ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 21:29

Anëtarja e KLP e sfidon: Emërim pa përmbushur kushtet. Kandidatja për kryeprokurore: S’e kam thyer ligjin, jam votuar nga…

Anëtarja e KLP e sfidon: Emërim pa përmbushur kushtet. Kandidatja për kryeprokurore: S’e kam thyer ligjin, jam votuar nga…
Teksa nënvizonte disa herë se në asnjë moment nuk kishte shkelur ligjin, një prej anëtareve të KLP-së ka ‘sfiduar’ me një pyetje kandidaten për garën e prokurorit të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj në lidhje me emërimin e ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 12:15
Teksa nënvizonte disa herë se në asnjë moment nuk kishte shkelur ligjin, një prej anëtareve të KLP-së ka ‘sfiduar’ me një pyetje kandidaten për garën e prokurorit të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj në lidhje me emërimin e ...

Gara për Kryeprokuror/ Meta shkeli ligjin me emërimin e saj? Përgjigjet Fatjona Memçaj
Seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, përsa i përket garës së Kryeprokurorit/es po vazhdon me Fatjona Memçajn, (pas fjalës së Arta Markut).
Top Channel | 13-Nov-2019 12:05
Seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, përsa i përket garës së Kryeprokurorit/es po vazhdon me Fatjona Memçajn, (pas fjalës së Arta Markut).

“A do të përgjonit një prokurori apo anëtar të KLP që dyshoni se shkel ligjin?”, ja si përgjigjet kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj
Kandidatja e dytë në garë për prokurorin e ri të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 11:52
Kandidatja e dytë në garë për prokurorin e ri të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre ...

Seanca dëgjimore në KLP/ Pas Arta Markut, radha e Fatjona Memçajt
Fill pas fjalës së kandidates Arta Marku, për Kryeprokuror/e, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po vazhdon me Fatjona Memçajn.
Top Channel | 13-Nov-2019 11:32
Fill pas fjalës së kandidates Arta Marku, për Kryeprokuror/e, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po vazhdon me Fatjona Memçajn.

Takimet me Ramën kur protestonte opozita, Arta Marku rrëfen në KLP: Ja për çfarë diskutuam
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka dalë sot para KLP për të prezantuar punën e saj në kërkim të një mandati tjetër. E pyetur nga anëtarja Nurihan Seiti, Marku zbardhi edhe një pjesë të takimeve me ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 11:08
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka dalë sot para KLP për të prezantuar punën e saj në kërkim të një mandati tjetër. E pyetur nga anëtarja Nurihan Seiti, Marku zbardhi edhe një pjesë të takimeve me ...

“Cilësi e dobët e hetimeve dhe mungesë pavarësie”, Olsian Çela rrëfehet para KLP
Fjalën e tij në nisje të intervistës para KLP kandidati për kryeprokuror Olsina Çela e nisi duke parashtruar problematikën në institucionin e prokurorisë. Ai tha se ka cilësi të dobët të hetimeve, mungesë pavarësie dhe ...
ABCNews | 13-Nov-2019 13:38
Fjalën e tij në nisje të intervistës para KLP kandidati për kryeprokuror Olsina Çela e nisi duke parashtruar problematikën në institucionin e prokurorisë. Ai tha se ka cilësi të dobët të hetimeve, mungesë pavarësie dhe ...

Kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj: Prioritet reforma në drejtësi
Pas Arta Markut, kandidatja për kryeprokurore Fajtona Memçaj në fjalën e saj para KLP-së është shprehur se fokusi i saj do të jetë reforma në drejtësi. Gjatë prezantimit të platformës dhe vizionit të saj nëse zgjidhet ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 11:33
Pas Arta Markut, kandidatja për kryeprokurore Fajtona Memçaj në fjalën e saj para KLP-së është shprehur se fokusi i saj do të jetë reforma në drejtësi. Gjatë prezantimit të platformës dhe vizionit të saj nëse zgjidhet ...

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm, nga takimet me Ramën tek arrestimi i Kajmakut. Arta Marku: S’kam varësi politike
Kryeprokuroria aktuale Arta Marku ka theksuar para Këshillit të Lartë të prokurorisë se nuk ka asnjë ndikim politik në punën e saj, është e pavarur nga politika dhe se ka mbështetjen e faktorit ndërkombëtar. Marku, e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 10:50
Kryeprokuroria aktuale Arta Marku ka theksuar para Këshillit të Lartë të prokurorisë se nuk ka asnjë ndikim politik në punën e saj, është e pavarur nga politika dhe se ka mbështetjen e faktorit ndërkombëtar. Marku, e ...

A do e përgjonit një prokuror që dyshoni se shkel ligjin? Ja si përgjigjet kandidatja për kryeprokurore!
E radhës pas intervistimit të Arta Markut në seancën dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ka qenë kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj. Ndërsa bëri prezantimin e eksperiencës së saj dhe prezantoi ...
Dritare | 13-Nov-2019 13:38
E radhës pas intervistimit të Arta Markut në seancën dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ka qenë kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj. Ndërsa bëri prezantimin e eksperiencës së saj dhe prezantoi ...

Përballë presionit të politikës, Memçaj: Një test që e kam kaluar
“Gjykoj se është një test që e kam kaluar”. Kështu iu përgjigj pyetjes anëtarit të KLP-së Bujar Sheshi, kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj, në lidhje me a qëndrueshmërinë përballë presionti të politikës. Sipas ...
ABCNews | 13-Nov-2019 12:00
“Gjykoj se është një test që e kam kaluar”. Kështu iu përgjigj pyetjes anëtarit të KLP-së Bujar Sheshi, kandidatja për kryeprokurore Fatjona Memçaj, në lidhje me a qëndrueshmërinë përballë presionti të politikës. Sipas ...

Emërimi në shkelje të ligjit, kandidatja për kryeprokurore flet për frikën e saj
Anëtarja e KLP-së Nurihan Seliti ka theksuar se për emërimin e Memçaj është shkelur ligji, duke iu drejtuar me pyetjen konkrete: Çfarë mendon kandidatja Fatjona Memçaj për shkeljen e ligjit nga dy institucionet për ...
ABCNews | 13-Nov-2019 11:55
Anëtarja e KLP-së Nurihan Seliti ka theksuar se për emërimin e Memçaj është shkelur ligji, duke iu drejtuar me pyetjen konkrete: Çfarë mendon kandidatja Fatjona Memçaj për shkeljen e ligjit nga dy institucionet për ...

Gara për Kryeprokurorin e ri, KLP interviston Olsian Çelën
Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka nisur intervistimi i kandidatit Olsian Çela për Prokuror të Përgjithshëm. Intervistat me kandidatët do të regjistrohen me audio dhe video. MEDIAL.mk
Medial | 13-Nov-2019 13:29
Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka nisur intervistimi i kandidatit Olsian Çela për Prokuror të Përgjithshëm. Intervistat me kandidatët do të regjistrohen me audio dhe video. MEDIAL.mk

Gara për Kryeprokurorin e ri, KLP interviston Olsian Çelën
Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka nisur intervistimi i kandidatit Olsian Çela për Prokuror të Përgjithshëm. Intervistat me kandidatët do të regjistrohen me audio dhe video. Olsian Çela ka një karrierë të gjatë në ...
RTSH | 13-Nov-2019 13:25
Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka nisur intervistimi i kandidatit Olsian Çela për Prokuror të Përgjithshëm. Intervistat me kandidatët do të regjistrohen me audio dhe video. Olsian Çela ka një karrierë të gjatë në ...

Gara për Kryeprokuror, KLP interviston tre kandidatët
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur intervistimin e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Sipas rendit të ditës të publikuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kandidati i parë që është ulur përpara anëtarëve ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 13:12
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur intervistimin e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Sipas rendit të ditës të publikuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kandidati i parë që është ulur përpara anëtarëve ...

Gara për Kryeprokuror, KLP interviston tre kandidatët
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur intervistimin e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Sipas rendit të ditës të publikuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kandidati i parë që është ulur përpara anëtarëve ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 13:00
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur intervistimin e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Sipas rendit të ditës të publikuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kandidati i parë që është ulur përpara anëtarëve ...

“Suksesi” që mund të penalizojë Arta Markun në garën për mandatin e kryeprokurores
Arta Marku, kryeprokurore e përkohshme, doli para Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për një mandat kushtetues. Përballë saj kandidojnë Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela, ky i fundit i cilësuar edhe si më figura më ...
Politiko | 13-Nov-2019 12:54
Arta Marku, kryeprokurore e përkohshme, doli para Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për një mandat kushtetues. Përballë saj kandidojnë Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela, ky i fundit i cilësuar edhe si më figura më ...

Procesi i Vettingut i vështirë, Memçaj: Prokurorët të mbajnë përgjegjësi
KLP interviston kandidaten Fatjona Memçaj. Në senacën dëgjimore Fatjona Memçaj paraqet platformën e saj para KLP-së. “Në krijimin e një marrëdhënieve duhet të egzistojë ndershmëria në komunikim, ndër detyrat kryesore ...
ABCNews | 13-Nov-2019 11:37
KLP interviston kandidaten Fatjona Memçaj. Në senacën dëgjimore Fatjona Memçaj paraqet platformën e saj para KLP-së. “Në krijimin e një marrëdhënieve duhet të egzistojë ndershmëria në komunikim, ndër detyrat kryesore ...

“Nuk përmbusha pritshmëritë”, Arta Marku në KLP: Ndikoi reforma e kufizimi i kompetencave. Vizioni im, nëse fitoj mandatin
TIRANE Gjatë raportimit të saj në KLP, ku po zhvillohet seanca dëgjimore me kandidatët për prokuror të përgjithshëm, Arta Marku pranoi se nuk ka përmbushur pritshmëritë e publikut në postin që mban prej dy vitesh. ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 10:09
TIRANE Gjatë raportimit të saj në KLP, ku po zhvillohet seanca dëgjimore me kandidatët për prokuror të përgjithshëm, Arta Marku pranoi se nuk ka përmbushur pritshmëritë e publikut në postin që mban prej dy vitesh. ...

Memçaj para KLP: Shpresoj që ILD të ngrihet para fundvitit
Kandidatja e dytë në garë për Prokuror të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj, gajtë seancës dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), fillimisht, bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në ...
RTSH | 13-Nov-2019 12:43
Kandidatja e dytë në garë për Prokuror të Përgjithshëm, Fatjona Memçaj, gajtë seancës dëgjimore para Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), fillimisht, bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në ...

“A do të përgjonit një prokuror apo anëtar të KLP që dyshoni se shkel ligjin?”, si përgjigjet kandidatja për kryeprokurore
Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në sistemin e drejtësisë, Memçaj prezantoi edhe platformën e saj se si do ta ushtrojë ajo detyrën nëse do të zgjidhet kryeprokurore. Ndërkohë pyetjes ...
Gazeta Dita | 13-Nov-2019 12:42
Teksa bëri një prezantim të eksperiencës së saj gjatë këtyre viteve në sistemin e drejtësisë, Memçaj prezantoi edhe platformën e saj se si do ta ushtrojë ajo detyrën nëse do të zgjidhet kryeprokurore. Ndërkohë pyetjes ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved