ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 09:13

Vendimi i PZAZ për votat e ardhura nga Serbia: “Vetëvendosja” humb tre deputetë, LDK, PDK dhe Haradinaj nga 1

Vendimi i PZAZ për votat e ardhura nga Serbia: “Vetëvendosja” humb tre deputetë, LDK, PDK dhe Haradinaj nga 1
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 19:12
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të ...

Anulimi i votave nga Serbia, reagon Lista Serbe
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 18:25
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

Haxhiu për vendimin e PZAP-it: Institucion i ndikuar, fitoren e Lëvizjes nuk e ndalin dot
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve si dhe përjashtimin nga rezultati i votave të ardhura nga Serbia. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 18:23
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve si dhe përjashtimin nga rezultati i votave të ardhura nga Serbia. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj ...

Lista Serbe reagon ndaj vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia
Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia si dhe për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve. “Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 18:13
Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia si dhe për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve. “Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një ...

Mushkolaj e quan të dyshimtë vendimin për rinumërim të 1472 vendvotimeve
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...
Ina-Online | 12-Nov-2019 00:26
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...

Mushkolaj e quan të dyshimtë vendimin për rinumërim të 1472 vendvotimeve
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...
Medial | 12-Nov-2019 00:09
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...

Mushkolaj e quan të dyshimtë vendimin për rinumërim të 1472 vendvotimeve
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...
Arbresh | 12-Nov-2019 00:04
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...

Nisma në Kuvend, VV-së e LDK-së i imponohet koalicioni me një parti të tretë
Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit, shkruan . E nëse kjo ndodhë, atëherë priten ndryshime në renditjen e ...
Lajminet | 11-Nov-2019 23:42
Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit, shkruan . E nëse kjo ndodhë, atëherë priten ndryshime në renditjen e ...

Ambasadori gjerman në Kosovë reagon pas vendimit të PZAP-së: Jam kurioz të dijë se kush do të përfitojë nga kjo
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
Medial | 11-Nov-2019 23:41
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

Ambasadori gjerman në Kosovë reagon pas vendimit të PZAP-së: Jam kurioz të dijë se kush do të përfitojë nga kjo
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
Arbresh | 11-Nov-2019 23:39
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
InFokusi | 11-Nov-2019 23:39
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
Zeri | 11-Nov-2019 23:28
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

Fatmire Kollçaku tregon se cili është qëllimi i anulimi të votave të ardhura nga Serbia
Deputetja e ardhme në Kuvendin e Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka reaguar pas vendimit të PZAP’së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia. Sipas saj e gjithë kjo u bë për dëmtimin e ...
InFokusi | 11-Nov-2019 23:23
Deputetja e ardhme në Kuvendin e Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka reaguar pas vendimit të PZAP’së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia. Sipas saj e gjithë kjo u bë për dëmtimin e ...

Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi, ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 23:23
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi, ...

Serbët reagojnë pas anulimit të votave nga Serbia
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
Shenja | 11-Nov-2019 22:39
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

Nëse koalicioni NISMA-AKR-PD e kalon pragun, LVV mbetet pa tre deputetë, LDK, PDK e AAK, humbin nga një
Vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa (PZAP) për pranimin e ankesës së koalicionit NISMA-AKR-PD, për të përjashtuar nga rezultati zgjedhor të 6 tetorit votat e ardhura nga Serbia, duket që ky koalicion do ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 17:51
Vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa (PZAP) për pranimin e ankesës së koalicionit NISMA-AKR-PD, për të përjashtuar nga rezultati zgjedhor të 6 tetorit votat e ardhura nga Serbia, duket që ky koalicion do ...

“Vendimi i PZAP-së fuqizon rolin e Listës Serbe”
PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga Serbia. Abazi thotë se ky vendim nuk është në funksion të demokracisë. “PZAP me vendimin e fundit nuk është në ...
Lajminet | 11-Nov-2019 21:00
PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga Serbia. Abazi thotë se ky vendim nuk është në funksion të demokracisë. “PZAP me vendimin e fundit nuk është në ...

Kosovë: Serbët kanë reaguar pas anulimit të votave nga Serbia
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
Portalb | 11-Nov-2019 20:55
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

A do të mbetet PSD pa asnjë deputet në Kuvend?
Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Por si duket me ardhjen e NISMA në Kuvend do të rrezikohet edhe ky i fundit, shkruan gazeta ...
InFokusi | 11-Nov-2019 20:43
Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Por si duket me ardhjen e NISMA në Kuvend do të rrezikohet edhe ky i fundit, shkruan gazeta ...

Haki Abazi: Vendimi PZAP-së fuqizon rolin e Listës Srpska
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar vendimin e sotëm të PZAP-së. PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga ...
Gazeta Observer | 11-Nov-2019 20:35
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka komentuar vendimin e sotëm të PZAP-së. PZAP kërkoi nga KQZ-ja që të rinumërohen afër 1500 vendvotime dhe që të përjashtohen votat e ardhura nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved