marrin rroga nga ...

?Natyra Kuçi: Asnjëherë nuk do t’i mbështes votat e Vuçiqit, veç për t’u bërë vet deputete
Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Natyra Kuçi e cila ditë më parë është njoftuar nga KQZ si fituese e zgjedhjeve, ka deklaruar se nëse hyn Nisma në Kuvend, ajo nuk do të mund të bëhet deputete. ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 21:42
Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Natyra Kuçi e cila ditë më parë është njoftuar nga KQZ si fituese e zgjedhjeve, ka deklaruar se nëse hyn Nisma në Kuvend, ajo nuk do të mund të bëhet deputete. ...

Tre kandidatë të VV-së ankohen në Gjykatën Supreme
Tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, të shpallur nga KQZ si deputetë në rezultatet përfundimtare, kanë bërë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, të shpallur nga KQZ si deputetë në rezultatet përfundimtare, kanë bërë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së.

Rezultatet përfundimtare, pesë ankesa në Supreme
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.

Befason nënkryetari i Listës Serbe: Jam detyruar ta mbroj Kushtetutën e Kosovës nga partitë shqiptare
Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se kjo parti është e regjistruar në Kosovë por sipas tij gazetarët duhet ta pyesin Vetëvendosjen nëse e njeh Kosovën. Simiq në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 20:49
Nënkryetari i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se kjo parti është e regjistruar në Kosovë por sipas tij gazetarët duhet ta pyesin Vetëvendosjen nëse e njeh Kosovën. Simiq në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Agim Veliu: S’jemi partnerë me VV-në, s’na interesojnë ankesat e tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së ...
Gazeta Monitor | 13-Nov-2019 12:14
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së ...

Posti i kryeministrit detyron Kurtin të japë dorëheqje nga kreu i Vetëvendosjes
Zgjedhja e Kurtit kryeministër i Kosovës, e obligon atë të jap dorëheqje nga i pari i partisë. Të paktën kështu thotë statuti i Lëvizjes Vetëvendosje. “Neni 73 – Pika 3: Nëse Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! zgjidhet ...
Lajminet | 13-Nov-2019 12:06
Zgjedhja e Kurtit kryeministër i Kosovës, e obligon atë të jap dorëheqje nga i pari i partisë. Të paktën kështu thotë statuti i Lëvizjes Vetëvendosje. “Neni 73 – Pika 3: Nëse Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! zgjidhet ...

Veliu: S’jemi partnerë me VV-në, s’na interesojnë ankesat e tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së, ...
Gazeta Observer | 13-Nov-2019 11:41
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së, ...

NISMA me standarde të dyfishta, u ankuan në PZAP edhe për votat e diasporës që i shkuan VV-së
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...
Zeri | 13-Nov-2019 11:32
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...

Kuçi kundër VV-së: Nuk do t’i mbështes votat e Vuçiqit për t’u bërë vetë deputete
Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës nga koalicioni AAK-PSD, Natyra Kuçi, ka bërë një postim në Facebook ku ka thumbuar Vetëvendosjen. Ajo ka shkruar se nëse Nisma hyn në Kuvend, ajo nuk do të bëhej deputete, ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 11:28
Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës nga koalicioni AAK-PSD, Natyra Kuçi, ka bërë një postim në Facebook ku ka thumbuar Vetëvendosjen. Ajo ka shkruar se nëse Nisma hyn në Kuvend, ajo nuk do të bëhej deputete, ...

Frika e Nismës nga pragu, ishin ankuar edhe për votat e diasporës që i shkuan VV-së
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 11:23
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...

KQZ në pritje të Supremes për rinumërimin
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke pritur Gjykatën Supreme që të fillojë rinumërimin e votave, shkruan Gazeta Monitor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se janë duke pritur vendimin nga Gjykata Supreme ...
Gazeta Monitor | 13-Nov-2019 11:12
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke pritur Gjykatën Supreme që të fillojë rinumërimin e votave, shkruan Gazeta Monitor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se janë duke pritur vendimin nga Gjykata Supreme ...

Frika e Nismës nga pragu, ishte ankuar edhe për votat e diasporës që i shkuan VV-së
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i marrë për bazë ankesat e ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 11:12
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i marrë për bazë ankesat e ...

Rinumërimi i 1472 vendvotimeve, KQZ në pritje të Supremes
Komisioni Qendror Zgjedhor është në pritje të Gjykatës Supreme për fillimin e rinumërimit të 1472 vendvotimeve. Kështu tha për gazetën inFokus zëdhënsi i KQZ, Valmir Elezi. “Aktualisht jemi në pritje të konfirmimit nga ...
InFokusi | 13-Nov-2019 11:07
Komisioni Qendror Zgjedhor është në pritje të Gjykatës Supreme për fillimin e rinumërimit të 1472 vendvotimeve. Kështu tha për gazetën inFokus zëdhënsi i KQZ, Valmir Elezi. “Aktualisht jemi në pritje të konfirmimit nga ...

Mustafa përkrah vendimin për rinumërim të votave: Vullneti i qytetarëve duhet të shkojë aty ku duhet
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat i kësaj partie për deputet, Besian Mustafa në një intervistë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 20:09
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat i kësaj partie për deputet, Besian Mustafa në një intervistë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ...

QNR-ja, gati për rinumërim
Qendra për Numërim dhe Rezultate (QNR) shumë shpejtë mund të nis rinumërimin e votave të 1472 vendvotimeve. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka thënë për Indeksonlinen se janë në pritje nga ...
Indeks Online | 13-Nov-2019 11:02
Qendra për Numërim dhe Rezultate (QNR) shumë shpejtë mund të nis rinumërimin e votave të 1472 vendvotimeve. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka thënë për Indeksonlinen se janë në pritje nga ...

Fjala e fundit, te Supremja
Tre kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe një i Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilëve po u kontestohet mandati i deputetit me vendimin e PZAP-it për t’i përjashtuar nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 11:02
Tre kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe një i Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilëve po u kontestohet mandati i deputetit me vendimin e PZAP-it për t’i përjashtuar nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved